Metaverse gelişmeleri ile paralel olarak ilgi odağı olan Mana Coin, başladığı boğa koşusu ile popülerliğini katladı. Bu yazımızda MANA Coin hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara nitelikli cevaplar vereceğiz.

Decentraland (MANA) Token Nedir?

Decertraland (MANA); Ethereum blok zincirine dayalı Metaverse teknolojisini içerisinde barındıran, sanal gerçeklik platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılarının, içerik ve uygulamalar oluşturmasına, bu içerik ve uygulamaları deneyimlemesine ayrıca bunlardan para kazanmasına olanak verir.

mana coin geleceği

MANA Coin; Blokchain üzerine geliştirilmiş olan bu sanal gerçeklik platformunun yerel kripto para birimidir. MANA, değiştirilemez ERC-721 LAND jetonlarını almak için yakılması gereken bir ERC-20 jetonudur. Bu jetonlar ile Decentraland pazarında; çeşitli giyilebilir cihazlar, avatar isimleri alınabilir.

Mana Coin sahipleri, platformda yer alan uygulamaları kullanabilir ve satın alabilirler. Diğer kullanıcılar ile etkileşime geçerek, kullanıcın tasarlamış olduğu uygulamayı satın alabilirler. Bu bağlamda platformda uygulama tasarlayarak satışa koyan kullanıcılar MANA Coin kazanırlar.

MANA Token Hangi Ülkenin?

Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından tasarlanmış Mana Coin merkeziyetsizdir.

Decentraland (MANA) Whitepaper

Decentraland içindeki sonlu, geçilebilir, 3B sanal alana LAND adı verilir. Arazi; Kartezyen koordinatlarla tanımlanan parsellere bölünmüştür. Bu parseller kalıcı olarak topluluğun üyelerine aittir ve bu parselleri satın almak için Decertraland’ın kripto para birimi olan MANA kullanılır.

Kullanıcılar, ortamlar, 3D statik sahneler, etkileşimli uygulamalar ve oyunlara kadar her çeşit uygulama üzerinde tam kontrol sağlar. MANA Coin hakkında daha kapsamlı bilgilere ve Whitepaper’a ulaşmak için: https://decentraland.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

MANA Token Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 MANA Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

MANA Coin Yorum

 • Düşük hacimli kripto para birimlerinden biri olarak gösterilen ve yatırımcılar tarafından pek fazla bilinmeyen Decentraland (MANA) haftanın en çok kazandıranları listesinde kendisinden söz ettirdi.
 • Son bir haftalık performansına göz attığımızda MANA Coin fiyatı %95 oranında bir yükseliş gösterdi. MANA Coin’in yükselişi Facebook şirketinin açıklamaları ile paralel olarak ilerledi. Facebook’un yeniden markalaşma çalışmaları ile birlikte, Metaverse NFT’ler ve oyun Coinleri devasa bir boğa rallisi yaptı.
 • Özellikle yaşanan bu son gelişmeler MANA Coin hakkında olumlu izlenimler yarattı. Yatırımcılar ve uzman analistler bu iddialı ve güven verici gelişmelerin MANA Coin’e olan ilgiyi arttıracağını yorumlarında belirtti.

MANA Coin Geleceği Ne Olur?

 • MANA Coin geleceği, büyük bir potansiyele sahiptir. Uzmanların beklentilerini aşan MANA Coin için, 2025 yılına kadar boğa yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Metaverse gelişmelerinden, büyük ölçekte etkilenmesi beklenen bu Altcoin gelecekte Bitcoin’in yerini alamasa dahi altcoin’e ait market sıralamasında önemli pozisyonlarda görülecektir.

Analistlerin MANA Coin Fiyat Tahminleri

2025 senesine doğru astronomik seviyelere ulaşacağı öngörülen MANA Coin için fiyat tahminlerini incelediğimizde;

Coin Quora analistleri öngörüleri;

 • MANA Coin için çok ciddi bir boğa beklentisi içerisinde olan Coin Quora analistleri bu yıl başlayan yükselişin gelecek yıl daha güçlü ilerleyeceğini düşünmektedir.
 • Bu yükseliş eğimini koruduğu taktirde 2022 yılının ilk yarısında MANA Coin fiyatlarının 15 dolar olabileceği yönünde beklentileri mevcuttur.
 • 2023 senesi için 25 dolarlık fiyat tahmininde bulunan Coin Quora, 2025 senesi için 50 dolarlık bir fiyat beklentisinin içindedirler.

Wallet Investor analistleri tahminleri ise;

 • Bu yıl içerisinde ki en düşük MANA Coin fiyat tahminleri gerçekleşen Wallet Investor analistleri MANA Coin için 1,677 doları hedeflerken, bu yıl içerisinde bu hedefin gerçekleşmesinin pek mümkün olmadığını düşündüklerinin de altını çizmektedir.
 • Bu yıl içerisinde 1,558 dolarlık fiyat öngörüsü olan uzmanlar,2026 senesi için 4,651 dolarlık fiyat beklentilerini korumaktadırlar.

Crypto News analistleri beklentileri ise;

 • Mana Coin için sanal bir harika yakıştırması yapan Crypto News analistleri 5 sene içerisinde Mana Coin fiyatının 4,87 dolara dönüşeceğini gelecek yıl içinse fiyatların 1,80 dolar ile 2 dolar dolaylarında olmasının mümkün olabileceğini belirtmişlerdir.
 • Güçlü bir boğa koşusu ile 5 dolara yaklaşan fiyat hedefinin 5 yıl muhafazakâr kaldığının altını çizen analistler, 4 doları aşan seviyelerin 2023, 2024 yılları arasında olmasının muhtemel olduğunu ileri sürdüler.

Uzmanlara Göre MANA Token Alınır Mı?

Gün geçtikçe kendini geliştiren ve güncel haberlerle etkisin katlayan MANA Token, Facebook’un marka değişikliğine gitmesi ve Metaverse evreninin etkili bir parçası olmasıyla beraber gelecekte yerini neredeyse garanti altına alıyor. Bu gibi gelişmeler söz konusu oldukça MANA Token yatırımı oldukça karlı bir izlenim sunuyor.

Yatırım kararı vermeden önce gündemden haberdar olarak nitelikli bir araştırma yapmak tüm okuyucularımıza tavsiyemizdir.

Decentraland (MANA) Haberleri ve Anlaşmaları

Son zamanların göz bebeği Decentraland ile ilgili haberleri incelediğimizde;

 • Decentraland; temmuz ayında “To The Moon” denilen bir müzik festivali gerçekleştirdi. Koronavirüs nedeniyle ara verilen sosyal etkinliklere devam etmek amacı ile organize edilen festival, KnownOrigin, Illumino ve Bear NFT iş birliği sonucunda gerçekleştirildi.
 • 14 Ekim 2021 tarihinde kendi sitelerinde paylaştıkları ‘’Metaverse Festivali için Hazırlanın’’ başlığı ile ‘’21-24 Ekim. Deadmau5, Paris Hilton plus Special Guest, Nina Nesbitt, 3LAU, Alison Wonderland, Aluna (AlunaGeorge'dan) ve çok daha fazlası duyurulacak!’’ gibi ayrıntılara değindi.
 • 8 Ekim 2021 tarihinde ise ‘’ Decentraland Giyilebilir Cihaz Güncellemesi’’ başlığı güncellemelerini duyurdular.
 • 16 Ağustos 2021 tarihinde ''Sanat Haftası – incelemede’’ başlığı ile ‘’ Bu yılki etkinlik sadece sanat dünyasının küresel ikonlarını çekmekle kalmadı (birçoğu ilk dijital koleksiyonlarını sergiledi) aynı zamanda 2021 Sanat Haftası derinleşti ve dijital sanat dünyasının en iyi çağdaş sanatçılarını ve geleceğin birkaç süperstarından fazlasını gün yüzüne çıkardı.’’ Diyerek ayrıntılara yer verdi.
 • Decentraland; ‘’ Begoña Toledo ile Sohbette...’’ başlığı ile ‘’ AKA Boxhead bize ilhamını, sürecini, rüya iş birliklerini ve elbette Sanat Haftası gösterisi 'INSIDE Boxhead'i anlatıyor.’’ Açıklamasını yaptı.

Decentraland anlaşmalarını incelediğimizde;

 • Teknoloji devlerinden olan Samsung, bir altcoin projesiyle daha ortaklık yaptığını duyurdu. Popüler altcoin Decentraland (MANA) ile Samsung, NFT alanında ortaklık kuruyor. Blockchain tabanlı sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA)’nın fiyatı haberin etkisiyle sert bir yükselişe geçti.
 • Decentraland, 2020 yılında “boş arazisini” kullanıcıların hizmetine sundu. 2021’de bazı şirketler, bu sanal evrende kendi ofislerini açtı; etrafları kısa süre içinde kumarhaneler, alışveriş merkezleri, etkinlik salonları ve galerilerle donatıldı.
 • Decentraland’in ortağı DappCraft, bu oluşumlara en iyi örneklerden biri. 2019’dan bu yana aktif olan şirketin projeleri, sade ofis binalarından veri görselleştirme içeren karmaşık yapılara uzanan bir çeşitliliğe yer veriyor.

UFO Coin Alınır Mı? Analistlerin UFO Gaming Token Yorum ve Fiyat Tahminleri

MANA Coin Avantaj ve Dezavantajları

MANA Coin avantajları;

 • Ödeme Aracı Olarak Kullanım: MANA Coin ile hem uygulama satın alınabiliyor hem de Ripio Credit Network anlaşması ile artık mortgage alınabiliyor. MANA Coin sahipleri kısa bir başvuru formunu Ripio Credit Network’ten doldurarak mülk değerinin %10’una el koyulması şartı ile mortgage alabilme şansını elde edebilirler.
 • İşlem Hızı: MANA Coin yüksek işlem hızı sunar. Bu kapsamda cüzdanlar arası transferde ve alım satımda hızı yüksektir. Emir onayını çabuk alma ve avantajlı fiyattan işlemi kaçırmama avantajlarına sahiptir.
 • Coin Kazanma Fırsatı: MANA Coin ve projesi sadece alım satım ile değil risksiz model ile de coin kazanmayı vaat eder. Kişi kendi geliştirdiği uygulamaları satarak, risksiz şekilde MANA Coin kazanabilir.

MANA Coin’in dezavantajları:

 • Hız Performansı Düşüş Riski: MANA Coin Ethereum ağında geliştirilen bir platforma bağlıdır. Ethereum ağı ise şu anda birçok farklı ERC-20 token işlemini yapmak zorunda kaldığı için ağda yoğunluk ve tıkanma söz konusudur. Bu problemin gelecekte MANA Coin işlem hızını olumsuz etkileyebileceği düşünülmektedir.
 • Saldırıdan Etkilenme Riski: MANA Coin her kripto para birimi gibi sanal cüzdanda saklanırken ağda olabilecek saldırıların tehlikesi altındadır. Bakiyenin yitirilme riskini ortadan kaldırmak için donanım cüzdanlarda saklamak tercih edilmelidir.

MANA Token Nasıl ve Nereden Alınır?

 1. İnternet üzerinden Coinbase Pro, Binance, Huobi Global gibi kripto para borsası platformlarından herhangi biri tercih edilir.
 2. Ana sayfadan “kayıt ol “sekmesine tıklanır.
 3. Ekrana gelecek tabloya kimlik ve e-posta bilgileri doğru bir şekilde aktarılır.
 4. Tekrar erişilen ana sayfadan “para yatır “sekmesine ulaşılır.
 5. Açılan tablo üzerinden hesaba yatırılacak para birimi girilerek, kredi kartı veya banka kartı transfer şekline karar verilir.
 6. Kart bilgileri girilmesinin ardından, “transfer et “kutucuğuna tıklanır.
 7. Gerçekleştirilen işlem sonrası “kripto para alım “sekmesine tıklanır.
 8. Açılan tablodan MANA kripto para birimi sembolü ve miktarı tanımlanıp, “satın al “komutu verilir.

Özetleyecek Olursak

Geleceğin dünyasında ve sanal dünyasında adını önemli yerlerde duyacağımız MANA Coin, beklentilerin çok daha ötesinde bir izlenim taşıyor. Arkasında Facebook’un gücüyle hayal edebileceğimizde çok daha fazlası Metaverse evreninde bizi bekliyor.

Binance hesabınız yoksa, tıklayarak %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırabilirsiniz


Sıkça Sorulan Sorular

MANA Token için bu zamana kadar ki görülen en yüksek değer 4,69 dolar'dır.

Güncel haberler, teknoloji markalarının aldığı karar ve değişikler Decentraland ile yapılan ortaklıklara bakıldığında MANA Coin yükselişte olan bir ivme çizmektedir.

100 farklı kripto para alım satım platformu üzerinden alınabilen MANA Coin, takas edilebiliyor veya satılabiliyor. Ocak 2021 itibarıyla Binance, OKEx ve Coinbase Pro borsaları, MANA token için en yüksek likidite sunan isimler arasında yer alıyor.

MANA Coin, gelecekte parlak bir ışık yakacak umut ve potansiyel dolu bir yatırım olarak değerlendirilebilir. Güncel olaylar ve veriler, bu durumu desteklemektedir.

Decentraland; projede ciddi roller üstlenen, sonrasında görevlerinden ayrılıp şimdilerde protokole danışman olarak destek veren Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından ortaklaşa kurulmuştur.

Decentraland (MANA) fiyatının 2025 yılına kadar 50 dolara ulaşması bekleniyor.

Decentraland (MANA) fiyatının 2021 yılının sonunda 0,95 dolara kolayca ulaşması bekleniyor.

Ocak 2021 ile 1,49 milyardan fazla MANA token dolaşıma girmiştir. Bu sayı, mevcut toplam 2,19 milyar MANA arzının yaklaşık yüzde 68'ine eş değerdir.