Contact us to AD (300x250)

Dogecoin Geleceği 2023, DOGE Yorumları Ve Fiyat TahminiDogecoin gelecekte ne olur? Uzman ve analistlerin Dogecoin hakkındaki yorumları neler? Bu yazımızda kripto para piyasasının önemli yıldızlarından biri olan Dogecoin’i mercek altına aldık. Dogecoin yükselecek mi yoksa değere mi kaybedecek? Detaylar yazımızda…

Dogecoin (DOGE) Coin Nedir?

Dogecoin, geleneksel bankacılık işlemlerini daha da avantajlı hale getirmek için piyasaya sürülmüştür. Daha hızlı ve daha düşük maliyetli ödeme işlemleri, Dogecoin’in temel hedefidir. Tabi ki bununla birlikte eğlenceli yapısını da görmezden gelmemek gerekir.

dogecoin geleceği

Zira Dogecoin’i diğer kripto paralardan ayıran en önemli özelliği de budur. İlk çıktığında bir internet meme’si olan Dogecoin, zamanla değerli bir kripto paraya dönüşerek herkesi şaşırmıştır. Blockchain teknolojisini kullanan Dogecoin, kripto para seçenekleri arasında da yeni alternatiflerin olacağını kanıtlamıştır.

Dogecoin Hangi ülkenin, Sahibi Kim?

Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından geliştirilen Dogecoin, Amerika merkezli bir kripto para birimidir. Dogecoin tek bir ülkede değil, dünyanın her yerinde kullanılması için geliştirilmiştir.

Dogecoin Projesi ve Whitepaper

Dogecoin kurucuları, yayınladıkları Whitepaper belgesiyle Dogecoin hakkındaki tüm sorulara cevaplar vermiştir. Doge coin hakkında birincil elden bilgi edinmek için projenin teknik dokümanı olan Whitepaper’ına göz atın. Teknik doküman hakkında bilgi almak ve resmi web sitesini ziyaret etmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: dogecoin.com

DOGE Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Dogecoin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

Dogecoin Yorum

Dogecoin, kripto piyasasının ne kadar değişken olabileceğinin poster çocuğu oldu ve bu inişli çıkışlı doğa, hızlı kar elde etmek isteyen kripto para tüccarlarını cezbetti. Ayrıca, Dogecoin'in fiyatı, her ikisi de Dogecoin'i Tesla ürünleri ve Dallas Mavericks biletleri ve ürünleri için ödeme olarak kabul eden Elon Musk ve Mark Cuban gibi milyarder işadamlarının beğenilerinden gelen halk desteğiyle hareket etti. Uzmanların Dogecoin yorum ve analizlerine bakıldığında konuyla ilgili farklı görüşler var elbette. Fakat yorumların bir çoğu Doge Coin'in yükselişini işaret ediyor.

Dogecoin ile ilgili önemli konulardan biri de ünlü insanların desteğidir. Elon Musk’ın Dogecoin fiyatında artış yarattığı biliniyor. Eğer Elon Musk desteği devam ederse Dogecoin’de daha da ciddi artışlar görebiliriz. Fakat Dogecoin’in ünlü desteğine de ihtiyacı olmayacak gibi görünüyor.

Çünkü eğlenceli kripto para Dogecoin, yükseliş trendinde ve bunu sürdüreceğe benziyor. Hele de Twitter içerisinden bir hamle gelirse işler değişebilir.

Dogecoin Geleceği Ne Olur?

Dogecoin, köpek temalı meme belirtecinin başarılı olduğunu gerçekten görmek isteyen sadık bir destekçi topluluğunu cezbetti. Musk onların arasında ve bu özel kripto para birimine olan inancını dile getirmekten çekinmiyor.

Musk'ın popüler sosyal medya işletmesi Twitter'ı satın alması, Dogecoin için bir kısa boğa koşusu anlamına geldi ve anlaşma kapandıktan sonraki hafta fiyatın ikiye katlanmasına yol açtı. Kripto para biriminin, belki de platformda bahşiş verme mekanizması olarak Twitter'ın operasyonlarına entegre edilebileceğine dair spekülasyonlar var. Ancak bu, jetonu satın almayı teşvik edebilecek bir unsur olmayabilir. Yaşanan bu gelişmelere rağmen uzmanlar Dogecoin geleceği için çok da iyimser gözükmüyor.

2023'e bakıldığında, yatırımcılar haklı olarak portföylerini ileride ne olursa olsun başarılı olacak şekilde konumlandırmak istiyor.

Şimdi de uzman ve analistlerin Dogecoin geleceği ile ilgili yorum ve tahminlerine göz atalım.

 • CoinCodex'in en son teknik Dogecoin fiyat analizinin olumlu olduğunu söyleyebiliriz. CoinCodex’e göre yükseliş belirtileri, düşüş belirtilerinden daha fazla. Dolayısıyla Dogecoin’in ilerleyen günlerde yükseleceğine işaret ediyor.
 • Capital.com’un haberine göre de Dogecoin gelecek için umut veriyor. Tahminlere göre yakın zamanda Dogecoin yatırımcılarını sevindirebilir.
 • cryptonewsz.com analistlerine göre Dogecoin yükseliş momentumu ile işlem görmeye devam ederse 2023'ün sonuna doğru 1 doları görecek.

Uzmanların DOGE Coin Fiyat Tahminleri

Peki ya Dogecoin fiyatları ne olur? İşte uzmanların Dogecoin fiyat tahminleri:

 • Capital Markets Academy'nin kurucu ortağı Sam Onigbanjo, Dogecoin'in kısa vadede 0,5 doları geçeceğini düşünüyor.
 • Algoritma tabanlı tahmin sitesi Wallet Investor'ın kısa vadeli Dogecoin fiyat tahmini ise 0.40 dolar olacağı yönünde. Uzun vadeli tahminde ise Dogecoin 2024'te 1 doları görecek.
 • DigitalCoin tahminine göre Dogecoin fiyat tahmini, 2023 sonlarına doğru 0,35 dolar olacak. 2024'te 0,7 doları geçebilir.

Dogecoin Hedef Fiyat Ne?

Dogecoin’in geleceği tam olarak belli olmasa da heyecan yaratıyor. Uzman ve analistler de bu konuda iddialı açıklamalar yapıyor.

 • Dogecoin’in kısa vadedeki hedefi 1 doların üzeri. Eğer 0.9 doları görürse Dogecoin kendini 1 doların üzerine atabilir.
 • Uzun vadedeki fiyat tahminleri ise 3 dolar ve 4 dolar seviyeleri… İki veya üç yıl içinde Dogecoin’in 5 doları zorladığını da görebiliriz.

DOGE Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

Teknik verilere baktığımızda Dogecoin’in 2021’de büyüdüğünü görüyoruz. Bazı dönemlerde değer kaybetse de büyüme devam ediyor. Dogecoin, önümüzdeki günlerde 0,24 dolar direncini kırarsa bizi 0,30 seviyeleri bekliyor. Bu seviyeden daha da yukarı çıkarsa da Dogecoin’in önünün açık olduğunu söyleyebiliriz. Şüphesiz ki Dogecoin’den gelecek yeni haberler, büyüme grafiğini etkileyecek. Dolayısıyla Dogecoin için olumlu bir senaryo çizmemek için herhangi bir neden yok.

Bu yazıda belirttiğimiz ifadeler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu içeriğimizde herhangi bir kripto para birimi veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermemekteyiz.

Polkadot Coin Alınır Mı? Analistlerin DOT Coin Yorum ve Tahminlerini Oku

Dogecoin Anlaşmaları

Anlaşmalar ve kurulan ortaklıkların kripto paraların değerini artırdığını biliyoruz. Fakat Dogecoin anlaşmaları, daha çok kabul edilme prensini dayalı. Şirketler, Dogecoin kullanacaklarını duyurunca Doge Coin fiyatlarında da artış yaşanıyor. Örneğin Elon Musk, Mayıs 2021’de attığı tweet ile SpaceX projesi için Dogecoin ile ödeme alacağını duyurdu. Elon Musk’ın finansman desteğini Dogecoin ile alacak olması, kripto para fiyatında önemli bir yükselişe sahne oldu.

Dogecoin kabul edeceğini duyuran bir başka kuruluş ise Midwest eyaletindeki en büyük hayvan barınağıydı. Hayvan barınağının Dogecoin ile bağış kabul edeceğini duyurması da Dogecoin’in geleceği için önemliydi. Bu gelişme de doge coin’in dünyaya açılması olarak yorumlandı.

Dogecoin (DOGE) Coin Haberleri

 • ABD’li ünlü sinema zinciri AMC Theatres Dogecoin ile sinema bileti satmak için hazırlıklara başladığını duyurdu. Bu haber Dogecoin’in geleceğini önemli ölçüde etkileyebilir.
 • Dogecoin’in kripto para borsası Coinbase’de listelenmesi de kripto para değerinde önemli bir artışa sahne olmuştu. Bu haber de kripto para yatırımcılarını -özellikle Dogecoin yatırımcılarını- cezbeden önemli bir gelişmeydi.
 • Elon Musk’ın SpaceX şirketi için uzay projelerine başlayacak olması da Dogecoin fiyatlarını etkilemişti. Bu gelişmeden sonra Doge Coin’in uzay para birimi olacağı bile konuşuldu. Dolaysıyla kripto para camiasındaki bu dedikodular haberlere konu oldu.
 • Dogecoin ve kripto paralar zaman zaman düşüşe de geçiyor. Çin’in kripto paraları yasaklayacağını açıklamasının ardından diğer kripto paralar gibi Dogecoin de değer kaybetti.

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Dogecoin, İş İspatı (Proof of Work, PoW) madencilik sistemini kullanan bir altyapıya sahiptir. Dogecoin madenciliği, direkt PoW üzerinden yapılmaz. Bunun yerine madencilik işlemleri Scrypt algoritması üzerinde kazılarak yapılır.

Dogecoin madenciliği iki farklı şekilde yapılabilir: havuz madenciliği ve solo madencilik… Havuz madenciliği yapmak isterseniz, ilk başta ücret ödersiniz ve havuz madencilik kazançları azdır. Solo madencilik ise madencilere daha çok gelir getirir fakat solo madencilik hem iyi ekipman ister hem de yapması zordur. Eğer yeni başlayan biriyseniz havuz madenciliğini deneyin. Çünkü havuz madenciliği ile şifrelemeleri daha kolay çözerek blok ekleyebilir ve daha kısa sürede kazanç elde edebilirsiniz.

Dogecoin madenciliği için ihtiyacınız olan donanımlar şunlardır: CPU – GPU (ekran kartı) – Scyript Asic Miner… Bu donanımlarla ve yazılım bilginizle Dogecoin madenciliği yapabilirsiniz.

DOGE Coin'in Avantajları Neler?

 • Hızlılık: Dogecoin ortalama 1 dakika ve daha az blok süresine sahiptir. Bu süre diğer kripto para birimlerine göre dikkate değerdir.
 • Toplam Arz: Dogecoin, toplam arzı fazla olduğu için düşük fiyatlıdır. Düşük fiyat ise küçük işlemlerin yapılması için aranan bir kripto para olmasını sağlar.
 • İşlem Ücreti: Düşük işlem ücretine sahip olduğu için kullanıcılara yüksek komisyonlar çıkarmaz.
 • Online Token: Fiyatı düşük olması nedeniyle online token olarak da değerlendirilebilir. Bu özelliği de daha çok kişinin Dogecoin kullanmasını sağlar.

DOGE Coin'in Dezavantajları Neler?

 • Fiyat İstikrarsızlığı: Bazı altcoinlerdeki gibi istikrarsız fiyatları Dogecoin’de de görebiliriz. Bu özelliği bazı yatırımcıların Dogecoin’e soğuk bakmasının nedenlerinden biridir.
 • Madencilik: PoW algoritmasını kullanır ancak yine de madenciliği her zaman kârlı değildir.
 • Altyapı: Yazılımının kalitesini artırması için çalışmalar sürmektedir. Artan ilgi sayesinde açıklarını büyük ölçüde kapatmasına rağmen altyapısı henüz istenen seviyede değildir.

DOGE Coin Hangi Borsalarda Var?

Dogecoin, son zamanların popüler coinleri arasındadır ve Dünyanın en hacimli ve güvenilir kripto para borsalarında listelenmektedir. Dogecoin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Coinbase, Bybit, Gate.io, Kraken, HitBTC, Tokyocrypto, KuCoin, Uniswap, Huobi Global, Crypto.com, WazxirX, BTCEX, CoinDCX, CoinEx, Hotbit, Bitget, Nominex, MEXC.

Dogecoin Piyasa Bilgileri

Dogecoin Toplam Arz 132,670,764,300 adettir. Maks arz bilgisi verilmemiştir. Güncel arz ve piyasa bilgilerini şuradan görebilirsiniz. DOGE Coin 08 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) $0.7376 fiyatına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 07 Mayıs 2015 tarihinde (ATL) $0.00008547 olarak görmüştür.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Dogecoin satın almak için Dünya'nın en büyük işlem hacmine sahip olan Binance borsası üzerinden Dogecoin alabilirsiniz. Dogecoin almak için ilk olarak Binance borsa adresine kayıt olun.

Kayıt olduktan sonra banka havalesi ile borsa hesabınıza para yatırın. Daha sonra almak istediğiniz kadar Dogecoin’e karar verin. Ardından birkaç saniye içinde Dogecoin sahibi olabilirsiniz.

Binance kripto para borsa ilanları arasından Dogecoin’i seçtikten sonra açılan formda işleminizi hemen yapabilirsiniz. Dogecoin Al butonuna tıkladıktan sonra hızlı ve basit bir şekilde Dogecoin sahibi olabilirsiniz.

Özet olarak

Yazımızda, uzmanların Dogecoin geleceğine ilişkin yorum ve fiyat tahminlerine değindik. Bir internet esprisi olarak yola çıkan Dogecoin, artık kripto para piyasasının devler liginde. Değeri hakkında spekülasyonların sonu gelmeyecek gibi gözüküyor. Özellikle değerindeki artışa bakacak olursak, haber sitelerindeki yerini koruyacağını söyleyebiliriz.

Yatırımcıların da gözü Dogecoin ile ilgili gelişmelerin üzerinde. Analist ve uzmanlara göre de yatırım aracı olarak değerlendirilmesi son derece normal. Çünkü Dogecoin gelecekte değerini hızla artırması beklenen en popüler kripto paraların başında geliyor. Siz de Dogecoin hakkındaki gelişmeleri takip ederek şiddetli esen bu rüzgarda konumunuzu en doğru şekilde alabilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular

Analistler tahminlerine göre Dogecoin 2024 yılı başında 0,4 dolara çıkabilir. 3-4 yıllık fiyat tahminleri ise Dogecoin'in 3 dolar ve üzerine çıkacağını söylüyor.

Dogecoin, ilk kez 6 Aralık 2013 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Dogecoin gelecek vaat eden kripto paralar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Uzmanlar Dogecoin'in kısa vadede iki kat, uzun vadede ise yaklaşık 10-15 kat değerleneceğini söylüyor.

Elon Musk, uzay projelerini fonlamak için ödemelerin Dogecoin ile yapılacağını duyurmuştu. Dolayısıyla Dogecoin'in Elon Musk için önemli bir anlam ifade ettiğini söylemek mümkün.

Kripto para yorumları ve tahminleri yapan otoriter sayfalar Dogecoin’in yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor. Capital Markets Academy'nin kurucu ortağı Sam Onigbanjo Dogecoin’in kısa vadede 0,5 dolara ulaşacağını ifade ediyor. DigitalCoin tahminine göre Dogecoin’in önümüzdeki dönemde 0,6 doları geçme ihtimali yüksek.

Dogecoin Billy Markus ve Jackson Palmer isimli yazılım tarafından geliştirilmiştir. ABD merkezli olan kripto para biriminin dünyanın her yerinde kullanılması hedeflenmektedir.

Dogecoin, 08 Mayıs 2021 tarihinde Tüm zamanların en yüksek değerini olan $0.7376 gördü.

Dogecoin en düşük seviyesini 07 Mayıs 2015 tarihinde $0.00008547 olarak gördü.