Contact us to AD (300x250)

4 Analistten Virtua (TVK) Coin Geleceği, Fiyat Tahmini Ve YorumBlockchain tarafından etkinleştirilen sosyal, oyun ve yaratıcı deneyimlerine sahip Virtua metaverse, bünyesine kazandırdığı koleksiyonlar ile giderek büyümesini sürdürmektedir. Hizmet belirteci olarak TVK Coin’in tercih edildiği Virtua projesinin geleceğine yönelik uzman değerlendirmelerine ulaşmak isteyen okurlarımız rehber yazımıza başvurarak, proje teknik detaylarını ve analist fiyat hedeflerini de öğrenebilirler.

vtk coin geleceği

Virtua (TVK) Coin Nedir?

Virtua, bir NFT ekosistemi olarak geliştirilen ve NFT içerik oluşturucuları ile koleksiyonerlerin etkileşime girmesini sağlayan bir metaverse projesidir. Bünyesinde sosyal, Web3 oyunları, dijital koleksiyon ve etkileşimli deneyimli sunan Virtua metaverse’in yerel token’i TVK Coin’dir. TVK Coin, ekosistemin likidite ihtiyaçlarının karşılanması ve platformun sunduğu ayrıcalıklardan yararlanılması için kullanılan bir ERC-20 belirtecidir.

TVK Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

Virtua, 2017 yılında Gary Bracey ve Jawad Ashra tarafından bir proje olarak kuruldu. Hizmet belirteci TVK Coin ise 16 Aralık 2021’de piyasaya sürüldü. Kurucu Bracey, Virtua’nın başkanı olarak görevine devam etmektedir. Ashra ise Virtua’nın CEO’sudur.

Virtua Projesi ve Whitepaper

Virtua projesi NFT ticareti için işlevsel ve merkeziyetsiz bir ortam sunmayı hedeflerken sanal gerçeklik teknolojisinden yararlanarak sosyal deneyimleri oyunlaştırmayı hedefler. VR ve AR genelinde sürükleyici bir koleksiyona sahip olan Virtua projesini yakından tanımak için rehber yazımızla birlikte https://virtua.com/introduction/ adresi üzerinden ulaşılabilen whitepaper’a başvurabilirsiniz.

Virtua (TVK) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 TVK Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

TVK Coin Yorum

TVK Coin, Virtua ekosisteminin hizmet belirtecidir. NFT ticareti, ödül kazanımı ve stake gibi alanlarda kullanılan TVK Coin, büyük borsaların önemli bir çoğunluğunda listelenir. Şeffaf ve merkeziyetsiz bir NFT ticaret ortamı sunmanın yanında Web3 oyunlarına da bünyesinde yer veren Virtua, doğal bir büyüme sürecine girmiştir. Uzmanların TVK Coin yorum ve görüşleri pozitif yöndedir.

TVK Coin Geleceği

Virtua, henüz faaliyet süresinin başlarında önemli borsalarda listelenme başarısı göstererek kısa sürede popülerlik kazandı. Birbiri ardına kurduğu ortaklıklar ile uzmanların dikkatini çekmeyi başaran ve hatırı sayılır bir NFT koleksiyonuna sahip olan Virtua’nın geleceğine yönelik değerlendirmelerde iyimserlik ön plandadır. Uzmanlar, TVK Coin geleceği ve ekosistemin pek çok benzersiz yönü ile daha geniş bir kitlece benimseneceğine inanırlarken bu düşüncelerini aşağıdaki detayları gerekçe gösterirler:

 • NFT sanat öğeleri yanında güçlü markaların Web3 oyunlarına koleksiyonunda yer vermesi, farklı tipte katılımcıların Virtua metaverse’ine katılımını hızlandırır.
 • Basit ve kullanışlı arayüz etkisi ile ulaşılabilirdir.
 • Pasif gelir sunma mekanizması ve sadakate yönelik sunduğu Prestij Üyeliği ile marka olma yolunda önemli adımlar atmaktadır.

Virtua Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Virtua, koleksiyon ürünlerine yaklaşımı ile farklılaşmıştır. AR ve VR teknolojileri ile etkileşime odaklanarak dijital sanat ekosistemine oyunlaştırılmış bir deneyim sunarak kullanıcıları etkilemeyi hedeflemektedir. Bu yaklaşım ve kurduğu ortaklıklar doğrultusunda Virtua’nın kazandığı benzersiz özellikler şu şekilde paylaşılabilir:

 • NFT üreticileri ile koleksiyonerleri bir araya getirerek, ticaret yapabilmelerini sağlar.
 • Sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileri ile NFT koleksiyonları ile tam etkileşimi mümkün kılar.
 • Unreal Engine, Paramount Pictures, Legendary Entertainment ve Williams Racing gibi ortaklıklarla iş birliği sınırlarını genişletmektedir.
 • TVK Coin stake edilerek Terra Virtua Prestige üyeliği kazanabilirler.

TVK Coin Fiyat Tahminleri

Kripto analistlerinin farklı şekillerde yorumladıkları TVK Coin fiyat tahminleri ve öngörülen kısa ve uzun vadeli fiyat hedefleri aşağıda paylaşılmaktadır:

 • Tech News Leader analistleri TVK Coin fiyat tahmininde 1 yıl sonrasına 0,071 dolar, 5 yıl sonrasına ise 0,23 dolar hedef fiyat belirlemişlerdir.
 • Price Prediction kısa vadede görünümünü negatif olarak değerlendirdiği TVK Coin için yıl sonu fiyat hedefini 0,044 dolar olarak belirlemiştir. Uzun vadede ise kuruluş, 0,28 dolar fiyat tahmini yayınlamaktadır.
 • Wallet Investor 1 yıllık süreçte TVK Coin’de düşüşün sürmesini ve token fiyatının 0,00311 dolara gerilemesini beklemektedir.

Virtua Alınır mı, Güvenilir mi?

TVK, bir Ethereum (ERC-20) tabanlı coindir. Ethereum tarafından Virtua ağı güvence altına alınmaktadır. TVK, hemen hemen tüm cüzdan seçeneklerinde saklanabilirken Binance, KuCoin, vb. büyük borsalarda işlem görmektedir.

Güvenilirlik açısından bir eksiği görülmeyen Virtua projesi, uzmanlarca beğenilirken analistlerce kısa vadede farklı değerlendirilir. Bu nedenle tüyo ya da öneri yerine kripto para yatırımlarınızı analize dayalı olarak gerçekleştirmeniz kayıp riskini minimize etmek için gereklidir.

VET Coin Geleceği Ne Olur? Uzman Yorumları ve Fiyat Tahminleri

TVK Coin Avantaj ve Dezavantajları

TVK Coin avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

Avantajları:

 • TVK stake edilerek pasif gelir elde edilmesi yanında Terra Virtua Prestige üyeliğinden yararlanılabilmektedir.
 • NFT ticareti için deneyimin ön planda tutulduğu Virtua ekosistemi kullanışlıdır.
 • TVK Coin ile takas edilebilir nadir NFT’ler toplanabilir.
 • Düzenlenen yarışmalar ve hazırlanan görevler aracılığı ile ödül olarak NFT ve TVK Coin kazanılabilir.
 • Mobil ve PC sürümleri ile kolay erişebilir bir platforma dönüşmüştür.
 • Büyük kripto para borsalarında listelenmektedir.

Dezavantajları:

 • Fiyatlarda yaşanan sert hareketler nedeniyle TVK Coin yatırımları, alternatif enstrümanlara göre riskli kabul edilebilir.
 • Maksimum token arzı enflasyonist olarak kabul edilmektedir.
 • NFT ve oyun alanında güçlü projeler ile rakip olması nedeniyle TVK Coin fiyatlarında baskı görülebilir.
 • Saldırı ve çalınma riskine karşı donanım cüzdanda saklanması gerekebilir.

TVK Coin Hangi Borsalarda Var?

TVK Coin listeleyen kripto para borsalarından bazıları aşağıda sıralanmaktadır:

 • Binance
 • Paribu
 • Kraken
 • Uniswap
 • Gate.io
 • Tokocrypto
 • KuCoin
 • LATOKEN
 • CoinEx
 • BKEX

Virtua (TVK) Piyasa Bilgileri

TVK Coin toplam ve maks arzı 1.200.000.000 adettir. TVK Coin, 15 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $1,22 fiyatına ulaşmıştır. TVK Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 12 Mayıs 2022 tarihinde $0,02527 olarak görülmüştür.

TVK Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. TVK Coin satın almak için öncelikle Binance, Paribu, vb. TVK listeleme yapan borsalarda hesap açın.
 2. Hesabınızı Seviye 1 ve Seviye 2 doğrulamaları yardımı ile aktifleştirin.
 3. Hesabınıza para gönderin.
 4. Kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak TVK Coin alış emri verin.
 5. Gerçekleşen emirle birlikte borsada tutabileceğiniz TVK Coin’i ETH uyumlu donanım cüzdanlara taşıyabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, TVK Coin geleceğine ilişkin bilgiler verdik. Ayrıca uzman yorumları ve fiyat tahminlerini de detaylıca inceledik. Virtua (TVK) CoinVR/AR destekli bir NFT içerik pazaryeridir. Ekosistemin hizmet belirteci TVK Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir.

NFT ticareti yanına Web3 oyunları ile dijital koleksiyonunu genişleten ve metaverse yayılmayı hedefleyen Virtua projesinin geleceği hakkında yapılan yorumlar olumludur. Analistler, kısa vade için kararsız kalsalar da uzun vadede TVK Coin’in kazandırabileceğini düşünmektedirler.
Sıkça Sorulan Sorular

TVK Coin için kısa vadede görüş birliğine varılmazken, uzun vadede beklentiler olumludur. Uzun vade için iyi bir yatırım aracı olarak değerlendirilen TVK Coin’in fiyat tahminleri 0,28 dolara ulaşabilmektedir.

TVK Coin Binance, Uniswap, Paribu, Gate.io, vb. kripto para borsalarında işlem görmektedir.

TVK Coin toplam ve maks arzı 1,2 milyar adettir.

Uzmanlar, TVK Coin’in iyi bir geleceğe sahip olduğunu düşünürler. Uzmanlara göre proje ilerleyen günlerde daha fazla benimsenmeye ulaşabilecektir. Analistler ise TVK Coin fiyat tahminlerinde kısa vade için ortak bir karar belirtmemektedirler.

TVK Coin için yıl sonunda en düşük 0,00311 dolar fiyat hedefi paylaşılır. Token’in yıl sonunda görebileceği düşünülen en yüksek fiyat tahmini ise 0,0721 dolardır.

TVK Coin için kısa vadede görüşler kısmen negatiftir. 1 yıllık süreçte 0,00311 – 0,0721 aralığında fiyat hedefi paylaşılan token’de, uzun vade için hedefler 0,14 – 0,28 dolar aralığındadır.

Gary Bracey ve Jawad Ashra, 2017 yılında bir proje olarak Virtua’yı geliştirdiler. TVK Coin ise Aralık 2021’de geliştirilerek piyasaya sürüldü.

TVK Coin, 15 Mart 2021 tarihinde 1,22 dolar fiyatla zirve yaptı.

Virtua’nın metaverse hamleleri, TVK Coin’in yükselişinde önemli bir role sahiptir. Uzmanlara göre ek borsa listelemeleri ve daha fazla proje benimsemesi, TVK Coin için yükseliş ortamını hazırlayacaktır.