SHIBA Coin, kripto para piyasasında iyi bir ivme yakalayan para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yükselişini ne kadar daha sürdüreceği konusunda farklı fikirler var. SHIBA Coin 1 doları görür mü ya da bulunduğu konumdan daha da aşağı düşer mi? SHIB'nin geleceği ve shiba inu jeton fiyatı hakkında söylenenlere bir göz atalım.

SHIBA INU (SHIB) Coin Nedir?

SHIBA INU, diğer adıyla SHIBA Token, 2020 yılının Ağustos ayında geliştirilen bir kripto paradır. Geliştiricisi veya geliştiricileri Ryoshi ismini kullanır. Henüz anonim olarak kripto para piyasasında yer alan SHIBA INU Coin, Dogecoin’inden esinlenerek oluşturulmuştur.

shiba geleceği

Bu yüzden de Doge Killer olarak yorumlanır. İlk kurulduğu dönemde çok da önemsenmeyen SHIBA Coin, günümüzde toplam 6 milyar Dolarlık bir değere ulaşmıştır. Merkeziyetsiz bir kripto para olan SHIBA Coin’in Binance, Probit Global ve Huobi gibi güçlü borsalarda listelenmesi de değerini artırmaktadır.

SHIBA Coin Hangi ülkenin, Kime Ait?

Shiba Inu (SHIB), 2020 yılında sadece Ryoshi olarak bilinen gizemli bir kurucu tarafından kuruldu. Logosunda Japon köpek cinsi Shiba Inu’yu bulundurduğu için Uzakdoğulu veya Japonya’lı girişimciler tarafından çıkarıldığı tahmin edilmektedir.

SHIBA INU Projesi ve Whitepaper

SHIBA INU özellikleri ve ekosistemi hakkındaki bilgiler Whitepaper projesinde detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Merkezi olmayan SHIBA UNI hakkında ayrıntılı bilgiler almak için projenin Whitepaper – teknik doküman- dosyasına göz atabilirsiniz. https://shibatoken.com/ linkinden proje dosyasını indirebilir ve kripto para ile ilgili teknik konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

SHIBA Fiyatı Ne Kadar?

Aşağıdaki tabloda Shiba Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

SHIBA Yorum

6 Temmuz 2021'de SHIB'nin bir sonraki adımı, aynı zamanda Ethereum blok zincirinde çalışan kendi borsası ShibaSwap'ı kurmaktı. Bu, insanların SHIB'lerini merkezi olmayan bir borsada diğer kripto para birimleriyle değiştirmelerine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca Shiba'nın diğer kriptoları LEASH (aka Doge Killer) ve yakın zamanda piyasaya sürülen BONE'a da sahip olabilir.

Uzman ve analistler SHIBA Yorumlarına göre SHIB’in 2021’in sonlarına doğru ciddi bir sıçrama yapmasını bekliyordu. Tahminlerin önemli bir kısmı tuttu çünkü SHIBA Coin, 2021 Ekim ayında piyasa değerinden bir sıfırı attı. 10 kat daha da değerlendi ve yükselişini sürdüreceğe benziyor. Uzman ve analistler de SHIBA Coin’in değerini artıracağını ifade ediyor.

Yazımızın devamında SHIBA Coin ile ilgili analistlerin fiyat tahminlerine ve SHIB yorumlarına, geleceğine dair öngörülere yer verdik. Genel olarak değerinde artış beklenen SHIBA Coin’in kripto para piyasasında daha önemli yerlere gelmesinin beklendiğini söyleyebiliriz. Uzman ve analistler de gelecekte SHIBA Coin için daha iyi günlerin yaşanacağını ifade ediyor.

SHIBA Coin Geleceği

Shib'in teknik incelemesinde, merkezi olmayan topluluk inşası için bir “deney” olarak adlandırıldı. En iyi koşullar altında bile, tüm kripto para birimleri riskli yatırımlar olduğundan, yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar kriptoya yatırım yapmalısınız. Ancak altcoinler, bitcoinden yapısal, kullanım ve tedarik farklılıklarına sahip oldukları ve yatırım potansiyelleri daha spekülatif olduğu için özellikle risklidir. Resmi verilere baktığımızda SHIBA Coin’in istikrarlı bir şekilde değerini artırdığını görüyoruz. SHIBA Coin’in gelecekteki durumu şüphesiz ki vaat ettiği uygulamalara bağlı.

SHIBA Coin, 2020 yılında merkeziyetsiz ve özgür bir topluluk deneyi olarak ortaya çıktı. Projenin amacı, merkeziyetsiz finansal işlemlerin ve ortaklıkların ne oranda başarılı olacağını test etmek olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada SHIBA Coin kurucusu Ryoshi isimli girişimcinin yaptığı açıklamaya göre SHIBA Coin toplam arzının yarısı Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in hesabına yollanmış durumda. Dolayısıyla SHIBA Coin’in geleceğinin biraz da Vitalik Buterin’e bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim Ryoshi, SHIBA Coin’in geleceğiyle ilgili şunları söylüyor: Vitalik Buterin bizim aleyhimize açıklama yapmadığı sürece SHIBA Coin büyümeye devam edecek.

Wallet Investor ve Coin Price Forecast gibi kripto para platformları da SHIBA Coin gelecekte değerleneceğini düşünüyor. SHIBA Coin, merkeziyetsizlik deneyini başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ederse önümüzdeki günlerde geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz.

Uzmanlardan SHIBA Coin Fiyat Tahminleri

Herhangi bir shiba inu fiyat tahminini göz önünde bulundururken dikkat edilmesi gereken bir nokta, madalyonun bir milyondan fazla token sahibiyle ayrılmış bir çevrimiçi hayran kitlesine sahip olmasıdır. Düşük shiba inu jeton fiyatı ve sınırlı faydası göz önüne alındığında, üç milyondan fazla Twitter takipçisine ve 471.000'den fazla üyeye sahip bir subReddit'e sahip olmak oldukça iyi gidiyor.

Peki, SHIBA Coin fiyatı önümüzdeki yıllarda ne olur? Bu konuda yorum ve tahminlerde bulunan uzman ve analist görüşlerini bir araya getirdik:

 • 2022 SHIB Coin Fiyat Tahmini: Kripto para tahminlerinde bulunan Wallet Investor platformu, 2022 yılında SHIBA Coin’in biraz daha artacağını söylüyor. Yıl sonuna doğru SHIBA Coin’i 0.0007 bandını zorladığını görebiliriz.
 • 2023 SHIBA Inu Fiyat Tahmini: Koinmedya platformu ise SHIBA INU tahminini 2023 için 0.000040 dolar olarak ifade ediyor. Platformun uzmanlarına göre kripto para 2024'de 0.000060'a kadar yükselebilir.
 • 2024 SHIBA Coin Fiyat Tahmini: Cryptonewsz analistleri ise SHIBA Coin'in 2024'te düşüşe geçeceğini öngörüyor. Cryptonewsz uzmanlarına göre 0.0000385 dolar SHIBA Coin için uygun bir fiyat.
 • 2025 SHIB Coin Fiyat Tahmini: Priceprediction tahmine göre SHIBA Coin, 2025'te 0.00018200 dolar seviyesine ulaşabilir.
 • 2026 SHIB Fiyat Tahmini: Market Realist platformu uzmanlarına göre ise SHIBA Coin 2026 yılında değerini 60’a katlayarak 0,015 dolara ve üzerinde bir değere ulaşabilir.

SHIBA Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

Bitcoin’in yarattığı olumsuz rüzgarla birlikte SHIBA Coin fiyatında da belli bir düşüş görüldü. Ancak bu düşüş, birçok yatırımcı için alım fırsatı olarak görüldü. Toplu alımların ardından SHIBA Coin fiyatında belli bir yükseliş yaşandı. Dolayısıyla SHIBA Coin fiyatını uzun bir süre aynı seviyede görmemiz zor. Birçok uzman ve analist de uzun vadede SHIBA Coin’in kazandıracağına kesin gözüyle bakıyor.

Bu yazının amacı yatırım tavsiyesi vermek değildir. Bu ifadeler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmemelidir. Sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

SHIBA INU (SHIB) Anlaşmaları

SHIBA INU ile diğer firmalar ile yapılan anlaşmaların önemi büyük. Çünkü SHIBA INU projesinin devamlılığı yapılan anlaşmalara da bağlı. Geçtiğimiz günlerde SHIBA INU ve NowPayments.io arasında ortaklık kurulduğu açıklandı. Açıklamaya göre yapılan bu anlaşma SHIBA INU Token’larının her işlemde yakılmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

SHIBA INU ile ilgili yapılan daha farklı anlaşmalar da önümüzde dönemde gündeme gelebilir. Yapılan anlaşmalar ise hem SHIBA INU değerini artırabilir hem de kripto para piyasasındaki dengeleri değiştirebilir.

SHIB Coin Haberleri

SHIBA Coin, son günlerde adından sıkça bahsettiriyor. Genel olarak fiyatı ve geleceğiyle ilgili haberlere denk geliyoruz. İşte SHIBA Coin ile basında çıkan haberlerden bazıları:

 • Uzunca bir süre 0.000007 Dolar seviyesinden işlem göre SHIBA Coin, Ekim ayında değerini katladı. 0.00001530 dolar barajını geçen SHIBA Coin, kripto para haberleri arasında kendisine yer buldu.
 • SHIBA Coin’in yükselişi sonrası acaba Dogecoin’in genel piyasa değerini de geçecek mi gibi soruların sorulmasına neden oldu. Dijital basında sıkça tartışılan iki rakip kripto para arasındaki bu konu da önemini koruyor.
 • SHIBA Coin, satışa sunduğu NFT projeleriyle de gündem oluyor. Geçtiğimiz günlerde ShibaSwap’ta satışa sunduğu 10.000 NFT çalışması ile basında yer almıştı.
 • Kripto parada Elon Musk etkisi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Shiba Inu cins köpeğinin adının Floki olacağını duyuran Elon Musk Meme Coin’lerin fiyatlarının artmasına neden olmuştu.

KEEP Token Alınır Mı? Analistlerin KEEP Coin Yorumları, Fiyat Tahminleri

SHIB Coin'i Benzersiz Yapan Özellikler ve Dezavantajlar

SHIBA Coin’i öne çıkarak özellikler neler? Şimdi son dönemde etkisini iyiden iyiye hissettiren bu Coin’in avantajlarından bahsedelim.

 • İşlem Hızı: Alım satın işlemlerinde iyi bir hıza sahip olması önemli bir avantaj. Bu bakımdan cüzdan arasındaki işlemlerde hızlı emir onayı sunan SHIB Coin, kullanıcılarına önemli bir pratiklik sunmayı başarıyor.
 • Ulaşılabilirlik: Yeni çıkan ve adını yeni duyurmaya başlayan kripto paralara erişim sağlamak bazen zor olabiliyor. Fakat SHIB Coin’de böyle bir durum yok. Çünkü SHIB Coin Binance başta olmak üzere popüler kripto borsalarından kolayca ulaşılabilir durumdadır.
 • İşlem Ücreti: Yapılan işlemlerdeki masrafların azlığı da SHIB Coin’in önemli avantajları arasındadır. Kullanıcılar daha az kayıpla işlemlerinizi tamamlayabiliyor.
 • Ödül ve Destek: SHIB Coin projesine likidite sağlayıcılarının ödüllendirileceği duyurulması da projenin büyümesi için önemli bir avantaj olarak yorumlanmaktadır.

SHIBA Coin, her kripto para gibi birtakım dezavantajlara da sahip olduğu söyleniyor. Şimdi de sözü edilen olumsuzluklarından bahsedelim.

 • Düşük Fiyat: SHIBA Coin düşük değerli bir kripto paradır. Değeri ciddi bir şekilde artsa bile kazanç getirmeyebilir. Fakat önümüzdeki aylarda değerindeki artışların önemli kâr satışlarını beraberinde getireceği söyleniyor.
 • Saldırı Riski: Borsalara saldırı olduğu takdirde SHIB Coin’lerin saklandığı sanal cüzdanlar saldırılardan olumsuz etkilenebilir. Bu bakımdan yüklü miktardaki Coin’leri çevrimdışı cüzdanlarda saklamakta fayda var.
 • Rekabet Ortamı: SHIBA Coin, kendinisi Dogecoin’in rakibi olarak lanse etmiştir. Fakat Dogecoin önümüzdeki günlerde değerini artırırsa bu durum SHIBA Coin’in değersizleşmesine zemin yaratabilir:
 • Vitalik Buterin Faktörü: SHIBA Inu yaratıcısı Ryoshi, Coin’lerin yarısını Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e gönderdiklerini söylemişti. Ethereum patronundan herhangi bir olumsuz demeç, SHIBA Coin değerinde azalmaya yol açabilir.

SHIB Coin Hangi Borsalarda Var?

SHIB oldukça popüler bir Coin'dir ve en büyük kripto para borsalarında listelenmektedir. SHIBA Inu Coin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Coinbase, Crypto.com, Bybit, Gate.io, Kraken, HitBTC, Tokyocrypto, KuCoin, Uniswap, Huobi Global, FTX, WazxirX, BTCEX, CoinDCX, CoinEx, Hotbit, Bitget, Nominex, MEXC.

SHIB Coin Piyasa Bilgileri

SHIBA Coin Maks Arz 589,735,030,408,323 adettir. SHIB Coin 28 Ekim 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $0.00008845 fiyatına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 01 Eyl 2020 tarihinde $0.000000000082 olarak görmüştür.

SHIB Coin Nereden Satın Alınır?

Güvenilir bir kripto para borsasına kayıt olarak SHIBA Token alabilirsiniz. Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsası olan Binance, SHIBA satın alma işlemlerinizi hemen yapmanızı sağlar. Binance borsasının orijinal adresine ya da Türkiye’deki kullanıcıları için açtığı adresine giriş yaparak SHIBA alabilirsiniz.

Binance borsasına üye olduktan sonra Binance hesabınıza banka havalesi ya da EFT yöntemlerini kullanarak para yatırabilirsiniz. Borsa hesabınıza TL ya da döviz şeklinde para aktardıktan sonra SHIBA Coin alabilirsiniz.

Binance borsası, P2P yöntemi ile de SHIBA satın alma imkanı sunar. Binance ilanlarını inceleyip Kripto Al menüsünden SHIBA Coin’i seçin. Daha sonra satın alacağınız Coin miktarını satın alma formuna yazın. Böylece SHIBA satın alma işleminizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Özet olarak

Bu yazıda SHIBA Coin geleceği hakkında fiyat tahminleri ve uzmanların SHIB yorumlarına dair en çok konuşulan bilgilere yer verdik. Kendisini deneysel bir proje olarak tanımlayan SHIBA Coin, sessiz yükselişini geride bırakıp sert ve güçlü adımlarla kripto para borsasında yükselişe geçti. 2021 Ekim ayında ise basında önemli haberlerle de yerini almaya başladı. Dogecoin’e rakip olduğunu söyleyerek klasmanını Meme Coin olarak belirten SHIBA’nın halen daha yükselmeye ihtiyacı var gibi görünüyor.

Bu yazımızda size herhangi bir Coin satın almanızı ya da satmanızı önermiyoruz. Yatırım tavsiyesi vermeden sadece bilgilendirme amaçlı bu yazıyı hazırladık. Dolayısıyla ifadelerimizi yatırım tavsiyesi değildir. Ancak gelişmeleri yakından takip ederek ne zaman yatırım yapacağınıza kendiniz karar verebilir ve isterseniz konunun uzmanlarından tavsiye ve öneriler alabilirsiniz.

Binance hesabınız yoksa, tıklayarak %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırabilirsiniz


Sıkça Sorulan Sorular

SHIBA Coin'in 1 dolar olması için değerini 200.000 kat artırması gerek. Bu hedef biraz hayalcilik olur. Dolayısıyla birkaç yıl sonra 1 dolar hedefini tartışmakta fayda var.

Token ve NFT satışları ile adını duyuran SHIBA Coin, güven sağlarsa gelecekteki yerini sağlamlaştırabilir. Şaka Coin olmanın ötesinde kullanıcılarının beklentilerini karşılayıp gerekli desteği alırsa gelecek vaat edecektir. Fakat bu tahmini yapmak için henüz erken olduğunu belirtebiliriz.

SHIBA Coin, değerini artırsa da ciddi kazançlar elde etmesi için fiyatından birkaç sıfır daha atması gerekiyor. Bu bakımdan yatırım yaparken temkinli olmakta fayda var.

SHIB Coin ile ilgili piyasanın fiyat beklentisi 2022 sonuna kadar yaklaşık 0,009 dolardır. Ancak dış etkenler ve projenin gelecekteki durumu hedef fiyat tahmininde değişikliğe neden olabilir.

SHIBA'nın kısa vadede 5-10 kat arası, uzun vadede yaklaşık 60 kat artması beklenmektedir.