Contact us to AD (300x250)

Analistlerden Elrond Coin Geleceği 2023, Fiyat Tahmini Ve Elrond YorumSaniyede 15 bin işlem gerçekleştirme iddiası ile ortaya çıkan ve yüksek ölçeklenebilirliğe odaklanan Elrond projesi yeniden yatırımcıların izleme listelerinde boy gösteriyor. Elrond coin geleceği ne olur? Uzmanların fiyat tahmini ve detaylı proje analizi. Projenin teknik detayları ile birlikte mevcut fiyatlamasının ne oranda potansiyel değeri yansıttığını merak eden okurlarımız, yazımıza başvurarak uzman değerlendirmelerine ve analist fiyat tahminlerine ulaşabilirler.

elrond geleceği

MultiversX (Elrond) Coin Nedir?

Elrond, kullanıcılarına güvenlik, hız ve yüksek ölçeklenebilirlik sunan bir blok zinciri ağıdır. Merkeziyetsiz uygulamalar (DAPP’ler) ve kurumsal çözümler için ucuz, verimli ve ölçeklenebilir çözümler sağlayan Elrond ağının yerel token’i ELROND Coin’dir. ELROND Coin doğrulayıcı ödülleri ve ağ ücret ödemelerinde kullanılmak adına geliştirilmiş kripto para birimidir.

ELROND Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

Elrond, Lucian Todea, Beniamin Mincu ve Lucian Mincu tarafından 2017 yılında geliştirildi. Mincu kardeşler MetaChain Capital’in kurucu isimleri olarak bilinmesinin yanında ZIL, XTZ, Binance ve Brave gibi projelerin erken yatırımcılarıdırlar. Todea ise Soft32 CEO’su ve mobilPay’in ortağıdır.

MultiversX (Elrond) Projesi ve Whitepaper

Elrond kullanıcılarına yüksek hızda işlem yapabilme özgürlüğünü yaşatmayı hedefler. Bu hdef doğrultusunda geliştiriciler Elrond’da parçalanma kullanarak son derece yüksek hızlara ulaşmayı başarmışlardır. Kendisini FinTech, merkezi olmayan finans (DeFi) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerini içeren bir teknoloji ekosistemi olarak tanımlayan projenin teknik detayları için rehber yazımıza ek olarak https://elrond.com/assets/files/elrond-whitepaper.pdf adresi üzerinden ulaşabileceğiniz proje whitepaper’ına başvurabilirsiniz.

MultiversX (Elrond) (EGLD) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 EGLD Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

ELROND Coin Yorum

ELROND Coin düşük arza karşın ağ içindeki kullanım alanları ve ağın potansiyel benimsenmesi nedeniyle güçlü görülür. Uzmanlar ELROND yorum ve tahminlerinde projenin geleceğinde iyimser görüşler aktarırlarken analistler cazip fiyat tahminleri ile uzmanları desteklerler.

Elrond, kendisine has çözümleri ile en yakın takiplerine göre oldukça yüksek hızda ve düşük maliyette işlem gerçekleştirir. Yapılan açık testlerde vaat ettiği yenilikleri ispatlayarak güven tazeleyen proje; Ethereum, Ziliqa ve Harmony gibi blockchain’ler ile rakiptir. Bu nedenle analist ve uzmanların Elrond yorumları pozitif eğlim göstermektedir.

ELROND Coin Geleceği

Elrond, kendi geliştirdiği SpoS konsensüs algoritması ve parçalanma yolu ile blockchain’lerin en önemli sorunlarına en düşük maliyetli çözümler sunuyor. Uzmanlar geliştirilen bu çözümleri yakından takip ederek ELROND Coin geleceğine tam not vermektedirler. Uzmanlara göre projede benimsenme aşağıdaki nedenlere bağlı olarak zamanla artacaktır:

 • Benimsenmenin artırılması adına ağda çalışan geliştiricilere yönelik uygulanan akıllı sözleşme ücretlerinin %30’u oranında telif ücreti ödemesi, başarılı bir stratejidir.
 • Maksimum arza nazaran çok sayıda yüksek hacimli borsa listelenmesi, fiyatlara hızla yükselebilme becerisi kazandırmaktadır. Geleceği parlak görülmektedir.
 • En yüksek işlem hızına karşın güvenlik ve işlem ücretleri anlamında da rakipsiz olması kurumsal yatırımların önünü açmaktadır.

Elrond Alınır mı, Güvenilir mi?

Elrond ağının güvenliği, doğrulama sürecine katılmak için stake zorunluluğu getiren güvenli hisse kanıtı (SpoS) konsensüs algoritması ile sağlanır. Doğrulayıcılar hatalı kararlarda ELROND Coin birikimlerini kaybedebilmektedirler. Ayrıca doğrulayıcılar rastgele seçilir ve aralarında gizli bir anlaşmaya varmalarını önlemek için parçalar arasında periyodik karıştırma yapılır.

Proje için yatırım kararı verilirken bir adım öteye geçilmesi gereklidir. Rehber yazımız aracılığı ile ulaşılabilen proje teknik detayları ve analist tahminleri yanında teknik analizden yararlanılmalıdır. Olası bir geri çekilmeye karşı stop noktası konulmaması halinde edilecek zararın ne boyutta olabileceğinin anlaşılabilmesi için okurlarımız, ELROND ATH’ına bakarak güncel fiyatla karşılaştırma yapabilirler.

MultiversX Analiz: Projeyi Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Uzmanlar MultiversX projesini detaylıca analiz etti. Elrond, gerek kendisini konumlandırışı gerek sunduğu yüksek hız ile en yakın rakiplerinden sıyrılmayı başarır. Bitcoin’in saniyede 7 işlem yapabildiği düşünüldüğünde 1 cent’e 15 bin işlemi saniyede gerçekleştirebilmesi muazzam bir başarıdır. Projede parçalanmadan yararlanan ve SpoS konsensüs algoritması ile güvenliği en üst noktaya taşıyan geliştiricilerin Elrond’a kazandırdıkları benzersiz yönlere aşağıda örnekler verilmiştir:

 • Ağ ve işlem paylaşımının uygulandığı ilk blok zinciri ağıdır.
 • Mevcut verilere göre blok zincirleri arasındaki en hızlısıdır.
 • Ağ dört parçaya bölünmüştür ve 2.169 doğrulayıcı düğüm üzerinde çalışmaktadır.
 • Benimsenmenin artırılması adına geliştiricileri destekleyerek akıllı sözleşme ücretlerinin %30’unu telif ücreti olarak iade eder.
 • Güvenli Hisse Kanıtı (SPoS) konsensüs algoritması Elrond’a özgüdür.

ELROND Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerce yapılan ELROND Coin fiyat tahminleri ve değerlendirmelerinde ortaya çıkan kısa ve uzun vade rakamlar aşağıda paylaşılmaktadır:

 • Price Prediction analistlerinin Elrond fiyat tahmini yıl sonunda 112,28 dolarlık fiyat hedefi öngördükleri ELROND Coin’de uzun vade hedefleri 778,34 dolardır.
 • Tech News Leader 1 yıllık ELROND Coin hedefini 169,23 dolar, 5 yıllık hedefini ise 509,12 dolar olarak paylaşmaktadır.
 • Wallet Investor 1 yıllık süreçte Elrond’un değer kaybedeceğini düşünerek fiyat tahminini 1,705 dolar olarak yayımlamıştır.
 • DigitalCoin Elrond fiyat tahmini, uzun vadede 159,92 dolar fiyat tahmini paylaştığı ELROND Coin için yıl sonu hedefini 82,37 dolar olarak açıklamaktadır.

OGN Coin Geleceği Ne Olur? Uzmanlardan Origin Protocol Yorum ve Fiyat Tahminleri

ELROND Coin Avantaj ve Dezavantajları

Elrond projesinin avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

Avantajları:

 • Saniyede 15 bin işlem oldukça yüksektir.
 • İşlem ücretleri çok düşüktür.
 • Güvenlik ve ölçeklenebilirlik yüksektir.
 • Doğrulayıcılar ve geliştiriciler çeşitli işlemlerle pasif gelir elde edebilirler.
 • Düşük maksimum arza karşı büyük borsa listelenmeleri likiditeyi oldukça artırmaktadır.

Dezavantajları:

 • Fiyat oynaklığı ELROND yatırımını önündeki en büyük risktir.
 • Ethereum, Harmony ve Ziliqa gibi büyük blockchain projeleri ile rakiptir.

ELROND Coin Hangi Borsalarda Var?

ELROND Coin’in listelendiği kripto borsalarından bazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 • Binance
 • Kraken
 • KuCoin
 • Gate.io
 • Bithumb
 • Huobi Global
 • OKX
 • Crypto.com Exchange
 • MEXC
 • LBank

MultiversX (Elrond) Piyasa Bilgileri

ELROND Coin toplam arz 23,016,298 adet olup maks arzı ise 31,415,926 adettir. Veriler sürekli güncellenmektedir. Güncel durumu Coinmarketcap sayfasından görebilirsiniz. ELROND Coin, 23 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $542,58 fiyatına ulaşmıştır. ELROND Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 7 Ekim 2020 tarihinde $6,54 olarak görülmüştür.

ELROND Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. Adım: ELROND satın almak için öncelikle Binance, OKX, MEXC, vb. ELROND Coin listelenen borsalarda hesap açın.
 2. Adım: Hesabınızı aktifleştirin.
 3. Adım: Borsa cüzdan hesabınıza uygun ödeme yöntemi aracılığı ile para gönderin.
 4. Adım: Kripto para alım ve satım menüsüne girerek ELROND Coin alış emri verin.
 5. Adım: Gerçekleşen emirle birlikte borsa cüzdanınıza yansıyan ELROND Coin’i dilerseniz saldırı ve çalınma riskine karşı donanım cüzdana aktarabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda Elrond Coin geleceği hakkında uzman yorumlarından ve fiyat tahminlerinden bahsederek projeyi detaylı olarak inceledik. MultiversX (Elrond) Coin veri parçalama yöntemini kullanarak yüksek hızda işlem gerçekleştirme becerisi kazanan ağın yerel token’idir.

Düşük maksimum arzı ve çok sayıda borsa listelenmesi ile öne çıkan ELROND Coin, kullanıldığı projenin gücü ile hızla popülerleşmiştir. Uzmanların benimsenmesinin artmasını bekledikleri Elrond projesinin geleceği analistlerce de değerlendirilmiş ve ELROND Coin’in fiyatının artabileceği ifade edilmiştir.
Sıkça Sorulan Sorular

Uzmanlar Elrond ağının benimsenmesinin artmasını beklemektedirler. Analistler de uzmanları destekleyen fiyat tahminleri ile ELROND Coin’in yükselebileceğini düşünürler.

ELROND Coin Binance, Huobi Global, Kraken, vb. kripto para borsalarında listelenmektedir.

ELROND Coin toplam arz 23,016,298 adet olup maks arzı ise 31,415,926 adettir. Veriler sürekli güncellenmektedir. En güncel halini Coinmarketcap sayfasından görebilirsiniz.

ELROND Coin analistlere göre iyi bir yatırım aracıdır. Analistler kısa vadede 82 dolar uzun vadede ise 700 doları aşan ELROND fiyat hedefi belirlemişlerdir.

ELROND Coin için yıl sonunda en az 82,37 dolar, en yüksek 169,23 dolar fiyat tahmini paylaşılmaktadır.

Kısa vadede analistler 82,37 dolarlık fiyat hedefi öngördükleri ELROND Coin’de, uzun vade için 778,34 dolara işaret ederler.

ELROND Coin Lucian Todea ile Beniamin ve Lucian Mincu kardeşler tarafından kuruldu.

ELROND Coin’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 542,58 dolarla 23 Kasım 2021 tarihinde görüldü.

ELROND Coin’in yükselebilmesi için kripto endüstrisinin yeniden toparlanması ve Elrond projesinin benimsenmesinin artması gereklidir.