Chiliz, spor ve eğlence dünyasında kullanılan bir kripto para birimi olarak kripto para borsasına girmiştir. CHZ kısaltmasını kullanan kripto para birimi, Socios.com adresinin resmi kripto para birimi Ethereum blok zincirindeki yardımcı program sembolüdür.

Bu yazımızda Chiliz coin geleceği, fiyat tahminleri ve uzman yorumlarına yer verdik. Bu kripto para birimi ile ilgili bilgi edinebilir ve CHZ geleceği ve fiyat tahminlerine dair uzman yorumlarını öğrenebilirsiniz.

Chiliz (CHZ) Coin Nedir?

Chiliz, spor kulüpleri ve global taraftarları arasındaki ilişkiyi Tokenleştirme ile dönüştürme girişimidir. 2018'de Malta'da kurulan şirketin amacı, milyonlarca spor ve e-spor hayranına, favori spor veya espor kulüplerinde tokenize edilmiş bir etki payı satın almalarını sağlayacak bir jeton sağlamaktır. Başka bir ifadeyle, Chiliz desteklediğiniz takımın aldığı kararları etkilemenize izin veren bir katılım ortamıdır.

chz coin geleceği

CHZ Coin, spor Tokenizasyonu için oluşturulan dijital bir para birimidir. Amaçları arasında taraftarların markalı Taraftar Tokenleri satın alıp takas edebileceği bir platform yaratma fikri vardır. Kulüp odaklı anketlerde taraftarların oy kullanabilecekleri dünyanın ilk ölçeklenebilir hayran etkileşimi ve ödül uygulamasını güçlendirme hedefindedir. CHZ Coin, taraftarların anketlere dahil olmak için taraftar Token'larını kullanabilecekleri ve ödüllendirilebileceği platform Socios.com'u besler.

$CHZ Hangi ülkenin?

CHZ, 2018’de piyasaya sürülen bir Coindir. Malta’da kurulan şirketin CEO koltuğunda Alexandre Dreyfus isimli girişimci oturmaktadır.

Whitepaper

Chiliz Coin whitepaper projesinde CHZ ile ilgili teknik bilgilere ve platformun hedeflerine ayrıntılı bir şekilde yer verilmiştir. Chiliz Coin çalışmasının whitepaper belgesinde projenin hedefleri ve işleyişini ince ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. CHZ Coin whitepaper projesine şu linkten ► https://www.chiliz.com ulaşabilirsiniz. Ayrıca PDF formatıyla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

CHZ Coin Fiyatı Ne Kadar, Kaç Dolar?

Aşağıdaki tabloda 1 CHZ Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

CHZ Coin Geleceği Ne Olur? Yorumlar Ne?

Yazımızın devamında 2018 yılında piyasaya sürülen CHZ Coin geleceği ile ilgili uzman görüşlerine yer verdik. Chiliz projesinin, gelecek vadeden ve yatırım yapılabilecek projelerden biri olduğu düşünülüyor. İşte uzman ve analistlerin yorumlarına göre CHZ Coin geleceği için yaptıkları tahminler:

 • Altcoin Buzz analistlerine göre CHZ Coin 0,20 doların altına düşerse daha da değer kaybedebilir. Eğer 0,50 doları geçerse de 1 dolara uzanan yolculuğu başlar.
 • Cryptoglobal.io TR ekibi, CHZ Coin’in geleceğinde yükselme beklediğini belirtiyor. Cryptoglobal.io Türkiye ekibine göre şu ana kadar ki fiyat grafiği umut verici. Bu gidişat, önümüzdeki günlerde CHZ Coin’in fiyatlarına olumlu yansıyabilir.
 • Trading Beasts isimli kripto para analiz platformu ise 2021 yılı bitmeden CHZ Coin fiyatında artış olmasını bekliyor. Tahminlere göre fiyat artışı %50'yi bulabilir.
 • Wallet Investor analistleri ise CHZ Coin’de uzun vadede ciddi artışlar yaşanmasını bekliyor. 4 yıl içinde coinin fiyatı 10’a katlanabilir.

Uzmanların Chiliz Coin Fiyat Tahminleri

 • GOV Capital uzmanlarına göre, önümüzdeki 1 yıl içinde Chiliz coin fiyat 0,81 doları geçebilir. Dolayısıyla uzmanlara göre Chiliz'e yatırım yapmak için harika bir dönemde olabiliriz.
 • Market Heaven analistlerinin ise Chiliz Coin ile ilgili düşünceleri şu şekilde: 2022 yılı, Chiliz için kusursuz bir yıl olabilir. 2022 başlarında CHZ Coin fiyatını 1,02 dolarda görebiliriz.
 • Digital Coin Price uzmanları ise CHZ/USD'de kesinlikle belirgin bir fiyat artışı bekliyor. Chiliz fiyat tahmini uzmanlarına göre, 2025'in sonunda Chiliz'in fiyatı 1,50 dolar civarında işlem görebilir.
 • Coinliker analistleri de CHZ’nin geleceğinin parlak olduğunu düşünüyor. Uzmanlara göre 0,84 dolarlık bir yükseliş fiyatını aşacağını söylemek abartı olmayabilir.

Chiliz Anlaşmaları

Şimdiye kadar pek çok spor kulübü, taraftar Token çıkarma amacıyla Chiliz platformuyla anlaşma yapmıştır. Chiliz ile anlaşma yapan ünlü futbol kulüpleri aşağıdaki gibidir:

 • Juventus
 • Barcelona
 • AC Milan
 • Roma
 • Manchester City
 • Atletico Madrid
 • PSG
 • Arsenal
 • Galatasaray
 • Trabzonspor
 • Aston Villa
 • Inter

Yukarıdaki ünlü kulüplerin yanı sıra Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor gibi kulüplerimizin de Chiliz ile anlaşması bulunmaktadır. Spor endüstrisine iddialı bir giriş yapmayı planlayan Chiliz, anlaşmalarını daha farklı spor branşlarında da sürdürüyor. Örneğin Chiliz, Mayıs 2021 yılında Aston Martin Cognizant ve Alfa Romeo Racing Orlen gibi iki F1 takımı ile de anlaşma yaptığını duyurmuştu. Chiliz platformunun yaptığı anlaşmalar, CHZ Coinin değerini artıran önemli hamleler olarak dikkat çekiyor. Önümüzdeki günlerde yeni işbirlikleri ve ortaklıklar CHZ Coin fiyatını beklentilerin de üstünde artırabilir.

Chiliz (CHZ) Haberleri

Chiliz, son dönemde kurduğu ortaklıklar ile gündeme geliyor. Platformun kurduğu ortaklıklar kripto para yatırımcıları için değerli. Bu yüzden kripto para camiasında Chiliz’in yaptığı anlaşmaların önemi büyük. Aşağıda Chiliz platformuyla ilgili son dönemlerde basına yansıyan haberlere yer verdik:

 • CHZ Coin, Mayıs 2021’de Formula 1 takımları ile anlaşma imzaladığı haberi basında yer almıştı. Bu haberin Chiliz coin’in hayran kitlesi ve tanınırlığını artırdığını söyleyebiliriz.
 • Chiliz, 2021 yılında kurduğu ortaklıklar ve yaptığı anlaşmalar ile gündeme gelmişti. Gündeme gelirken değerini de artırdı. Dikkat çeken Altcoinler arasında yer alan CHZ, değerini bir ayda % 1700 oranında artırdı. Bu değerdeki bir artış da doğal olarak kripto para camiasında önemli bir durumdu. Dolayısıyla Chiliz coin değerini %1700 artırdı haberi önemli bir yankı uyandırmıştı.
 • F1 takımları ile anlaşan Chiliz, Aston Martin Cognizant takımı için üretilen taraftar Token'ının haberi de bir haber olarak dijital platformlarda yerini aldı.
 • 2021 anlaşmalarına devam eden Chiliz, PTT 1. Futbol lig ekiplerinden Bursaspor ile de anlaştı. Bursaspor taraftar Token'larının yolda olduğu haberi de basına yansımıştı.

Avantaj ve Dezavantajları Neler?

Chiliz, spor kulüpleri ile ilgili kuruluşlar ve taraftalar arasında bir değişim aracı işlevi üstlenir. Chiliz platformu, taraftar jetonlarının oluşmasına imkan veren bir altyapıya sahiptir. Bu sayede spor kulüpleri, kendi taraftarlarına önemli konularda söz hakkı sahibi olmalarını sağlar. Aynı zamanda taraftarlar, destekledikleri takımların lisanslı ürünlerini satın alırken bir ödeme yöntemi olarak CHZ Coini kullanabilir. Dolayısıyla CHZ Coinin taraftarlar ve kulüpler arasındaki bağı daha organik ve rafine bir hale getirdiğini ifade edebiliriz.

CHZ Coin, bir kripto para olarak merkeziyetsiz değildir. Chiliz isimli şirkete ait olan bu para birimi, merkezi olmayan finansal işlemlerde yer almaz. Ayrıca her taraftar, bakiyesi kadar söz hakkı sahibidir. Bu da gelecekte eşitsizlik gibi konuları gündeme getirebilir.

CHZ Coin Alınır Mı?

CHZ Coin, spor ve eğlence dünyasında önemli bir rol üstlenen altcoinlerden biri olarak göze çarpıyor. Coinin son dönemdeki yükselişi ise dikkate değer. Bu nedenle kripto para camiasında önemli bir yer edinmeye başladı. CHZ Coin, 2021 yılında değerinde ciddi artışı yaşadı. Kripto para analistleri, CHZ Coinin 2021 sonlarında değerini daha da artıracağını söylüyor. Zira Chiliz şirketinin yaptığı anlaşmalar, kripto para analistlerinin yorumlarını destekliyor.

Diğer yandan CHZ Coin’in risk barındırdığını da söyleyenler var fakat bu tarz yorumda bulunanların sayısının fazla olmadığını belirtelim. CHZ Coinin anlaşmaları ve kurduğu ortaklıkları dikkate alırsak ve uzman görüşlerine önem verirsek, kısa bir zaman içinde CHZ Coin daha da değerleneceğe benziyor. Her ne kadar gelişen ve değerini artıran bir altcoin olsa da gündemdeki haberleri takip etmek son derece önemli. Çünkü Chiliz ile ilgili her haber, değerini büyük oranda etkilemektedir.

Makalemizdeki yazılar ve bilgilendirmeler, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. İçeriğimizdeki bilgi verme amaçlı yazılar, herhangi bir kripto para birimi veya dijital varlık kullanımını teşvik etmez. Yatırım tavsiyesi için yatırım danışmanları ile iletişime geçmenizi öneririz.

Litecoin Alınır Mı? Analistlerin LTC Coin Yorum ve Tahminlerini Oku

CHZ Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

CHZ Coin al-sat işlemlerinizi yapmak ve Coinlerinizi güvenli bir şekilde saklamak için Binance kripto para borsasını tercih edebilirsiniz. Binance borsasına üye olduktan sonra banka hesabınız ile CHZ Coin alabilirsiniz.

Eğer bir Binance hesabınız yoksa, tıklayarak %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırabilirsiniz

Banka hesabınızla Binance borsa hesabınıza yatırım yaptıktan sonra piyasa veya limit bölümünden CHZ Coin satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi adınıza ait bir Binance borsa hesabı açın ve kolayca CHZ Coin satın alın.

Özet olarak: CHZ Coin Geleceği Oldukça Parlak Gözüküyor!

CHZ Coin, spor ve eğlence dünyasında önem arz eden kripto para seçenekleri arasında yer alıyor. Chiliz (CHZ) ile hem desteklediğiniz takıma daha yakın olabilir hem de kripto para yatırımı yapabilirsiniz. Bu makalemizde CHZ Coinin geleceği hakkında bahsettik ve fiyat tahminlerine yer verdik.

Yatırım yapmadan önce Chiliz ile ilgili güncel bilgileri ve haberleri takip etmenizi öneririz. Bu ve diğer yazılarımızdaki içeriklerimizin her biri bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Dolayısıyla yatırım yapmadan önce uzman ve analist raporlarını takip etmenizi ve güncel haberleri dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Binance hesabınız yoksa, tıklayarak %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırabilirsiniz


Sıkça Sorulan Sorular

CHZ Coin, küresel projelere imza atan Alexandre Dreyfus ve ekibi tarafından piyasaya sürülmüştür.

Kripto para analistleri 4 yıl içinde CHZ coinin 5 dolara yaklaşacağını ifade ediyor. Eğer CHZ coin, anlaşma ve iş ortaklıklarıyla ön planda kalmaya devam ederse 10 dolarlık bir değere ulaşması imkansız değil.

Ethereum blok zinciri altyapısını kullanan CHZ Coin, Ethereum tabanlı ERC 20 altcoinlerinden biridir.

Chiliz ekibi, Juventus, Barcelona, PSG, Arsenal, Manchester City ve Roma gibi uluslararası büyük kulüplerin yanı sıra Türkiye’den Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor gibi Türkiye'nin önde gelen takımlarıyla da anlaşmıştır. Aynı zamanda Aston Martin Cognizant ve Alfa Romeo Racing Orlen gibi Formula 1 takımlarıyla da anlaşma imzalamıştır.

CHZ ekibi, her geçen gün portföyünü genişletmektedir. En güncel CHZ anlaşmalarını şu bağlantıdan taki