Fantom Coin kripto para piyasası yatırımcılarına en çok kazandıran altcoinler arasında yer alıyor. Bu başarı Fantom Coin hakkında birçok soruyu beraberinde getiriyor.

Fantom’un gelecek potansiyeli ne? Uzmanlar Fantom Coin hakkında neler söylüyor? Fiyat tahminleri ne? Bu gibi çeşitli sorularınızın cevabına ulaşmak için doğru yerdesiniz.

Fantom (FTM) Token Nedir?

Fantom, geliştiricisi olduğu konsensüs algoritmasını kullanan, geliştiricilere DeFi hizmetleri sunan ve DeFi, tabanlı uygulamaların kullanımını kolaylaştıran, yönlendirilmiş döngüsel olmayan diyagram (DAG) akıllı sözleşme platformu olarak faaliyettedir.

fantom geleceği

Fantom FTM Token ise yüksek kapasitede işlem yapabilen platformun yerel Token’ı olarak akıllı sözleşme platformlarıyla alakalı sorunları çözmeyi hedeflemekte. DeFi projelerine yatırım yapmak veyahut projeleri kullanmak isteyen kişiler direkt olarak FTM Coin kullanarak işlem gerçekleştirebilir. Fantom (FTM) kurumsal şirketlere hitap eder ve bütün ticari kuruluşlar, kurumsal isimler yüklü işlemler için FTM Token’ı tercih edebilir.

FTM Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

The Fantom Foundation, Güney Koreli bilgisayar uzmanı Dr. Ahn Byung Ik tarafından kurulmuştur. Fantom'un arkasındaki ekip, dünyanın pek çok farklı bölgesine dağılmış durumdadır.

Fantom (FTM) Whitepaper

Fantom, dijital varlıklar ve dApp'ler için hızlı, yüksek verimli açık kaynaklı, güvenli bir akıllı sözleşme platformudur. Fantom, global ölçüde bütün ticari işlem kuruluşları arasında kusursuz uyumu yakalayan bir platform ve kripto para birimini sunmayı hedeflemektedir. Fantom (FTM) projesi hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşmak için https://fantom.foundation/ bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fantom (FTM) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 FTM Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

FTM Coin Yorum

FTM Coin, çift yönlü fiyat hareketliliği sergileyen bir kripto para birimi olarak, piyasa değeri baz alındığında en büyük 100 kripto para birimi arasında bulunmaktadır. FTM Token sürekli kendini geliştiren bir altcoin olarak analistler tarafından olumlu değerlendirmeler almaktadır. FTM Coin popülerliği gün geçtikçe yatırımcı kitlesi ile beraber artmaktadır. Bu nedenle uzmanların FTM Coin yorumları pozitif yöndedir.

Fantom Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

Fantom, akıllı sözleşmelere dayanarak DeFi ve ilgili servisleri kolaylaştırmak adına sıfırdan inşa edilmiş bir konsensüs mekanizması kullanır.

Lachesis mekanizması, geleneksel hisse ispatı (PoS) konsensüs algoritması tabanlı platformları üzerine güvenlik geliştirmeleri ile birlikte çok daha yüksek kapasite ekler. Üstelik işlemler iki saniye içerisinde gerçekleşir.

Bunların yanı yerel PoS Token’ı FTM Coin sahipleri, hisse senedi oluşturabilir, ücret toplayabilir ve ödül kazanabilir.

FTM Coin Geleceği Ne Olur?

FTM Coin gelecek için yüksek potansiyel sahibi bir kripto para birimi olarak değerlendirilmektedir. Uzman analistler tarafından yapılan analizler yükseliş yönünde bir tablolar çizerek FTM Token yatırımcılarını mutlu etmektedir. Binance borsası FTM Coin’lerin önemli bir arzına sahip olduğu için FTM Coin fiyatının yükselmesine yönelik bir çaba harcayacağı düşünülmektedir.

Analistlerin FTM Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin FTM Coin fiyatlarına göz attığımızda;

 • Coin Artbitrage Analistleri FTM Fiyat tahmini: FTM Coin’in uzun vade içerisinde iyi bir yatırım olduğuna değinen analistler 2022 senesi için fiyat tahminlerinde $1,82985 değerinde tahminde bulunurken 2023 senesi için $5,26947 değerinde bir fiyat beklemektedir. 2025 senesi söz konusu olduğunda ise fiyat tahminleri $8,52600 değerinde öngörülmektedir.
 • Price Prediction FTM Coin Fiyat Tahmini: Analistler 2022 senesi için maksimum $2.68 değerinde bir değerlendirme de bulunurken 2025 senesi söz konusu olduğunda maksimum $8.03 fiyat tahmininde bulunmaktadırlar. FTM Token fiyat tahminleri 2030 senesinde ise maksimum $47,79 değerinde öngörülüyor.
 • Digital Coin FTM Coin Fiyat Tahminleri: Digital Coin analistleri 2022 senesi için $2,42 değerinde fiyat tahmininde bulunurlarken 2024 senesi söz konusu olduğunda $3,63 değerinde bir fiyat beklediklerini ifade ediyorlar. 2028 senesi için fiyat öngörüleri ise $6,35 değerinde.
 • Walletinvestor FTM Token Analizleri: FTM Token için müthiş bir uzun vadeli yatırım yorumu yapan analistler 2021 sonu için maksimum $1,071 değerinde fiyat tahmininde bulunuyor. 2026 senesi için ise $13.131 değerinde bir fiyat beklentisi söz konusu oluyor.
 • Gov Capital Fantom Coin Fiyat Tahminleri: 2022 senesi için ortalama $3.25565 değerinde tahminleri bulunan analistler 2023 yılında ortalama $3.9169 yönünde bir tahminde bulunuyorlar. 2026 yılı fiyat öngörüleri ise ortalama $10.0113 değerinde.

Uzmanlara Göre FTM Token Alınır Mı?

FTM Token için genel anlamda bir yükseliş beklentisi belirmektedir. Bazı uzman analistler kısa vade içerisinde kazanç sağlamayacak bir kripto para birimi olarak değerlendirilse de uzun vadede karlı bir yatırım olarak ifade edilmektedir.

FTM Token için yatırım kararı vermeden önce güncel veriler ışığında kapsamlı araştırmalar sonucu adım atmanız önerilir.

Mina Coin Alınır Mı? Mina Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Fantom (FTM) Haberleri ve Anlaşmaları

Fantom (FTM) haberleri;

 • Fantom, 3 Aralık 2021 tarihinde küresel operasyonlarını genişletmek için SELISE ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
 • Fantom, çevre dostu blok zinciri olarak yeni bir aBFT algoritması tarafından desteklenen Hisse Kanıtı konsensüsünün uygulanmasını duyurdu.
 • Fantom (FTM) ve ekosistemi hızla büyüyor ve Fantom %1000 fiyat potansiyeli ile gündem de karşımıza çıkıyor.

Fantom (FTM) anlaşmaları;

 • Fantom, Chainlink'i entegre ediyor.
 • Fantom’un Band Protocol, Covalent, Ankr, API3 gibi isimler ile ortaklığı bulunuyor.
 • Idexo, Fantom ağına düşük kodlu blok zinciri API’leri ve SDK getiriyor.

FTM Coin Avantaj ve Dezavantajları

FTM Coin avantajları;

 • Risksiz Faiz Kazancı: FTM Token yatırımcıları ağda kredi almak isteyenlere, akıllı kontrat üzerinden kredi sunabilir ve geri ödemeyi faizli şekilde geri alabilir.
 • Risksiz Pasif Gelir: FTM Coin staking yapan bireyler, belirli bir vade sonunda ek FTM Coin kazancı elde etme şansına sahiptir.
 • Transfer Hızı: FTM Coin ile yapılan cüzdanlar arası sınır ötesi transfer işlemlerinde, işlemler saniyeler içinde gerçekleşir.
 • Düşük Masraf: FTM Coin cüzdanlar arası sınır ötesine transferde ve takasta düşük işlem ücretleri sağlar.
 • Ödüller: Birkaç saatte bir ödül talep edebilir ve delegasyonunuzdan daha da fazla getiri elde etmek için bunları birleştirebilirsiniz.

FTM Coin dezavantajları;

 • Emir Gecikmeleri: FTM Coin ile alım-satım işlemleri sırasında belirli anlarda yaşanan ağdaki yoğunluk nedeniyle emir onaylarında gecikmeler yaşanabilir.

FTM Token Nasıl ve Nereden Alınır?

 1. FTM Token satın almak için Binance, KuCoin, FTX gibi kripto para borsalarının herhangi birinde hesap açılır.
 2. Borsa web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur, ardından KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden FTM Token satın alınır.
 5. Cüzdana gelen FTM Token’lar borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Özetleyecek Olursak

Fantom projesinin arkasındaki ekip, çok yönlü Blockchain gelişimi alanında deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Fantom, ölçeklenebilirlik, merkeziyetsizlik ve güvenliğe önem veren bir akıllı sözleşme platformu olma ideali ile ilerlemektedir. Fantom (FTM) gelecek için taşıdığı yüksek potansiyeli ile yeni başarılara imza atacak bir izlenime sahiptir.

Binance hesabınız yoksa, tıklayarak %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırabilirsiniz


Sıkça Sorulan Sorular

FTM Token tüm zamanların en yüksek değerine $47,97 olarak ulaşmıştır.

Uzmanlara göre Fantom Coin, fiyatı bir yılda $1.438 'dan $3.797’a yükselebilir.

Binance, KuCoin, FTX, Gate.io gibi uluslararası borsalarda listelenmektedir.

Analistlere göre Fantom Coin’in uzun vadeli kazanç potansiyeli bir yılda + %164,07’dir.

The Fantom Foundation, Güney Koreli bilgisayar uzmanı Dr. Ahn Byung Ik tarafından kurulmuştur. Fantom platformun şu anki CEO'su, Mid-Ocean Consulting olarak bilinmektedir.

Uzmanlara göre Fantom (FTM) Token 2030 senesinde maksimum 47,79$ seviyesine ulaşabilir.

FTM Coin 2021 yıl sonu tahmini maksimum $1,66 olarak öngörülmektedir.

Fantom (FTM) toplam arzı 2.545.006.273 ile sınırlandırılmıştır.