Contact us to AD (300x250)

Kadena (KDA) Yorum, KDA Coin Geleceği, Fiyat Tahmini Ne?

İÇERİK BAŞLIKLARI Kadena (KDA) Nedir?KDA Coin Yorum


Bu yazıda, “blok zincirinin dünyanın etkileşim ve işlem biçiminde devrim yaratabileceği” inancına dayanarak kurulan Kadena projesini inceleyeceğiz. Peki, Kadena rakiplerini alt ederek zirvelere oynayabilecek mi? KDA Coin geleceği parlak görünüyor mu? Uzmanların Kadena yorumlarını ve fiyat tahminlerini detaylı olarak analiz ettik.

kadena geleceği, kadena yorum

Kadena (KDA) Nedir?

Kadena, kriptonun web sitesine göre “blok zincirinin dünyanın etkileşim ve işlem biçiminde devrim yaratabileceği” inancına dayanarak 2016 yılında Stuart Popejoy ve Will Martino tarafından New York'ta kuruldu.

Proje, diğer birçok kripto para altyapısında olduğu gibi, daha hızlı, daha verimli ve esnek olurken, Bitcoin gibi blok zincirlerinin güvenliğini koruduğunu iddia ediyor.

Kadena'nın halka açık blok zinciri Chainweb, sözde benzersiz parçalama sistemi sayesinde ölçeklenebilirlik sağlayabilen tek katman 1, çalışma kanıtı (PoW) ağıdır.

Şirket, Bitcoin'i doğrulamak için kullanılan model olan iş kanıtının en güvenli olmaya devam ettiğini iddia ediyor. Ne yazık ki, ölçeklenebilirlik üçleminde belirtildiği gibi, bu yüksek güvenlik tarihsel olarak bir ölçeklenebilirlik pahasına gelir ve bunun tersi de geçerlidir.

Kadena, "devrimci örgülü çok zincirli mimari" dediği şeyi kullanarak, bu sorunları çözdüğünü iddia ediyor ve blok zincirini, ana akım işlemleri işlemede etkili olması için gereken talepleri karşılayabilecek hale getiriyor.

Blok zincirini tek bir platformda tutarak proje, katman 2 çözümleri uygulamaların geliştirilmesini engelleyebileceğinden daha geliştirici dostu olduğunu iddia ediyor.

KDA Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkenin?

KDA Coin projesi, 2016 yılında Stuart Popejoy ve Will Martino tarafından New York'ta kuruldu.

Stuart Popejoy, California Üniversitesi'nde karşılaştırmalı edebiyat alanında lisans derecesi aldı. Mezun olduktan sonra New York'a yerleşti ve çeşitli şirketlerde programcı olarak çalıştı. Pink Sheets'te alım satım sistemleri başkanı olarak çalıştıktan sonra, Pragma Securities tarafından algoritmik alım satım başkanı olarak işe alındı.

2011 yılında Popejoy, blockchain ve akıllı sözleşmeler üzerinde çalıştığı JPMorgan'ın yeni ürünler bölümünün yönetici direktörü oldu.

Will Martino, Yale Üniversitesi'nde ekonomi ve matematik alanında lisans derecesini tamamladı. Ardından, Barca Capital tarafından nicel bir araştırmacı olarak işe alınmadan önce ION Trading'de müşteri hizmetlerinde çalıştı.

Yale'de altı yıl araştırma görevi üstlendikten sonra Martino, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nda kıdemli bilim danışmanı oldu. Martino, Kadena'yı kurmadan önce, blok zinciri ve akıllı sözleşme uygulamaları için tasarlanmış bir Bizans Hata Toleransı konsensüs protokolü olan açık kaynaklı Juno projesinin baş mühendisi olduğu JPMorgan'da finansal teknoloji yöneticisi olarak çalıştı.

KDA Projesi Nasıl Çalışıyor?

Kadena, örgülü blok zinciri mimarisi sayesinde yüksek performansını ve ölçeklenebilirliğini sağlayabilir. Bu yapının arkasındaki konsept, eğer bir blok zinciri X sayıda işlem yapabiliyorsa, o zaman iki zincirin iki katını yapabilmesidir. Kadena'yı benzersiz kılan şey, geliştiricilerin tek birçok zincirli ağ oluşturmak için blokları ve karmaları zincirler arasında nasıl öreceklerini bulmuş olmalarıdır.

Bu stratejide her blok, aynı zincirdeki bir önceki bloğun hash'ini ve diğer zincirdeki bir önceki bloğun hash'ini içerir. Özellikle, bu ağ tarzı, zincirler arası SPV kanıtlarını ve daha fazlasını yapmak için gereken Merkle Ağacı yapısını sağlar. Bu nedenle Kadena, talepleri karşılamak için ölçeklendirme yeteneği ile yüksek performansa sahiptir.

Whitepaper’a göre: “Chainweb, küresel hashrate'i ve dolayısıyla gereken enerjiyi sabit tutarken PoW veriminde benzersiz artışlar sağlıyor. Chainweb'in onay gecikmesi de geleneksel PoW'a göre önemli ölçüde azaltıldı ve potansiyel olarak PoS [hisse kanıtı] sistemlerinden bile daha düşük”.

Belge şöyle devam ediyor: “Chainweb, mevcut küresel düzenleyici bağlamda kalırken, ölçekleme için payed kanalların kullanılmasıyla ilişkili likidite ve merkezileşme sorunlarından kaçınır. Chainweb'i, gerçek merkezi olmayan ekonomiyi destekleyecek şekilde PoW'un ölçeklenebileceği bir çözüm olarak sunuyoruz.”

Kadena(KDA) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 KDA Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

KDA Coin Yorum

Kadena projesi ile ilgili yorum ve analizler, projenin gelecekte çok daha iyi noktalarda olabileceğinin bir göstergesi. İşte Uzmanların KDA Coin yorumları ve proje incelemesi.

Proje tarafından kullanılan akıllı sözleşme sistemi olan Pact, Kadena'nın literatürüne göre geliştirici olmayanlar tarafından okunabilir. Dil, hata mesajları, sözleşme yükseltilebilirliği ve birlikte çalışabilirlik desteği dahil olmak üzere çeşitli özellikler içerir.

Proje, Pact dilinin “yetkilendirme, veri yönetimi ve iş akışında ideal bir işlevsellik kombinasyonu ile işlem mantığını kolaylaştırdığını” iddia ediyor.

Ekosistem ayrıca, iş amaçlı kullanımlar için en iyi şekilde çalıştığı varsayılan bir tasarım olan Bizans Hata Toleransını kullanan Kadena Kuro adlı özel bir blok zinciri de içeriyor. 2018'den beri bir sağlık konsorsiyumu, sigorta sağlayıcı bilgilerini toplama ve sürdürme sürecini kolaylaştırmak için bu özel blok zincirini kullanıyor.

Web sitesine göre Kadena, teklifini genişletmek için Cosmos, Coinmetro ve Polkadot gibi diğer büyük kripto platformlarıyla ortaklıklar geliştirdi.

Ekosistem tüketicilerden marjinal işlem ücretleri talep ederken, kripto teknolojisini benimseyen işletmeler müşterileri adına herhangi bir ücretten kurtulabilir.

Kadena (KDA) madeni para, blok zincirinde hesaplama yapmak için kullanılan yerel para birimidir ve madenciler, KDA ile madencilik blokları için ödüllendirilir.

KDA Coin Geleceği

KDA Coin geleceğine ilişkin proje incelemesi yapan uzmanlar, Kadena projesi için oldukça umut vaat eden yorumlar yapıyorlar.

Kadena, iki eski JPMorgan (NYSE: JPM) yöneticisi Stuart Popejoy ve Will Martino tarafından iki yıl önce başlatıldı. Her ikisi de daha önce JPMorgan'ın Amerikan yatırım bankasının şirket içi blok zinciri ekibi olan Blok Zinciri Mükemmeliyet Merkezi'ni yönetmişti.

Decrypt çevrimiçi dergisine göre, hem “Kuro” olarak bilinen özel bir blok zincirine (halkın işlemleri göremediği) hem de açık kaynaklı bir akıllı sözleşme bileşenine sahiptir. Bu ikinci kısım, halka açık zincir, “Pakt” adı verilen özel bir akıllı sözleşme dilindedir. İlkel bir programlama anlayışına sahip herkesin kendi akıllı sözleşmesini hazırlamasına olanak tanır.

Ayrıca Kadena, blok zinciri protokolüne dayalı olarak çok sayıda işlemi gerçekleştirebileceğini iddia ediyor. Örneğin, Kadena saniyede 480.000 işlem (TPS) gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.

Bu devasa TPS hızı, Kadena'nın ana zinciri desteklemek için çok sayıda alt zinciri hızlı bir şekilde birleştirme yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Geliştiriciler, 20 alt zincirin bu kombinasyonunu "örgülü zincirler" olarak adlandırıyor.

Şimdi, Kadena'nın hem NFT'leri hem de DeFi sözleşmelerini gerçekleştirmeye yönelik yeni yetenekleriyle, geliştiricilerin Kadena'yı kullanma isteği daha da büyük olacak. Bu gerçekleşme, daha yüksek bir KDA-USD fiyatını besliyor. Dolayısıyla uzmanlar KDA Coin geleceğini oldukça parlak görüyorlar.

KDA Coin’de Beklentiler Neler?

Kadena, inovasyonu ve blok zincirinin benimsenmesini sağlamaya devam eden kurumsal düzeyde hizmetler ve güvenliğin bir kombinasyonunu sağlar. Protokol, ağ tıkanıklığını ve ölçeklenebilirlik sorunlarını azaltmak için benzersiz ve etkili bir yol oluşturmak için gelişmiş özellikler ve tescilli protokollerin bir kombinasyonunu kullanır. Bu nedenlerle ve daha pek çok nedenden dolayı, Kadena piyasada iyi bir konuma sahip görünüyor. Uzmanların KDA Coin beklentilerinin iyimser olduğunu söyleyebiliriz.

Kadena Projesinin Benzersiz Özellikleri Nelerdir?

Kadena kullanıcıları birçok avantaj elde eder. Platform, Dapp oluşturma ve entegrasyonunu basitleştirmeye yardımcı olmak için kullanımı kolay bir gösterge panosu ve programlama dili sağlar. Sistem, bu stratejinin bir parçası olarak en yaygın kullanıcı etkinliklerini düzenler. Kadena'nın temel hizmetlerinden yararlanmak için daha önce teknik deneyime ihtiyacınız yok.

 • Endüstriyel Ölçeklenebilirlik: Kadena (KDA) protokolü, ağa daha fazla zincir eklendikçe ölçeklenebilirliğinin artmasını sağlayarak küresel finansal sistemi güçlendirmek için oluşturulmuştur.
 • Ölçekte Enerji Verimliliği: Enerji mimarisi, Saniye Başına İşlem (TPS) ölçekleri olarak enerji kullanımının sabit kalmasını sağlar.
 • Kanıtlanmış Güvenlik: Bu, PoW güvenilir ve savaşla güçlendirilmiş olduğundan, ağını kullanan tüm finansal sistemlerin güvenliğinin güvence altına alınmasını sağlamak için İş Kanıtı (PoW) algoritmasını benimsemesiyle mümkündür.
 • Sıfır Ücretli İşlemler: Kadena, piyasaya sıfır ücretli işlemler sağlar. Rakipleri rekor düzeyde yüksek ücretlerin ortasında olduğu için bu yaklaşım protokole olan ilgiyi artırmaya devam ediyor. Bu ücretleri ortadan kaldırmak, işletmelerin müşterilerine daha sağlam uygulamalarla daha iyi hizmet vermesine yardımcı olur.
 • NFT Desteği: Kadena, NFT'lerin (karşılıksız tokenler) verilmesini ve ticaretini destekler. Bu benzersiz dijital varlıklar neredeyse her öğeyi temsil edebilir. Bu nedenle, NFT pazarı önemli ölçüde benimsendi. Oyun, sanat ve yatırım sektörlerinde kullanımda olan NFT'ler vardır. Sektördeki en hızlı büyüyen ve en çok izlenen gelişmelerden biridir. Kadena, öncekilere kıyasla NFT pazarına ölçeklenebilir bir alternatif sunuyor.
 • Daha Fazla Esneklik: Kadena'nın teknik düzeni, diğer blok zincirlerinin sağlayamadığı bazı özellikleri sağlamasına olanak tanır. Örneğin, ağ hesap adları ve anahtarlar arasında ayrım yapabilir. Çoğu blok zincirinde, açık anahtarınız hesap adınızdır. Ancak kurumsal ortamlarda çoklu imza cüzdanlarının kullanımı bu stratejiyi karmaşık hale getirir. Kadena, işletmelerin kripto kullanımlarını daha iyi yönetmesine yardımcı olan hesap adlarını anahtarlardan ayırır.

KDA Coin Fiyat Tahminleri

KADENACoin fiyat tahmini yapan uzmanlar farklı görüşler ortaya koydular. İşte o tahminler:

 • Gov.Capital KDA Coin Fiyat Tahmini: Gov.Capital, 2022 için KDA fiyat tahmininin Temmuz ayında 10 dolarlık işareti kıracağını tahmin ediyor. Site, çok iyimser bir fiyat tahmini sunarak, madeni paranın bir yılda 28.56 dolara ve beş yıl içinde 228.91 dolara ulaşabileceğini öne sürüyor.
 • WalletInvestor KDA Coin Fiyat Tahmini: WalletInvestor, iyimser bir madeni para fiyat tahmininde, KDA'nın bir yıl içinde 14,62 dolara ve beş yıl içinde 48,29 dolara gidebileceğini düşünüyor. Daha kısa bir zaman ölçeğinde, Nisan 2022'nin sonuna kadar, tahminci yaklaşık 7,00 dolarlık bir değer öngörüyor.
 • DigitalCoinPrice KDA Coin Fiyat Tahmini: DigitalCoinPrice , KDA'nın Haziran 2022'de 8,00 dolara düşmeden önce 8,84 dolar değerinde olabileceğini öne sürüyor. Yıllık genel bir yükseliş trendi takip edecek ve 2023'te site, madeni paranın ortalama 8,74 dolar değerinde olması gerektiğini tahmin ediyor. Web sitesinin 2025 için kadena fiyat tahmini 11.83 dolardır.

Fiyat tahminlerinin genellikle yanlış olduğunu unutmayın, bu nedenle asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız.

KDA Coin Hedef Fiyat Ne?

Uzmanların Kadena Coin hedef fiyat tahminleri 2022 yılı için ortalama 26.4 ile 27.2 Amerikan Doları aralığındadır. Uzun vadeli fiyat tahminleri ise 2025 yılı için 155 Dolar civarıdır.

Uzmanlara Göre KDA Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

Uzmanlara göre Kadena yerel varlığı KDA, 2022'de iyi bir yatırım gibi görünüyor. Bununla birlikte, kripto para birimi tüccarları ve yatırımcıları, son derece değişken oldukları için kripto para birimlerinde alım satım yaparken ekstra özen göstermelidir. Yatırımcılar, herhangi bir kripto para birimi satın almadan önce her zaman kapsamlı bir durum tespiti yapmalıdır.

JUST Coin Alınır Mı? JST Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

KDA Coin Hangi Borsalarda Var?

KDA Coin, son zamanların trend kripto paraları arasındadır. KDA Coin şu borsalarda var: Binance, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, KDAbit, Bitget, LBank, BKEX.

KDA Coin Piyasa Bilgileri

KDA Coin toplam arzı 1,000,000,000 adettir. Maks arzı ise 1,000,000,000 adettir. KDA Coin 11 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 28.25 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 11 Ocak 2021 tarihinde 0.1213 ABD doları olarak görmüştür.

KDA Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. KDA Coin satın almak için Binance, Huobi Global gibi kripto para borsalarından herhangi birinde hesap açılır.
 2. Seçilen kripto para borsasının web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve akabinde KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden KDA Token satın alınır.
 5. Cüzdana gelen KDA Token’lar borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Son Sözler

Yazımızda, uzman ve analistlerin KDA Coin yorum, analiz ve proje geleceğine ilişkin fiyat tahminlerine değinerek, proje hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Uzmanlara göre Kadena projesi ilerleyen süreçlerde iyi bir konuma gelebilir. Yatırım yapmadan önce son derece dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.
Sıkça Sorulan Sorular

Gelecekteki olası büyüme çeşitli faktörlere bağlıdır: Duyurular, KADENA projesinin yeni teknolojik çözümleri, genel olarak kripto ortamı, yasal konum vb. gibi birçok etkene göre beklentiler değişebilir.

KDA Coin şu borsalarda listelenmektedir: Binance, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, KDAbit, Bitget, LBank, BKEX.

Toplam arz ve maks arz 1,000,000,000 adettir.

KDA Coin geleceği uzmanlar tarafından parlak görülse de paranızı bir projeye yatırmadan önce, ürünün temellerini değerlendirdiğinizden ve bağımsız finansal tavsiye aldığınızdan emin olun.

Uzmanlara göre yıl sonu fiyat tahmini 26 Dolar civarıdır.

Analistler KDA için kısa vadede özellikle 2022 sonlarına doğru 26 Dolarlık bir tahminde bulundu. Uzun vadeli fiyat tahminleri ise 2023 yılı için 45 Dolar 2025 yılı için ise 155 Dolar civarıdır.

Kadena projesi, 2016 yılında Stuart Popejoy ve Will Martino tarafından New York'ta kuruldu.

KDA Coin 11 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $28.25 ABD doları bandına ulaşmıştır.

KADENA projesi uzmanlar tarafından popüler olabilecek coinler arasında gösteriliyor. Uzmanlar; kurumsal ortaklıkların projeye yatırım yapması, projenin kendisini yenileyerek geliştirmesi gibi durumlarda fiyatların yukarı yönlü değişebileceğini, yükselebileceğini öngörüyorlar.