Contact us to AD (300x250)

MANA Coin Geleceği 2023, Uzmanlardan MANA Yorum Ve Fiyat TahminiDecentraland'ın merkezi olmayan yapısı, kullanıcıların dijital mülkiyet haklarını ve varlıklarını kontrol etmesini sağlar ve karar süreçlerine katılmasına izin veren bir projedir. Metaverse gelişmeleri ile paralel olarak ilgi odağı olan Mana Coin, başladığı boğa koşusu ile popülerliğini katladı. Kullanıcıların oyun içi ekonomiyi ve içerik oluşturma süreçlerini etkilemesini sağlar. Bu yazımızda uzmanların MANA Coin geleceği hakkında yaptıkları yorumlara ve merak edilen tüm sorulara nitelikli cevaplar vereceğiz.

Decentraland (MANA) Coin Nedir?

Decertraland (MANA); Ethereum blok zincirine dayalı Metaverse teknolojisini içerisinde barındıran, sanal gerçeklik platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılarının, içerik ve uygulamalar oluşturmasına, bu içerik ve uygulamaları deneyimlemesine ayrıca bunlardan para kazanmasına olanak verir.

mana coin geleceği

MANA Coin; Blokchain üzerine geliştirilmiş olan bu sanal gerçeklik platformunun yerel kripto para birimidir. MANA, değiştirilemez ERC-721 LAND jetonlarını almak için yakılması gereken bir ERC-20 jetonudur. Bu jetonlar ile Decentraland pazarında; çeşitli giyilebilir cihazlar, avatar isimleri alınabilir.

Mana Coin sahipleri, platformda yer alan uygulamaları kullanabilir ve satın alabilirler. Diğer kullanıcılar ile etkileşime geçerek, kullanıcın tasarlamış olduğu uygulamayı satın alabilirler. Bu bağlamda platformda uygulama tasarlayarak satışa koyan kullanıcılar MANA Coin kazanırlar.

MANA Token Hangi Ülkenin, Kime Ait?

Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından tasarlanmış Mana Coin merkeziyetsizdir.

Decentraland (MANA) Projesi ve Whitepaper

Decentraland, 2017 yılında Ari Meilich ve Esteban Ordano tarafından piyasaya sürüldü. Ethereum blok zincirinde çalışan 3B sanal dünya platformu, özelleştirilebilir etkinlikler, sanat ve arazi içerir. Sanal gerçekliği ve blok zinciri teknolojisini birleştirerek küresel kullanıcıları ortak bir sanal dünyaya katılmaya teşvik etmeyi amaçlar.

Decentraland içindeki sonlu, geçilebilir, 3B sanal alana LAND adı verilir. Arazi; Kartezyen koordinatlarla tanımlanan parsellere bölünmüştür. Bu parseller kalıcı olarak topluluğun üyelerine aittir ve bu parselleri satın almak için Decertraland’ın kripto para birimi olan MANA kullanılır.

Kullanıcılar, ortamlar, 3D statik sahneler, etkileşimli uygulamalar ve oyunlara kadar her çeşit uygulama üzerinde tam kontrol sağlar. MANA Coin hakkında daha kapsamlı bilgilere ve Whitepaper’a ulaşmak için: https://decentraland.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Decentraland Nasıl Çalışır?

Decentraland uygulaması, emlak parsellerini tanımlayan LAND belirteçlerini izler. Platform, bu dijital araziyi izlemek için Ethereum blok zincirini kullanır ve oyuncuların ekosisteme katılmak istiyorlarsa Ethereum cüzdanlarında tutulması gereken MANA jetonlarına sahip olmalarını gerektirir. Geliştiriciler, sanal gayrimenkullerinde etkileşimler ve animasyonlar tasarlamak için platform içinde yenilik yapabilir.

İşte Decentraland'in nasıl çalıştığına daha yakından bir bakış.

Mimari

Decentraland, arazi parsellerinin mülkiyetini takip eden bir defter tutmaktadır. Her LAND belirtecinin bu meta veri tabanında benzersiz koordinatları vardır ve LAND parselindeki içeriği temsil eden bir açıklama dosyasına atıfta bulunur.

Platform ayrıca, başvurulan içeriğin davranışını ve yerleşimini tanımlayan komut dosyaları ve görselleri ve statik sesi belirten içerik dosyaları da dahil olmak üzere her LAND parselinde neler olduğunu kontrol eden bir içerik katmanına sahiptir. Bu katman ayrıca mesajlaşma, el hareketi ve sesli sohbet gibi eşler arası etkileşimleri tanımlayan etkileşim tanım dosyasını da içerir. Son olarak, gerçek zamanlı katman, mesajlaşma, sesli sohbet ve kullanıcı avatarları aracılığıyla sosyal etkileşimlere olanak tanır.

Pazar Yeri ve Oluşturucu

Decentraland ayrıca oyuncuların yapım sahnelerine erişmek için kullandığı bir pazaryeri ve bir sürükle ve bırak düzenleyicisine sahiptir. Bu pazarda oyuncular LAND tokenlerini değiştirebilir ve yönetebilir. Oyuncular bunları benzersiz adlar ve giyilebilir cihazlar gibi oyun içi öğeler satın almak için de kullanabilirler. Oyuncuların gerçekleştirdiği tüm işlemler, blok zincirinin bu değişimleri doğrulayıp günlüğe kaydetmesiyle Ethereum cüzdanları arasında halledilir. Decentraland'ın kapsamlı inşaat araçları, kullanıcıların LAND parsellerinde benzersiz bir deneyim yaratmalarına olanak tanır.

MANA (Decentraland) Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 MANA Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Son 24 saat Decentraland güncel fiyat bilgisi. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

MANA Coin Yorum

Decentraland: Blockchain tabanlı bir sanal dünya 15 sayfa uzunluğundadır ve “Decentraland'ın felsefi temellerini, teknik temellerini ve ekonomik mekanizmalarını” özetlemektedir. Teknik incelemeye göre: "Decentraland, meta veri deposu olarak da bilinen , kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturabileceği, deneyimleyebileceği ve bunlardan para kazanabileceği, paylaşılan bir sanal dünyayı desteklemek için bir altyapı sağlıyor".

Belgede şöyle devam ediyor: "Decentraland'deki Land kalıcı olarak topluluğa aittir ve onlara yarattıkları üzerinde tam kontrol sağlar" - hem oyuncular hem de potansiyel yatırımcılar için çekici bir olasılık.

Decentraland (MANA) yorumu yapan uzmanlar, yaptığı ortaklıklarla adından söz ettirmeyi başaran sanal gerçeklik platformundan övgü ile bahsetti. Şu anda adından oldukça fazla söz ettiler Decentraland projesi, özellikle samsung ile yaptığı anlaşmadan sonra daha da popülerleşen MANA, geleceğe damga vurabilir. Son zamanların popüler Metaverse Coin'leri arasında yer alan Decentraland (MANA) coin, uzun vadeli yatırım araçlarından biri olarak görülmektedir.

 • Düşük hacimli kripto para birimlerinden biri olarak gösterilen ve yatırımcılar tarafından pek fazla bilinmeyen Decentraland (MANA) haftanın en çok kazandıranları listesinde kendisinden söz ettirdi.
 • Son bir haftalık performansına göz attığımızda MANA Coin fiyatı %95 oranında bir yükseliş gösterdi. MANA Coin’in yükselişi Facebook şirketinin açıklamaları ile paralel olarak ilerledi. Facebook’un yeniden markalaşma çalışmaları ile birlikte, Metaverse NFT’ler ve oyun Coinleri devasa bir boğa rallisi yaptı.
 • Özellikle yaşanan bu son gelişmeler MANA Coin hakkında olumlu izlenimler yarattı. Yatırımcılar ve uzman analistler bu iddialı ve güven verici gelişmelerin MANA Coin’e olan ilgiyi arttıracağını yorumlarında belirtti.

MANA Coin Geleceği

Mana Coin geleceği ile ilgili detaylı proje incelemesi yapan uzmanlar, görüşlerini bizlerle paylaştı. NFT'lerin günümüzün kripto dünyasında sıcak bir konu olmasıyla, takas edilemeyen tokenlerle ilişkili madeni paralar yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Decentraland platformuyla ilişkili simge olan MANA , piyasa değerine göre en iyi NFT simgesidir ve aynı zamanda en büyük oyun simgesidir.

Decentraland, Ethereum blok zincirini kullanması nedeniyle güvenlik konusunda iyi bir üne sahiptir.İşlemler zincir üzerinde kaydedildiğinden, aynı zamanda doğrulanabilir ve izlenebilir.Ek olarak, işlemler merkezi olmayan bir defterde depolanır ve bu da hacklenmelerini zorlaştırır. Bununla birlikte, Ethereum'un blok zinciri ağı üzerine kurulmuş bir ERC20 jetonu olduğundan, güvenliği hala Ethereum'unkine tabidir.Blok zinciri başarılı bir saldırıya maruz kalırsa, Decentraland ağı için de felaket anlamına gelebilir.

MANA Coin geleceği, büyük bir potansiyele sahiptir. Uzmanların beklentilerini aşan MANA Coin için, 2025 yılına kadar boğa yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Metaverse gelişmelerinden, büyük ölçekte etkilenmesi beklenen bu Altcoin gelecekte Bitcoin’in yerini alamasa dahi altcoin’e ait market sıralamasında önemli pozisyonlarda görülecektir.

Analistlerin MANA Coin Fiyat Tahminleri

2025 senesine doğru astronomik seviyelere ulaşacağı öngörülen MANA Coin için fiyat tahminlerini incelediğimizde;

Coin Quora analistleri MANA Fiyat öngörüleri 2023-2026;

 • MANA Coin için çok ciddi bir boğa beklentisi içerisinde olan Coin Quora analistleri bu yıl başlayan yükselişin gelecek yıl daha güçlü ilerleyeceğini düşünmektedir.
 • Bu yükseliş eğimini koruduğu taktirde 2023 yılının ilk yarısında MANA Coin fiyatlarının 15 dolar olabileceği yönünde beklentileri mevcuttur.
 • 2023 senesi için 25 dolarlık fiyat tahmininde bulunan Coin Quora, 2025 senesi için 50 dolarlık bir fiyat beklentisinin içindedirler.

Wallet Investor analistleri MANA Coin Fiyat Tahmini 2023;

 • Bu yıl içerisinde ki en düşük MANA Coin fiyat tahminleri gerçekleşen Wallet Investor analistleri MANA Coin için 1,677 doları hedeflerken, bu yıl içerisinde bu hedefin gerçekleşmesinin pek mümkün olmadığını düşündüklerinin de altını çizmektedir.
 • Bu yıl içerisinde 1,558 dolarlık fiyat öngörüsü olan uzmanlar,2026 senesi için 4,651 dolarlık fiyat beklentilerini korumaktadırlar.

Crypto News analistleri MANA Fiyat Tahmini 2023-2024;

 • Mana Coin için sanal bir harika yakıştırması yapan Crypto News analistleri 5 sene içerisinde Mana Coin fiyatının 4,87 dolara dönüşeceğini gelecek yıl içinse fiyatların 1,80 dolar ile 2 dolar dolaylarında olmasının mümkün olabileceğini belirtmişlerdir.
 • Güçlü bir boğa koşusu ile 5 dolara yaklaşan fiyat hedefinin 5 yıl muhafazakâr kaldığının altını çizen analistler, 4 doları aşan seviyelerin 2023, 2024 yılları arasında olmasının muhtemel olduğunu ileri sürdüler.

Uzmanlara Göre MANA Coin Alınır Mı?

Gün geçtikçe kendini geliştiren ve güncel haberlerle etkisin katlayan MANA Token, Facebook’un marka değişikliğine gitmesi ve Metaverse evreninin etkili bir parçası olmasıyla beraber gelecekte yerini neredeyse garanti altına alıyor. Bu gibi gelişmeler söz konusu oldukça MANA Token yatırımı oldukça karlı bir izlenim sunuyor.

Yatırım kararı vermeden önce gündemden haberdar olarak nitelikli bir araştırma yapmak tüm okuyucularımıza tavsiyemizdir.

UFO Coin Alınır Mı? Analistlerin UFO Gaming Token Yorum ve Fiyat Tahminleri

Decentraland (MANA) Haberleri ve Anlaşmaları

Son zamanların göz bebeği Decentraland ile ilgili haberleri incelediğimizde;

 • Decentraland; temmuz ayında “To The Moon” denilen bir müzik festivali gerçekleştirdi. Koronavirüs nedeniyle ara verilen sosyal etkinliklere devam etmek amacı ile organize edilen festival, KnownOrigin, Illumino ve Bear NFT iş birliği sonucunda gerçekleştirildi.
 • 14 Ekim 2021 tarihinde kendi sitelerinde paylaştıkları ‘’Metaverse Festivali için Hazırlanın’’ başlığı ile ‘’21-24 Ekim. Deadmau5, Paris Hilton plus Special Guest, Nina Nesbitt, 3LAU, Alison Wonderland, Aluna (AlunaGeorge'dan) ve çok daha fazlası duyurulacak!’’ gibi ayrıntılara değindi.
 • 8 Ekim 2021 tarihinde ise ‘’ Decentraland Giyilebilir Cihaz Güncellemesi’’ başlığı güncellemelerini duyurdular.
 • 16 Ağustos 2021 tarihinde ''Sanat Haftası – incelemede’’ başlığı ile ‘’ Bu yılki etkinlik sadece sanat dünyasının küresel ikonlarını çekmekle kalmadı (birçoğu ilk dijital koleksiyonlarını sergiledi) aynı zamanda 2021 Sanat Haftası derinleşti ve dijital sanat dünyasının en iyi çağdaş sanatçılarını ve geleceğin birkaç süperstarından fazlasını gün yüzüne çıkardı.’’ Diyerek ayrıntılara yer verdi.
 • Decentraland; ‘’ Begoña Toledo ile Sohbette...’’ başlığı ile ‘’ AKA Boxhead bize ilhamını, sürecini, rüya iş birliklerini ve elbette Sanat Haftası gösterisi 'INSIDE Boxhead'i anlatıyor.’’ Açıklamasını yaptı.

Decentraland anlaşmalarını incelediğimizde;

 • Teknoloji devlerinden olan Samsung, bir altcoin projesiyle daha ortaklık yaptığını duyurdu. Popüler altcoin Decentraland (MANA) ile Samsung, NFT alanında ortaklık kuruyor. Blockchain tabanlı sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA)’nın fiyatı haberin etkisiyle sert bir yükselişe geçti.
 • Decentraland, 2020 yılında “boş arazisini” kullanıcıların hizmetine sundu. 2021’de bazı şirketler, bu sanal evrende kendi ofislerini açtı; etrafları kısa süre içinde kumarhaneler, alışveriş merkezleri, etkinlik salonları ve galerilerle donatıldı.
 • Decentraland’in ortağı DappCraft, bu oluşumlara en iyi örneklerden biri. 2019’dan bu yana aktif olan şirketin projeleri, sade ofis binalarından veri görselleştirme içeren karmaşık yapılara uzanan bir çeşitliliğe yer veriyor.

MANA Coin Avantaj ve Dezavantajları

MANA Coin avantajları;

 • Ödeme Aracı Olarak Kullanım: MANA Coin ile hem uygulama satın alınabiliyor hem de Ripio Credit Network anlaşması ile artık mortgage alınabiliyor. MANA Coin sahipleri kısa bir başvuru formunu Ripio Credit Network’ten doldurarak mülk değerinin %10’una el koyulması şartı ile mortgage alabilme şansını elde edebilirler.
 • İşlem Hızı: MANA Coin yüksek işlem hızı sunar. Bu kapsamda cüzdanlar arası transferde ve alım satımda hızı yüksektir. Emir onayını çabuk alma ve avantajlı fiyattan işlemi kaçırmama avantajlarına sahiptir.
 • Coin Kazanma Fırsatı: MANA Coin ve projesi sadece alım satım ile değil risksiz model ile de coin kazanmayı vaat eder. Kişi kendi geliştirdiği uygulamaları satarak, risksiz şekilde MANA Coin kazanabilir.

MANA Coin’in dezavantajları:

 • Hız Performansı Düşüş Riski: MANA Coin Ethereum ağında geliştirilen bir platforma bağlıdır. Ethereum ağı ise şu anda birçok farklı ERC-20 token işlemini yapmak zorunda kaldığı için ağda yoğunluk ve tıkanma söz konusudur. Bu problemin gelecekte MANA Coin işlem hızını olumsuz etkileyebileceği düşünülmektedir.
 • Saldırıdan Etkilenme Riski: MANA Coin her kripto para birimi gibi sanal cüzdanda saklanırken ağda olabilecek saldırıların tehlikesi altındadır. Bakiyenin yitirilme riskini ortadan kaldırmak için donanım cüzdanlarda saklamak tercih edilmelidir.

MANA Coin Hangi Borsalarda Var?

MANA Coin, oldukça popüler kripto para birimleri arasında yer almaktadır. MANA Coin şu borsalarda var: Binance, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, Hotbit, Bitget, LBank, BKEX

MANA Coin Piyasa Bilgileri

MANA Coin toplam Arz 2,193,179,327 adettir. MANA Coin 25 Kas 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) 5.90 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 13 Eki 2017 tarihinde (ATL) $0.007883 ABD doları olarak görmüştür.

MANA Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. Mana Coin satın almak için Coinbase Pro, Binance, Huobi Global gibi kripto para borsası platformlarından herhangi biri tercih edilir.
 2. Ana sayfadan “kayıt ol “sekmesine tıklanır.
 3. Ekrana gelecek tabloya kimlik ve e-posta bilgileri doğru bir şekilde aktarılır.
 4. Tekrar erişilen ana sayfadan “para yatır “sekmesine ulaşılır.
 5. Açılan tablo üzerinden hesaba yatırılacak para birimi girilerek, kredi kartı veya banka kartı transfer şekline karar verilir.
 6. Kart bilgileri girilmesinin ardından, “transfer et “kutucuğuna tıklanır.
 7. Gerçekleştirilen işlem sonrası “kripto para alım “sekmesine tıklanır.
 8. Açılan tablodan MANA kripto para birimi sembolü ve miktarı tanımlanıp, “satın al “komutu verilir.

Özetleyecek Olursak

Yazımızda, son zamanların popüler metaverse kripto para birimleri arasında yer alan Mana Coin yorumlarına ve geleceğine ilişkin fiyat tahminlerine yer verdik. Özetle Decentraland (MANA), blok zinciri tabanlı bir sanal dünya projesidir. Decentraland, Ethereum blockchaini üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan (decentralized) bir sanal gerçeklik platformudur. Bu platform, kullanıcıların dijital varlıklarını (NFT'ler) satın alabileceği, inşa edebileceği, deneyimleyebileceği ve ticaretini yapabileceği sanal bir metavers ortamı sunar.
Sıkça Sorulan Sorular

MANA Token için bu zamana kadar ki görülen en yüksek değer 5.90 ABD Dolarıdır.

Güncel haberler, teknoloji markalarının aldığı karar ve değişikler Decentraland ile yapılan ortaklıklara bakıldığında MANA Coin yükselişte olan bir ivme çizmektedir.

100 farklı kripto para alım satım platformu üzerinden alınabilen MANA Coin, takas edilebiliyor veya satılabiliyor. Binance, OKEx ve Coinbase Pro borsaları, MANA token için en yüksek likidite sunan isimler arasında yer alıyor.

Uzmanlara göre Mana Coin geleceği parlak bir ışık yakacak umut ve potansiyel dolu bir yatırım olarak değerlendirilebilir. Güncel olaylar ve veriler, bu durumu desteklemektedir.

Decentraland; projede ciddi roller üstlenen, sonrasında görevlerinden ayrılıp şimdilerde protokole danışman olarak destek veren Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından ortaklaşa kurulmuştur.

Decentraland (MANA) fiyatının 2025 yılına kadar 50 dolara ulaşması bekleniyor.

Decentraland (MANA) fiyatının 2023 yılının sonunda 0,90 dolara kolayca ulaşması bekleniyor.

MANA Coin toplam arzı sınırlıdır ve 2,193,739,527 adettir.