SushiSwap (SUSHI) Nedir? SUSHI Coin Geleceği, Yorum Ve Fiyat Tahminleri

Zirvesinden oldukça uzakta fiyatlanan SUSHI Coin, yatırımcıların ve analistlerinde listelerinde boy göstermeye başladı! Token geleceğine yönelik beklentileri merak eden okurlarımız için hazırlanan rehber yazımızda SushiSwap teknik detayları ile birlikte 4 analistin SUSHI Coin fiyat tahminleri paylaşıldı.

sushi coin nedir geleceği ne olur

SushiSwap (SUSHI) Coin Nedir?

SushiSwap, AMM (otomatik piyasa yapıcısı) olarak faaliyet gösteren ve Uniswap’ın birkaç yeni özellik kazanması ile geliştirilmiş merkeziyetsiz kripto para borsasıdır. Herhangi bir token çifti oluşturulması adına akıllı sözleşmelerin kullanıldığı Uniswap projesinde yerel token olarak SUSHI Coin kullanılır. SUSHI Coin, platform içi pek çok işlemin gerçekleştirilmesi ve kullanıcıların yönetişim kararlarına katılabilmesi için kullanılan kripto para birimidir.

SUSHI Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

SushiSwap, merkeziyetsiz kripto para borsası olarak hizmet veren Uniswap’a birkaç yeni özellik eklenerek Chef Nomi takma ismini kullanan kişi tarafından geliştirildi. Uniswap çatalı olarak ortaya çıkan SushiSwap geliştiricisi olarak öne çıkan Chef Nomi’nin kim ya da kimler olduğu halen bilinmemektedir.

SushiSwap Projesi ve Whitepaper

SushiSwap, AMM piyasasını çeşitlendirmeyi ve geçmiş dönemde Uniswap’ta bulunmayan özellikleri kullanıcılarına sunmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda anonim geliştirici SUSHI Coin ile ağ katılımcılarına artırılmış ek ödüller sunarken, DeFi yatırımcıları ile kripto para birimlerindeki yükselişten faydalanmak isteyenler için ortak bir varlık kullanıma sunmayı başarmıştır. Ana şirketi Uniswap’ın verdiği hizmet kalitesini yükseltmek adına operasyonlarda ve vadeli işlem hizmetlerinde kullanıcılarına daha etkin hizmetler sunmayı başaran SushiSwap projesinin teknik detayları için ek olarak https://dev.sushi.com/ adresi üzerinden ulaşılabilen whitepaper ve proje belgelerine göz atabilirsiniz.

SushiSwap (SUSHI) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 SUSHI Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

SUSHI Coin Yorum

SUSHI Coin sektöre adım attığı günden bu yana popülerliğini her geçen gün artırmış ve geliştiricisinin anonim olmasından kaynaklı güven kaybını bile boşa düşürmeyi başararak fiyatının 23,38 dolar zirvesine ulaşmasını tetiklemiştir.

Devam eden süreçte yaşanan zorlu ayı piyasası ve yüksek rekabet etkisi ile gerileyen SUSHI Coin fiyatı, mevcut hali ile analistlerin ilgisini çekerek yeniden izleme listelerine katılmayı başarmıştır. Uzmanlar, yaptıkları SUSHI Coin yorumlarında projenin umut vaat ettiğini belirttiler. Gelecek vaat ettiği noktasında fikir birliğine varılan projenin önündeki en büyük handikap ise küresel ekonomik görünümdür.

SUSHI Coin Geleceği

Uzmanlara göre SUSHI Coin geleceği parlak olduğu düşünülen projelerden birisidir. SushiSwap, baz alındığı Uniswap’a göre özellikle pasif gelir yönünden önemli artılara sahiptir. Son dönemde daha fazla analistin dikkat çektiği ve kendisinden önemli büyüme hamlesi beklendiği detayları kamuoyuna yansımaktadır. Uzmanlar da bu doğrultuda SUSHI Coin geleceğini olumlu değerlendirmekte ve değerlendirmelerine dayanak olarak aşağıdaki detayları göstermektedirler:

 • Pasif gelir yatırımı bakımından SushiSwap, güvenilir ve cazip bir seçenektir.
 • AMM ve düşük işlem ücretleri, SushiSwap’ın daha fazla trader tarafından tercih edilebilmesi için önemli artılardır.
 • Maksimum token arzı düşük olan SUSHI Coin, çok sayıda borsada listelenmektedir.
 • Arbitraj fırsatlarını değerlendirmek isteyen yatırımcı profiline doğrudan hitap ederek kripto kışı gibi zor dönemlerde bile kullanıcı sayısını artırma potansiyeli kazanmaktadır.

SushiSwap Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Otomatik piyasa yapıcısı (AMM) olarak faaliyet gösteren SushiSwap, Uniswap’ın bir çatalı olarak geliştirildi. Anonim geliştirici ve güçlü topluluk yönetişimi ile pek çok projeden farklılaşan SushiSwap, hem ilham kaynağı hem de en yakın rakibi olan Uniswap’a göre şu farklı özelliklere sahiptir:

 • Yerel belirteç olarak SUSHI Coin kullanır.
 • SushiSwap’ta sağlanan belirli bir miktar likidite sonrası SUSHI kazanılarak Uniswap’ta aktif bir şekilde likidite sağlayan havuzlardan alınan pay sisteminde değişikliğe gidilmiştir.
 • SushiSwap, Uniswap’ın aksine havuzdan çekilen pay sonrası gerçekleşen işlem ücretlerinden kullanıcılarına pasif gelir elde etme fırsatı tanır.
 • Uniswap’ın “Daha az katılımcı, daha fazla gelir” mottosundan farklı olarak SushiSwap’ta ilk katılan paydaşlara öncelik tanınır.

SUSHI Coin Fiyat Tahminleri

SUSHI Coin analistlerin beğendiği kripto para projeleri arasında gösterilebilir. Analistler, token geleceği hakkında iyimserdirler. Yükseliş öngördükleri SUSHI için analistlerin öngördüğü fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Trading Beast, SUSHI Coin’in 2022 yılında 4,41 dolara ulaşmasını sağlayacak yükselişe başlamasını beklemektedir.
 • Price Prediction SUSHI Coin Fiyat tahmini 2022 yılsonu için 1,74 dolar fiyat hedefi öngördüğü SUSHI Coin’de 2023 yılı için 2,56 dolar, 5 yıl sonrası içinse 10,70 dolar fiyat tahmini paylaştı.
 • Tech News Leader, 1 yıl sonrası için 2,48 dolar fiyat hedefi öngördüğü SUSHI Coin’de 5 yıl sonrası için beklentisini 7,83 dolar olarak açıklamaktadır.
 • Wallet Investor’a göre SUSHI Coin fiyatı 1 yıl içinde 0,121 dolara gerileyebilir.

SushiSwap Alınır Mı, Güvenilir Mi?

SushiSwap, kullanıcılarına yönetişimde daha fazla yer vererek geleneksel riskleri azaltmayı denemiştir. Geliştiricinin halen anonim kalması ilk bakışta olumsuz algılansa da gerek çatalı olduğu Uniswap, gerek büyük borsa listelenmeleri ile sektörün güvenini kazanmayı başarmıştır.

Rehber yazımızda yer verdiğimiz önemli analistlerle birlikte kripto sektörünün yakından takip ettiği pek çok önemli isim, model portföylerinde SushiSwap’a yer vermektedir. Uzmanların da geleceği hakkında olumlu beyanlar paylaştıkları SushiSwap için tüm ayrıntılar güven vermektedir. Şartlar ne kadar olumlu görünse de kripto endüstrisinin son yaşanan ayı piyasasında görüldüğü gibi riskleri yüksektir. Yatırımcıların teknik analize sıkı sıkıya bağlı kalarak pozisyon açmalarını gerektiren bu riskler, kayıpların yüksek olabileceği anlamına gelmektedir. Bu nedenle SUSHI Coin yatırım kararı analize ve doğru risk yönetimine bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

Chainlink (LINK) Nedir? LINK Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

SUSHI Coin Avantaj ve Dezavantajları

SUSHI Coin, pek çok artısı ile öne çıkarken DEX alanındaki yüksek rekabetten doğrudan etkilenir. Projenin geleceği hakkında belirleyici rol üstlenen SushiSwap projesinin avantajlarına ve dezavantajlarına aşağıdan göz atarak proje geleceği hakkındaki analizlerinizde kullanabilirsiniz:

Avantajları:

 • Hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği Uniswap’a göre daha cazip pasif gelir fırsatları sunar.
 • Tamamen merkeziyetsiz bir yapı benimseyerek kullanıcıların yönetişimdeki gücünü artırır.
 • 250 milyon dolar olarak sınırlanan maksimum arz deflasyonisttir.
 • Büyük borsaların hemen hemen tamamında listelenir.

Dezavantajları:

 • Fiyat hareketlerinde görülen aşırı oynaklık, her kripto para biriminde olduğu gibi SUSHI yatırımının da riskli olduğuna işaret etmektedir.
 • Chef Nomi olarak tanınan geliştiricinin gerçek kimliği halen bilinmemektedir.
 • Uniswap, Binance, vb. merkeziyetsiz kripto para borsaları arasında faaliyet göstermesi nedeniyle faaliyet alanında rekabetin yüksek olduğunu ifade etmek gereklidir.

SUSHI Coin Hangi Borsalarda Var?

SUSHI Coin, kendi DEX’i yanında pek çok büyük borsada yer bulmayı başardı. SUSHI Coin yatırımı ile ilgilenen okurlarımız aşağıda sıralanan listeleme yapan kripto para borsaları üzerinden işlem açabilirler.

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • FTX
 • Bybit
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Gate.io
 • Bitfinex
 • FTX US
 • Bithumb
 • Binance.US
 • Bittrex
 • Kraken
 • Poloniex
 • Uniswap
 • Gemini
 • SushiSwap
 • Coinlist Pro
 • OKX

SushiSwap (SUSHI) Piyasa Bilgileri

SUSHI Coin maks arzı 250,000,000 adet olup toplam arzı ise 244,289,544 milyon adettir. Coin, 13 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $23,38 fiyatına ulaşmıştır. SUSHI Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 4 Kasım 2020 tarihinde $0,4737 olarak görülmüştür.

SUSHI Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. SUSHI Coin satın almak için öncelikle; SushiSwap, Uniswap, Binance, vb. SUSHI Coin listeleme yapan kripto borsalarında ücretsiz hesap oluşturun.
 2. Açılışını tamamladığınız hesabı güvenlik sekmesi altında yer alan doğrulamaları tamamlayarak aktifleştirin.
 3. Hesabınıza borsanın desteklediği yöntemler aracılığı ile para gönderin.
 4. Kripto para alım ve satım ekranını kullanarak SUSHI Coin alış emri oluşturun.
 5. Gerçekleşen emirle birlikte borsada saklayabildiğiniz SUSHI Coin’i dilerseniz donanım cüzdanda saldırı ve çalınma riskine karşı korumalı olarak muhafaza edebilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda SUSHI Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına ve fiyat tahminlerine değindik. SushiSwap (SUSHI) Coin 2020 yılının Eylül ayında Chef Nomi tarafından geliştirildi. Güçlü merkeziyetsiz yapısı ile dikkat çeken proje, pasif gelir olanakları bakımından Uniswap’a göre daha avantajlı özelliklere sahiptir. Büyük borsalarda listelenen SUSHI Coin’in geleceğine yönelik sektörün beklentileri iyimser ve yükseliş yönündedir.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

SUSHI Coin fiyatının artması beklenmektedir. Bu yılsonu itibari ile mevcut fiyatın yükseleceğini düşünen analistler, uzun vadede projeden umutludurlar.

SUSHI Coin kendi merkeziyetsiz borsası SushiSwap ile birlikte Binance, FTX, Huobi Global, vb. kripto borsalarında listelenir.

SUSHI Coin maks arz 250,000,000 adettir. Toplam arzı ise 244,289,544 milyon adettir.

SUSHI Coin fiyatının 5 yıl içinde 10 doları aşabileceğini düşünen analistler, projeyi iyi bir yatırım aracı olarak görmektedirler.

SUSHI Coin’de analistler, yılsonu 1,74 – 4,41 dolar arası fiyatlama beklemektedirler.

Kısa vadede SUSHI Coin’in en az 1,74 dolarla fiyatlamasını öngören analistler, uzun vadede 10,70 dolara göz kırpmaktadırlar.

SUSHI Coin geliştiricisi anonimdir. Chef Nomi olarak tanınan bir geliştirici tarafından sektöre kazandırılmıştır.

SUSHI Coin bugüne kadar en yüksek değerine 13 Mart 2021 tarihinde 23,38 dolar fiyatla ulaştı.

SUSHI Coin yükselmesi önündeki engeller mevcut ekonomik görünüm ve artan kripto benimsenmesidir. SushiSwap’ın daha fazla katılımcı elde etmesi ve düzelen makro ekonomik veriler ile birlikte fiyatların artacağı düşünülmektedir.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA