Contact us to AD (300x250)

Analistlerden OGN Coin Geleceği, Yorum Ve Fiyat TahminiBlockchain destekli ticareti etkinleştirmeyi hedefleyen Origin Protocol, zirvesinden oldukça uzakta fiyatlanmayı sürdürüyor. Yatırımcıların geleceğinden umutlu oldukları projeye ilişkin farklı bakış açılarına olan ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan rehber yazımızda, uzmanların OGN Coin geleceği değerlendirmesi ile birlikte proje teknik detayları hakkında en önemli soruların yanıtlarına ulaşılabilmektedir.

ogn coin yorum

Origin Protocol (OGN) Coin Nedir?

OGN Coin sembolü ile işlem gören Origin Protocol, alıcı ve satıcıları herhangi bir aracı gerekmeden blockchain üzerinde bir araya getiren kripto para birimidir. OGN Coin, blockchain destekli ticareti etkinleştirmeyi hedefleyen Origin Protocol’un yerel token’idir. OGN Coin protokol içinde komisyon ve işlem ücreti ödemeleri ile ödüllerde kullanılan bir ERC-20 token’idir.

OGN Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

Origin Protocol, 2017 yılında San Francisco merkezli olarak kuruldu. OGN Coin’in kurucuları çocukluğundan bu yana kodlama ile uğraşan Josh Fraser ve Stanford mühendislik mezunu Matthew Liu’dur. OGN Coin 10 Ocak 2020’de piyasa sürülmüştür.

Origin Protocol Projesi ve Whitepaper

Origin Protocol, takas edilemeyen jetonları (NFT’ler) ve merkezi olmayan finansı (DeFi) geniş kitlelere ulaştırma misyonu ile geliştirilmiştir. Merkezi olmayan uygulamaların merkezi muadilleri ile yarışabilmesini hedefleyen iki geliştirici, NFT’ler ve DeFi gibi dikeyler arasında blok zincirinde ticareti etkinleştirmeye odaklandılar. Kripto kullanıcılarına kolaylık sağlamak adına kredi kartı ve mobil ödeme gibi alternatif yöntemlerin tercih edildiği Origin Protocol projesi hakkında daha fazla detay için https://www.originprotocol.com/litepaper adresi üzerinden ulaşılabilen proje whitepaper’ına göz atabilirsiniz.

Origin Protocol (OGN) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 OGN Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

OGN Coin Yorum

Uzmanlar, OGN Coin’i yorumlarken birçok farklı noktaya değindi. OGN Coin sektöre adım ilk günlerden başlayan büyük ilgi ile kısa sürede fiyatını arttırdı. Volatil bir trende sahip olması nedeniyle trader’ların yakından takip ettiği proje, DeFi’ye güç katmak adına sunduğu benzersiz çözümler ile kısa sürede uzmanların listelerinde boy gösterdi.

Pasif gelir modeli için OUSD isimli stablecoin’i sunması, sadece faiz kazancı değil kullanıcılarına varlıklarını fiyat oynaklıklarından koruma fırsatı sunmaktadır. Öte yandan aracıları ortadan kaldırarak daha düşük transfer ücretleri ile hızlı işlem yapma olanağı tanıyan OGN Coin yorum ve tahminlerinde pozitif bir bakış açısına sahip olup, geleceğinden olumlu bahsedilmektedir.

OGN Coin Geleceği

Origin Protocol, aracıları ortadan kaldıran teknolojisi ve karı artırmaya yönelik çözümleri ile beğenilmektedir. İlk sektöre girdiği günden bu yana uzmanların yakında izlediği bir proje olmayı başaran Origin Protocol’un gelecekte daha fazla benimseneceği öngörülür. Uzmanlara göre şu kritik 5 detay, OGN Coin geleceğini şekillendirecek en güçlü özelliklerdir:

 • NFT satıcıları içi geliştirilen açık artırma modeli, daha fazla NFT sanatçısının eserlerini satmak için Origin Protocol’u tercih etmesini kolaylaştırabilir.
 • Projenin beğenilen misyonu ve yüksek potansiyeli, büyük borsa listelenmelerinin etkisi ile dünyanın her yerindeki yatırımcıların takibinde yer alır.
 • Pasif gelir sunmak adına geliştirilen bir stablecoin ile çözüm sunan geliştiriciler, risksiz yatırım arayan sermaye sahiplerine önemli fırsatlar sunmaktadırlar.
 • Finans sektörüne erişemeyen büyük bir çoğunluğun açık piyasalara giriş için Origin Protocol, sınırlı projelerden birisidir.
 • Sunulan aracısız ve şeffaf piyasa, geleneksel finansa karşı DeFi’nin üstünlüğünü sağlayacak teknolojiyi sunmaktadır.

OGN Analiz: Projeyi Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Origin Protocol, trader’lar arasında kurduğu P2P (eşler arası) kurarak aracıları ortadan kaldırmayı başarmıştır. Merkeziyetsiz paylaşım ekonomisi altyapısını dönüştürmeyi hedefleyerek farklılaşan projenin benzersiz yönleri şu şekilde paylaşılabilir:

 • Üçüncü taraf müdahalesi bulunmadan tüm mal ve hizmetlerin gerçek piyasa fiyatları üzerinden serbestçe satışını hedefler.
 • Transfer işlemleri için ücret alan aracıları ortadan kaldırır.
 • Mal ve hizmetler için tarafsız fiyatların uygulandığı bir piyasa geliştirir.
 • Ayrıcalığı olmayan kesimin banka hesabına sahip olmadan açık piyasalara erişim sağlamasına olanak tanır.
 • Kullanıcıların NFT ticareti yapabilmeleri için Origin Story aracına sahiptir.
 • NFT satışlarında açık artırma mekaniği kullanılarak elde edilecek gelir maksimize edilebilir.
 • NFT satın almak isteyen kullanıcılar ödemeler için kredi kartı kullanabilirler.
 • OUSD isimli stablecoin ile kullanıcılar pasif gelir elde edebilirler.

OGN Coin Fiyat Tahminleri

4 usta analistin OGN Coin fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Tech News Leader 1 yıl içinde 0,44 dolara yükselebileceğini düşündüğü OGN Coin fiyat tahminini 5 yıl sonrasına 1,41 dolar hedef belirlemiştir.
 • Price Prediction tarafından paylaşılan OGN Coin fiyat tahminlerinde yıl sonu beklentisi 0,28 dolar, uzun vade beklentisi ise 1,94 dolar seviyeleri ön plana çıkmaktadır.
 • Coin Quadro yıl sonunda 0,431 dolar, uzun vadede 2 dolar fiyat hedefi belirlemektedir.
 • Wallet Investor 1 yıl içinde OGN Coin fiyatının 0,017 dolara gerileyeceğini düşünmektedir.

Origin Protocol Alınır mı, Güvenilir mi?

OGN Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilen bir belirteçtir. Ethereum blockchain’i üzerinde çalışan OGNCoin, herhangi bir cüzdanda saklanırken güvenlik Ethereum tecrübesine bırakılmıştır. Ayrıca protokol eşler arasındaki veri aktarımının güvenliğini sağlamak için File System (IPFS) kullanır.

Büyük borsa listelenmeleri, düşük işlem ücretleri ve eşsiz pasif gelir fırsatı gibi artılarla öne çıkan OGN Coin, büyük borsa listelenmeleri ile popülerlik kazanmıştır. Tüm bu artılar token geleceği için iyi bir izlenim bıraksa da okurlarımız, yatırım kararlarını şekillendirirken mutlaka teknik analize de yer vermelidirler.

TVK Coin Geleceği Ne Olur? Uzman TVK Yorum ve Fiyat Tahminleri

OGN Coin Analiz: Avantaj ve Dezavantajları

Uzmanlar OGN Coin’i detaylı olarak analiz ederek farklı noktalarına değindi. Origin Protocol avantajları ve dezavantajları aşağıda paylaşılmaktadır:

Avantajları:

 • İşlemler için aracıları ortadan kaldırarak geleneksel aracılı ticaretin hantal yapısını iyileştirir.
 • Tüm ürünlerin satışı için serbest piyasa ekonomisine sahip ve merkeziyetsiz bir ortam sağlar.
 • Kredi kartı gibi geleneksel bankacılık ürünleri ile NFT satın alınmasına olanak tanır.
 • NFT satışından elde edilecek gelirin maksimize edilebilmesi adına açık artırma mekaniği sistemi kullanır.
 • Kullanıcılarına pasif gelir elde etme fırsatları tanır.
 • ERC-20 token’i olması nedeniyle tüm cüzdanlar ile uyumludur.
 • Hemen hemen tüm büyük borsalarda listelenmektedir.

Dezavantajları:

 • Fiyat oynaklığı nedeniyle OGN Coin yatırımı riskli görülebilir.
 • NFT ve DeFi alanında geliştirilen projeler ile yaşanan rekabet, fiyatlarda baskı oluşturabilir.
 • Saldırı ve çalınma riskine karşı ETH uyumlu donanım cüzdanlarda saklanması gerekebilir.

OGN Coin Hangi Borsalarda Var?

OGN Coin listelenen kripto borsalarından bazıları şunlardır:

 • Binance
 • KuCoin
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • Gate.io
 • Kraken
 • Bithumb
 • MEXC
 • Pionex
 • Crypto.com Exchange

Origin Protocol (OGN) Piyasa Bilgileri

OGN Coin toplam arzı 1.000.000.000 adettir. OGN Coin, 8 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $3,39 fiyatına ulaşmıştır. OGN Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 22 Kasım 2022 tarihinde $0.0915 olarak görülmüştür.

OGN Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. OGN Coin satın almak için; Binance, MEXC, Pionex, vb. OGN listeleme yapan kripto para borsalarında hesap açın.
 2. Adım: Hesabınızı aktifleştirin.
 3. Adım: Para gönderin.
 4. Adım: Kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak OGN Coin alım emri girin.
 5. Adım: Gerçekleşen emir sonrası borsa cüzdanınıza yansıyan OGN Coin’i dilerseniz saldırı ve çalınma riskinden korumak için donanım cüzdana taşıyabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, OGN Coin geleceğine ilişkin proje detaylarına değinerek fiyat tahminleri konusunda bilgiler verdik. Origin Protocol (OGN) Coin ERC-20 standartlarında geliştirilmiş bir Coinlerden olup ve aracıların olmadığı ortamda alıcı ve satıcıların bir araya getirilmesi adına kullanılan bir blockchain projesidir. Merkeziyetsiz paylaşım ekonomisi için altyapıyı şekillendirmeyi hedefleyen proje benzersiz özellikleri ile kısa sürede fark edilmiş ve 8 Nisan 2021’de 3,39 dolarla ATH’a ulaşmıştır.

Büyük borsa listelenmeleri ile daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşan OGN Coin’in geleceğine bakış olumludur. Analistler, token fiyatının yükseleceğini düşünmektedirler.
Sıkça Sorulan Sorular

OGN Coin için beklentiler benimsenmenin artması ve buna paralel fiyatların yükselmesidir. Token için yükseliş öngörülerinde 2 dolarlık fiyat hedefleri telaffuz edilmektedir.

OGN Coin Binance, Coinbase, Crypto.com, vb. kripto para borsalarında listelenmektedir.

OGN Coin maksimum arzı ve toplam arzı 1 milyar adettir.

OGN Coin’in geleceğine yönelik değerlendirmeler iyimserdir. İyi bir yatırım aracı olduğu düşünülen OGN Coin’in uzun vadede 2 dolar hedefine ulaşacağı düşünülmektedir.

OGN Coin için yıl sonunda en düşük paylaşılan fiyat hedefi 0,017 dolar, en yüksek fiyat hedefi ise 0,44 dolardır.

Kısa vadede OGN Coin’in 0,28 – 0,44 dolar aralığında fiyat hedefi belirleyen analistler, uzun vadede 2 dolara ulaşan fiyat tahminleri paylaşmaktadırlar.

OGN Coin Josh Fraser ve Matthew Liu tarafından 2017 yılında San Francisco merkezli olarak geliştirildi.

OGN Coin 8 Nisan 2021 tarihinde 3,39 dolar fiyatla tüm zamanların zirvesine ulaştı.

OGN Coin yükselişi DeFi benimsenmesi ile paralel değerlendirilmektedir. Öte yandan NFT sektörünün derinlik kazanması Origin Protocol’un benimseneceği anlamına gelerek yükseliş içi önemli bir katalizör olarak değerlendirilmektedir.

İlginizi Çekebilir