Contact us to AD (300x250)

FTM Coin Geleceği Ne Olur? Fantom Yorum Ve Fiyat TahminiGüney Koreli bilgisayar bilimcisi Dr Ahn Byung Ik tarafından 2018 yılında halka açıklanan Fantom (FTM), dijital varlıkların ve DApp'lerin dağıtımı için akıllı bir sözleşme çözümüdür.

FTM Coin geleceği ve potansiyeli ne? Uzmanların FTM Coin yorum ve fiyat tahminleri ne? Fantom projesi ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Fantom (FTM) Coin Nedir?

Fantom, geliştiricisi olduğu konsensüs algoritmasını kullanan, geliştiricilere DeFi hizmetleri sunan ve DeFi, tabanlı uygulamaların kullanımını kolaylaştıran, yönlendirilmiş döngüsel olmayan diyagram (DAG) akıllı sözleşme platformu olarak faaliyettedir. FTM Coin, çeşitli zincirler arası köprüler, verim optimize ediciler, NT platformları, borç verme ve borç alma protokollerini barındıran merkezi olmayan finans (DeFi) blok zinciri çözümü olan Fantom'un yerel kripto para birimidir. Ağ tarafından desteklenen popüler DApp'ler arasında Curve Finance, Solidly ve SushiSwap bulunur.

fantom geleceği

FTM Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

The Fantom Foundation, 2018 yılında Güney Koreli bilgisayar uzmanı Dr. Ahn Byung Ik tarafından kurulmuştur. Fantom'un arkasındaki ekip, dünyanın pek çok farklı bölgesine dağılmış durumdadır.

Fantom Projesi ve Whitepaper

Fantom, dijital varlıklar ve dApp'ler için hızlı, yüksek verimli açık kaynaklı, güvenli bir akıllı sözleşme platformudur. Fantom, global ölçüde bütün ticari işlem kuruluşları arasında kusursuz uyumu yakalayan bir platform ve kripto para birimini sunmayı hedeflemektedir. Fantom (FTM) projesi hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşmak için https://fantom.foundation/ bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fantom (FTM) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 FTM Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

FTM Coin Yorum

Fantom, dApp'ler ve blok zinciri odaklı geliştiricilerin platformlarını güvenli bir fikir birliği algoritması ve platformlar arası entegrasyon yeteneği ile güçlendirmeleri için hızlı ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir çözümdür. Fantom, merkezi olmayan uygulamalar (dApp'ler) için en hızlı ve en ölçeklenebilir platformlardan biridir. Platform, hızlarını Lachesis olarak bilinen benzersiz bir fikir birliği mekanizmasından alır ve hatta mevcut dApp'lere entegrasyonu kolaylaştıran araçlar sunar. Fantom (FTM) kurumsal şirketlere hitap eder ve bütün ticari kuruluşlar, kurumsal isimler yüklü işlemler için FTM Token’ı tercih edebilir.

FTM Coin, çift yönlü fiyat hareketliliği sergileyen bir kripto para birimi olarak, piyasa değeri baz alındığında en büyük 100 kripto para birimi arasında bulunmaktadır. FTM Token sürekli kendini geliştiren bir altcoin olarak analistler tarafından olumlu değerlendirmeler almaktadır. FTM Coin popülerliği gün geçtikçe yatırımcı kitlesi ile beraber artmaktadır. Bu nedenle uzmanların FTM Coin yorumları pozitif yöndedir.

FTM Coin Geleceği

Fantom, esasen merkezi olmayan uygulamalar (dApp'ler) ve dijital varlıklar için merkezi olmayan ve izinsiz, açık kaynaklı akıllı sözleşme platformudur. Fantom blok zinciri ana ağı, Aralık 2019'da yayına girdi ve ağ mimarisi, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyetçiliği dengelemeyi hedefliyor.

Ağ, Fantom Vakfı tarafından geliştirilen ve Lachesis Protokolü olarak adlandırılan yeni bir fikir birliği mekanizmasına sahip olan Lachesis adlı bağımsız bir fikir birliği katmanı kullanır. İlki, Fantom'un Opera olarak bilinen EVM uyumlu akıllı sözleşme zinciri olmak üzere, diğer birçok katmana güvenlik sağlamayı amaçlar.

FTM Coin geleceği için yüksek potansiyel sahibi bir kripto para birimi olarak değerlendirilmektedir. Uzman analistler tarafından yapılan analizler yükseliş yönünde bir tablolar çizerek FTM Token yatırımcılarını mutlu etmektedir. Binance borsası FTM Coin’lerin önemli bir arzına sahip olduğu için FTM Coin'in geleceği parlak olduğu ve fiyatının yükselmesine yönelik bir çaba harcayacağı düşünülmektedir.

Fantom Analiz: Projesinin Benzersiz Özellikleri Neler?

Fantom, kullanıcılara 'Lachesis Consensus' olarak adlandırılan Proof-of-Stake mekanizmasının manifestosu ile “Lidersiz” zincir üstü yönetişim sağlar. Bir BFT mekanizması olarak Lachesis, Fantom'un doğrulayıcı düğümlerinin, zaman verimliliği ve işlem hacmi açısından önceki blok zincirinin ikilemini aşmasını sağlar .

Lachesis Konsensüsü bu kadar inanılmaz mı? Fantom, Lachesis ile kripto para birimi endüstrisinin zirvesine nasıl çıkabilir? İşte soruların cevapları:

 • Fantom, işlemleri yaklaşık 1 saniyede doğrular.
 • Lachesis, Fantom ağındaki yüzden fazla düğümün yüksek ölçeklenebilirliğini destekler.
 • Lachesis, Fantom'u merkezi olmayan ve lidersiz bir yaklaşımla güvenli hale getirir; bu, sistem üzerinde web yöneticisi veya merkezi kontrolör gücü gibi benzersiz rollerin olmadığı anlamına gelir.
 • Fantom'un akıllı sözleşmesi, Ethereum tabanlı kodlama dili olan Solidity ile yazılmıştır ve işlevi, zincirler arası bir şekilde hem Fantom hem de Ethereum ile uyumludur.
 • Bunun için geliştiriciler akıllı sözleşmelerini Ethereum'a bağlayabilir ve Fantom'un hızlı performansının keyfini mümkün olan en geniş ölçüde çıkarabilir.
 • Fantom, kullanıcıların Ethereum Virtual Machine (EVM) ve Cosmos SDK'dan yararlanarak hem özel hem de genel defterler oluşturmasına olanak tanır.

Analistlerin FTM Coin Fiyat Tahminleri

Uzmanların Fantom (FTM) tokeninin değeri hakkında ne söylediğini gerçekten görmek için bazı tahminlerin üzerinden geçeceğiz. Analistlerin FTM Coin fiyatlarına göz attığımızda;

 • Coin Artbitrage Analistleri FTM Coin Fiyat tahmini: FTM Coin’in uzun vade içerisinde iyi bir yatırım olduğuna değinen analistler 2023 senesi için fiyat tahminlerinde $1,82985 değerinde tahminde bulunurken 2023 senesi için $5,26947 değerinde bir fiyat beklemektedir. 2026 senesi söz konusu olduğunda ise fiyat tahminleri $8,52600 değerinde öngörülmektedir.
 • Price Prediction Fantom Fiyat Tahmini: Analistler 2023 senesi için maksimum $2.68 değerinde bir değerlendirme de bulunurken 2025 senesi söz konusu olduğunda maksimum $8.03 fiyat tahmininde bulunmaktadırlar. FTM Token fiyat tahminleri 2030 senesinde ise maksimum $47,79 değerinde öngörülüyor.
 • Digital Coin Fantom (FTM) Fiyat Tahmini: Digital Coin analistleri 2023 senesi için $2,42 değerinde fiyat tahmininde bulunurlarken 2025 senesi söz konusu olduğunda $3,63 değerinde bir fiyat beklediklerini ifade ediyorlar. 2028 senesi için fiyat öngörüleri ise $6,35 değerinde.
 • Walletinvestor FTM Token Fiyat Tahmini: FTM Token için müthiş bir uzun vadeli yatırım yorumu yapan analistler 2023 sonu için maksimum $1,071 değerinde fiyat tahmininde bulunuyor. 2026 senesi için ise $13.131 değerinde bir fiyat beklentisi söz konusu oluyor.
 • Gov Capital Fantom Coin Fiyat Tahminleri: 2023 senesi için ortalama $3.25565 değerinde tahminleri bulunan analistler 2023 yılında ortalama $3.9169 yönünde bir tahminde bulunuyorlar. 2026 yılı fiyat öngörüleri ise ortalama $10.0113 değerinde.

Fantom Güvenilir Mi? FTM Coin Alınır Mı?

Fantom, merkezi olmayan ağını ve işlemlerini korumak için FTM'nin stake edilmiş bir madeni para olarak hizmet ettiği bir Proof-of-Stake mekanizması kullanır. Belirteçleri kilitlemekten ve işlemleri doğrulamaktan sorumlu doğrulayıcı düğümlere güç sağlamak için 500.000'den fazla FTM belirteci kullanılır. Gerçekten de, FTM jetonlarını stake etmek, Fantom kullanıcılarının ağ güvenliğine katkıda bulunmaları için ekonomik teşvikler ve ayrıca kârları artırma aracı sağlar.

FTM Token için genel anlamda bir yükseliş beklentisi belirmektedir. Bazı uzman analistler kısa vade içerisinde kazanç sağlamayacak bir kripto para birimi olarak değerlendirilse de uzun vadede karlı bir yatırım olarak ifade edilmektedir.

FTM Token için yatırım kararı vermeden önce güncel veriler ışığında kapsamlı araştırmalar sonucu adım atmanız önerilir.

Mina Coin Alınır Mı? Mina Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Fantom (FTM) Coin Haberleri ve Anlaşmaları

Fantom (FTM) haberleri;

 • Fantom, 3 Aralık 2021 tarihinde küresel operasyonlarını genişletmek için SELISE ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
 • Fantom, çevre dostu blok zinciri olarak yeni bir aBFT algoritması tarafından desteklenen Hisse Kanıtı konsensüsünün uygulanmasını duyurdu.
 • Fantom (FTM) ve ekosistemi hızla büyüyor ve Fantom %1000 fiyat potansiyeli ile gündem de karşımıza çıkıyor.

Fantom (FTM) anlaşmaları;

 • Fantom, Chainlink'i entegre ediyor.
 • Fantom’un Band Protocol, Covalent, Ankr, API3 gibi isimler ile ortaklığı bulunuyor.
 • Idexo, Fantom ağına düşük kodlu blok zinciri API’leri ve SDK getiriyor.

FTM Coin Avantaj ve Dezavantajları

FTM Coin avantajları;

 • Risksiz Faiz Kazancı: FTM Token yatırımcıları ağda kredi almak isteyenlere, akıllı kontrat üzerinden kredi sunabilir ve geri ödemeyi faizli şekilde geri alabilir.
 • Risksiz Pasif Gelir: FTM Coin staking yapan bireyler, belirli bir vade sonunda ek FTM Coin kazancı elde etme şansına sahiptir.
 • Transfer Hızı: FTM Coin ile yapılan cüzdanlar arası sınır ötesi transfer işlemlerinde, işlemler saniyeler içinde gerçekleşir.
 • Düşük Masraf: FTM Coin cüzdanlar arası sınır ötesine transferde ve takasta düşük işlem ücretleri sağlar.
 • Ödüller: Birkaç saatte bir ödül talep edebilir ve delegasyonunuzdan daha da fazla getiri elde etmek için bunları birleştirebilirsiniz.

FTM Coin dezavantajları;

 • Emir Gecikmeleri: FTM Coin ile alım-satım işlemleri sırasında belirli anlarda yaşanan ağdaki yoğunluk nedeniyle emir onaylarında gecikmeler yaşanabilir.

FTM Coin Hangi Borsalarda Var?

FTM Coin, son zamanların trend kripto paraları arasındadır. FTM Coin şu borsalarda var: Binance, KuCoin, Coinbase Exchange, Gate.io, Uniswap (V2), Huobi Global, Kraken, Gemini, Bybit, Bitfinex, Bittrex, Poloniex, Liquid, Uniswap (V3), OKX, Binance TR, Phemex, Crypto.com Exchange, SushiSwap, eToroX, MEXC, LBank, Tokocrypto, ZB.COM, Indodax, BitGlobal, AscendEX (BitMax), WazirX.

Fantom (FTM) Coin Piyasa Bilgileri

FTM Coin toplam arzı 2,545,006,273 adettir. Maks arzı ise 3,175,000,000 adettir. Güncel piyasa değerleri için Coinmarketcap verilerine göz atabilirsiniz. FTM Coin 28 Ekim 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 3.48 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 13 Mart 2020 tarihinde 0.001953 ABD doları olarak görmüştür.

FTM Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. FTM Coin satın almak için; Binance, KuCoin, FTX gibi kripto para borsalarının herhangi birinde hesap açılır.
 2. Borsa web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur, ardından KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden FTM Coin satın alınır.
 5. Cüzdana gelen FTM Coin'ler borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Son Sözler

Yazımızda, uzmanların FTM Coin geleceği ile ilgili yorumlarına, detaylı proje incelemelerine ve fiyat tahminlerine yer verdik. Fantom projesinin arkasındaki ekip, çok yönlü Blockchain gelişimi alanında deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Fantom, ölçeklenebilirlik, merkeziyetsizlik ve güvenliğe önem veren bir akıllı sözleşme platformu olma ideali ile ilerlemektedir. Fantom (FTM) geleceği için taşıdığı yüksek potansiyeli ile yeni başarılara imza atacak bir izlenime sahiptir.
Sıkça Sorulan Sorular

FTM Coin 28 Ekim 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $3.48 bandına ulaşmıştır.

Uzmanlara göre Fantom Coin, fiyatı bir yılda $1.438 'dan $3.797’a yükselebilir.

Bir çok global kripto para borsasında listelenmektedir. Bunların en popüler olanları şunlardır: Binance, KuCoin, Coinbase Exchange, Gate.io, Uniswap (V2), Huobi Global, Kraken, Gemini, Bybit.

Analistlere göre Fantom Coin’in uzun vadeli kazanç potansiyeli bir yılda + %164,07’dir.

The Fantom Foundation, Güney Koreli bilgisayar uzmanı Dr. Ahn Byung Ik tarafından kurulmuştur. Fantom platformun şu anki CEO'su, Mid-Ocean Consulting olarak bilinmektedir.

Uzmanlara göre Fantom (FTM) Token 2030 senesinde maksimum 47,79$ seviyesine ulaşabilir.

FTM Coin 2023 yıl sonu tahmini maksimum $1,66 olarak öngörülmektedir.

Fantom (FTM) toplam arzı 2.545.006.273 ile sınırlandırılmıştır.