Web sitesine göre birinci katman blok zinciri Flow, blok zinciri ana akıma getirme görevinde. İddiaya göre geliştirici dostu bir blok zinciri olarak Flow, üzerine inşa edilecek bir dizi yeni uygulama ve program için bir yuva olmayı umuyor.

Güvenlik veya basitlikten ödün vermeden ölçeklenebilirliği geliştirmeye yönelik bir dizi teknolojiyle Flow, Web3 sahnesinde önemli bir oyuncu olmaya çalışıyor. Ama projenin geleceği var mı? Uzmanların Flow Coin yorumları ve fiyat tahminleri ne?

flow coin geleceği

Flow (FLOW) Nedir?

Kendisini "açık dünya için blok zinciri" olarak tanımlayan Flow, 2021'in başlarında piyasaya sürüldü. Web sitesine göre, "ACID uyumlu olmadığı iddia edilen parçalama sürecini kullanmadan ölçeklenebilirliği iyileştiren çok düğümlü bir mimari kullanıyor"; yani, atomsallık, tutarlılık, yalıtım ve dayanıklılık gibi dört özelliğe sahip olmayan bir veritabanının güvenli ve emniyetli olması gerekir.

Çok düğümlü mimari nedir? Her düğümün tüm bilgileri depoladığı ve tüm işi gerçekleştirdiği geleneksel blok zincirlerinden farklı olarak, Flow teknolojisi, boru hattı sürecini kopyalayıp blok zincirine uygulayarak süreci çok daha verimli hale getirdiğini iddia ediyor. Düğümler tarafından yapılan işler dört role ayrılır: Toplama, fikir birliği, yürütme ve doğrulama. Emeğin yatay olarak dağıtıldığı parçalamanın aksine, emek dikey olarak ayrılır.

Literatür, tüm düğümlerin sürece dahil olduğunu, ancak süreç içinde yalnızca belirli bir rol üstlenmeleri gerektiğini belirtir. Flow'a göre blok zincirlerinin birbirine bağlı ağa ayrılması olan Sharding, seri hale getirilebilirliği ortadan kaldırıyor ve bu da uygulama geliştirmeyi çok daha zor ve hatalara karşı savunmasız hale getiriyor.

Flow web sitesine göre: "Sharding, blok zincirini protokol düzeyinde çözmek yerine uygulama geliştiricilere ölçeklendirmenin en zor kısmını etkili bir şekilde zorluyor."

FLOW Coin Nedir?

FLOW Coin, Flow projesinin yerel kripto para birimidir. FLOW jetonunun ekosistem üzerinde çeşitli işlevleri vardır. Kullanıcıların ve geliştiricilerin sistemde işlem yaptığı para birimidir. FLOW, kullanıcılar arasında tutulabilir veya işlem görebilir ve ayrıca ödüller kazanmak için stake edilebilir.

Flow Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkenin?

Flow, Dapper, CryptoKitties ve NBA Top Shot'ı kuran aynı ekip tarafından kuruldu. Dieter Shirley, Flow'u ve CryptoKitties'in kurucu ortağını kurdu. Aynı zamanda şu anda Flow'un CTO'su.

Shirley, 1990'ların başında Kanada'daki Waterloo Üniversitesi'nde bilgisayar bilimi okudu. Ardından Metrowerks, Vertigo 3D, Schemasoft, Apple ve Axiom Zen gibi çeşitli şirketlerde yazılım mühendisi olarak çalıştı.

Merkezi Vancouver, Kanada'dadır ve şirketin Mart 2018'de piyasaya sürülmesiyle Dapper Labs'ın CTO'su olmuştur. Roham Gharegozlou, Dapper Labs'ın CEO'su, Flow'un CEO'su ve hem CryptoKitties hem de NBA Top Shot'ın kurucu ortağıdır.

Yine Vancouver'da bulunan Gharegozlou, aynı üniversitede biyolojik bilimler alanında yüksek lisans ve lisans derecesi almadan önce Stanford Üniversitesi'nden ekonomi alanında lisans derecesi aldı.

Flow Coin Projesi Nasıl Çalışıyor?

Flow, aksi takdirde giderek doygun hale gelen bir pazarda onu farklılaştıran bir diğer önemli özelliğin, geliştiricinin deneyimine öncelik verme biçimi olduğunu iddia ediyor. Ekosistem, literatüre göre “ilk ergonomik, kaynak odaklı akıllı sözleşme programlama dili” olan Cadence programını kullanıyor.

Proje ayrıca sözde daha güvenli ve kullanımı kolay olan kaynak odaklı programlama kullanıyor. Son olarak, Flow ekibi, akıllı sözleşmelerin dağıtıldıktan sonra bile yükseltilebileceği bir yol geliştirdi. Web sitesine göre, akıllı sözleşmeler “beta durumunda” ana ağa yerleştirilebilir. Bu sözleşmeler daha sonra orijinal yazarlar tarafından değiştirilebilir. İnce ayarlar bittiğinde, akıllı sözleşme serbest bırakılabilir ve değişmez hale gelebilir.

Proje teknik doküman ve Whitepaper sayfasına şuradaki bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

Flow Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Flow Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

Flow Coin Yorum

Uzmanların Flow Coin yorumlarına bakıldığında, projenin gelecek vaat ettiğini düşünmek mümkün. Zira yapılan yatırımlar ve projenin kendini geliştirmesi buna en büyük delil. İşte bazı gelişmeler:

Kendine özgü “açık dünyalar için blok zinciri” Flow (FLOW), ekosistemine yenilenen ilgiyi kutluyor. Bu, FLOW madeni parasının geçen ayın sonunda kaydedilen tüm zamanların en düşük fiyatı olan 4.34$'dan güçlü bir şekilde toparlanmasına yardımcı olan bir dizi duyurunun ardından geldi. Duyurular, platformun oynayarak kazanılan oyunlara, merkezi olmayan finansa (DeFi) ve değiştirilemez tokenlere (NFT'ler) katılımıyla ilgiliydi.

İlk olarak platform, nWayPlay’in resmi olarak onaylanmış, kazan-kazan mobil parti oyunu Olympic Games Jam: Beijing 2022'ye ev sahipliği yapmak için seçildiğini açıkladı.

Aynı zamanda platform, Ethereum blok zincirindeki tüm merkezi olmayan uygulamalara (dApp'ler) bir FLOW/USD Chainlink Fiyat Beslemesi yaptıktan sonra DeFi alanına genişlediğini duyurdu.

Son olarak, dijital tahsilat tüccarı MugenARt, Twitter'da Flow blok zincirinin entegrasyonunun ardından çalışmalarının artık Rarible NFT pazarında satın alınabileceğini duyurdu.

Özetleyecek olursak, projeyi inceleyen uzman ve analistlerin Flow Coin yorum ve değerlendirmeleri pozitif yöndedir.

Flow Coin Geleceği

Flow projesinin geleceği ile ilgili incelemeler yapan uzmanlar, projenin ilerleyen dönemlerde yükselişe geçebileceğini savunuyorlar.

Flow'un ekosistemi, kusursuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak ve Web3'te dapp'lerin toplu tüketici tarafından benimsenmesini sağlamak için tasarlandı ve Blocklete Games, Chainmonsters, Zeedz, MotoGP, BasicBeats ve Enemy Metal gibi oyunlar tarafından zaten kullanılıyor.

Olympic Games Jam: Beijing 2022, hem Android hem de iOS için mevcut ve oyuncuların bir dizi arcade tarzı kış sporunda rekabet ederek Olimpik NFT dijital pinleri kazanmalarına olanak tanıyor. Flow'un blok zinciri, kripto cüzdanlarına erişimi olmayanlar için bile kullanılabilir hale getirerek oyunun cazibesini genişletmek için kullanıldı.

"NBA Top Shot'ta 1,2 [milyon]'dan fazla kayıtlı kullanıcıyla, FanCraze'in Crictos için 1 milyona yakın kayıtla ve Flow'da 3,7 milyondan fazla hesapla, daha fazla tüketicinin bunun gibi sorunsuz deneyimlerle dapp'leri kullanmaya başladığını gördük. ” platform haber bülteninde söyledi.

NFT lansmanı ölçülebilir getiriler sağlamak için çok erken bir aşamada olsa da Ethereum blok zincirindeki tüm dApp'lere bir FLOW/USD Chainlink Fiyat Feed'inin uygulanmasını takiben piyasa Flow'un DeFi genişlemesini fiyatlamış görünüyor.

Ağ, "Güvenli ve güvenilir bir FLOW fiyat beslemesiyle, Ethereum'daki geliştiriciler ve mevcut DeFi platformları artık FLOW'u çeşitli tahmin pazarlarına, borç verme pazarlarına ve doğru, merkezi olmayan FLOW fiyat verileri gerektiren diğer kullanım durumlarına kolayca entegre edebilir" dedi.

WFLOW'un veya paketli FLOW'un piyasaya sürülmesiyle topluluk, FLOW belirteçlerini BloctoSwap aracılığıyla Flow'dan Ethereum'a kolayca köprüleyebilir ve bu belirteçlerde tutulan değeri Ethereum ekosisteminde dağıtmalarını sağlar.

Chainlink, endüstri lideri merkezi olmayan oracle ağıdır ve Chainlink Fiyat Beslemeleri, çok zincirli ekosistemde önde gelen protokoller için 75 milyar doların üzerinde bir değerin güvence altına alınmasına yardımcı olmuştur.

Uzmanlar genel anlamda Flow Coin geleceği hakkında özellikle uzun vadede pozitif yorumlarda bulundular.

Flow Coin Beklenti

Uzmanlar, Flow projesine olan güvenin yatırımları da beraberinde getireceğini düşünüyorlar. Uzmanlar, yatırım almaya başlayan projenin de ilerleyen süreçlerde beklentileri fazlasıyla karşılayabileceğini savunuyorlar.

Flow Projesinin Benzersiz Özellikleri Nelerdir?

Flow Projesi, şu benzersiz özellikleri ile yatırımcıları kendisine çekmektedir:

 • Jetonları kendi kaynak türleri haline getiren yeni bir programlama dili – Cadence – bu, geliştiricilerin insanların parasını daha iyi inşa edip koruyabileceği anlamına geliyor.
 • Konsensüs ve hesaplamayı bölen ve düğümleri dört türe ayıran yeni birçok düğümlü mimari: Konsensüs, Doğrulama, Yürütme ve Toplama.
 • Dapper, yeni başlayanlar için bir emanet cüzdanı sağlar.
 • Zamanla, cüzdan anahtarları döngüsü nedeniyle, kullanıcılar hazır olduklarında varlıklarını aktarmadan velayet dışı geçiş yapmayı seçebilirler.
 • Deloitte'un bulduğu daha sürdürülebilir bir blok zinciri, bir Instagram gönderisinden daha az enerji harcar.

Flow, dapp geliştirici deneyimine yönelik birkaç ek önemli yükseltme sunar:

 • Ergonomik sözdizimi , okumayı ve daha da önemlisi denetlemeyi kolaylaştırır.
 • SDK'ların ve Standartların akış tarafından oluşturulmuş açık kaynak kitaplığı (FT ve NFT standartları, ERC-20 ve ERC-721'in Akış eşdeğerleri gibi).
 • Güçlü, statik tip sistem , vahşi ortamda çalıştırıldığından farklı olarak kod derlendiğinde hataları yakalamaya yardımcı olur.
 • Yükseltilebilir akıllı sözleşmeler , geliştiricilerin sözleşmenin kontrolünü tamamen bırakmadan önce hataları bulup düzeltmek için etiketli beta sürümlerini ana ağa yayınlamasına olanak tanır.
 • Flow İstemci Kitaplığı , her iki tarafta da özel kod olmadan herhangi bir uygulamanın herhangi bir cüzdanla çalışmasını kolaylaştırır.

Ek olarak, Flow'un minimum çevresel etkisi (Flow'da yapılan bir işlem, bir Google aramasından daha az enerji harcar) hem geliştiricilere hem de onların müşterilerine ve ortaklarına hitap eder.

Flow Coin Fiyat Tahminleri

Tahminler, fiyatın hangi yönde hareket edebileceğinin bir göstergesi olarak yardımcı olabilir, ancak kripto piyasasının doğal oynaklığı ve gelecekteki fiyatları etkileyebilecek birçok bilinmeyen, tüm tahminlerin doğası gereği güvenilmez olduğu anlamına gelir.

 • DigitalCoinPrice Flow Fiyat Tahmini: DigitalCoinPrice, Flow'un 2023'te 10.8 dolara çıkmadan önce 2022'de 9.14 dolar değerinde olabileceğini düşünüyor. Web sitesinin 2025 için Flow fiyat tahmini 13.90 dolar.
 • Gov.Capital Flow Coin Fiyat Tahmini: Gov.capital, Flow fiyatı tahmininde, madalyonun bir yıl içinde 5 Dolar seviyesine gelebileceğini düşünüyor. 2023 Yılında ise 10 Dolar civarı olabileceği yönünde tahmini de var.
 • WalletInvestor Flow Coin Fiyat Tahmini: WalletInvestor karamsar bir Flow fiyat tahmininde bulunarak, Flow’un bir yıl içinde 2,448 ABD Doları seviyelerini görebileceğini düşünüyor. Bu nedenle madeni paraya yatırım yapılmasını tavsiye etmiyor.

Dijital tahmincilerin tahminlerini yapmak için algoritmalar kullandığını unutmayın. Referans olarak faydalı olmakla birlikte, belirli temel faktörleri ve dış piyasa oynaklığını hesaba katmazlar. Tahmincilerin Flow coin fiyat tahminlerini kontrol etmek, yatırım durum tespitinizin yalnızca bir unsuru olmalıdır. Kripto para piyasaları oldukça değişkendir ve yatırımlarınız risk altındadır.

Flow Hedef Fiyat Ne?

Uzmanların ve analistlerin genel fiyat tahminlere göre, 2022 yılının sonlarına doğru Flow hedef fiyatı 9 Dolar ile 10 Dolar bandı arasıdır. 2023 Yılı için hedef fiyat ise 11 ila 14 Dolar civarıdır.

Uzmanlara Göre Flow Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

Bunu söylemek için çok erken. Bu nedenle, lansman heyecanı sona erdiğinde, madeni paranın kalıcı olup olmadığını tahmin etmek gerçekten zor.

Analistlerin yorumlarına göre yatırım yapılabilir gibi gözüküyor ancak temkinli olmakta son derece fayda var. Ek olarak kripto piyasasının oldukça değişken olduğunu ve tüm jetonların ve madeni paraların fiyatlarının hem düşebileceğini hem de yükselebileceğini her zaman hatırlamakta fayda var.

ApeCoin Alınır Mı? Ape Coin Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Flow Coin Hangi Borsalarda Var?

Flow Coin, son zamanların popüler kripto paraları arasındadır. Flow Coin şu borsalarda var: Binance, Gate.io, Huobi Global, KuCoin, Kraken, Binance.US, FTX, Bybit, Coinlist Pro, Coinone, OKX, Crypto.com Exchange, MEXC, Uniswap (V3), SushiSwap, Okcoin, Tokocrypto, WazirX, Upbit, Bitrue, XT.COM, BloctoSwap, Bitvavo, BitWell, BTCEX, CoinEx, CoinDCX, ZebPay, DigiFinex, AEX, HitBTC, Hoo, BKEX, Pionex, Nominex, Korbit.

Flow Coin Piyasa Bilgileri

Flow Coin toplam arzı 1,373,338,337 adettir. Maks arzı ise bilinmemektedir. Flow Coin 05 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 46.16 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 12 Mayıs 2022 tarihinde 2.29 ABD doları olarak görmüştür.

Flow Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. Flow satın almak için Binance, Gate.io, Huobi Global gibi kripto para borsalarından herhangi birinde hesap açılır.
 2. Seçilen kripto para borsasının web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve akabinde KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden Flow satın alınır.
 5. Cüzdana gelen Flow Coin’ler borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Son Sözler

Yazımızda, Flow Coin geleceğine ilişkin uzman ve analist yorumlarını derleyerek fiyat tahminlerine ve proje hakkında detaylı bilgiler yer verdik. Özet olarak, Flow projesi ACID uyumlu olmadığı iddia edilen parçalama sürecini kullanmadan ölçeklenebilirliği iyileştiren çok düğümlü bir mimari kullanan altyapısı ile kendisini "açık dünya için blok zinciri" olarak tanımlamaktadır. Yatırım yapmadan çok dikkatli olun ve kendi kararınızı kendiniz verin.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

Flow projesinin geleceği ile ilgili incelemeler yapan uzmanlar, projenin ilerleyen dönemlerde yükselişe geçebileceğini savunuyorlar. Dijital tahminciler, 2022 sonlarına doğru Flow yatırımcıları için güzel getiriler bekliyor. Bununla birlikte, Flow Coin kolayca değer kaybedebilir. Daima sakin bir kafayla yatırım yapın ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını yatırmayın.

Flow Coin birçok global kripto para borsasında listelenmektedir. En popüler olanlar ise şunlardır: Binance, Gate.io, Huobi Global, KuCoin, Kraken, Binance.US, FTX, Bybit, Coinlist Pro, Coinone, OKX, Crypto.com Exchange.

Toplam toplam arzı 1,373,338,337 adettir.

Flow Coin geleceği uzmanlar ve analistler tarafından iyi görülse de paranızı bir yatırıma aktarmadan önce, projenin temellerini değerlendirdiğinizden ve bağımsız finansal tavsiye aldığınızdan emin olun.

Uzmanların ve analistlerin genel fiyat tahminlere göre, 2022 yılının sonlarına doğru Flow hedef fiyatı 9 Dolar ile 10 Dolar bandı arasında olabileceği görüşünü paylaşıyor.

Analistlerin genel fiyat tahminlere göre, 2022 yılının sonlarına doğru Flow hedef fiyatı 9 Dolar ile 10 Dolar bandı arasıdır. 2023 Yılı için hedef fiyat ise 11 ila 14 ABD Doları olabileceği yönünde sinyaller veriyor.

Flow, Dapper, CryptoKitties ve NBA Top Shot'ı kuran aynı ekip tarafından kuruldu. Dieter Shirley, Flow'u ve CryptoKitties'in kurucu ortağını kurdu. Aynı zamanda şu anda Flow'un CTO'su.

5 Nisan 2021 tarihinde 46.16 ABD dolar bandına ulaşarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine görmüştür.

Flow projesi uzmanlar tarafından oldukça popüler ve ses getirecek bir proje olarak değerlendiriliyor. Kullanıcı sayısının artması ve kurumsal ortaklıkların proje yükselişine doğrudan etkisi olacağı söyleniyor. Uzun vadeli kazanç sunabilecek coinler arasında gösterilmektedir.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA