Contact us to AD (300x250)

8 Başlıkta Bedava Bitcoin Kazanmanın En Popüler YollarıBedava Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Değeri oldukça iyi olan bir metaya sahip olmayı kim istemez… Üstelik buna bedava sahip olmak mümkünse…

bedava bitcoin kazanmak

Ücretsiz Bitcoin Kazanmanın En Popüler Yolları

Fiyatında iniş çıkışlar olsa da değerini koruyan ve daha da artıracağa benzeyen Bitcoin’den bahsediyoruz. Bedava Bitcoin (BTC) kazanmak isterseniz tercih edebileceğiniz 8 farklı yöntemi anlatacağız.

Kredi vererek Bitcoin kazanmak

Bazı platformlara üye olursanız, vereceğiniz Bitcoin kredisi ile hiçbir işlem yapmadan BTC kazanabilirsiniz. Bitbond, BTCPOP, KIVA gibi internet sitelerini aklınızın bir köşesinde tutun çünkü az sonra bu internet siteleri size bedava Bitcoin kazandırabilir.

Bitbond, BTCPOP ve KIVA adresleri Bitcoin kredisi veren kişilerin faizli geri ödeme almalarını sağlayan dijital platformlardır. Nasıl mı? Hemen açıklayalım. Bahsettiğimiz internet sitelerine üye olduktan sonra aynı internet sitesine üye olan diğer kişilere kredi/borç verirsiniz. Sizden krediyi alan kişiler, ödeme gününde aldığı borcu size geri öderler; hem de faiziyle birlikte…

Verdiğiniz borcun ve size geri ödenen faizli tutarın kısaca platformdaki her işlemin Bitcoin ile yapıldığını belirtelim. Bedava BTC kazanmak için böyle bir yöntemi düşünüyorsanız, Türk Lira’nızı Bitcoin’e çevirip yukarıda bahsettiğimiz platformlara üye olabilirsiniz.

Soru cevaplayarak Bitcoin kazanmak

Sadece insanların sorularını cevaplayarak da Bitcoin kazanabilirsiniz. Bunun için Bitfortip adresine üye olmanız yeterli. Bu adres, forum mantığında çalışan ve insanların sorularına cevap aradığı bir platformdur. Farklı konu başlıklarında çeşitli sorular sorulur ve konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler bu sorulara yorum olarak cevap bırakır. Soru cevaplayarak insanlara yardımcı olanlar, Bitfortip tarafından Bitcoin ile ödüllendirilir. Bilginize güveniyorsanız Bitfortip üzerinden bedava BTC kazanabilirsiniz.

Görev tamamlayarak Bitcoin kazanma

Size verilen görevleri yerine getirerek Bitcoin kazanmak ister misiniz? Bu mümkün ancak biraz zamana ihtiyacınız var. İlk olarak musluk olarak adlandırılan internet sitelerini araştırmanızı öneririz. Çünkü bahsettiğimiz görev tamamlayarak veya size verilen komutları yerine getirerek bedava BTC kazanmak, musluk platformlarında geçerlidir.

Musluk siteleri ile video izleyerek, bulmaca vb. etkinlikler çözerek, oyun oynayarak Bitcoin kazanabilirsiniz. Deneme ve testleri sizden istenildiği gibi yaparsanız BTC ya da satoshi gibi kripto para kazanma şansına sahip olursunuz. Musluk platformlarından biri Focus Games isimli internet sitesidir. Focus Games’i ve diğer muslukları inceleyerek bedava BTC kazanma şansınızı artırabilirsiniz.

Bedava kripto para veren web siteleri ve borsalar hangileri?

Çalışarak Bitcoin kazanmak

Yaptığınız iş karşılığında Bitcoin almanın daha farklı yolları da var. Örneğin makale yazarak Bitcoin kazanabilirsiniz. Editörlük yaparak tasarım geliştirerek veya başka bir hizmet sunarak Bitcoin kazanma şansınız vardır. Bunu yapmak için size Bitcoin olarak ödeme yapacak platformlara üye olmalısınız. Bu yöntemle Bitcoin kazanma isterseniz Cryptogrind, Jobs4Bitcoins, Coinality, Crypto.jobs, bitWAGE gibi platformlarınıza göz atmanızı öneririz. Freelance iş arıyorsanız, maaşınızı/ödemenizi BTC olarak almanız mümkün.

Al-Sat yaparak BTC kazanma

Şüphesiz ki birçok kişinin denediği yöntem budur. Düşükten Bitcoin alırsanız, yükseldiğinizde satarsınız. Ancak bu iş bu kadar kolay olsaydı herkes bir kripto para borsasına kayıt olur ve sürekli al sat yapardı. Fakat yine de al-sat ile BTC kazanmanın kısa ve uzun vadede yatırımcıların yüzünü güldürdüğünü ifade edelim; tabi ki doğru hamleler yapma şartıyla… Bitcoin’in ne zaman artacağını ve düşeceğini biliyor ve analiz yeteneğine güveniyorsanız, al sat yaparak bedava Bitcoin kazanabilirsiniz.

Blockchain geliştirerek Bitcoin kazanmak

Blockchain geliştiricileri de ciddi BTC kazançları elde edebiliyor. Siz de Bitcoin’in ardındaki teknolojiyi merak ediyor ve bu konuda bir şeyler üretmek istiyorsanız, Blockchain geliştiricisi olarak bedava BTC kazanabilirsiniz. Bazı platformlarda veya iş ilanı sitelerinde Blockchain developer aranıyor tarzı ilanlar yer alır. Bu ilanlara başvurarak belki de geleceğin geliştiricisi olarak bu işi meslek olarak sürdürebilirsiniz. Blockchain eğitim platformlarından eğitimler alarak bu işteki merakınızı ve başarınızı test etmeniz mümkün.

Kripto para araştırması yaparak BTC kazanmak

Bazı platformlar, Bitcoin araştırması yapanlara Bitcoin olarak ödeme yapar. Sizden herhangi bir Coin hakkında araştırma yapmanız istenir. Siz de araştırmanızı yapıp teslim ettikten sonra Bitcoin ödemesi alabilirsiniz. Bu yöntem, freelance iş arayanlar ve makale yazanlar için idealdir. Bu yöntemi denemek istiyorsanız Coinality adresine göz atın.

Madencilik yaparak Bitcoin kazanmak

Aslında bu yöntem ile BTC kazanmanın bedava olduğunu söyleyemeyiz. Ancak yine de listeye ekledik. Madencilik yapmak için güçlü bir donanıma ihtiyaç var ve bu donanıma sahip olmak elbette biraz masraflıdır. Ancak yeteri kadar sermayeniz, zamanınız ve bilginiz varsa BTC madenciliği yaparak uzun vadede yüksek miktarlarda Bitcoin kazanabilirsiniz.

Özet Olarak: Ücretsiz BTC Kazanma Taktikleri 2023

Yazımızda, 2023 yılı için bedava BTC kazanma taktik ve stratejilerinden bahsettik. Her ne kadar bazı yöntemler ücretsiz olmasa da, kazanılan Bitcoin oranı düşünüldüğünde neredeyse bir çok yöntem bedava Bitcoin kazanma olarak anılabilir. Bu taktikleri denemeden önce, çok yönlü araştırma yapmanızı ve temkinli adım atmanızı öneririz.

Zira aksi durumlarda emek, zaman ve para kaybı yaşayabilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Telefonunuza yükleyeceğiniz bazı uygulamalar ile yapacağınız çeşitli aktiviteler (soru cevaplama, bulut madenciliği vb.) size Bedava Bitcoin kazanma fırsatı verebiliyor.

Bazı ülkelerde yasal iken bazı ülkelerde ise yasal değildir. Doğru cevap için haberleri güncel olarak takip etmelisiniz.

Bitcoin kazma BTC madenciliği ile mümkün olan, blockchain altyapısı kullanılarak gerçekleştirilen bir finansal problem çözme işlemleridir.

Ücretsiz BTC kazanma yolları şunlardır;

  • Kredi vererek Bitcoin kazanmak
  • Soru cevaplayarak Bitcoin kazanmak
  • Görev tamamlayarak Bitcoin kazanma
  • Çalışarak Bitcoin kazanmak
  • Al-Sat yaparak BTC kazanma
  • Blockchain geliştirerek Bitcoin kazanmak
  • Kripto para araştırması yaparak BTC kazanmak
  • Madencilik yaparak Bitcoin kazanmak

İlginizi Çekebilir