Contact us to AD (300x250)

Köpek Coinler Hangileri? En Popüler Köpek Temalı Coinler

İÇERİK BAŞLIKLARI Köpek Temalı (MEME) Coin Nedir?


Dünya çapında büyük yankı uyandıran ve bize farklı bir evrenin kapılarını aralayan kripto paralar, kripto para yatırımcıları başta olmak üzere, birçok insanın ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Son zamanların gündeme gelen ve popülerliğini arttıran köpek temalı Coinler, tartışmalara en çok konu olan kripto para birimleri arasında olarak bu yazımızda ilgi odağı oluyor.

Köpek Temalı (MEME) Coin Nedir?

Çoğunlukla köpek ırklarının adını taşıyan MEME Coinler genel olarak, kullanım alanları kısıtlı Coinlerdir. Bir değerinin olup olmadığı sürekli olarak sorgulanan MEME Coinler genelde internette bulunan ve meme olarak adlandırılan (komik, eğlenceli video, görüntü içerikleri gibi) paylaşımlar için kullanılırlar.

köpek coinler

Yani aslında internet ve sosyal medyanın bir ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Meme Coinler, internet memlerinden, sosyal medyanın gündemini meşgul eden yüksek etkileşimli paylaşımlardan ilham alarak ortaya çıkarılırlar.

MEME Coinler Nasıl Popüler Oldu?

Meme Coinlerin, bu denli popüler hale gelerek rağbet görmesinin arkasında ünlü isimlerin ve/veya sosyal medya fenomenlerinin yer aldığını söylemek doğru bir analizdir. Elon Musk DogeCoin’i desteklemeye başladığı andan beri, Shubu Inu parası ve Safemoon dahil olmak üzere meme Coinler uzun bir süredir gündemi meşgul etmektedir.

En İyi Köpek Coinler

Popülerliği ile beraber sayısı yüzleri bulan Coinlerden, en revaçta olan köpek temalı Coin’i sizler için inceledik.

 1. Dogecoin (DOGE)

Geniş bir yatırımcı kitlesine sahip olan DogeCoin; anlık, eğlenceli ve geleneksel bankacılık ücretlerinden arınmış bir ödeme sistemi yaratmaya karar veren yazılım mühendisleri Bill Markus ve Jackson Palmer tarafından icat edilmiş ve 2013 yılında kripto para piyasasına sürülmüştür.

Elon Musk’un favori kripto para birimi olarak gördüğü DogeCoin, Musk’ın yaptığı açıklamalar eşliğinde fazlasıyla popülerlik kazanmış ve 70 milyar dolara yaklaşan piyasa değeri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

DogeCoin geleceğinin umut verici olduğunu DogeCoin yatırımcılarını mutlu edeceğini söyleyebiliriz.

 1. SHIBA INU (SHIB)

DogeCoin’in başarısından ilham alarak tasarlanan köpek temalı kripto para birimlerinden, oldukça popüler bir diğer kripto para birimidir.

Shiba Inu kendisini ‘’DogeCoin killer’’ Türkçe karşılığı ile ‘’DogeCoin katili’’ olarak tanımlamaktadır. Bu proje birçok kripto para borsası tarafından listelenmeyi başarmıştır. SHIB kripto para birimi Huobi, Binance, Cinas, Gate.io, Uniswap (V2) ve OKEx borsalarında yer almaktadır.

SHIBA Coin geleceği aydınlık düşünülen köpek temalı Coinler arasında yerini korumaktadır.

 1. Dogelon Mars (ELON)

DogeCoin ve Elon Musk’ın harmanlanması ile tasarlanan Dogelen Mars, DogeCoin popülerliğinin ardından piyasaya sürülmüştür. Yeni çıkan para birimleri arasında yer alan ELON Coin, ünlü milyarder Elon Musk’ı anımsatan bir maskot ile tanınmaktadır. Minumum arzı 1 katrilyon olan ELON Coin, kripto para dünyasında 468 trilyon dolaşımda varlığı bulunmaktadır.

 1. SamoyedCoin (SAMO)

Diğer MEME tokenlerinden farklı olarak Samoyed, Solana blockchaini üzerinde geliştirilmiştir. Diğer tokenler ise ERC20 standardını benimsemektedir.

FTX CEO ‘suna da bir isim göndermesi bulunan SAMO, bir blockchain üzerindeki en güzel köpek türünün tokeni olduğunu ileri sürmektedir.

Totelde 14 milyarlık bir toplam arz ile önümüze çıkan SAMO’nun %2,1’i ilk çıkış anında yakılmıştır. An itibarı ile planlanan yakım oranı ise maksimum arzın %64’ü olarak kayıtlara geçmektedir. Bu işlem, 3 farklı ve ayrı etkinlik ile gerçekleştirilecektir.

Şimdilik hiçbir merkezi borsada listelenmemiş olan SAMO, belli başlı merkezsiz borsalarda bulunabilmektedir.

 1. Hoge Finance (HOGE)

Finance ve/veya HogeCoin olarak tanınan HOGE, kendini sınırlı ve deflasyonist bir arza sahip topluluk merkezli bir DeFi otomatik bahis ERC-20 jetonu olarak ifade ediyor.

7 Şubat 2021'de takıma hiçbir jeton tahsis edilmeden adil bir şekilde piyasaya sürülen HOGE, ilk arzı, lansman sırasında yarısı (500 milyar) kalıcı olarak yakılarak 1.000.000.000.000 idi. Doge gibi şaka olarak başlayan HOGE şimdilerde değerini katlayarak, kitleleri şaşırtabiliyor.

 1. CumRocket (CUMMIES)

CumRocket yetişkin endüstirisini web3’e tanıtan bir simge ve platform olarak tanımlanmaktadır. Simgeleri olan $CUMMIES, yetişkinlere hitap eden içerik platformlarında ödemeler için güçlendirme amacı ile kullanılır.

CumRocket Coinin toplam arzı 10 milyar dolardır. Söz konusu platform için standart tokenı olarak işlev görür. CumRocket, kripto kullanarak içerik oluşturucuların ters ibraz, ödeme işlemcisi kısıtlamaları, ayrımcılık, bloke ödemeler gibi sektör içerisinde en belirgin sorunlardan bazılarının üstesinden gelmelerini sağlar.

CUMMIES'e sahip olanlar tokenı satmadığı taktirde cüzdanını yükseltir. Yapılan her işlem için kesilen ücretin yarısı CUMMIES sahiplerine gider. Elinde CUMMIES bulunduranlar bu işlemler sayesinde daha fazla CUMMIES kazanır.

 1. Tiger King (TKING)

Tiger King (TKING) madeni para, günümüzdeki en sıcak kripto para birimlerinden biridir. ETH blok zincirinde (ERC-20 tabanlı) çalışan bir kripto para birimi biçimi olarak bilinmektedir. Projenin markalaşması, aynı isimli 2020 Amerikan suç belgeseli ‘’Kaplan Kral’’ ile bağlantılıdır.

TKING madeni paranın kaliteli ve nitelikli bir marka bilinci oluşturma, zincir pazarlama ve akıllı tokenomiklerin benzersiz bir kombinasyonunu sunduğunu düşünüyorsanız, bazıları satın almaya değer olabilir.

 1. MonaCoin (MONA)

Köpek temalı olmasa bile benzer bir akımdan ilham alarak, kedi temalı kripto para birimini sunan MonaCoin (MONA), altCoin yatırımları arasında popülarite kazanmıştır. Hızlı bir yükseliş eğilimine sahip olan MONA Coinin popüler kripto para borsalarında listelenmesi beklenmektedir.

 1. Floki Inu (FLOKI)

Floki Inu bir mem parası olarak görülmemelidir. Shiba Inu topluluğunun hayranları, üyeleri tarafından oluşturulan ve yeni bir kripto para birimi olan Floki Inu, adını Elon Musk’ın kendi Shiba Inu’sundan almıştır. Yatırımcıları ödüllendirmek amacı ile tasarlanan Floki Inu her işlem için cüzdanınıza daha fazla Floki Inu parası eklemektedir.

Hedeflerinde en iyi 10 kripto varlık arasına girmek olan Floki Inu, sahip olduğu topluluğun gücünün de katkısı ile kripto evreninde bir devrim yapmayı istemektedir.

 1. Baby Doge Coin (BabyDoge)

Baby Doge Coin, orijinal DogeCoin'in (DOGE) "çocuğu" olma amacı ile piyasaya çıkan internet şakası (meme) tabanlı kripto para birimidir. Baby Doge Coin, işlem sürelerini hızlandırmakla beraber her işlem ücretinin belli bir yüzdesini kullanıcılara vererek fiyatının yukarıya sıçramasını umut etmektedir.

Baby Doge; internet şakalarını esas alan, kripto para birimi ile yatırımcıların yüksek gelirler elde etmesini hedefliyor.

 1. Akita Inu (AKITA)

En popüler köpek temalı kripto para birimlerinden olan Akita Inu(AKITA), resmi web sitesi içerisinde bulunan bilgilere göre %50’sinin Uniswap borsasında kilitlendiğini, kalan %50’sinin ise Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderildiği ifade etmektedir.

Toplam arzı 100 trilyon olan AKITA Coin hakkında Etherscan verilerine göz gezdirdiğimizde 35 bin 700 farklı adreste AKITA geleceğine yatırım yapıldığı ilgi çekmektedir.

 1. Kishu Inu (KISHU)

Son zamanlarda kendini gösteren ve popüler merkeziyetsiz borsalardan Coin Tiger ile Uniswap platformlarındaki listelerde boy gösteren Kishu Inu (KISHU), köpek temalı bir Coindir. Ethereum altyapısını kullanan KISHU da ERC-20 tokenları arasında gösterilebilmektedir. Kripto para piyasasında toplamda 100 katrilyon arza sahip olan KISHU bazen yüzde 2600 sevilerine ulaşan yükselişler yaşamasıyla altCoin yatırımcılarının dikkatini çekmeye devam etmektedir.

 1. Pitbull (PIT)

Pitbull (PIT) Token, grafik tasarımcı, web geliştirici ve yazarlar gibi birçok farklı sektörde çalışan bireyler tarafından el birliği ile tasarlanmış, geliştirilmiş olan kripto para birimidir. Pitbull platformunda hisse sahibi olmak hedefi ile edinilen PIT Coin, piyasaya yeni giriş yapmış bir tokendır.

Elon Musk’ın desteği ile dünyada büyük yankı uyandıran DOGE’nin arkasından benzer temada birçok kripto para piyasaya sürülmüştür. Bazıları popülerleşmeyi başararak adını duyurdu. PIT Coin’de DogeCoin ile başlayan SHIB ile devam eden "Köpek Sezonu" serüveninin bir parçasıdır.

Analistler tarafından gelecekte yatırımcılar tarafından tercih edilebileceğinden söz edilen PIT Coin için, zaman gerektiğinin de altını çizerek belirtiyoruz.

Özetleyecek Olursak

Kripto para evreni, yeni, genişleyen ve gelişen bir evrendir. Bu neredeyse sonsuz ve karmaşık diyebileceğimiz evrenin içerisinde, biz gündeme sıkça konu olan MEME Coin’den ve bunun bir parçası olan popüler köpek temalı Coinlerden bahsettik.

Bu sürekli kendini yenileyen evrende, bir fikir almak ve bilgi edinmek için içeriklerimizi takip edebilir ve düşüncelerini şekillendirirken güncel paylaşımlarımızdan destek alabilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular

İşlem hacmine göre değerlendirildiğinde en popüler iyi köpek coin Dogecoin ve SHIB Coindir.

Uzmanlara göre bazı köpek altcoinler ilerleyen dönemlerde kazandırabilir ancak temkinli olmakta son derece yarar var. Analistlerin ilerleyen dönemlerde kazandırabileceğini düşündüğü köpek coinleri ise Dogecoin, SHIB ve Dogelon Mars.

Bazı köpek coinleri, ünlü isimlerle (Elon Musk gibi) ikonlaşmış olsa da, aralarında resmi herhangi bir bağlantı bulunmamaktadır.

Uzmanlara göre özellikle son zamanlarda farklı yatırımlar almaya başlayan Dogecoin, patlama yapabilir. Yine de temkinli olmakta fayda var.

İlginizi Çekebilir