Contact us to AD (300x250)

2023 Yılında Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar Ve Altcoinler

İÇERİK BAŞLIKLARI


Kripto piyasası takip sitesi CoinMarketCap'e göre, küresel kripto piyasası değeri son aylarda oldukça düştü. Bu, durum yatırımcılar için bir satın alma fırsatı olabilir. Bu nedenle, sizler için hazırladığımız 2023 yılında yükselişe geçebilecek olan 8 altcoini sıraladık. Yazımızın devamında yükselmesi beklenen kripto paraları sıraladık.

yükselmesi beklenen altcoinler

Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar, En İyi Altcoinler

Ethereum (ETH)

Listedeki 6 numara, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para ve piyasa değerine göre en büyük altcoin Ethereum (ETH). Altcoin, kripto pazarındaki baskın varlığı göz önüne alındığında izlenmesi gereken bir paradır.

Son 2 yıl, kripto alanındaki yatırımcıların ETH'nin pazardaki rekabet üstünlüğünü kaybedip kaybetmediğini sorguladığını gördü, ancak son Merge etkinliği, yatırımcı güvenindeki herhangi bir eksikliği gidermeli. Uzmanların ETH yorumlarına göre geleceği oldukça parlak.

Polygon (MATIC)

Listenin başlarında ise ETH ağındaki işlem sürelerini hızlandırmak ve işlem maliyetlerini azaltmak için geliştirilen Layer-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) yer alıyor. ETH'nin Birleştirme etkinliği göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç ay içinde ETH ekosistemi genişledikçe MATIC Coin’in gelecekteki fiyatının arttığını görülebilir. Analistlere göre yükselebilecek kripto para birimleri arasında gösteriliyor.

XRP (XRP)

XRP (XRP), ISO 20022 uyumlu token olarak listede 4. sırada yer alıyor. Bu, XRP'nin mevcut SWIFT sistemini potansiyel olarak değiştirmek veya entegre etmek için bankacılık alanında kullanılabileceği anlamına gelir. Bu havale jetonunun arkasındaki şirket, Ripple SEC ile 2 yıldır yasal bir mücadele içindedir, ancak davadaki son gelişmeler, gidişatın Ripple lehine döndüğünü gösteriyor.

Algorand (ALGO)

Listedeki bir sonraki token üçüncü sırada yer alan Algorand (ALGO). XRP'ye benzer şekilde, ALGO da potansiyel olarak mevcut SWIFT sisteminin yerini alabilen veya onunla entegre olabilen ISO 20022 uyumlu bir belirteçtir. Algorand blok zinciri, platformun yerel kripto belirteci ALGO da dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri ile işlem yapmak için kullanılabilen ölçeklenebilir bir blok zinciri ağıdır.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), yakın zamanda piyasaya sürülen Vasil hard fork güncellemesinin ve gelecek yıl için büyüme yol haritasının ardından listede ikinci sırada yer alıyor. Ayrıca Cardano'nun geliştirme laboratuvarı olan Emurgo'nun kurucusu Ken Kodama yakın tarihli bir röportajda şirketin ekosistemin büyümesini artırmak için önümüzdeki 3 yıl içinde 200 milyon dolardan fazla yatırım yapacağını söyledi. Bu durum ADA Coin için iyi bir fırsat gibi gözüküyor. 2023 de yükselebilecek altcoinler arasında yer alabilir.

Chainlink (LINK)

Listenin başında, ekosistemi 1.500'den fazla projeye ulaşan blockchain oracle şirketi Chainlink (LINK) yer alıyor. Ayrıca SWIFT kısa süre önce blockchain veri şirketi ile ortaklığını duyurdu. Her geçen gün ağını biraz daha büyüten LINK Coin, Uzmanlara göre geleceği parlak projeler arasında yer almaktadır.

Cosmos (ATOM)

Cosmos (ATOM), yalnızca ölçeklenebilir bir mutabakat yöntemi kullanmakla kalmayan, aynı zamanda farklı blok zincirleri arasındaki iletişimi kolaylaştıran özellikler içeren ileri görüşlü bir kripto paradır. Bu tür bir işlevsellik, bir blok zinciri geleceği için çok önemlidir ve buna katılmak için ATOM belirteci gereklidir. Bu nedenle, blok zinciri ekosistemi olgunlaştığında, Cosmos'un token başına önceki 44 dolarlık zirvesini aşması için iyi bir fırsatı var gibi gözüküyor.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), bir metaverse dünyası için yönetim belirteci olarak hizmet eder. Decentraland, sanal gerçeklik etkileşimleri, oyun oynama, dijital reklamcılık, yaratıcı iş birlikleri, NFT oluşturma ve değişim ve daha fazlası için bir platformdur. Pek çok kripto metaverse projesinden Decentraland, MANA belirtecinin nispeten iyi performans göstermesiyle en popülerleri arasında öne çıktı.

Meta evrenin vizyonu birçok insan ve endüstri için çekici, ancak Mark Zuckerberg'in versiyonu son zamanlarda dünya çapında alay konusu oldu. Bunun yerine, kullanıcılar tarafından yönetilen merkezi olmayan kripto tabanlı bir meta veri deposu sonunda galip gelebilir. Eğer öyleyse, MANA gelecekte yatırımcılara çok iyi getiri sağlayabilir.

Kripto Paralar İçin 2023 Yükseliş Yılı Olabilir

Yazımızda, 2023 yılında yükselişe geçebilecek altcoinleri sıraladık. Piyasalar bu denli düşmüşken, 2023 yılı çok etkili bir yıl olarak hafızalara kazınabilir. Yazıda belirtilen tahmin ve öneriler yatırım tavsiyesi değildir. Okuyucu tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlemin riski kesinlikle kendisine aittir. Bu riski göze alarak araştırma yapın.
Sıkça Sorulan Sorular

Uzmanlara göre yükselebilecek coinler şunlardır:

  • Ethereum (ETH)
  • Polygon (MATIC)
  • XRP (XRP)
  • Algorand (ALGO)
  • Cardano (ADA)
  • Chainlink (LINK)
  • Cosmos (ATOM)
  • Decentraland (MANA)

Yükselme potansiyeli olan kripto paraları bulmanın en iyi taktiği, sayfamız gibi güncel bilgiler veren siteleri takip etmek ve twitter gibi sosyal medya hesaplarından takipçilik yapmaktır.

2023 Yılında yükselmesi beklenen en iyi kripto para birimi olarak Ethereum ve MATIC olarak gösterilmektedir.

Coinlerin ne zaman yükseleceğine dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle organizasyonların twitter hesaplarını ve resmi web sayfalarını takip etmeniz önerilir. Yaşanabilecek gelişmeler coinlerin yükselişinde etkili olabilir.

Coinler talep oranlarına göre yükselir veya düşerer. Talep oranlarını ise yaşanabilecek gelişmeler ve yatırımlar etkileyebilir. Basit bir mantıkla bir Coin'e talep artarsa fiyat yükselir, talep azalırsa fiyat düşer.

Bitcoin, ilk kripto para birimidir ve tüm kripto para birimleri içinde en fazla bilinirlik ve itibara sahip olandır.

İlginizi Çekebilir