Contact us to AD (300x250)

5 Uzmandan Chainlink (LINK) Coin Geleceği Ve Fiyat Tahminleri, YorumÖdeme servisleri ile blok zincirleri arasında köprü oluşturan Chainlink geleceği en çok merak edilen projeler arasında yer alıyor. Hatırlatma adına proje teknik detaylarının da yer aldığı yazımız üzerinden okurlarımız, Chainlink geleceğine yönelik uzman ve analist görüşlerine ulaşabilirler.

link coin geleceği

Chainlink (LINK) Coin Nedir?

Chainlink, evrensel olarak bağlantılı akıllı sözleşmelere olanak tanıyan bir blok zinciri projesidir. Akıllı sözleşmelerin veri akışları, web API’leri ve geleneksel banka hesap ödemeleri gibi zincir dışı kaynaklara erişime izin veren Chainlink projesinin yerel kripto para birimi LINK Coin’dir. LINK Coin, düğüm operatörleri ve ekosistemin teşviki için kullanılan bir ERC-20 token’idir.

LINK Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

Chainlik, Sergey Nazarov ve Steve Ellis tarafından geliştirildi. İkili 2015 yılında başladıkları projenin geliştirmesini yaklaşık 2 yılda tamamlayarak LINK Coin’i 2017 yılında piyasaya sürdü. Chainlink, San Francisco merkezli bir projedir.

Chainlink Projesi ve Whitepaper

Chainlink projesi akıllı sözleşmelerin uygulanabilirliğini ve kullanılabilirliğini artırmayı hedeflemektedir. Geliştiriciler bu misyon doğrultusunda farklı ödeme sistemleri ve bankalar ile blokchain arasında köprü oluşturacak şekilde Chainlink’i geliştirdi. Kişi ya da kuruluşların zincir dışı verileri zincire aktarmak için akıllı kontratları kullanabildikleri ve ağ üzerinden düğüm seçilerek bağlantının oluşturulabildiği Chainlink projesinin teknik detayları için https://chain.link/whitepaper adresi üzerinden ulaşılabilen proje whitepaper dokümanını inceleyebilirsiniz.

Chainlink (LINK) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Chainlink (LINK) Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

LINK Coin Yorum

LINK Coin yorumları yapan uzmanlar projenin, güçlü boğaları ile yatırımcılar arasında hızla popülerleştiğini düşünüyor. Projenin asıl güçlü yanı ise sunduğu veri sağlama ve doğrulama hizmetlerinde saklıdır. Geleneksel pek çok verinin blockchain’e entegrasyonunda düşük maliyetli ve hızlı çözümler sunan Chainlink, bu yönü ile doğrudan kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Bugün geldiği noktada neredeyse bir tekele dönüşen Chainlink, analistlerin geleceğini olumlu değerlendirdikleri projeler listesinin başında gelir. Benimsenmenin hala artabileceğini düşünen uzmanlar da kurumsal ilgi doğrultusunda LINK Coin’in her geçen gün güçleneceğini düşünmektedirler.

LINK Coin Geleceği

LINK Coin geleceği, uzman yorumlarına göre oldukça parlak gözükmektedir. Chainlink, veri doğrulama alanında kurduğu ortaklıklar ve erişim sağladığı veri noktaları ile hızlı bir büyüme sürecine girdi. Uzmanların misyonu ile birlikte dikkat kesildikleri proje için görüşleri olumludur. Chainlink’in muazzam bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünen uzmanların dikkat ettikleri en kritik detaylar aşağıda paylaşılmaktadır:

 • API kullanan işletmelerin blockchain’e entegre olabilmeleri için kendi altyapılarını kurma zorunluluğunu ortadan kaldıran Chainlink, mevcut anlaşmaların da gösterdiği gibi büyük bir kurumsal ilgi ile karşılaşabilir.
 • Ulaştığı veri sağlayıcı sayısı ile sağladığı değer giderek artarken LINK Coin’e borsalarda talep baskısı oluşturmaktadır.
 • Düşük rekabette bir sektörde faaliyet göstermesi Chainlink’e alanında tekel olma avantajı kazandırmaktadır.
 • Akıllı sözleşmelerin potansiyellerini ortaya çıkarması geliştiriciler için de Chainlink’i iyi bir projeye dönüştürmektedir.

Chainlink Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Chainlink, zincir dışı verileri blok zincirine aktarma fırsatı sunan ilk ağlardan birisi olarak öne çıkar. Edindiği ortaklarla veri işleme alanında kendisine önemli bir konum elde eden Chainlink projesinin sunduğu benzersiz özellikleri aşağıdan takip edebilirsiniz:

 • Blockchain dışı sistemler ile köprü oluşturur.
 • API tabanlı hizmetler LINK Coin yardımı ile doğrudan bir akıllı sözleşmeye ve blockchain sistemine entegre edilebilmektedir.
 • Merkezi olmayan yapı yardımı ile kullanıcılar, düğüm operatörü olarak pasif gelir elde edebilirler.
 • Alpha Vantage, Huobi ve Brave New Coin gibi önemli veri sağlayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 • 1 milyardan fazla veri noktasına erişen Chainlink, 700 oracle ve 1.000 proje entegrasyonu sayısına ulaşmıştır.
 • FedEx, AccuWeather, Associated Press ve FlightStats gibi güvenilir markalarla veri doğrulaması alanında ortaklık kurmuştur.

LINK Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin LINK Coin fiyat tahminlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 • Price Prediction analistlerince hazırlanan analizde yılsonu LINK Coin fiyat tahmini 9,60 dolar, 5 yıl sonrası için paylaşılan fiyat tahmini ise 69,03 dolar olarak yer alır.
 • Changelly tarafından paylaşılan blog gönderisinde 2022 yılsonu LINK fiyat hedefi 8,43 dolar, 5 yıl sonrası içinse 57,91 dolar olarak paylaşılmaktadır.
 • Wallet Investor LINK Coin’i kötü bir yatırım aracı olarak değerlendirirken 1 yıllık fiyat hedefini 0,515 dolar olarak paylaşır.
 • Long Forecast tarafından paylaşılan analizde yılsonu LINK Coin fiyat tahmini 4,19 dolar, 3 yıl sonrası içinse 10,23 dolar olarak aktarılır.
 • GOV Capital 1 yıl içinde LINK Coin’e 31,25 dolar, 5 yıl içinde 197,72 dolar fiyat hedefi belirlemektedir.

Chainlink Alınır mı, Güvenilir mi?

LINK Coin, ERC-20 tabannlı coinler arasında yer almaktadır. Bu tercih ile birlikte Chainlink ağının güvenliği hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması ile sağlanmaktadır. LINK Coin köklü bir proje olmakla birlikte tün yüksek hacimli borsalarda listelenerek güvenilirlik anlamında da önemli bir avantaj elde etmiştir.

LINK Coin popüler bir projedir. Aynı zamanda güvenilirliği de yüksek olan LINK için yatırımcılar, uzman değerlendirmeleri ile yetinmemeli ve kendi analizlerini yaparak yatırım kararlarını vermelidirler.

Filecoin Nedir? FIL Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

LINK Coin Avantaj ve Dezavantajları

Chainlik artıları ve eksileri aşağıda ayrı alt başlıklar halinde derlenmiştir:

Avantajları:

 • Düşük rekabetin olduğu bir alanda geliştirilmiştir.
 • Şirketlerin kendi blockchain sistemlerine gerek kalmadan hizmetlerini entegre edebilmelerini sağlar.
 • Ağda pasif gelir elde edilebilmektedir.
 • Büyük işletmelerle veri doğrulama ortaklığı kurmaktadır.
 • Hemen hemen her kripto para borsasında listelenmektedir.

Dezavantajları:

 • Fiyat oynaklığı nedeniyle yatırımcılar, LINK Coin yatırımına mesafeli yaklaşabilirler.
 • Borsada tutulan LINK Coin’in saldırı veya hacklenme ihtimaline karşı Ethereum destekli bir donanım cüzdanda saklanması gerekebilir.
 • Fikir birliği mekanizması geçiş sürecinde sorunla karşılaşma ihtimali göz ardı edilmemelidir.

LINK Coin Hangi Borsalarda Var?

LINK Coin listelenen borsalardan bazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • FTX
 • KuCoin
 • Kraken
 • Gate.io
 • Huobi Global
 • Bithumb
 • PancakeSwap
 • Uniswap

Chainlink (LINK) Piyasa Bilgileri

LINK Coin maks ve toplam arzı 1.000.000.000 adettir. LINK Coin, 10 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $52,88 fiyatına ulaşmıştır. LINK Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 23 Eylül 2017 tarihinde $0,1263 olarak görülmüştür.

LINK Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. LINK Coin satın almak için; Binance, PancakeSwap, Bithumb, vb. LINK Coin listelenen borsaların web sitelerine ya da mobil uygulamalarına erişim sağlayın.
 2. Erişim sağladığınız borsa uygulaması aracılığı ile ücretsiz hesap oluşturun.
 3. Hesabınızı Seviye 1 ve Seviye 2 doğrulamalarını tamamlayarak aktifleştirin.
 4. Borsa hesabınıza para gönderin.
 5. Kripto para alım ve satım ekranını kullanarak LINK Coin alış emri verin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.

Son Sözler

Yazımızda, LINK Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına, fiyat tahminlerine ve proje detaylarına yer verdik. Chainlink geliştiricilere zincir dışı kaynaklara erişim izni veren ve bu veriler ile blok zincirini birbirine bağlayan bir ağdır. Projenin yerel token’i LINK Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir.

Kurduğu ortaklıklar ve yaşadığı boğa piyasaları ile adından söz ettiren LINK Coin’in geleceğine uzmanların bakışı olumludur. Analistler, kısa vadede LINK Coin fiyatının artabileceğini düşünmektedirler.
Sıkça Sorulan Sorular

LINK Coin Binance, FTX, Coinbase, Huobi Global, vb. kripto para borsalarından alınıp satılabilmektedir.

LINK Coin toplam ve maksimum arzı 1 milyar adettir.

LINK Coin’in geleceğine yönelik değerlendirmeler iyimserdir. Analistler uzun vadede LINK fiyatının 197 dolara ulaşabileceğini düşünürler.

LINK Coin’de yılsonu hedefi bearish senaryoya göre 0,515 dolar, bullish senaryoya göreyse 31,25 dolardır.

LINK Coin için kısa vade yükseliş hedefi 9,60 dolar, uzun vade içinse 69,03 dolar düzeylerindedir.

LINK Coin, tüm zamanların en yüksek değerine 10 Mayıs 2021’de ulaştı. Bu tarihte LINK Coin 52,88 dolar değerini gördü.

LINK Coin üzerindeki baskı yüksek enflasyon nedeniyle yaşanmaktadır. Kripto endüstrisinin yakından takip ettiği makro ekonomik veriler düzeldiğinde LINK Coin yükselişi kaldığı yerden devam edecektir.