Contact us to AD (300x250)

MINA Coin Geleceği 2023 Fiyat Tahmini Ve MINA YorumlarıMina yenilikçi teknolojisi ile kripto dünyası ile somut dünyayı birbirine bağlamayı hedeflemektedir. Mina Coin ise bu protokolün yerel kripto birimi olarak yatırımcılar tarafından takip edilmektedir.

Bu yazımızda Mina protokolü nedir? MINA Coin geleceği neler vaat ediyor? Mina fiyat tahminleri ne yönde? Gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Mina (MINA) Coin Nedir?

Mina protokolü, DApp’lerin çalışma verimini arttırmak ve hesaplama gereksinimlerini indirgemek için geliştirilmiştir. Mina, minimal bir özlü blok zinciri olarak dünyanın en hafif blok zinciri olarak tanımlanmaktadır ve sadece 22 KB’lık bir boyuta sahiptir.

mina coin geleceği

MINA Coin, Mina protokolünün yerel kripto para birimidir. Mina Coin blok ve SNARK üreticilerine ödeme yapmak için kullanılabilir. SNARK (Zero knowledge proofs); sıfır bilgi kanıtı olarak ifade edilebilir ve bu sayede Mina diğer Blokchain'lere kıyasla çok daha hafif hale gelmektedir.

MINA Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Coda Protocol Ekim 2020'de Mina'ya değiştirildi, Mina, Evan Shapiro ve Josh Cincinnati başta olmak üzere geniş bir çalışma ekibine sahip.

Mina (MINA) Whitepaper

Mina protokolünün amacı; herkesin katılabilmesi, geliştirebilmesi, takas edebilmesi için merkeziyetçi olmayan bir ağ ve programlanabilir bir para birimi geliştirmektir. Mina, salt bilgisayar gücü kullanmak yerine gelişmiş kriptografi ve yineleyen zk-SNARK’lar ile bu evrene yeni bir soluk getirmektedir.

Proje hakkında dökümantasyon ve Whitepaper bilgilerine erişmek için https://docs.minaprotocol.com/en bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mina Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 MINA Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

MINA Coin Yorum

MINA Coin, birçok uzman analist tarafından olumlu, pozitif yönde değerlendirilmektedir. Analistlerin MINA yorumlarına göre yükseliş trendini koruduğu sürece ciddi oranda yükselişler yakalayabilecek bir kripto para birimidir. Mina protokolüne ve Mina Token’a olan yatırımlar ve destekler ise ayrı bir dikkat çekmekte ve umut vaat etmektedir. Sonuç olarak uzmanların MINA Yorum ve tahminleri pozitif yöndedir.

Mina Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

Mina; 2020 Ekim tarihi ile yeniden markalaşmaya giren ve kabuğunu değiştirerek tazelenen bir protokoldür. Mina için en harika tanım ‘’cebinize sığan bir cüzdan’’ ifadesi olabilir.

Mina’nın benzersiz yanları;

 • Kısa ve öz bir blok zincirine sahip ilk kripto para birimidir.
 • Blok zinciri 100'lerce GB'den boyut olarak KB'ye kadar sıkıştırılmıştır.
 • Ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan bir projedir.
 • Bir cep telefonunda blok zincirinin doğrulanmasına izin verir.

MINA Coin Geleceği Ne Olur?

Mina protokolü, blok zincir üzerinde ne kadar fazla etkinlik olursa olsun boyutunun her zaman 22 KB olacağı vaat edilen bir özlü blok zinciridir. Bu yönüyle diğer blok zincirlerden ayrılan ve minimal varoluşu ile gelişimi bir arada sunan Mina ve MİNA Coin geleceği parlak görünmektedir.

Analistlerin MINA Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin MINA Coin tahminlerine göz attığımızda;

 • Coin Arbitrage Analistleri Fiyat Tahmini: Kısa vadede kötü bir yatırım olarak değerlendirdikleri Mina Coin uzun vadede ise iyi bir yatırım olarak ifade edilmektedir. 2023 senesi için fiyat tahminlerinde $5,17820 değerinde analizde bulunan Coin Arbitrage ekibi 2024 senesi söz konusu olduğunda $9,21616 değerinde bir fiyat tahmininde bulunmaktalar. 2025 senesini incelendiğinde ise MINA Token tahminleri $24,1271 yönünde.
 • Price Prediction MINA Coin Fiyat Tahminleri: 2023 senesi için maksimum $7,73 değerinde tahminde bulunan Price Prediction analistleri orta vadede 2026 yılında maksimum $34,61 yönünde bir analizde bulunmaktalar. Uzun vadede ise 2030 yılında MINA Coin fiyat öngörüleri $154,65 yönünde.
 • Digital Coin Mina Fiyat Tahminleri: 2023 sene için $7,66 değerinde bir fiyat bekleyen analistler 2025 senesi için ise $13,57 değerinde bir analizde bulunuyorlar. Uzun vadede 2028 yılında ise fiyat tahminleri $20,08 değerinde.
 • Wallet İnvestor Mina Coin Tahmini: MINA Coin için yüksek riskli bir yatırım aracı değerlendirmesinde bulunan analistler 2024 sonu için maksimum $4,997 dolar değerinde bir analizde bulunuyorlar ve 2023 senesi söz konusu olduğunda ise Mina Coin tahminleri düşüşlerde yer alıyor.
 • Trading Beasts MINA Coin Fiyat Tahmini: 2023 senesi için ortalama $5.49120 değerinde tahminde bulunan analistler, 2024 yılı için ortalama $ 10.65234 değerinde bir öngörüde bulunuyorlar. 2024 senesi söz konusu olduğunda ortalama $13.28076 değerinde bir fiyat veriyorlar.

Uzmanlara Göre MINA Coin Alınır Mı?

MINA Coin için yakın gelecekte düşüşler söz konusu olabileceği yönünde yorumlar gelse de uzun vadede kazanç potansiyeline sahip olduğu yönünde analizler fazlasıyla yer edinmiştir. Mina protokolü sağladığı avantajlar ve çözüm odaklı yapısı ile popülerliği yakalamıştır ve protokolün yerel kripto para birimi MINA Coin bu paralelde yükselişi beklenen bir kripto para birimidir.

MINA Coin için yatırım kararı vermeden önce, yüksek risk taşıyabileceğini göz ardı etmemek gerekir ve güncel veriler, kapsamlı araştırmalar doğrultusunda hareket etmeniz önerilir.

BNB Coin Geleceği Ne Olur? Binance Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Mina (MINA) Haberleri ve Anlaşmaları

Mina (MINA) haberleri;

 • Yeni Para: Mina- Kurucu Evan Shapiro ile dünyanın en hafif blok zinciri olarak gündem de yer alıyor.
 • Mina Blockchain, CoinList Token satışında 18,7 milyon dolar artırdı.
 • Üç ok destekli 'Hafif' blockchain Mina, Mainnet'i başlattı.

Mina (MINA) anlaşmaları;

 • Accomplıce, Alternity, Andrew Keyfs, Blockchange, Charlie Noyes, Fenbushı Capıtal gibi isimlerin yer aldığı fazlasıyla geniş bir destekleyici profili bulunmaktadır.

MINA Coin Avantaj ve Dezavantajları

MINA Coin avantajları;

 • Verimli altyapı: Herkes için daha verimli, estetik ve adil bir gelecek ideali çerçevesinde geliştirilmektedir.
 • Ölçeklenebilir Ağ: Mina Coin, oldukça hafif bir ağdan oluşmaktadır, bu sayede mikro ödemelerde kullanıma elverişlidir.
 • Yüksek İşlem Hızı: Mina Coin hızlı blok üretimine bağlı olarak hızlı onay alma avantajını sunar. Yatırımcılarına yatırım pozisyonu için belirledikleri fiyatı kaçırmadan işlemi tamamlama imkânı sunar.
 • Düşük Transfer Ücreti: Mina Coin çok düşük bir işlem ücreti açığa çıkararak yatırımcılarına karlı koşullar sunar.

MINA Coin dezavantajları;

 • Hız düşüşü: Mina küçük boyutu sebebiyle, işlem hacmi arttıkça yavaşlayabilir fakat bu durum için Mina geliştiricilerinin önlem aldığı da düşünülmektedir.

MINA Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

 1. MINA Coin satın almak için, Binance, kapı.io, Kraken, Coinlist Pro, Gate.io gibi kripto para borsalarının birinde hesap açılır.
 2. Arzu edilen borsa web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve akabinde KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden MINA Token satın alınır.
 5. Cüzdana gelen MINA Coin'ler borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

MINA Coin Hangi Borsalarda Var?

MINA Coin, popüler bir çok kripto para borsasında listelenmektedir. MINA Coin şu borsalarda var: Binance, Gate.io, Huobi Global, KuCoin, Kraken, Binance.US, Bybit.

MINA Coin Piyasa Bilgileri

MINA Coin maks arzı 824,104,972 adettir. Toplam arz bilgileri ise verilmemiştir. Projenin piyasa bilgileri belirli aralıklarla güncellenmektedir. Bu nedenle güncel fiyat ve arz bilgilerini Coinmarketcap web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. MINA Coin 01 Haziran 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) seviyesi $9.91 ABD doları olarak kayda geçmiştir. Tüm zamanların en düşük değerini olan (ATL) seviyesi ise 01 Oca 2023 tarihinde $0.4214 ABD doları olarak görmüştür.

Özetleyecek Olursak

Yazımızda, MINA Coin geleceğine ilişkin uzman yorumları ve fiyat tahminlerinden bahsettik. Mina piyasaya sürüldüğü andan itibaren iddialı yerlere gelmiş, büyük ve yaygın kripto para borsalarında listelenmesi ile başarılı sonuçlar elde ederek aynı zaman da yükseliş tabloları çizmiştir. Mina protokolüne olan destek, ekibin gelişimi takip eden geniş kadrosu Mina Coin için umut veren bir gelecek çizmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm zamanların en yüksek değeri $6,57 olarak kaydedilmiştir.

Uzmanlara göre, MINA Coin fiyatı uzun vadede yükseliş gösterebilir, karlı bir yatırım aracı olarak değerlendiren uzmanların aksine riskli olabileceğini ifade eden analistler de bulunmaktadır.

Binance, Gate.io, Kraken, Coinlist Pro, OKEx, MEXC, Paribu gibi borsaların bulunduğu geniş bir listelenmeye sahiptir.

Uzmanlara göre MINA Coin geleceği genel perspektifte umut vaat etmektedir. Yükseleceği yönünde fazlasıyla değerlendirme gündeme gelmektedir.

Mina protokolü, Evan Shapiro başta olmak üzere geniş bir çalışma ekibine sahiptir.

2030 yılında maksimum $154.65 seviyesine ulaşabilir.

Analistlere göre MINA Coin fiyatı, yıl sonu ortalama $4.62 olabilir.

Mina (MINA) Coin arzı sınırlıdır. Toplam arz ise 824.104.972 adettir.