Contact us to AD (300x250)

ALGO Coin Geleceği 2023'de Ne Olur? Uzmanlardan Yorum Ve Fiyat TahminleriBir bilim insanının 2019 yılının Haziran ayında sektöre kazandırdığı Algorand projesi, zirvesinden oldukça uzakta fiyatlanıyor. Yatırımcılar ALGO Coin’de yaşanan bu sürecin ne zaman tersine dönebileceğine merak ederken rehber yazımız bu sorunun yanıtı ile birlikte proje hakkında merak edilen tüm sorulara yanıt veriyor. Yazımızda, ALGO Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına, fiyat tahminlerine ve proje detaylarına değinildi.

algo coin geleceği

Algorand (ALGO) Coin Nedir?

Algorand; hız, güvenlik ve merkeziyetsizleşme hedeflerine ulaşmak adına geliştirilmiş ve çok çeşitli uygulamaları destekleyen blockchain tabanlı bir ağdır. Yeni güven biçimleri oluşturmak ve güvenilir performans garantileri gerektiren hesaplamaları desteklemek adına geliştirilen Algorand projesinin yerel token’i ALGO Coin’dir. ALGO Token, doğrulayıcı ödülleri ve gas ücretleri ödemelerinde kullanılan bir kripto para birimidir.

ALGO Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

Algorand’ın kurucusu, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) bilgisayar bilimi profesörü olarak görev yapan Silvio Micali’dir. İtalyan Micali, Haziran 2019’da Algorand’ı işleme açtı ve ağ Aralık 2022’ye geldiğinde 1 milyon adet işlem kapasitesine ulaştı.

Algorand Projesi ve Whitepaper

Algorand projesinde İtayan geliştirici, blok zincirlerinin yavaş işlem sürelerini hızlandırmayı ve verimliliği arttırmayı hedefledi. Bu hedef doğrultusunda Algorand’ı izinsiz bir saf hisse kanıtı (PoS) blok zinciri protokolüne dayandıran geliştirici, daha düşük işlem ücretleri hedefini yakaladı. 17 Şubat 2022’de Ethereum uyumluluğu için köprü görevi üstlenecek London Bridge’i geliştirmek için 10 milyon dolar hibe veren projenin teknik detayları için rehber yazımızla birlikte https://www.algorand.com/ adresi üzerinden ulaşabileceğiniz proje whitepaper’ını takip edebilirsiniz.

Algorand (ALGO) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 ALGO Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

ALGO Coin Yorum

Uzmanların, ALGO Coin yorum ve geleceğine ilişkin detaylı incelemelerini sizler için bir araya getirdik. ALGO Coin yüksek token arzına karşın hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli bir yapı olarak karşımıza çıkar. Geleneksel para transfer metotlarının rakip olamayacağı hız ve düşük işlem ücreti sunan ALGO, pek çok rakibine göre avantajlıdır.

Geliştiricinin güven veren kariyeri projeye güven verirken, büyük borsa listelenmeleri ile dünyanın her noktasından yatırımcı ALGO Coin’e ulaşabilir. Uzmanlar, ALGO Coin yorumlarında, projenin gelecek vaat ettiği noktasında fikir birliğine vardıkları ALGO Coin’in mevcut fiyatı analistlere göre ucuz ve yükselişe açıktır. Yine de yatırımcıların makro ekonomik göstergelerle birlikte kripto endüstrisinin gidişatını yakından izleyerek yatırım kararlarını vermeleri noktasında uyarılarımızı dikkate almalarını tavsiye ederiz.

ALGO Coin Geleceği

ALGO Coin geleceğine ilişkin proje detaylarına değinen uzmanlar; ALGO, blockchain’in hedeflediği başarıların tamamına ulaşmasını sağlayan hız, ölçeklenebilirlik ve düşük işlem ücreti artıları ile öne çıkar. Uzmanlar, projenin ilk gününden bu yana gelecek vaat ettiğini ifade ederken şu önemli hususlara dikkat çekerler:

 • Algorand, blockchain’lerin en zayıf noktalarını iyileştirmeyi başararak geliştiricilerin en çok tercih ettikleri projeler arasında hızla yükselmektedir.
 • Büyük borsa listelenmeleri ALGO Coin’in popülaritesinin korunmasına yardımcı olur.
 • Güvenli ve şeffaf bir yapıda geliştirilen ağ, kurumsal yatırım alma potansiyeli taşır.
 • Aynı anda milyarlarca kullanıcıya hızlı ve güvenli işlem sunması, ilerleyen süreçte geleneksel para transfer yöntemlerinin en güçlü rakibi olarak ALGO’yu öne çıkarır.

Algorand Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Algorand, izne gerek duymayan Hisse İspatı blockchain protokolü üzerine inşa edilerek henüz geliştirilme aşamasında farklılaşmıştır. Bitcoin üretimi için gerekli olan yoğun enerji ALGO madenciliği için gerekmez ve böylece düşük ücretlerle ağ çalışmaktadır. Genel hatları ile projenin hangi yönlerden benzersiz olduğunun anlaşılabilmesi için projenin özel yanları 5 başlıkta şu şekilde toparlanabilir:

 • Hız: ALGO ile yapılan işlemler için uzun bekleme süreleri ortadan kaldırılmıştır. ALGO transfer emrini takiben geçen 4,5 saniye içinde işlem gerçekleşmektedir.
 • Güvenilirlik: Algorand blok zinciri, çatallanma olmayacağının garantisini vermektedir.
 • Boyut: Algorand blok zincirini milyarlarca kullanıcı herhangi bir yavaşlama yaşamadan kullanabilir.
 • Şeffaflık: Algorand blok zinciri herkese açıktır.
 • Güvenlik: ALGO ödemelerinde tüm kişisel ve özel bilgilerin güvende kalması için kırılmaz dijital kodlar kullanılmaktadır.

ALGO Coin Fiyat Tahminleri

ALGO Coin’e yönelik analistlerin fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Coin Codex tarafından derlenen verilere göre ALGO 1 yıl içinde 0,511 dolara, uzun vadede ise 3,58 dolara yükselebilir.
 • Price Prediction ALGO Coin fiyat tahmini ise yıl sonunda 0,60 dolardan fiyatlanmasını beklediği ALGO Coin’de hedefini uzun vade için 4 dolar olarak paylaşır.
 • Wallet Investor ALGO Coin’de geri çekilmenin devam etmesini beklerken 1 yıllık fiyat tahminini 0,02083 dolar olarak paylaşır.
 • Tech News Leader analistleri paylaştıkları analizde 1 yıllık ALGO fiyat tahminlerini 0,80 dolar, 5 yıllık tahminlerini ise 2,54 dolar olarak paylaşırlar.

Algorand Alınır mı, Güvenilir mi?

Algorand güvenliğinden izne gerek duymayan saf Hisse İspatı (PoS) konsensüs mekanizması sorumludur. Ağa sunulan hesaplama güçlerine göre doğrulayıcılar rastgele seçilir ve veriler üzerinde anlaşmaya varılmak zorunludur. Bununla birlikte ALGO Coin tüm büyük borsalarda listelenerek güvenilirlik anlamında tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmaktadır.

Yatırım kararları ise tüyodan ziyade analize dayanmalıdır. ALGO maksimum arzı, benzersiz özellikleri, artıları ve hatta dezavantajları da verilecek yatırım kararı için önemlidir. Okurlarımız rehber yazımızda paylaşılan bilgileri teknik analizle mutlaka harmanlayarak kayıp risklerini minimize etmelidirler.

Voyager Token (VGX) Nedir? VGX Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

ALGO Coin Avantaj ve Dezavantajları

ALGO Coin avantajları ve dezavantajları aşağıda paylaşılmaktadır:

Avantajları:

 • ALGO transferleri hızlıdır ve gas ücretleri çok düşüktür.
 • ALGO, çok küçük miktarlara bölünebilir.
 • Şeffaf ve güvenlidir.
 • Pasif gelir elde edilebilir.
 • Büyük borsalarının hemen hemen tamamında listelenir.

Dezavantajları:

 • Fiyat dalgalanmaları nedeniyle ALGO yatırımı riskli görülmektedir.
 • Para transferi ve diğer çözümler için sektörde güçlü rakiplere sahiptir.
 • Maksimum token arzı oldukça yüksektir.
 • Saldırı ve çalınma riskine karşı borsada tutulması risk teşkil edebilir.

ALGO Coin Hangi Borsalarda Var?

ALGO Coin listelenen kripto para borsalarından bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Binance
 • Gate.io
 • Coinbase Exchange
 • Bithumb
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Kraken
 • FTX
 • Bitfinex
 • Blockchain.com

Algorand (ALGO) Piyasa Bilgileri

ALGO Coin maks arzı 10.000.000.000 adettir. Toplam arzı ise 7,349,448,106 adettir. ALGO Coin, 21 Haziran 2019 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $3,28 fiyatına ulaşmıştır. ALGO Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 13 Mart 2020 tarihinde $0,1024 olarak görülmüştür.

ALGO Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. ALGO Coin satın almak için öncelikle; Binance, KuCoin, vb. ALGO listeleme yapan borsaların web sitelerine erişim sağlayarak hesap açın.
 2. Hesabınızı “Güvenlik” sekmesi aracılığı ile aktifleştirin.
 3. Borsa hesabınıza para gönderin.
 4. ALGO yatırımı için ayırdığınız tutara göre alış emri oluşturun ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
 5. ALGO Coin cüzdan bakiyenize emrin gerçekleşmesi ile birlikte yansırken, dilerseniz token’i donanım cüzdana transfer edebilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, ALGO Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına değinerek fiyat tahminleri paylaştık. Algorand (ALGO) blockchain’in hız, ölçeklenebilir ve güvenlik üçlemesini iyileştirmeyi vaat etmektedir. Kendi kendine yeten merkeziyetsiz bir ağ olarak geliştirilen Algorand, hızla popülerlik kazanarak henüz 2019 yılında ATH’a ulaşmıştır. Mevcut fiyatı analistlere göre uygun olarak değerlendirilen ALGO Coin’in yükselişe geçmesi beklenmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular

ALGO Coin için beklentiler iyimserdir. Uzmanlar ALGO Coin’de yükseliş beklerken analistler 4 dolara işaret eden uzun vadeli bir fiyat hedefi belirlemektedirler.

ALGO Coin Binance, Crypto.com Exchange, Coinbase, FTX, vb. kripto para borsalarında listelenir.

Toplam arzı 7,349,448,106 adet olup, maksimum arzı 10 milyar adettir.

ALGO Coin uzun vadede iyi bir yatırım aracı olarak görülür. Analistlerin uzun vadeli fiyat tahminleri 4 dolar civarındadır.

Analistlerin ALGO Coin’de yılsonu fiyat hedefleri 0,511 – 0,80 dolar aralığına işaret eder.

ALGO Coin için kısa vadede tahminler 0,51 dolar civarında seyreder. Uzun vadede ise Algorand fiyatının 4 dolara ulaşabileceği öngörülür.

ALGO Coin, MIT’de bilgisayar bilimi profesörü olan İtalyan Silvio Micali tarafından Haziran 2019’da geliştirildi.

ALGO Coin, bugüne kadar gördüğü en yüksek seviyeye 21 Haziran 2019 tarihinde 3,28 dolar fiyatla ulaştı.

ALGO Coin yükselişinde makroekonomik veriler büyük önem arz eder. Bozulan ekonomik veriler ve yüksek enflasyon riskli yatırım araçları için tehdittir ve ALGO bu anlamda yükseliş için makro koşulların iyileşmesini beklemektedir.