Contact us to AD (300x250)

2023 AXS Coin Fiyat Geleceği Ne Olur? AXIE Yorumları Ve Fiyat TahminleriSon zamanlarda varlığıyla dikkatleri üzerine çeken, rekor kıran ve Infinity oyuncularına değer katan AXS Coin geleceği hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda sizler için derledik.

Axie Infinity (AXS) Coin Nedir?

AXS Infinity (AXS), kripto para ekosistemi ve aynı zamanda pokemon benzeri oyun ağıdır. Oyun verilerinden kripto para üretmeye imkân sağlayan talep gören bir projedir. Axie Infinity evreninde kullanıcılar; çeşitli oyunlar oynayarak, oyun sırasında objeler toplayarak AXS kazanırlar.

axs coin geleceği

Oyuncular; Axies adlı dijital varlıkları toplayarak, takas ederek, yükselterek ve eleştirerek çeşitli ödüller kazanabilirler. Oyun esnasında kullanılabilen jetonlar ile AXS Coin topluluğunun hazinesinde olan fonlar hakkında karar verebilirler.

Kendine has, eğlenceli ve eğitici bu oyun insanları Blockchain teknolojisi ile tanıştırmak için büyük bir role sahiptir.

AXS Token Hangi ülkenin, Sahibi Kim?

AXS Coin; 2018 yılında Trung Nguyen ve Aleksander Larsen tarafından geliştirilmiştir. Axie Infinity kâr amacı gütmeyen bir şirket olarak Vietnam’da kurulmuş ve orada varlığını sürdürmektedir.

Axie Infinity Projesi ve Whitepaper

Alex Infinity kullanıcılarına NFT teknolojisi sayesinde gerçek anlamda sahip olabildikleri sanal eşyalar üretme potansiyeli sunar. Bu sayede geliştirilen bir eşya alınırken bir değere sahip olduğu gibi satılırken de bir değer ifade eder. Bu özelliği sayesinde bilinen sanal oyunlardan köklü bir şekilde ayrılır.

Axie Infinity’nin sahip olduğu teknik alt yapı; platform oyuncularının ve NFT koleksiyoncularının endişelerini minimuma indirecek şekilde tasarlanmıştır. Eğlence ve gelir elde etme imkânı sunan Axie Infinity’e daha geniş perspektiften bakmak ve Whitepaper’a ulaşmak isterseniz https://whitepaper.axieinfinity.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

AXS Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 AXS Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

AXS Coin Yorum

Axie Infinity, oyuncuların Axies adlı karakterlerle savaşarak ve onları takas edilemez token (NFT) pazarında takas ederek kripto para kazanmalarına olanak tanıyan bir blockchain oyunudur. Oyuncular savaşları kazandıklarında iki jeton, Smooth Love Potion (SLP) ve Axie Infinity Shards (AXS) ile ödüllendirilirler. AXS, ikisi arasında daha nadir ve daha yüksek fiyatlı olanıdır; ayrıca geçen yıl fiyatının arttığını gördü. İşte Uzmanların AXS Coin 2023 yorum ve analizleri:

 • Pokemon’dan ilham alınarak tasarlanan Blockchain tabanlı Axie İnfinity savaş oyunu için üretilen AXS Coin, popüler ve beğenilen Metaverse Coin’leri arasında yer alıyor.
 • AXS Coin hakkında yapılan yorumlar değerlendirildiğinde oyuncu kitlesinin de bu altcoin hakkında fazlasıyla görüş bildirdikleri ortaya çıkıyor.
 • Çeşitli dijital öğelere erişmeye imkân sağlayan AXS Coin sayesinde rakiplerini geçtiklerini ifade ediyorlar.
 • AXS için boğa dönemlerinin oldukça önemli olduğu ve yatırımcıların dikkat etmesi gerektiği, uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.
 • Uzmanlar AXS Coin yorumlarında, mevcut potansiyele dikkat çekerek, yükseliş odaklı fikirlerini paylaşıyorlar.
 • Bu yıl yükselişin hala devam ettiğini ve gelecek yıl için de fiyatların katlanarak artmaya devam edeceğinin altı çiziliyor.

AXS Coin Geleceği Ne Olur?

Uzmanlar, Axie coin geleceği ile ilgili detaylara yer verdi. Axie Infinity Shards – $AXS teknik incelemesinde şöyle belirtiliyor: "Axie Infinity Shards (AXS), Axie Universe için bir ERC-20 yönetişim belirtecidir. AXS sahipleri, tokenlerini stake ederlerse, oyunu oynarlarsa ve önemli yönetişim oylarına katılırlarsa ödül talep edebilecekler.

"Oyuncular ayrıca Axie Infinity Evreninde çeşitli oyunlar oynayarak ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik girişimleri aracılığıyla $AXS kazanabilecekler." Siteye göre, Axie Infinity Shards'ın amacı "oyunun oyuncuları ile geliştiriciler arasındaki teşvikleri yeni ve heyecan verici şekillerde uyumlu hale getirmek".

 • Oyun sektörü geliştikçe Coin üretimi artacak ve yatırımcı sayısını arttıracaktır. AXS Coin geleceği, Alex Infinity geleceği ile paralel olarak değerlendirilmelidir. Oyunun popülerliği AXS Coin fiyatlarını desteklemektedir.
 • AXS Infinity, NFT oyunları için çok iyi bir örnektir. Geliştiriciler daha fazla etkileşim ve kar elde ederken, kullanıcılar ise daha düşük risklerle daha yüksek yatırım getirisi ihtimali elde ederler. Bu sebeplerle AXS Infinity geleceği için öngörülebilir gelecek, pazarda öncü güç olmaya devam edeceği yönündedir.

Analistlerin AXS Coin Fiyat Tahminleri

Wallet Investor fiyat tahminlerini incelediğimizde;

 • AXS Coin’in kazançlı bir sanal para birimi olduğunu dile getiren analistler AXS Coin fiyatının bir yıl içerisinde 423 dolara ulaşma potansiyelinden söz ederek her yıl fiyatların katlanarak büyümesini beklediklerini açıkladılar.
 • 2026 yılına kadar olan süreçte 11 kat getiri varsayımı yapan Wallet Investor analistleri 2026 yılı için fiyat tahminini 1.596 dolar olarak paylaştılar.

Price Prediction fiyat tahminleri merceğimize alındığında;

 • Algoritmik Coin tahminleri ile rağbet gören Price Prediction analistlerine göre fiyatların her yıl ikiye katlanacağı öngörülmektedir.
 • Bu yıl 172,33 dolara kadar yükseliş vaat ettiği düşünülen altcoin için gelecek yıl hedefi 211,11 dolar seviyelerindedir.
 • 2026 yılı ile beraber 4 haneli dolar seviyelerini görebileceği düşünülen AXS Coin için iddialı görüşlere yer verilmiştir.

Forecast Agency fiyat tahminleri ise;

 • Forecast Agency analistlerine göre bu yıl sonunda AXS Coin’in 212 dolar seviyelerinde olması beklenmektedir.
 • 2023 yılı fiyat tahminlerine mevcut long görüşünü yansıtan analistlere göre gelecek yıl AXS Coin 310 dolar seviyelerini hedefleyerek artışına devam edebilir.
 • 1.000 dolar ve üzeri hedefler için ise kısa vadeli bir beklenişi ifade etmektedirler.

TradingBeasts'in AXS madeni para fiyatı tahmini 2023;

 • Bu yıl düşüş eğilimini sürdüreceğine inanıyor. Axie Infinity belirtecinin 2023'ün büyük bölümünde 20$ seviyesinde dalgalanması, ancak Aralık ayında 13$'a düşmesi bekleniyor.
 • AXS'nin sonunda toparlanmaya başlayacağını düşünüyor. TradingBeasts'in AXS kripto fiyat tahmini, 2025'te 40 doları geçmesini bekliyor.

Gov.capital'den daha da olumlu bir AXS madeni para fiyatı tahmini;

 • Bu da fiyatın bir yıl içinde 223 dolara ulaşacağını ve Ağustos 2023'te 300 doların üzerine çıkacağını gösteriyor. 2027 için beş yıllık AXS tahmini 1.944 dolar.
 • 2030 için bir Axie Infinity fiyat tahmini ise 30 Dolar civarı.

Uzmanlara Göre Axie Infinity (AXS) Coin Güvenilir mi? Alınır Mı?

Oyucular ve yatırımcıların ilgisini çeken ve yüksek bir kitleye sahip olan AXS Coin parlak bir gelecek vaat ediyor. Metaverse ile olan bağı bu izlenimi güçlendiriyor. Yükseliş beklenen ve yükselişinin uzun vadeli olacağı düşünülen Altcoinler arasında kendisine sağlam bir yer edinmiş AXS Coin karlı bir yatırım olarak görülüyor.

AXS Coin yatırımı için gündemi yakından takip ederek, doğru analizler eşliğinde karar vermek önemli bir yatırım hamlesi olarak, siz okuyucularımıza tavsiyemizdir.

Axie Infinity Haberleri ve Anlaşmaları

Axie Infinity haberlerine göz attığımızda;

 • ‘’Axie Infinity’nin (AXS) Binance LaunchPad Piyango Bileti Şimdi 250.000 Dolar Değerinde’’ başlığı ilk dikkat çeken haberlerden biri oluyor.
 • En değerli NFT oyunu olarak nitelendirilen AXS Coin için oyuncu sayısı sorunu yaşanırken, kripto para borsası FTX, Axie Infinity oyuncularına sponsor olduğunu açıklayarak oyunu oynayan oyunculara ödünç karakterler vereceğini duyurdu.
 • The Information tarafından yayınlanan rapora göre, blok zinciri tabanlı Axie Infinity, B serisi turunda 3 milyar dolarlık bir değerlemeyle yaklaşık 150 milyon dolar yatırım aldı.
 • ‘’NFT Oyunu Axie Infinity’deki Güncellemenin Ardından SLP Fiyatı %74 Oranında Yükseldi!’’ başlığı tüm oyuncuları ve yatırımcıları heyecanlandıran bir haber oldu.
 • Kripto oyunu Axie Infinity, canavarlarla savaşan espor yarışmalarını destekleme planlarını açıkladı. Oyun hem token fiyatında hem de işlem hacminde %500 artışla popülaritesinde patlamalar yaşadı.

Axie Infinity anlaşmalarına göz attığımızda;

 • Ari Parul, Blocktower Capital CIO’su ile olan yatırım anlaşmaları ile Ari Paul tarafından söylenmiş su sözler karşımıza çıkıyor; "Axie Infinity, en hızlı büyüyen ve en umut verici kripto para kullanım durumlarından ikisi olan oyun ve NFT'lerin kesişim noktasında. 30.000'den fazla günlük aktif kullanıcıyla, ürün pazarına uygunluğu kanıtlandı ve inanılmaz derecede tutkulu bir topluluğa sahipler. Desteklemekten heyecan duyuyoruz. Sky Mavis, sonraki 300.000 ve ardından 3 milyon kullanıcıya ölçeklenirken."
 • Jason Chapman, Konvoy'un Ortağı ise yatırım anlaşmalarını şu sözlerle ifade ediyor; "Sky Mavis ekibi, topluluğa ait oyunlara öncülük ediyor. Ekosistemleri içinde gerçek ekonomik özgürlük sağlama yetenekleri nedeniyle kararlı oyunculardan oluşan bir topluluk oluşturdular. Onlara yatırımcı olmaktan ve gücü sergileme arayışlarını desteklemekten heyecan duyuyoruz. Oyuncu mülkiyeti."
 • Collab + Para Birimi'nden Derek Schloss ve Stephen McKeon ise ortaklıklarını şu sözlerle ifade ediyorlar;
 • “Dijital oyun, mülk sahipliği ve işin geleceğinin kesiştiği noktada yer alan Axie Infinity, dünyadaki en büyüleyici ve iddialı oyun projelerinden biridir. 30 binin üzerinde DAU ve 40 bin Axie sahibiyle ve hiçbir yavaşlama belirtisi olmadan, gerçek zamanlı olarak topluluk tarafından yönetilen güçlü bir dijital ulus biçimine tanık oluyoruz. Önümüzdeki on yılda Axie Infinity'yi ölçeklendirirken Sky Mavis'teki yıldız ekiple ortak olmaktan heyecan duyuyoruz."

Ethereum Geleceği Ne Olur? Analistlerin ETH Yorum ve Fiyat Tahminleri

AXS Projesi Analiz: Avantaj ve Dezavantajları Neler?

Axie Infinity (AXS) Coin avantajları;

 • İşlem Hızı: AXS Coin; cüzdanlar arası sınır ötesine transfer edilirken olan süreçte ve alım-satım emri onayı alınırken oldukça kısa bekleme süresine sahiptir.
 • Farklı Kategorilerde Dijital Öğe Alma: AXS Coin sahipleri oyun içi dijital öğeleri çeşitli kategoriler içinde satın alma imkanına sahip olurlar. Ortak, ultra nadir, orta, nadir ve efsanevi olarak ayrılan oyun içi dijital öğelerin tümünü farklı AXS Coin karşılığında edinme fırsatına sahiptirler.
 • Axie Pazarında Coin Kazanma: AXS Coin sahipleri oyun içinden satın aldıkları varlıkları Axie pazarında satabilirler. Bu satışlardan ek coin kazancı elde edebilirler.
 • Düşük Masraf: AXS Coin sınır ötesine transferde ve alım-satım işlemlerinde oldukça düşük masraf açığa çıkarır.

Axie Infinity (AXS) Coin dezavantajları;

 • Hedef Kitleye Hitap: AXS Coin direkt olarak oyuncu kitlesi ile bir araya gelmeyi hedefler. Axie pazarını tasarlar ve burada satılabilecek eşsiz canavar yavrularını oyun içinde sunar. Sadece yüksek kazançlı kriptopara yatırımı amacıyla kriptografik evrende bulunan kişilere hitap etmez. Lider kripto para birimi gibi seri alım satım ile karı sunmak amaçları arasında değildir.
 • Saldırı Riski: AXS Coin sanal cüzdanda ağda oluşabilecek saldırılar sebebiyle riski altındadır. Bunu yok etmek için donanım cüzdanda saklaması gereklidir.
 • Merkeziyetsiz Finansta Etkin Rol Almama: AXS Coin, popüler ERC-20 Tokenlar gibi merkeziyetsiz finansal işlemlerde aktif rol oynamaz. Alım satım, takas ve dijital öğe satın alma gibi işlemlerde kullanılır.

Axie Coin Hangi Borsalarda Var?

Axie Coin, oldukça popüler coinler arasındadır ve güvenilir kripto para borsalarında listelenmektedir. Axie Coin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Coinbase, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, Hotbit, Bitget, LBank, BKEX

Axie Coin Piyasa Bilgileri

Axie Coin Toplam ve maks arzı Arz 270,000,000 adettir. Anlık piyasa bilgileri için Coinmarketcap sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Axie Coin 06 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 165.37 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 06 Kasım 2020 tarihinde 0.1234 ABD doları olarak görmüştür.

AXS Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. AXS Coin satın almak için, Binance, Huobi, Gate.io gibi bir çok kripto para borsasında işlem görmektedir. Bu borsalar arasından herhangi biri isteğe göre seçilerek, borsaya erişim sağlanır.
 2. Borsadan hesap açılışı yapılmalı ardından hesabın aktif hale getirilmesi için KYC işlem adımları doğru bir şekilde tamamlanmalıdır.
 3. Hesabına “para yatır “sekmesine giriş yapılarak para transferi gerçekleştirilmelidir.
 4. Sonraki adımda orsa üzerinden AXS Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilir
 5. Satın alma işlem sayfasında anlık fiyat değerinden veyahut daha uygun bir fiyattan AXS Coin satın alım emri verilir.
 6. Satın alınana AXS Coin miktarı hesabın sanal cüzdanında veya donanım cüzdanda muhafaza edilebilir.

Özetleyecek Olursak

Yazımızda, analist ve uzmanların Axie coin geleceğine ilişkin yorumlarına ve fiyat tahminlerine değindik. Metaverse’in popülerleşmesi ile AXS Coin gelecek vaat eden, güçlü bir amaca ve yapıya sahip oyuncular ve yatırımcılar tarafından büyük ilgi gören bir Coin olarak gündemde sıklıkla çeşitli haberler ile yer almaktadır. İyi bir araştırma sonrası, yeterli bilgi düzeyine ulaştıktan sonra yatırım yapılıp, yapılmayacağına karar vermek tamamen kişiye bağladır.
Sıkça Sorulan Sorular

AXS Coin, inanılmaz performanslar sergileyerek zirvelere doyamayan bir Coin’dir. Bu gidişat bazı çelişkiler de olsa yükselmeye devam edeceğinin bir işareti olarak yorumlanabilir.

AXS Coin, Huobi Global, Binance, Uniswap gibi dünyanın en popüler kripto para borsalarında listelenmektedir.

AXS Coin, oyun sektörünün gelişmesi ile varlığını güçlendirecek ve Metaverse evreni ile değerini katlayacak bir oyunun kripto para birimidir. Bu bağlamda AXS Coin uzun vadeli ve güçlü bir geleceğe sahiptir.

AXS Coin; 2018 yılında Trung Nguyen ve Aleksander Larsen tarafından geliştirilmiştir.

Uzmanlar, Axie Infinity (AXS) beş yıllık bir plan tahmini içerisinde, madalyonun $850 işaretine kolayca ulaşacağı düşünülüyor.

Uzmanlar, AXS fiyatının 2023 yıl sonunda maksimum $155 seviyesine ulaşmasını umuyor.

AXS Coin için toplam 270,000,000 arz bulunuyor.

Birçok uzman, Axie Infinity fiyatının yakın gelecekte patlamaya hazır olduğuna inanıyor.