Contact us to AD (300x250)

8 Usta Analistten CHZ Coin Geleceği 2023 - CHZ Yorum, Chiliz Fiyat TahminiChiliz, spor ve eğlence dünyasında kullanılan bir kripto para birimi olarak kripto para borsasına girmiştir. CHZ kısaltmasını kullanan kripto para birimi, Socios.com adresinin resmi kripto para birimi Ethereum blok zincirindeki yardımcı program sembolüdür.

Bu yazımızda Chiliz coin geleceği, fiyat tahminleri ve uzman yorumlarına yer verdik. Bu kripto para birimi ile ilgili bilgi edinebilir ve CHZ geleceği ve fiyat tahminlerine dair uzman yorumlarını öğrenebilirsiniz.

Chiliz (CHZ) Coin Nedir?

Chiliz, spor kulüpleri ve global taraftarları arasındaki ilişkiyi Tokenleştirme ile dönüştürme girişimidir. 2018'de Malta'da kurulan şirketin amacı, milyonlarca spor ve e-spor hayranına, favori spor veya e-spor kulüplerinde tokenize edilmiş bir etki payı satın almalarını sağlayacak bir jeton sağlamaktır. Başka bir ifadeyle, Chiliz desteklediğiniz takımın aldığı kararları etkilemenize izin veren bir katılım ortamıdır.

chz coin geleceği

CHZ Coin, spor Tokenizasyonu için oluşturulan dijital bir para birimidir. Amaçları arasında taraftarların markalı Taraftar Tokenleri satın alıp takas edebileceği bir platform yaratma fikri vardır. Kulüp odaklı anketlerde taraftarların oy kullanabilecekleri dünyanın ilk ölçeklenebilir hayran etkileşimi ve ödül uygulamasını güçlendirme hedefindedir. CHZ Coin, taraftarların anketlere dahil olmak için taraftar Token'larını kullanabilecekleri ve ödüllendirilebileceği platform Socios.com'u besler.

$CHZ Hangi ülkenin?

CHZ, 2018’de piyasaya sürülen bir Coindir. Malta’da kurulan şirketin CEO koltuğunda Alexandre Dreyfus isimli girişimci oturmaktadır.

Whitepaper

Chiliz Coin whitepaper projesinde CHZ ile ilgili teknik bilgilere ve platformun hedeflerine ayrıntılı bir şekilde yer verilmiştir. Chiliz Coin çalışmasının whitepaper belgesinde projenin hedefleri ve işleyişini ince ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. CHZ Coin whitepaper projesine şu linkten ► https://www.chiliz.com ulaşabilirsiniz. Ayrıca PDF formatıyla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

CHZ Coin Fiyatı Ne Kadar, Kaç Dolar?

Aşağıdaki tabloda 1 CHZ Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

CHZ Coin Yorum

Lojistikten işletmeye, finansa kadar - kripto, var olan hemen hemen her pazarı bozmaya çalışıyor. Spor endüstrisi bir istisna değildir. Chiliz tokeni tarafından desteklenen Socios.com, blockchain spor sektörünün en büyük oyuncularından biridir. Analistlerin CHZ Coin yorumları oldukça merak edilmektedir. Projeyi detaylıca yorumlayan uzmanlar, ayrıntıları paylaştı.

2018 yılında Alexandre Dreyfus tarafından kurulan Chiliz (CHZ) madeni parası, Socios.com hayran katılım platformunun arkasındaki blok zinciri ağına güç sağlayan dijital bir para birimidir. 20 yılı aşkın süredir gelişen ve büyüyen web tabanlı şirketlerle Dreyfus, konu Chiliz'e geldiğinde "Taraftar Tokenlarını nihai hayran katılım aracı ve güçlü bir araç olarak tam olarak oluşturma misyonumuzda her zamankinden daha fazla çalışmanın" önemli olduğundan emin olmak istedi. spor endüstrisi için yeni gelir kaynağı”.

Uzmanların Chiliz yorumlarına göre, Socios.com web sitesinde, jeton sahipleri favori spor kulüplerine oy verebilir ve yeni spor kuruluşlarına yatırım yapabilir. Böylece token sahipleri, gerçek dünyadaki ekipleri ve organizasyonları etkileyecek kararlar alma konusunda söz sahibi olurlar. Buna karşılık, spor ve eğlence varlıkları, mevcut ve yeni izleyicilerden para kazanmak için blok zinciri araçlarını kullanabilir.

CHZ Coin Geleceği

CHZ Coin geleceğine ilişkin proje analizi yapan uzmanlar Chiliz projesi hakkında detaylı bilgi verdiler. Önde gelen spor odaklı kripto girişimlerinden biri olan Chiliz , spor hayranlarını pasif izleyicilerden aktif etkileyicilere dönüştürme görevinde. Web sitesine göre proje, “tutkunun tanınması gerektiğine ve dünyanın neresinde olursa olsun her hayranın sesini duyurma hakkına sahip olduğuna” inanıyor.

Eşsiz bir teklif ve çok sayıda etkileyici ortaklık ile kripto, 2021 boyunca piyasada önemli bir çekiş kazandı. 2022'nin başlarında fiyat düşüşüne rağmen, Chiliz (CHZ) madeni parası Mart ayı başlarından itibaren yükseliş eğiliminin erken belirtilerini gösteriyor gibi görünüyor. Sonuç olarak Chiliz projesinin, gelecek vadeden ve yatırım yapılabilecek projelerden biri olduğu düşünülüyor.

Uzmanların Chiliz Coin Fiyat Tahminleri

 • GOV Capital CHZ Coin Fiyat Tahmini, önümüzdeki 1 yıl içinde Chiliz coin fiyat 0,81 doları geçebilir. Dolayısıyla uzmanlara göre Chiliz'e yatırım yapmak için harika bir dönemde olabiliriz.
 • Market Heaven analistlerinin CHZ Coin Fiyat Tahmini: 2023 yılı, Chiliz için kusursuz bir yıl olabilir. 2023 başlarında CHZ Coin fiyatını 1,02 dolarda görebiliriz.
 • Digital Coin Price uzmanları Chiliz Coin Fiyat Tahmini ise CHZ/USD'de kesinlikle belirgin bir fiyat artışı bekliyor. Chiliz fiyat tahmini uzmanlarına göre, 2025'in sonunda Chiliz'in fiyatı 1,50 dolar civarında işlem görebilir.
 • Coinliker analistleri de CHZ’nin geleceğinin parlak olduğunu düşünüyor. Uzmanlara göre 0,84 dolarlık bir yükseliş fiyatını aşacağını söylemek abartı olmayabilir.
 • Altcoin Buzz analistlerine göre CHZ Coin 0,20 doların altına düşerse daha da değer kaybedebilir. Eğer 0,50 doları geçerse de 1 dolara uzanan yolculuğu başlar.
 • Cryptoglobal.io TR ekibi, CHZ Coin’in geleceğinde yükselme beklediğini belirtiyor. Cryptoglobal.io Türkiye ekibine göre şu ana kadar ki fiyat grafiği umut verici. Bu gidişat, önümüzdeki günlerde CHZ Coin’in fiyatlarına olumlu yansıyabilir.
 • Trading Beasts isimli kripto para analiz platformu ise 2023 yılı bitmeden CHZ Coin fiyatında artış olmasını bekliyor. Tahminlere göre fiyat artışı %50'yi bulabilir.
 • Wallet Investor analistleri ise CHZ Coin’de uzun vadede ciddi artışlar yaşanmasını bekliyor. 4 yıl içinde coinin fiyatı 10’a katlanabilir.

CHZ Coin Hedef Fiyat Ne?

Uzmanlara göre Chiliz coin hedef fiyat ortalaması 2023 yılı için $0.7 ile $0.9 aralığındadır. 2023 hedef fiyat ise $1.2 ile $1.6 aralığındadır. Uzun vadeli tahminler ise 2025 yılı için $5 civarıdır.

Chiliz Coin'i Bu Kadar Özel Yapan Nedir?

Chiliz, taraftar jetonları ve net bir hedefi üzerine kurulmuş iyi tanımlanmış bir iş modeline sahiptir. Chiliz, bu yaklaşım nedeniyle yatırımcıları kendine çekti ve kripto para piyasalarını tipik olarak etkileyen oynaklığı azalttı. Ayrıca Chiliz bir kripto firması değil; bunun yerine, kripto dışı iş hedeflerine ulaşmak için kriptoyu kritik bir teknoloji olarak kullanan bir şirkettir.

NFT'ler, oyuncuların seviye atlamasına, hesaplarını özelleştirmesine ve oyun içi hedefleri gerçekleştirmesine izin vererek oyun sektöründeki değerlerini göstermiştir. Müşteri sadakat programları bunlardan kapsamlı bir şekilde yararlanır. Chiliz, spor takımlarına ve takipçilerine yardımcı olmak için teknolojiyi kullanma konusunda öncü olarak kendini kanıtlamıştır. Socios, NFT teknolojisinin son teknoloji kullanımına bir örnektir.

Chiliz Anlaşmaları

Şimdiye kadar pek çok spor kulübü, taraftar Token çıkarma amacıyla Chiliz platformuyla anlaşma yapmıştır. Chiliz ile anlaşma yapan ünlü futbol kulüpleri aşağıdaki gibidir:

 • Juventus
 • FB Barcelona
 • AC Milan
 • AS Roma
 • Manchester City
 • Atletico Madrid
 • PSG
 • Arsenal FC
 • Galatasaray SK
 • Trabzonspor SK
 • Aston Villa
 • Inter FC

Tüm Chiliz Fan Token listesini görmek için şu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Yukarıdaki ünlü kulüplerin yanı sıra Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor gibi kulüplerimizin de Chiliz ile anlaşması bulunmaktadır. Spor endüstrisine iddialı bir giriş yapmayı planlayan Chiliz, anlaşmalarını daha farklı spor branşlarında da sürdürüyor. Örneğin Chiliz, Mayıs 2021 yılında Aston Martin Cognizant ve Alfa Romeo Racing Orlen gibi iki F1 takımı ile de anlaşma yaptığını duyurmuştu. Chiliz platformunun yaptığı anlaşmalar, CHZ Coinin değerini artıran önemli hamleler olarak dikkat çekiyor. Önümüzdeki günlerde yeni işbirlikleri ve ortaklıklar CHZ Coin fiyatını beklentilerin de üstünde artırabilir.

Chiliz (CHZ) Haberleri

Chiliz, son dönemde kurduğu ortaklıklar ile gündeme geliyor. Platformun kurduğu ortaklıklar kripto para yatırımcıları için değerli. Bu yüzden kripto para camiasında Chiliz’in yaptığı anlaşmaların önemi büyük. Aşağıda Chiliz platformuyla ilgili son dönemlerde basına yansıyan haberlere yer verdik:

 • CHZ Coin, Mayıs 2021’de Formula 1 takımları ile anlaşma imzaladığı haberi basında yer almıştı. Bu haberin Chiliz coin’in hayran kitlesi ve tanınırlığını artırdığını söyleyebiliriz.
 • Chiliz, 2021 yılında kurduğu ortaklıklar ve yaptığı anlaşmalar ile gündeme gelmişti. Gündeme gelirken değerini de artırdı. Dikkat çeken Altcoinler arasında yer alan CHZ, değerini bir ayda % 1700 oranında artırdı. Bu değerdeki bir artış da doğal olarak kripto para camiasında önemli bir durumdu. Dolayısıyla Chiliz coin değerini %1700 artırdı haberi önemli bir yankı uyandırmıştı.
 • F1 takımları ile anlaşan Chiliz, Aston Martin Cognizant takımı için üretilen taraftar Token'ının haberi de bir haber olarak dijital platformlarda yerini aldı.
 • 2021 anlaşmalarına devam eden Chiliz, PTT 1. Futbol lig ekiplerinden Bursaspor ile de anlaştı. Bursaspor taraftar Token'larının yolda olduğu haberi de basına yansımıştı.

Avantaj ve Dezavantajları Neler?

Chiliz, spor kulüpleri ile ilgili kuruluşlar ve taraftalar arasında bir değişim aracı işlevi üstlenir. Chiliz platformu, taraftar jetonlarının oluşmasına imkan veren bir altyapıya sahiptir. Bu sayede spor kulüpleri, kendi taraftarlarına önemli konularda söz hakkı sahibi olmalarını sağlar. Aynı zamanda taraftarlar, destekledikleri takımların lisanslı ürünlerini satın alırken bir ödeme yöntemi olarak CHZ Coini kullanabilir. Dolayısıyla CHZ Coinin taraftarlar ve kulüpler arasındaki bağı daha organik ve rafine bir hale getirdiğini ifade edebiliriz.

CHZ Coin, bir kripto para olarak merkeziyetsiz değildir. Chiliz isimli şirkete ait olan bu para birimi, merkezi olmayan finansal işlemlerde yer almaz. Ayrıca her taraftar, bakiyesi kadar söz hakkı sahibidir. Bu da gelecekte eşitsizlik gibi konuları gündeme getirebilir.

CHZ Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

CHZ Coin, spor ve eğlence dünyasında önemli bir rol üstlenen altcoinlerden biri olarak göze çarpıyor. Coinin son dönemdeki yükselişi ise dikkate değer. Bu nedenle kripto para camiasında önemli bir yer edinmeye başladı. CHZ Coin, 2021 yılında değerinde ciddi artışı yaşadı. Kripto para analistleri, CHZ Coinin 2021 sonlarında değerini daha da artıracağını söylüyor. Zira Chiliz şirketinin yaptığı anlaşmalar, kripto para analistlerinin yorumlarını destekliyor.

Diğer yandan CHZ Coin’in risk barındırdığını da söyleyenler var fakat bu tarz yorumda bulunanların sayısının fazla olmadığını belirtelim. CHZ Coinin anlaşmaları ve kurduğu ortaklıkları dikkate alırsak ve uzman görüşlerine önem verirsek, kısa bir zaman içinde CHZ Coin daha da değerleneceğe benziyor. Her ne kadar gelişen ve değerini artıran bir altcoin olsa da gündemdeki haberleri takip etmek son derece önemli. Çünkü Chiliz ile ilgili her haber, değerini büyük oranda etkilemektedir.

Makalemizdeki yazılar ve bilgilendirmeler, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. İçeriğimizdeki bilgi verme amaçlı yazılar, herhangi bir kripto para birimi veya dijital varlık kullanımını teşvik etmez. Yatırım tavsiyesi için yatırım danışmanları ile iletişime geçmenizi öneririz.

Litecoin Geleceği Ne olur? Analistlerin LTC Coin Yorum ve Tahminlerini Oku

CHZ Coin Hangi Borsalarda Var?

CHZ Coin, oldukça popüler bir kripto para birimidir. CHZ Coin şu borsalarda var: Binance, Chiliz, Coinbase, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, CHZbit, Bitget, LBank, BKEX

CHZ Coin Piyasa Bilgileri

CHZ Coin toplam arzı 8,888,888,888 adettir. Maks arzı da 8,888,888,888 adettir. CHZ Coin 13 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) 0.8915 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 27 Eyl 2019 tarihinde (ATL) 0.004001 ABD doları olarak görmüştür.

CHZ Coin Nasıl Satın Alınır?

CHZ Coin al-sat işlemlerinizi yapmak ve Coinlerinizi güvenli bir şekilde saklamak için Binance kripto para borsasını tercih edebilirsiniz. Binance borsasına üye olduktan sonra banka hesabınız ile CHZ Coin alabilirsiniz.

Banka hesabınızla Binance borsa hesabınıza yatırım yaptıktan sonra piyasa veya limit bölümünden CHZ Coin satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi adınıza ait bir Binance borsa hesabı açın ve kolayca CHZ Coin satın alın.

Özet

CHZ Coin, spor ve eğlence dünyasında önem arz eden kripto para seçenekleri arasında yer alıyor. Chiliz (CHZ) ile hem desteklediğiniz takıma daha yakın olabilir hem de kripto para yatırımı yapabilirsiniz. Bu makalemizde CHZ Coinin geleceği hakkında bahsettik ve fiyat tahminlerine yer verdik.

Yatırım yapmadan önce Chiliz ile ilgili güncel bilgileri ve haberleri takip etmenizi öneririz. Bu ve diğer yazılarımızdaki içeriklerimizin her biri bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Dolayısıyla yatırım yapmadan önce uzman ve analist raporlarını takip etmenizi ve güncel haberleri dikkate almanızı tavsiye ederiz.
Sıkça Sorulan Sorular

CHZ Coin, küresel projelere imza atan Alexandre Dreyfus ve ekibi tarafından piyasaya sürülmüştür.

Kripto para analistleri 4 yıl içinde CHZ coinin 5 dolara yaklaşacağını ifade ediyor. Eğer CHZ coin, anlaşma ve iş ortaklıklarıyla ön planda kalmaya devam ederse 10 dolarlık bir değere ulaşması imkansız değil.

Ethereum blok zinciri altyapısını kullanan CHZ Coin, Ethereum tabanlı ERC 20 altcoinlerinden biridir.

Chiliz ekibi, Juventus, Barcelona, PSG, Arsenal, Manchester City ve Roma gibi uluslararası büyük kulüplerin yanı sıra Türkiye’den Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor gibi Türkiye'nin önde gelen takımlarıyla da anlaşmıştır. Aynı zamanda Aston Martin Cognizant ve Alfa Romeo Racing Orlen gibi Formula 1 takımlarıyla da anlaşma imzalamıştır.

CHZ ekibi, her geçen gün portföyünü genişletmektedir. En güncel CHZ anlaşmalarını şu bağlantıdan taki

Dijital tahminciler, 2023 yatırımcıları için mütevazı getiriler bekliyor. Aynı zamanda, Chiliz kolayca değer de kaybedebilir. Sakin bir kafayla yatırım yapın ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını vermeyin.

Chiliz Token şu borsalarda listelenmektedir: Chiliz, Binance, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx vb.

Toplam ve maks arzı 8,888,888,888 adettir.

Uzmanlara göre yıl sonu fiyat tahmini 0.7 Dolar civarıdır.

Analistler Chiliz için kısa vadede özellikle 2023 sonlarına doğru 0.7 Dolarlık bir tahminde bulundu. Uzun vadeli fiyat tahminleri ise 2024 yılı için 3 Dolar 2025 yılı için ise 5 Dolar civarıdır.

13 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $0.8915 bandına ulaşmıştır.