Contact us to AD (300x250)

SushiSwap (SUSHI) Coin Nedir? SUSHI Coin Yorum, Fiyat Tahminleri Ve SUSHI Coin Geleceği 2023-2026SushiSwap, Uniswap protokolünün bir çatalıdır ve benzer şekilde çalışır. Ancak, SushiSwap, likidite sağlayıcılarına ödeme yapmak için SUSHI tokenlerini kullanır ve platformda listelenen tüm tokenler için ödeme yapar. Yazımızın devamında SUSHI Coin geleceğine ilişkin detaylara değinerek, fiyat tahminleri ve uzmanların yorumlarını da sizler için inceledik.

sushi coin nedir geleceği ne olur

SushiSwap (SUSHI) Projesi Nedir?

SushiSwap (SUSHI), merkezi olmayan bir kripto para borsası ve likidite havuzu protokolüdür. SUSHI, kullanıcıların likidite sağlamak için SUSHI tokenleri ile farklı kripto para birimleri arasında takas yapmalarını sağlar. Kullanıcılar, likidite sağlamak için SUSHI tokenleri ve farklı kripto para birimlerini bir araya getirerek, birbirleriyle takas yapabilirler.

SushiSwap, Uniswap protokolünün bir çatalıdır ve benzer şekilde çalışır. SushiSwap, Uniswap'tan farklı olarak, platformda listelenen tüm tokenler için likidite sağlayıcılarına SUSHI tokenlerinde ödeme yapar. Bu sayede, kullanıcılar SUSHI tokenlerini likidite sağlamak için kullanarak, platformda listelenen herhangi bir token için ödeme alabilirler.

SUSHI Coin Nedir?

SushiSwap, AMM (otomatik piyasa yapıcısı) olarak faaliyet gösteren ve Uniswap’ın birkaç yeni özellik kazanması ile geliştirilmiş merkeziyetsiz kripto para borsasıdır.

SUSHI Coin, platform içi pek çok işlemin gerçekleştirilmesi ve kullanıcıların yönetişim kararlarına katılabilmesi için kullanılan kripto para birimidir. SUSHI tokeni, SushiSwap platformunda listelenen tokenler için likidite sağlayıcılarına ödeme yapmak için kullanılır ve ayrıca protokolün yönetimi için kullanılan bir yönetim tokenidir. SUSHI, Ethereum blok zincirinde ERC-20 standardına uygun olarak işlem görür.

SUSHI Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

SUSHI tokeni ve SushiSwap protokolü, dünya genelinde birçok kripto para birimi yatırımcısı ve kullanıcısı tarafından kullanılır. Ancak, herhangi bir ülkeye özel olarak ait değildirler ve tüm dünya genelinde erişilebilir bir yapıya sahiptirler. Bu sayede, kullanıcıların varlıkları güvence altındadır ve platformda herhangi bir merkezi nokta yoktur.

SushiSwap Projesi ve Teknik Makale

SushiSwap, AMM piyasasını çeşitlendirmeyi ve geçmiş dönemde Uniswap’ta bulunmayan özellikleri kullanıcılarına sunmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda anonim geliştirici SUSHI Coin ile ağ katılımcılarına artırılmış ek ödüller sunarken, DeFi yatırımcıları ile kripto para birimlerindeki yükselişten faydalanmak isteyenler için ortak bir varlık kullanıma sunmayı başarmıştır. Ana şirketi Uniswap’ın verdiği hizmet kalitesini yükseltmek adına operasyonlarda ve vadeli işlem hizmetlerinde kullanıcılarına daha etkin hizmetler sunmayı başaran SushiSwap projesinin teknik detayları için ek olarak https://dev.sushi.com/ adresi üzerinden ulaşılabilen whitepaper ve proje belgelerine göz atabilirsiniz.

SushiSwap (SUSHI) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 SUSHI Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

SUSHI Coin Yorum

SushiSwap, decentralized finance (DeFi) platformlarından biridir ve Ethereum blockchain üzerinde çalışır. SushiSwap, NFT'ler, stablecoin'ler, token'lar ve diğer finansal araçlar arasında yapılan ticareti kolaylaştırmayı amaçlar. Kullanıcılar, birbirleriyle direk olarak ticaret yapabilir ve fiyatların belirlenmesinde piyasa mekanizması kullanılır.

SushiSwap ayrıca, diğer DeFi projelerinde olduğu gibi, yatırımcılarına birçok farklı verimli yatırım seçeneği sunar. Kullanıcılar, diğer token'ların yanı sıra SUSHI token'ını da kullanarak platformda yatırım yapabilir ve bu token'ların değerinin artmasından faydalanabilir. Uzmanlar, yaptıkları SUSHI Coin yorumlarında projenin umut vaat ettiğini belirttiler. Gelecek vaat ettiği noktasında fikir birliğine varılan projenin önündeki en büyük handikap ise küresel ekonomik görünümdür.

Ancak, her projenin olduğu gibi SushiSwap'in de riskleri bulunmaktadır. Özellikle DeFi sektöründe, hızlı değişen piyasa koşulları ve yüksek volatilite nedeniyle yatırımların değerinin ani olarak düşebileceği unutulmamalıdır.

SUSHI Coin Geleceği

SushiSwap ve SUSHI tokeni, kripto para birimi piyasasında hızla büyümekte ve kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Bununla birlikte, kripto para birimi piyasası oldukça dalgalıdır ve SushiSwap ve SUSHI tokeni de bu dalgalanmalardan etkilenebilir.

SUSHI Coin geleceğine ilişkin SushiSwap protokolünün merkezi olmayan yapısı ve likidite sağlayıcılarına ödeme yapmak için SUSHI tokenleri kullanması, platformun büyümesine ve gelecekteki başarısına katkıda bulunabilir. Bununla birlikte, herhangi bir kripto para birimi yatırımında olduğu gibi, SUSHI tokeni yatırım yaparken dikkatli olunması gereken bir yatırım aracıdır.

SUSHI Coin Fiyat Tahminleri 2023,2024,2025,2026

SUSHI Coin için 2023,2024,2025,2026 yılı fiyat tahminleri piyasa koşullarına ve projenin gelişimine bağlı olarak değişebilir. Bu tahminler kesin değildir ve yatırım yapmadan önce piyasa risklerini göz önünde bulundurmalısınız. İşte bazı uzmanların SUSHI Coin fiyat tahminleri:

 • Ambcrypto SUSHI Coin Fiyat Tahmini: Ambcrypto platformu SushiSwap 2023 yılında fiyatının 1.24 ABD Doları civarında değerleneceğini belirterek yıl sonlarına doğru ortalama fiyatın 1.81 Dolar civarında olabileceğini tahmin ediyor. 2024 Yılı için fiyat tahmini ise $2.76, 2025 Yılında ise $2.36 Fiyat bandını görebileceğini düşünüyor.
 • CoinCodex SushiSwap (SUSHI) Coin Fiyat Tahmini: CoinCodex platformunun teknik analizlerine dayanan görüşlerinde ise SushiSwap (SUSHI) Coin fiyatının 2023 yılı sonuna kadar 1.52 ADB Doları olabileceği yönünde. 2024 Yılı ortalarında 3.22 ABD Doları bandına ulaşabileceği düşünülüyor.
 • Walletinvestor SUSHI Jetonu 2023, 2025, 2026 Fiyat Tahmini: Platform, jeton fiyatının 2023 ortalarında 1.28$ olabileceği, 2025 Yılında ise $2.45 civarında olabileceğini savunuyor. SUSHI 2026 yılı uzun vadeli tahmini ise 3.90 Dolar civarındadır.
 • Technewsleader SUSHI Coin Fiyat Tahmini: Technewsleader yapay zeka teknolojisi ile yaptığı tahminlerde SushiSwap fiyatının 2023 Yılında 1.81 Dolar bandına düşebileceği yönünde. Şuan popüler olsa da, platforma göre fiyatlar aşağı yönlü değişebilir.
 • PricePrediction SUSHI Coin 2023,2024,2025 Fiyat Tahmini: PricePrediction analistleri, geçmiş fiyat verilerine derin yapay zeka destekli teknik analiz uygulayarak SushiSwap (SUSHI) Coin 2023 Yılı için fiyatının minimum $1.38 olabileceğini belirtiyor. 2024 Yılında ise 2.99 Dolar olabileceği öne sürerek, 2025 Yılında ise 2.64 Dolar olabileceğini belirtiyor.
 • Digitalcoinprice SUSHI Tahmini: DigialCoin analizlerine göre SushiSwap fiyatları yıl sonuna kadar yükseliş göstererek 2.00 Dolar bandına ulaşabilir. 2024 Yılında ise artışın devam edebileceğini savunarak 2.85 Dolar olabileceğini belirtiyor. 2025 Tahmini ise 3.84 Dolar. 2026 Yılı tahmini ise 6.12 Dolar değerindedir.
 • Captainaltcoin SushiSwap Coin Fiyat Tahmini: Captainaltcoin analistleri de iyimser tahmin yapanlar arasında yer alıyor. SushiSwap fiyatlarının 2023 sonuna kadar 1.81 bandını görebileceğini ve yükselişin 2024 sonuna kadar devam ederek 3.68 Dolar olabileceğini belirtiyor.

Dikkat: Kripto para birimlerinin fiyatı son derece değişkendir ve çeşitli faktörlere bağlı olarak hızlı bir şekilde artabilir veya düşebilir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız ve piyasa koşullarını dikkate almanızı öneririz.

SushiSwap Alınır Mı, Güvenilir Mi?

SushiSwap, kullanıcılarına yönetişimde daha fazla yer vererek geleneksel riskleri azaltmayı denemiştir. Geliştiricinin halen anonim kalması ilk bakışta olumsuz algılansa da gerek çatalı olduğu Uniswap, gerek büyük borsa listelenmeleri ile sektörün güvenini kazanmayı başarmıştır.

Rehber yazımızda yer verdiğimiz önemli analistlerle birlikte kripto sektörünün yakından takip ettiği pek çok önemli isim, model portföylerinde SushiSwap’a yer vermektedir. Uzmanların da geleceği hakkında olumlu beyanlar paylaştıkları SushiSwap için tüm ayrıntılar güven vermektedir. Şartlar ne kadar olumlu görünse de kripto endüstrisinin son yaşanan ayı piyasasında görüldüğü gibi riskleri yüksektir. Yatırımcıların teknik analize sıkı sıkıya bağlı kalarak pozisyon açmalarını gerektiren bu riskler, kayıpların yüksek olabileceği anlamına gelmektedir. Bu nedenle SUSHI Coin yatırım kararı analize ve doğru risk yönetimine bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

Chainlink (LINK) Nedir? LINK Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

SUSHI Token Projesinin Benzersiz Özellikleri ve Avantajları

SushiSwap, merkezi olmayan bir kripto para borsası ve likidite havuzu protokolüdür. SushiSwap'ı diğer merkezi olmayan borsalardan ayırır ve platformun büyümesine ve gelişimine katkıda bulunur. SushiSwap'ın benzersiz özellikleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Yönetim: SUSHI tokeni, SushiSwap protokolünün yönetiminde kullanılır ve topluluk tarafından yönetilir. SUSHI tutan kullanıcılar, protokolün gelecekteki yönünü belirlemek için oy kullanabilirler.
 • SUSHI Rewards: Platformun, likidite sağlayıcılarına SUSHI tokenleri verir. Bu, platformun büyümesine ve gelişimine katkıda bulunur ve likidite sağlayıcıları için ek bir motivasyon kaynağıdır.
 • Merkezi Olmayan Yapı: SushiSwap, merkezi bir yapıya sahip değildir ve kullanıcılar kendilerine özgü anahtarlarla kontrol edilen cüzdanlar kullanarak işlem yaparlar. Bu, kullanıcıların varlıklarının güvence altında olduğu anlamına gelir ve herhangi bir merkezi nokta yoktur.
 • Likidite: SushiSwap, kullanıcıların likidite sağlaması için SUSHI tokenleri ile farklı kripto para birimleri arasında takas yapmalarını sağlar. Bu sayede, platformda listelenen tüm tokenler için likidite sağlanır.
 • SUSHI tokeninin kullanımı: SushiSwap platformunda listelenen tokenler için likidite sağlayıcılarına ödeme yapmak ve protokolün yönetimi için kullanılır. Ayrıca, SUSHI tutan kullanıcılar, platformda listelenen diğer tokenler için ek avantajlar kazanabilirler.

SushiSwap (SUSHI) Coin Piyasa Bilgileri

SushiSwap (SUSHI) Coin Coinmarketcap verilerine göre Maks arzı: 250,000,000,000 Adettir. Toplam arzı: 244,542,058,526 Adettir. Projenin piyasa bilgileri belirli aralıklarla değişebilir yada güncellenebilir. Bu nedenle güncel fiyat ve piyasa bilgilerini Coinmarketcap web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. SUSHI Coin, 13 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) seviyesine 23,38 ABD Doları olarak ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değeri olan (ATL) seviyesini 04 Kasım 2020 tarihinde 0,4737 ABD Doları olarak görmüştür.

SUSHI Coin Hangi Borsalarda Var?

SUSHI Coin, kendi DEX’i yanında pek çok büyük borsada yer bulmayı başardı. SUSHI Coin yatırımı ile ilgilenen okurlarımız aşağıda sıralanan listeleme yapan kripto para borsaları üzerinden işlem açabilirler.

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • Bybit
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Gate.io
 • Bitfinex
 • Bithumb
 • Binance.US
 • Bittrex
 • Kraken
 • Poloniex
 • Uniswap
 • Gemini
 • SushiSwap
 • Coinlist Pro
 • OKX

SUSHI Coin Nasıl Satın Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek basitçe satın alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her kripto para borsası için farklı prosedürler bulunabilir. Yatırım yapmayı hedeflediğiniz borsa hakkında daha fazla bilgi almanızda yarar var.

 1. Adım kripto para borsasına kaydolun: SUSHI Coin satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekir. Popüler borsalar arasında Binance, Coinbase, Kraken gibi borsalar bulunur.
 2. Adım Hesabınızı doğrulayın: Kripto para borsasına kaydolduktan sonra, hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu, birkaç işlem belgesi göndermenizi ve kişisel bilgilerinizi doğrulamanızı gerektirir.
 3. Adım Fon ekleyin: Hesabınızı doğruladıktan sonra, fon eklemeniz gerekir. Bu, banka havalesi, kredi kartı gibi yollarla yapılabilir.
 4. Adım SUSHI satın alın: Son olarak fonlarınız eklendiğinde, kripto para borsası tarafından sunulan fiyatları kullanabilir ve istediğiniz miktarda SUSHI Coin satın alabilirsiniz.

Not: Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hesap açabilir, ömür boyu geçerli olacak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda SUSHI Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına ve fiyat tahminlerine değindik. Özetle SushiSwap (SUSHI) Coin 2020 yılının Eylül ayında Chef Nomi tarafından geliştirildi. Güçlü merkeziyetsiz yapısı ile dikkat çeken proje, pasif gelir olanakları bakımından Uniswap’a göre daha avantajlı özelliklere sahiptir. SUSHI, SushiSwap protokolü tarafından oluşturulan bir ERC-20 tokenidir ve Ethereum blok zincirinde işlem görür. Ethereum blok zinciri, merkezi olmayan bir yapıya sahiptir ve tüm dünyada kullanılabilir.
Sıkça Sorulan Sorular

SUSHI Coin fiyatının artması beklenmektedir. Bu yılsonu itibari ile mevcut fiyatın yükseleceğini düşünen analistler, uzun vadede projeden umutludurlar.

SUSHI Coin kendi merkeziyetsiz borsası SushiSwap ile birlikte Binance, FTX, Huobi Global, vb. kripto borsalarında listelenir.

SUSHI Coin maks arz 250,000,000 adettir. Toplam arzı ise 244,289,544 milyon adettir.

SUSHI Coin fiyatının 5 yıl içinde 10 doları aşabileceğini düşünen analistler, projeyi iyi bir yatırım aracı olarak görmektedirler.

SUSHI Coin’de analistler, yılsonu 1,74 – 4,41 dolar arası fiyatlama beklemektedirler.

Kısa vadede SUSHI Coin’in en az 1,74 dolarla fiyatlamasını öngören analistler, uzun vadede 10,70 dolara göz kırpmaktadırlar.

SUSHI Coin geliştiricisi anonimdir. Chef Nomi olarak tanınan bir geliştirici tarafından sektöre kazandırılmıştır.

SUSHI Coin bugüne kadar en yüksek değerine 13 Mart 2021 tarihinde 23,38 dolar fiyatla ulaştı.

SUSHI Coin yükselmesi önündeki engeller mevcut ekonomik görünüm ve artan kripto benimsenmesidir. SushiSwap’ın daha fazla katılımcı elde etmesi ve düzelen makro ekonomik veriler ile birlikte fiyatların artacağı düşünülmektedir.