VGX Geleceği Ne Olur? 2023 Voyager Token Fiyat Tahmini Ve Uzman Yorumları

Kısa bir süre önce iflas eden kripto para aracılık şirketi Voyager Digital’in dalgalı trendi devam eden VGX Coin’i yoğun bir şekilde araştırılıyor. Uzmanların VGX Coin değerlendirmelerine ulaşmak isteyen okurlarımız için kaleme alınan rehber yazımızdan Voyager Token projesi teknik detayları ile ERC-20 belirteci VGX Coin’in yılsonu fiyat hedeflerine ulaşabilirsiniz.

vgx coin geleceği

Voyager Token (VGX) Coin Nedir?

Voyager Token, bireysel ve kurumsal yatırımcılara gerçek zamanlı kripto varlık alım ve satım hizmeti sunan Voyager’in hizmet token’idir. Voyager ekosistemi içinde kullanılan VGX Coin, stake ve işlem ücret ödemelerinde kullanılan bir ERC-20 token’idir.

VGX Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

Voyager Token, Crypto Trading Technologies şirketine bağlıdır. Ekim 2018’de geliştirilen projede Stephen Ehrlich, Gaspard de Dreuzy, Philip Eytan ve Oscar Salazar gibi isimler geliştirici ekip içerisinde yer almıştır. Mobil uygulaması Ocak 2019’da hayata geçirilen projede görev alan isimlerin yönetim görevleri şu şekildedir:

 • Stephen Ehrlich – Voyager Foundation CEO’su
 • Philip Eytan – Voyager Foundation Başkanı
 • Gaspard de Dreuzy – Voyager Foundation Yönetim Kurulu Üyesi

Voyager Token Projesi ve Whitepaper

Voyager Token, yatırımcılara sunduğu gerçek kripto varlık ticaretinin güvenilir ve güvenli bir erişim noktası üzerinden sağlanmasına aracılık etmesi amacıyla geliştirildi. Bu hedef doğrultusunda proje perakende ve kurumsal yatırımcılar için kripto ticaretini anında çözüm sunabilecek şekilde inşa edildi. Ocak 2019’da piyasaya sürülen kullanışlı Voyager Token mobil uygulaması ile kripto ticaretini kolaylaştıran ve %100 komisyonsuz işlemler gibi önemli artılar ile öne çıkan projenin teknik detayları için şu bağlantı adresi üzerinden ulaşılabilen proje whitepaper’ına başvurabilirsiniz.

VGX Coin Fiyatı

Voyager Token (VGX) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Voyager Token (VGX) fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

VGX Coin Yorum

VGX Coin yorum ve öngörülerini paylaşan uzmanlar oldukça iyimserdir. Voyager Token başarılı bir şekilde başladığı macerada maalesef kötü bir sonla karşılaştı. Kripto kışı nedeniyle likidite krizine giren şirket, Three Arrows Capital temerrüdüne atıfta bulunduğu ve Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Yeniden yapılandırma sürecine giren şirket her ne kadar piyasaya güven verse de FDIC tarafından devam eden soruşturma tedirginliği artırmaktadır. İflas eden hedge fonuna verilen krediler tüm kredilerinin %58’ini oluşturan şirketin geleceğine uzmanların bakışı olumsuzdur.

VGX Coin Geleceği

VGX Coin geleceğini yorumlayan uzmanlar, proje detaylarına ilişkin bilgiler paylaştılar. VGX Coin iyi bir ivme yakalamış ve 55’den fazla kripto varlığı destekleyerek önemli bir büyüme trendine girmiştir. Three Arrow Capital (3AC), Celsius ve Terra gibi kazalar sonrası kendisi de iflas başvurusunda bulunan şirketin geleceği hakkında uzmanlar olumsuzdurlar.

Toronto merkezli şirket kripto para alım satım, para çekme ve yatırma işlemlerini askıya alarak ilk defa adını iflas ile yan yana yazmıştır. Bölüm 11 iflas başvurusu ile büyük hayal kırıklığı yaratan şirket yakın tarihte USD mevduatlarının güvende olduğunu açıkladı. Fakat fonların FDIC sigortalı olduğu iddia edilmiş ve ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından soruşturma altına alınması bu güvenin de kaybolmasına yol açmıştır.

Voyager Analiz: Projeyi Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Voyager, kripto ticareti için oluşturduğu ağ ile pek çok işlemi oldukça basit indirgedi. Mobil uygulaması ile birlikte ticareti daha kolay hale getirdi ve geleneksel çevrimiçi aracı kurumların keyif aldığı müşterilere benzer bir deneyimi kullanıcılarına yaşattı. Bunun ardında ise projeye kazandırılan şu benzersiz özellikler önemli bir rol üstlendi:

 • Kullanılan Akıllı Sipariş Yönlendirme teknolojisi, kripto para borsalarında listelenen fiyatlar arasındaki tutarsızlıklardan yararlanır.
 • Yatırımcıları için en iyi döviz kurundan yararlanmak adına bir düzineyi aşan kripto borsası ile anında bağlantı kurulmasına yardımcı olur.
 • Yatırımcıların arbitraj fırsatlarından yararlanmasını sağlar.

VGX Coin Avantaj ve Dezavantajları

Voyager Token (VGX) Coin artıları ve eksileri aşağıda paylaşılmaktadır:

Avantajları:

 • Kripto ticaretini basitleştirir.
 • Kolay kullanılabilir arayüze sahip mobil uygulamaya sahiptir.
 • En iyi yatırım fırsatlarına erişim şansı tanır.
 • Pasif gelir elde edilmesine olanak tanır.
 • Binance, Coinbase, vb. büyük borsalarda listelenir.

Dezavantajları:

 • DEX’ler ile rakiptir.
 • Fiyatlarda görülen oynaklık VGX Coin yatırımının yüksek riskte olduğu göstergesi olarak değerlendirilebilir.
 • Şirket, 6 Temmuz 2022’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştur.

VGX Coin Fiyat Tahminleri

Piyasa analistlerinin VGX Coin fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • VGX Coin’de Tech News Leader analistlerinin 2023 yıl sonu hedef fiyatı 1,35 dolar, 5 yıllık hedefleri ise 4,61 dolardır.
 • Price Prediction yılsonu VGX Coin fiyat tahminini 1,01 dolar, uzun vade tahminini ise 6,75 dolar olarak paylaştı.
 • Wallet Investor VGX Coin’de değer kaybının devam edeceğini ifade eder ve 2023 fiyat hedefini 0,0338 dolar olarak paylaşmaktadır.
 • Gov Capital kısa vadede VGX Coin fiyatının 2023 yılı sonunda 1,99 dolara, uzun vadede ise 12,72 dolara yükselmesini beklemektedir.

Voyager Token Alınır mı, Güvenilir mi?

VGX Coin, ERC-20 standartlarında geliştirildi. Ağın güvenliği Ethereum’un iyi test edilen kriptografik standartları ve yöntemleri ile sağlanmaktadır. Büyük borsa listelenmeleri ile de yatırımcı güveni kazanan projenin bağlı olduğu Voyager Digital’in batması ise tüm güvenilirliği gölgede bırakmıştır.

Voyager Digital’in batması tek başına yatırım kararları için VGX token’in ne anlam ifade ettiğini ortaya koymaktadır. Bu nedenle yatırımcılar Terra ya da Celsius kazalarından ders çıkartarak Voyager Token projesini bu doğrultuda değerlendirmelidirler.

SUSHI Coin Geleceği Ne Olur? SUSHI Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

VGX Coin Hangi Borsalarda Var?

VGX Coin’in listelendiği kripto para borsalarından bazıları aşağıdan takip edilebilir:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • Pionex
 • Gate.io
 • CoinEx
 • Mandala Exchange
 • WazirX
 • Bitrue
 • Tokocrypto

Voyager Token (VGX) Piyasa Bilgileri

VGX Coin maks arzı 279,387,971 adettir. Toplam Arz ise 278,482,214 adettir. Güncel arz bilgileri için şuradaki Coinmarketcap verilerine göz atınız. VGX Coin, 5 Ocak 2018 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $12,54 fiyatına ulaşmıştır. VGX Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 26 Aralık 2019 tarihinde $0,01699 olarak görülmüştür.

VGX Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. VGX Coin satın almak için; Binance, WazirX, Coinbase, vb. kripto borsalarından ücretsiz hesap oluşturun.
 2. Hesabınızı “Güvenlik” sekmesi altından ulaşabileceğiniz doğrulamalar yardımı ile aktifleştirin.
 3. Borsa hesabınıza para gönderin.
 4. Gönderdiğiniz bakiye tutarınca VGX Coin alış emri oluşturun.
 5. Gerçekleşen emir sonrası portföyünüze yansıyan VGX Coin’i dilerseniz ETH uyumlu alternatif cüzdan seçeneklerine transfer edebilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, VGX Coin geleceği ile ilgili detaylı uzman yorumları ve fiyat tahminlerini paylaştık. Voyager Token (VGX) Coin, kripto varlık ticaretini güvenilir ve güvenli bir erişim noktası sağlayan kripto para broker’ı olarak geliştirildi. 2018 yılında hayata geçen ve hızla 55’den fazla kripto varlığa destek verecek bir noktaya ulaşan proje, verdiği krediler nedeniyle likidite krizine girdi. İflas başvurusunda bulunan Voyager Digital ve mevcut koşullar nedeniyle VGX Coin iyi bir yatırım aracı olarak görülmemektedir.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

VGX Coin’de analistlerin nispeten olumludur. Uzmanlar ise şirket tarafından yapılan Bölüm 11 iflas başvurusu nedeniyle projeye karşı olumsuzdurlar.

VGX Coin Binance, FTX, Coinbase, Pionex, vb. kripto borsalarında listelenmektedir.

VGX Coin maksimum arzı 279.387.971 adettir. Toplam arzı ise 278,482,214 adettir.

VGX Coin iyi bir yatırım aracı olarak görülmez. Analistler kısa ve uzun vadede fiyatların yükselebileceğini düşünseler de bağlı olduğu şirketin iflas başvurusu bulunmaktadır.

VGX Coin için yıl sonunda paylaşılan fiyat tahminlerinde en düşük hedef 0,0338 dolar, en yüksek hedef ise 4,99 dolardır.

VGX Coin’in kısa vadede 2023 yıl sonuna kadar 1,06 – 1,55 dolar arasında fiyatlanabileceği öngörülür. Uzun vadede ise tahminler ise 2025-2026 yılı için 4,71 – 6,84 dolar arasında seyretmektedir.

VGX Coin Ekim 2018’de Stephen Ehrlich, Gaspard de Dreuzy, Philip Eytan ve Oscar Salazar tarafından geliştirildi.

VGX Coin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak istatistiklere yansıyan 12,54 dolar fiyata 5 Ocak 2018 tarihinde ulaştı.

VGX Coin’in yükselmesi için öncelikle yeniden yapılandırma planı ile yükümlülüklerini yerine getirmesi gereklidir. Bunun ardından yeniden yatırımcı güveni kazanması gereken projenin gideceği yükseliş için tamamlaması gereken uzun bir süreç bulunmaktadır.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA