Matic Coin, Ethereum tabanlı bir proje ve para birimi olarak kripto varlık borsasına girmiştir. Altyapısı ve vaatleri ile birçok kullanıcının en gözde kripto para listesinin ilk sıralarında olmaya adaydır.

Peki, MATIC Coin ile ilgili beklentiler ne? Gelecekte artar mı ve artarsa ne kadar kazandırır? Bu yazımızda MATIC Coin geleceği ile ilgili yorum ve fiyat tahminlerine yer verdik.

Polygon (MATIC) Coin Nedir?

Polygon (Matic) Coin, Ethereum (ERC-20 tabanlı) kripto para projesi olarak karşımıza çıkıyor. 2017 yılında kullanıcılarla buluşan projenin esas amacının Ethereum ağındaki ve Blockchain altyapısında ölçekleme sorunlarını gidermek olduğunu ifade edebiliriz.

matic yorum

MATIC Coin, akıllı sözleşmelerin özerk ve daha pratik bir şekilde yönetilmesi için geliştirilmiştir. Proof of Stake sistemini daha da olumlu hale getirmeyi amaçlayan Polygon Coin, blok onay süresini kısaltmak ve DeFi uygulamalarında fark yaratmak gibi çeşitli yenilikleri kullanıcılarla buluşturmayı hedeflemektedir.

MATIC Coin Hangi ülkenin, Kime Ait?

Hindistan menşeili olan MATIC Coin Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun gibi girişimciler tarafından kurulan global bir projedir.

Polygon Projesi ve Whitepaper

Polygon MATIC Network, PoS yan zincirleri ve uyarlanmış bir Plazma sürümü tarafından desteklenen bir kripto para projesidir. Proje ile ilgili tüm detaylar ve ayrıntılar Whitepaper – teknik doküman- belgesinde açıklanmıştır. https://polygon.technology/ linkinden MATIC Coin Whitepaper dosyasına ulaşarak proje ile ilgili tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

MATIC Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 MATIC Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

MATIC Coin Yorum

Uzmanlar, yaptıkları MATIC Coin yorumlarında projeyi önemli bir Blockchain projelerinden biri olarak görmektedir. 2021 yılındaki yükselişi, Polygon platformunun gelecek vaat ettiğini gözler önüne seriyor. Ayrıca ünlü isimlerden ve güçlü firmalardan gelecek yorumların da MATIC Coin değerini yükseltebileceğini söylemek mümkün.

Price Prediction, Wallet Investor ve DigitalCoinPrice gibi platformların analistlerine göre MATIC Coin, önümüzdeki günlerde daha da değerli bir proje haline gelebilir. Geleceği parlak olan MATIC Coin’in bir kırılma yaşaması bekleniyor. Eğer bu kırılma yaşanırsa %100’lük ve daha fazla artışları çok kısa süre içinde görebiliriz.

POLYGON Nasıl Çalışır?

Polygon mimarisi; Ethereum katmanı, güvenlik katmanı, Polygon ağ katmanı ve yürütme katmanından oluşan dört katmanlı bir sistem olarak tanımlanabilir. Belirteç, Polygon ağı tarafından sunulan hizmetlerin yanı sıra Polygon platformunda çalışan kullanıcılar arasındaki yerleşimler için ödeme yapmak için bir araç olarak kullanılabilir.

MATIC Coin Geleceği Ne Olur?

Günümüzde merkezi olmayan Blockchain finans uygulamaları hızla artmaktadır. MATIC Coin geleceği, hedefini bu tarz uygulamalar geliştiren bir proje olarak ifade ediyor. Blok oluşturma süresinin kısalığı ve ölçekleme problemine kalıcı çözümler getirmesi MATIC Coin’in en önemli özellikleri arasında gösterilmektedir.

Özellikleri ve avantajları sebebiyle kripto para analistlerinin en çok güvendiği DeFi uygulamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımdan MATIC Coin geleceği, uzman ve analistlerin gözünde hızlı bir yükselişe geçme potansiyeline sahip.

Son bir yılki fiyat aralığına baktığımızda MATIC Coin’in %66’lık bir yükseliş trendi yakaladığını görebiliyoruz. Eğer beklenen kırılma yaşanırsa MATIC Coin, uzman ve analistlere göre %15-20 civarı bir artış gösterebilir.

POLYGON (MATIC) Benzersiz Yapan Şey Nedir?

Poligon (MATIC), gerçekten çok güçlü bir teknolojik altyapısına sahiptir. Proje için geliştirilmiş 700'den fazla dApp'ten oluşan sürekli büyüyen bir liste ile son derece aktif bir ekosisteme sahiptir. Bu benzersiz özellikler şu şekilde sıralanabilir;

 1. NFT'lerin talebinden kaynaklanan yüksek potansiyel büyüme talebi var.
 2. Birçok DeFi projesi Polygon Network üzerine kuruludur.
 3. Küresel Ortaklık fırsatları sunar.
 4. Büyük bir ekosistemi vardır.
 5. Son derece Ölçeklenebilir bir altyapıya sahiptir.

Analistlerden MATIC Coin Fiyat Tahminleri

Peki, uzman ve analistlerin MATIC Coin geleceği ile ilgili fiyat tahminleri neler? Yazımızın bu bölümünde 5 yıllık fiyat tahminlerine yer verdik:

 • 2022 MATIC Coin Fiyat Tahmini: Trading Beasts ekibine göre MATIC Coin’in 2022 sonunda 1,4 Dolar ve 1,6 Dolar arasında işlem görebilir. Coin Arbitrage ise fiyatının 1,8 Dolar civarında seyredeceğini düşünüyor.
 • 2023 POLYGON Fiyat Tahmini: Wallet Investor ekibi ise MATIC’in önümüzdeki yıllarda hızla yükselişe geçeceğini düşünüyor. Bunun ilk sinyallerini 2023’de alacağız ve bu yıl içinde MATIC Coin, 3 Dolar’ı bulabilir. Price Prediction tahminine göre ise MATIC Coin, 2023’de 3,8 Dolar olabilir.
 • 2024 MATIC Coin Fiyat Tahmin: GOV Capital ekibi, MATIC Coin’in 2024’te biraz gerileyebileceğini düşünüyor. Platformun Coin’e biçtiği fiyat 3 Dolar. DigitalCoinPrice ekibi ise MATIC’in aynı yıl içinde 3 Dolar’a kadar yükseleceğini düşünüyor.
 • 2025 MATIC Fiyat Tahmini: Trading Beasts uzmanlarının 2025 yılındaki MATIC Coin tahmini 5 Dolar. Bir başka kripto para analist platformu DigitalCoinPrice ise MATIC’in 5 Dolar – 7 Dolar aralığında seyredeceğini düşünüyor.
 • 2026 Polygon Fiyat Tahmini: Wallet Investor analistleri 2026 yılına geldiğimizde MATIC Coin’de ciddi bir sıçrama bekliyor. Kripto paranın değeri 4-5 yıllık bir süre sonunda yüzde 1000’lik bir artış yakalayabilir. Ayrıca Trading Beasts ekibine göre MATIC Coin, 2026 yılı ve sonrasında 34 Dolar bandını da geçebilir.

Uzmanlara Göre MATIC Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

MATIC Coin, Ethereum ağından aldığı güç ile kendisini şimdilik iyi bir pozisyona konumlandırdı. Fakat yine de altyapısını daha da iyileştirmesi gerekiyor. Kripto para analistlerinin beklediği kırılmanın yaşanmasına az bir zaman kaldığı ifade ediliyor.

Eğer 2 Dolar üzerinde kalıcı olursa ve 2022 yılına değer kaybetmeden girerse MATIC Coin’in gelecekte yükseliş trendine gireceğini söyleyebiliriz. Ufak geri çekilmeler ise ciddi bir alım fırsatı yaratabilir. Bu bakımdan projenin vaat ettiklerini ve güven ölçümünü çok iyi yapmak gerekmektedir.

MATIC Coin’in kripto varlık portföyü arasında tutulması halinde yatırımcılarına olumlu haberler vereceğini söyleyebiliriz. Polygon (MATIC) Coin geleceği ile ilgili ifadelerimiz tamamen bilgi amaçlı olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

SLP Coin Alınır Mı? Analistlerin SLP Coin Yorum ve Fiyat Tahminleri

Polygon (MATIC) Haberleri ve Anlaşmaları

Polygon MATIC Coin ile ilgili önemli veriler son zamanlarda basına yansımaya başladı. Platform hakkında farklı ortaklık ve anlaşma haberleri ortaya atılsa da şimdilik ortada herhangi bir anlaşma görünmüyor.

Fakat Polygon ile ilgili bazı haberler, MATIC Coin’in yükselişe geçtiğinin göstergesi olduğunun işaretidir. İşte 2021 yılında MATIC Coin ile ilgili basına yansıyan bazı haberler:

 • Birçok platformda MATIC Coin’in değerini yüzde 10,000 civarı artırdığına dair haberlere denk geliyoruz. %92’lik bir kazanç grafiğine sahip olan MATIC Coin’in haber sitelerinde ne kadar değerli olabileceğinin göstergesi olarak yorumlandı.
 • Veri analiz şirketlerinin de MATIC Coin ile ilgili düşüncelerine sık sık denk geliyoruz. Fiyatındaki artış ihtimali ise MATIC ile ilgili sıkça karşılaştığımız haberler arasında.
 • MATIC Coin’in önümüzdeki aylarda yeni rekorlara imza atacağına dair haberler de haber sitelerinde kendine yer buluyor.

MATIC Coin Avantaj ve Dezavantajları

Şimdi de MATIC Coin’i gelecek vaat eden projeler arasına sokan avantajlarına göz atalım:

 • Hızlı Transfer: MATIC Coin, hızlı bir transfer yapma imkanı verir. Kurduğu hızlı köprülerle kıtalararası transferleri beklenenden daha çabuk tamamlar.
 • Akıllı Kontratlar: MATIC Coin, kullanıcılarına akıllı sözleşme ile finans uygulamaları yapma fırsatı veren bir kripto paradır.
 • Güvenilirlik: Polygon altyapısı güçlü algoritmaları ile uygunsuzlukların önüne geçer. Kullanıcılar için ciddi bir güven oluşturmayı başarmıştır.
 • Ulaşılabilirlik: Polygon Coin, Binance ve Coinbase gibi borsalarda listelenmektedir. Bu bakımdan birçok kullanıcının kolayca ulaşabileceği bir kripto varlıktır.
 • Gelir Elde Etme: Sistemin altyapısı kullanıcılara vadeli ve risksiz ek Coin kazanma imkanı sunar.

Avantajlarına ek olarak dezavantajları arasında gösterilen özelliklerine bakalım:

 • Gas Fiyatı: MATIC Coin’deki Gas fiyatlarının bir miktar olması olumsuz özellikleri arasında gösterilebilir.
 • Saldırı Tehlikesi: Diğer kripto varlıklarda olduğu gibi MATIC Coin de saldırı riski ile karşılaşabilir. Ancak varlıklarını çevrimdışı cüzdanlar saklayan kullanıcılar bu riski ortadan kaldırabilir.
 • Altyapı Desteği: MATIC Coin ve Polygon platformu, hedeflerini gerçekleştirmek için altyapısını daha da geliştirmelidir.

MATIC Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

Matic Coin’in listelendiği popüler kripto para borsaları şunlardır: Binance, Coinbase, Gate.io, Kraken, HitBTC, Tokyocrypto, KuCoin, Uniswap, Huobi Global, FTX, WazxirX, BTCEX, CoinDCX, CoinEx, Hotbit, Bitget, Nominex, Crypto.com, MEXC.

Matic Coin Piyasa Bilgileri

Matic Coin Toplam (Maks) Arz 10,000,000,000 adet ile sınırlıdır. Matic Coin 27 Aralık 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $2,92 fiyatına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değeri 09 Mayıs 2019 tarihi itibarı ile $0.003012.

MATIC Coin Nasıl Satın Alınır?

MATIC Coin almak için Binance Global ve Binance TR borsasını kullanabilirsiniz. MATIC Coin satın almak için ilk olarak Binance borsasına kayıt olun. Daha sonra borsa hesabınıza bakiye yükleyin. Ardından Piyasalar bölümünden MATIC Coin satın alma işleminizi USDT paritesine göre tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Binance ilanlarını inceleyip P2P yöntemi ile de MATIC Coin alabilirsiniz. Kripto Al menüsünden MATIC Coin’e tıklayarak hızlı bir şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Özet

Yazımızda, uzmanların MATIC Coin geleceği ve fiyat tahminleri ile ilgili görüşlerini detaylıca aktardık. MATIC Coin, Ethereum ağı üzerine inşa edilen ve önemli avantajları barındıran bir kripto para birimidir. Uzman ve analistler, MATIC Coin geleceğini parlak gördüklerini belirterek fiyatında ciddi yükselişler beklemektedir.

Polygon projesinin hedefleri kadar önümüzdeki günlerdeki performansı da MATIC Coin fiyat grafiği ile ilgili ipuçları verecektir. Fakat projenin şu ana kadarki gidişatı gelecek için olumlu gelişmelerin yaşanma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Binance hesabınız yoksa, tıklayarak %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırabilirsiniz


Sıkça Sorulan Sorular

Ethereum altyapısına sahip bir Coin olan MATIC, ETH ağındaki ve Blockchain sistemindeki sorunları gidermeye odaklanan bir projedir.

MATIC Coin, Binance, Paribu ve Coinbase gibi borsalarda listelenmektedir.

Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun isimli girişimciler MATIC kripto para biriminin kurucularıdır.

MATIC Coin’in 2023 başında 4 Dolar’a ulaşması beklenmektedir. Önümüzdeki yıllarda ise 25 Dolar ve 35 Dolar aralığında seyretmesi tahmin edilmektedir.

MATIC Coin, tüm zamanların en yüksek değeri olan $2,92 fiyatına 27 Aralık 2021 tarihinde ulaştı.

Analist Coin Bureau'ya göre MATIC Coin yıl sonu hedef fiyatı 4 Dolar.