Contact us to AD (300x250)

2023 Yılında Sıçrama Beklenen Altcoinler Hangileri?Uzmanlar, 2023 yılı içerisinde yatırım yapmayı hedefledikleri coinleri belirttiler. Bu kripto para birimlerinin bazıları oldukça popüler olsa da bazıları ise hiç adı duyulmamış jetonlardan oluşuyor. Yazımızın devamında uzmanlara göre 2023 yılı yatırım tavsiyelerini sizler için bir araya getirdik.

sıçrama beklenen altcoinler

Uzmanların Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Her şeyden önce kripto para birimlerinin oldukça riskli yatırımlar olduğunu ve burada yayınlanan tavsiyelerin farklı uzmanlara ait olduğunu ve web sitemize ait olmadığını bilin. Buradaki yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır ve yaptığınız yatırımlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Lütfen bu riskleri göz önünde bulundurun.

2023’de Sıçrama Beklenen Coinler

Analist ve uzmanların ortak görüşlerine göre 2023 yılı oldukça hareketli geçeceğe benziyor. İşte analistlerin sıçrama beklediği coinler:

 1. Dash 2 Trade (D2T) – En iyi yardımcı kripto analiz platformu.
 2. IMPT.io (IMPT) – En iyi çevre dostu madeni paralardan birisi.
 3. Calvaria (RIA) – Blockchain tabanlı en iyi oyun -kazanılacak kart oyunu.
 4. Tamadoge (TAMA) – Harika kullanım durumlarına sahip bir numaralı Mem parası.
 5. Lucky Block (LBLOCK) – Genel Olarak Binance'te Listelenecek En İyi Kripto Para.
 6. Battle Infinity (IBAT) – BSC Tabanlı P2E Oyun Ekosistemi.
 7. Golem (GLM) – Eşler Arası Bilgi İşlem Gücü.
 8. Stargate Finance (STG) – Çok Zincirli Takaslar.
 9. SSV.Network (SSV) – Ethereum Staking'i İyileştirme.
 10. Wing Finance (WING) – Merkeziyetsiz Kripto Ödünç Verme Platformu.
 11. Ethereum (ETH) – En iyi DeFi ve akıllı sözleşme blok zinciri.
 12. Decentraland (MANA) – Öncül Metaverse belirteçlerinden biri.
 13. Binance Coin (BNB) – Binance borsasının yerel Token'ı.
 14. ApeCoin (APE) – Yardımcı program ve yönetişim Token'ı.
 15. Algorand (ALGO) – İzinsiz ve birlikte çalışabilir bir stake blok zinciri.

Dash 2 Trade (D2T)

Dash 2 Trade coin’in, sosyal ticaret platformunun sağladığı faydalı bilgiler nedeniyle 2023'te yatırımcıların favorisi olması bekleniyor. Platformun kripto analitiği ve piyasa sinyalleri ile yeni ve kıdemli kripto yatırımcılarını çeken gerçek bir değer var.

D2T ayrıca hem yeni hem de uzman tüccarlar için harika olan geri test cihazı özelliği ile kullanıcıların gerçek ticaret durumlarını gerçek para kaybetmeden simüle etmelerine olanak tanır. Kıdemli yatırımcılar, ticaret stratejilerini özelleştirebilir ve başarılı ticaret için en son trendleri ve güncellemeleri izleyebilir. Yüksek değerli bir platform tarafından desteklenen böyle bir token, 2023'te "yatırım yapılabilecek coinler" arasında yer aldı.

IMPT.io (IMPT)

IMPT, İşletmelerin ve bireylerin verimli, güvenli ve şeffaf bir ürün ekosistemi aracılığıyla karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Amacı, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak isteyen herkes için kolay bir çözüm sunmaktır. Pazar arzı, satış öncesi, pazarlama, ekosistem ve erken benimseme gibi çeşitli amaçlar için eşit olmayan bir şekilde dağıtılan 3 milyar jetonla sınırlıdır.

Kullanıcılar, normal alışverişlerini yaparken karbon kredisi satın alabilir ve onları emekliye ayırmak için teşvikler kazanabilir. Teşvikler, kullanıcıların OpenSea gibi ikincil pazar yerlerinde kâr elde etmek için kullanabilecekleri, özel olarak tasarlanmış NFT'ler biçimindedir. Uzmanlar IMPT projesini yatırım yapılabilir olarak değerlendiriyor.

2023 Yılında Yükselmesi Beklenen Altcoinler Hangileri?

Tamadoge (TAMA)

Tamadoge (TAMA) Coin projesi, metaverse dünyasında kendi Tamadoge evcil hayvanınızı basabileceğiniz, üretebileceğiniz ve savaşabileceğiniz Tamaverse'in ağ geçidi simgesi olarak tanımlanır.

D2T gibi, TAMA’da yeni bir kripto para birimi projesidir. Sektöre olan fayda yaklaşımı, onu doğrudan rakiplerinden – diğer meme coinlerden ayırır. Her şeyden önce, meme belirteçleri genellikle dijital ödeme aracı olmaları dışında herhangi bir yardımcı özelliğe sahip değildir. Tamadoge, kullanıcıların tokenize edilmiş NFT (MEME) köpeklerini birbirleriyle karşı karşıya getirerek ödüller kazandığı bir P2E ekosistemi sağlayarak bu eğilimi destekliyor. Platformun yerel belirteci TAMA, deflasyonisttir ve 2 milyar belirteçlik sınırlı bir pazar arzına sahiptir. Analistlere göre 2023 yılında sıçrama beklenen altcoinler arasında yer almaktadır.

Calvaria (RIA)

Calvaria da Oynayarak Kazanılan bir ekosistemdir. Blockchain ekosistemi, Calvaria: Duels of Eternity adlı bir oyuna dayanmaktadır. Oyunun ana para birimi, oyunun tüm ekonomisinin ana bileşeni olan $RIA jetonudur. Bazı blockchain oyunlarının aksine Calvaria, oynaması ücretsiz bir oyun olarak Web 2.0 platformlarında da mevcuttur.

Proje, oyunlarını bir sonraki seviyeye taşımaları için blockchain tabanlı teşvikler sağlayarak yeni bir pazarı (günlük oyuncular) hedefliyor. Bu amaçla oyun, simgeleştirilmiş savaş kartlarına ve kullanıcıların maç ve turnuva kazandıran stratejiler tasarlayarak ödüller kazandığı şiddetli bir rekabet sistemine sahiptir.

Oyun içi varlıklar tokenize edilir ve kar amacıyla satılmak veya savaş kartlarını yükseltmek için kullanılmak üzere blok zincirinde sahiplenilebilir. Analistlere göre oyun oldukça popüler hale geliyor ve RIA Coin 2023 de sıçrama yapabilir.

Lucky Block (LBLOCK)

LBLOCK, Lucky Block'un yerel simgesidir. Lucky Block platformundaki piyango biletleri LBLOCK ile satın alınır. Lucky Block belirteci, yarışmalardan elde edilen kazançları ödemek için de kullanılır. Her yarışmanın kazananları açıklanmadan önce, tüm LBLOCK jeton sahipleri ikramiyenin %10'luk orantılı bir payını alır. Bu, tüm oyuncuların kazanan olmasını sağlar. Platform geliştikçe LBLOCK ödülleri de artış göstrecektir.

Uzmanlara göre Lucky Block'un Gate.io’da listelenmesinden sonra popülaritesi oldukça artmış durumda. CEX yeni listelemelerini duyurmasıyla, gelecekte Binance'te bir listelemenin gelmesi muhtemel görünüyor. Bu durum da 2023 yılında popüler olabilecek coinlerden biri olma ihtimalini yükseltiyor.

2023-24 Gelecek Vaat Eden Coinler Hangileri?

Battle Infinity (IBAT)

Battle infinity, "The Battle Arena" adlı Metaverse dünyasıyla entegre birden fazla P2E savaş oyununa ev sahipliği yapan bir oyun platformudur. Battle Infinity dünyasında oyuncular yalnızca oyun oynayıp savaşamaz, aynı zamanda Metaverse dünyasında sürükleyici deneyimin keyfini çıkarabilirler. Battle Arena'da sanal bir dünyada etkileşim kurabilir, performans sergileyebilir, izleyebilir, keşfedebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

IBAT, P2E oyun, DeFi, NFT'ler ve Metaverse'ten öğeler içeren BSC tabanlı bir ekosistemdir. Platformu sezgisel ve yeni başlayanlara uygun hale getirmek ve aynı zamanda pek çok özelliği bir arada bulundurmak için Battle Infinity altı bölüme ayrılmıştır. Bir fantezi spor ligi, bir Metaverse arenası, P2E oyunları koleksiyonu, bir NFT pazarı, bir staking platformu ve merkezi olmayan bir borsa (DEX).

IBAT, Binance'in BEP standardını kullandığından, platformuyla iyi bir şekilde entegre olacağı için borsanın tokeni listelemesi muhtemeldir. Ayrıca, IBAT, listelemeleri kolaylaştırmak için azaltılabilen işlemlerde ayarlanabilir bir vergiye sahiptir. Bu faktörlerin her ikisi de bir araya geldiğinde, IBAT projesi Binance’de listelenecek kripto para birimleri arasına giriyor. Uzmanlara göre 2023 yılında sıçrama yaşanabilir.

(GLM) Golem

Golem projesi, bilgi işlem kaynaklarına erişerek gelecek nesillerin teknolojik ortamını şekillendirecek yazılım çözümleri geliştiricisi olarak gözüküyor.

Temelde Golem, yedek bilgi işlem kaynaklarına sahip kişiler ile işleme, karmaşık hesaplamalar ve aradaki her şey gibi yoğun görevler için güce ihtiyaç duyanları bir araya getirmeyi amaçlar. Uzmanlar GLM Coin’i değerlendirirken diğer projeler kadar güçlü olmasa da Binance’da listelenmesini büyük avantaj olarak görüyorlar. 2023 Yılında büyük yükselişlerin gelebileceğini de belirtiyorlar.

(STG) Stargate Finance

Stargate Finance (STG), Projesi Binance listelemesinin ardından projeye talep önemli ölçüde arttı. Proje, en iyi DeFi paralarından biri olmayı hedefliyor ve geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor.

Stargate, ağlar arasında para takası yapmayı kolaylaştırmak için bir yol bularak “kolayca çalışamayan blok zincirleriyle, ağlar arasında para transferini zorlaştıran birçok etkeni” ortadan kaldırmayı hedefliyor ve bu hizmet oldukça fazla dikkat çekecek gibi gözüküyor.

Stargate Finance, kripto dünyası için oldukça gerçekçi bir ihtiyacı karşılıyor ve zincirler arası takasları çok daha kullanıcı dostu hale getirecek gibi duruyor. Bu nedenle, STG Coin’in 2023 ve sonrası için artışa geçmesi, sıçrama yapan coinelrden biri olması öngörülüyor.

(SSV) SSV.Network

SSV.Network (SSV), Ethereum stake etmeyi iyileştirmeyi amaçlayan bir projedir. Proje; yüksek performanslı, güvenli ve merkezi olmayan ETH staking uygulamaları oluşturmak için tasarlanmıştır. SSV, güvenliği artırmak için bir doğrulama anahtarını en az 4 düğüm arasında bölmek üzere tasarlanmıştır.

Dağıtılmış Validator Teknolojisi, çok operatörlü doğrulama aracılığıyla güvenilir staking sağlar. Doğrulayıcı anahtarlar, Beacon Chain üzerindeki görevleri yerine getirmek için bir konsensüs katmanı altında çalışan, güvenmeyen düğümler arasında dağıtılır.

DVT müşteri çeşitliliğini, dağıtıklığı ve hata toleransını desteklerken kesinti ve kesinti risklerini azaltır. Uzmanlar bu projenin ilerleyen süreçlerde oldukça değerlenebileceğinden söz ediyor.

Wing Finance (WING)

Wing Finance, herkese adil krediler sunmak için bir kredi kontrol sistemi kullanmayı amaçlayan bir projedir. Wing, zincirler arası merkezi olmayan bir borç verme platformu olarak tanımlanabilir. WING büyük bir DeFi platformu olarak, çeşitli DeFi ürünleri arasındaki zincir etkileşimini destekler.

NEXO gibi büyük bir pazar payı oluşturan projelerle, konsepti geliştiren Wing Finance gibi bir projenin iyi iş çıkarması muhtemel görünüyor.

Wing Finance DeFi’nin kredi tabanlı güçlü ve yenilikçi bir modülü olarak göze çarpıyor. Yenilikçi olması sebebiyle projenin ilerleyen süreçlerde yükselebilecek olacağını işaret ediyor.

Ethereum (ETH)

2023 için en iyi performans gösteren herhangi bir kripto para birimi listesi Ethereum olmadan tamamlanması mümkün mü? Ethereum'un kripto endüstrisi ile olan yakınlığı, bu kapsamlı listede bir yere sahip olmasının en büyük işaretlerinden birisi. Henüz kripto para evreninde hak ettiği değere ulaşamamış olan ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH, özellikle projenin daha enerji verimli bir mutabakat mekanizmasına geçişi ışığında 2023'te hız artırması bekleniyor. Uzmanlar ETH geleceğine umutla baktıklarını her fırsatta tekrarlıyorlar. Kim bilir, belki de 2023 yılında BTC’nin saltanatını elinden alabilir.

Decentraland (MANA)

Decentraland, oldukça faydalı özellikler ile dolu bir Metaverse ekosistemine sahip, Ethereum tabanlı bir blok zinciridir. Bitcoin dijital ödemelerin kralı olarak biliniyor. Ethereum ise DeFi'ye öncülük eden en büyük kripto para birimi. Decentraland için de iyi metaverse ve projeleri arasında lider konumdadır diyebiliriz.

Kullanıcıların oyun oynamaktan alışverişe kadar neredeyse her şeyi yapabilecekleri dijital bir emlaktır. Dijital emlak üzerindeki mülk parselleri, LAND adı verilen belirteçlerle temsil edilir. MANA belirteci, ekosistemin yerel simgesidir ve Decentraland'daki işlemlerin ve ödemelerin temelini oluşturur. MANA Coin geleceği oldukça parlak olarak gösterilen altcoinler arasında yer almaktadır. 2023 Yılının ortalarında hatırı sayılır artışlar beklenmektedir.

Binance Coin (BNB)

50 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle BNB, en üst sıralarda yer alan ve en çok işlem gören tokenlerden biridir. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in yaratıcıları tarafından geliştirilen bir blockchain olan Binance Smart Chain'in (BNB) belirteci yerel simgesidir.

Başlangıçta, indirimli al-sat ücretleri için bir yardımcı program belirteci olarak tasarlandı. Ancak, artık finans ve eğlence hizmetleri ve rezervasyonlar için yapılan ödemeler dahil olmak üzere daha çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Yorumcular, BNB Coin yorumlarında, geleceğinin oldukça parlak olduğunu belirtiyor. Hiç şüphesiz, BNB 2023'te önemli ölçüde artmaya hazır, sıçrama beklenen altcoinler arasında gösteriliyor.

ApeCoin (APE)

The Bored Ape Yacht Club, algoritmik olarak oluşturulmuş benzersiz NFT'lerin bir koleksiyonudur. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen belirteç, " Web3'ün ön saflarında merkezi olmayan bir topluluk binasını güçlendirmek için APE ekosistemi içinde kullanılacak". Apecoin, Yuga Labs tarafından geliştirildi ve Bored Ape Yacht Club'ın (BAYC) yerel tokeni olacak şekilde tasarlandı.

Ek olarak, sahipler etkinlikler, oyunlar, hizmetler ve ürünler dahil olmak üzere çeşitli ekosistem özelliklerine erişebilir. Apecoin geleceği 2023'te oldukça iyi seviyelere gelecek kripto para birimleri arasında gösteriliyor.

Algorand (ALGO)

Algorand, ademi merkeziyetçilik, güvenlik ve hız elde etmek için özel olarak tasarlanmış bir blockchain ağıdır. Bin TPS'den (saniyede işlem) daha yüksek hızlara ulaşabilir ve işlemin tamamlanması beş saniyeden daha kısa sürede gerçekleşir. Bu da projeyi önemli kılan özelliklerden bazısı. ALGO Coin geleceği de pozitif değerlendirilen jetonlar arasındadır.

Son Sözler: 2023 Sıçrama Beklenen Kripto Paraların Yılı Olabilir

Yazımızda, 2023 yılında sıçrama beklenen altcoinler hangileri başlığını detaylıca ele aldık. Hangi coinlerin kazandırabileceğini değerlendiren uzmanların görüşlerini belirttik. Uzmanların ortak görüşlerine göre yeni altcoinler bir adım daha önde gibi gözüküyor. Tekrar belirtmek gerekirse, yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Uzmanların gözünden “altcoin yatırım tavsiyeleri” olarak değerlendirilmiştir. Dolayısıyla tüm riskleri göz önünde bulundurarak yatırım yapmanız önerilir.
Sıkça Sorulan Sorular

Yatırım tavsiyesi coinler, bazı analist veya yorumcular tarafından alınması önerilen altcoinlerdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey ise manipülasyon olabileceğidir. Yatırım tavsiyeleri risk taşır ve bunun bilincinde olmanız gerekmektedir.

Sıçrama yapabilecek coinler, proje kalitesine ve alabileceği yatırıma bağlı olarak değişebilmektedir. Genellikle sağlıklı proje altyapısı olan coinler sıçrama yapabiliyor.

Uzmanlara göre alınabilecek artış beklenen coinler şunlar:

 • Dash 2 Trade (D2T)
 • IMPT.io (IMPT)
 • Calvaria (RIA)
 • Tamadoge (TAMA)
 • Lucky Block (LBLOCK)
 • Battle Infinity (IBAT)
 • Golem (GLM)
 • Stargate Finance (STG)
 • SSV.Network (SSV)
 • Wing Finance (WING)
 • Ethereum (ETH)
 • Decentraland (MANA)
 • Binance Coin (BNB)
 • ApeCoin (APE)
 • Algorand (ALGO)<

Sayfamızda en çok artış beklenen altcoinleri sıraladık ancak alttaki liste uzun listeye oranla bir tık daha yükselebilir olarak gösterilmektedir.

 • Dash 2 Trade (D2T)
 • IMPT.io (IMPT)
 • Calvaria (RIA)
 • Tamadoge (TAMA)
 • Lucky Block (LBLOCK)
 • Battle Infinity (IBAT)

İlginizi Çekebilir