VeChain (VET) Nedir? 4 Uzmandan VET Coin Geleceği, Fiyat Tahmini Ve Yorum 2023

Tedarik zinciri ile ilgili sorunların Pandemi süreci ile birlikte başlaması ve halen sürmesi VeChain projesini ve misyonunu akıllara getirdi. İlgili süreçleri kolaylaştırmak ve önemli sorunlara çözüm bulmak adına geliştirilen VeChain projesinin geleceğine yönelik uzman görüşlerini merak eden okurlarımız için rehber yazımızda, VET Coin teknik detayları ve analistlerin fiyat tahminlerine yer verildi.

vet coin geleceği

VeChain (VET) Coin Nedir?

VeChain, blockchain tabanlı bir tedarik zincir ve iş geliştirme süreci platformudur. Kurumlar ve iş dünyasına altyapı, saklama ve ödeme hizmetlerini kapsayan BaaS odaklı bir platform olarak geliştirilen VeChain projesinin yerel belirteci VET Coin’dir. VET Coin, Hisse İspatı konsensüs mekanizmasının işlevselliğini sağlayan kripto para birimidir.

VET Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

VeChain, Sunny Lu ve Jay Zhang tarafından 2015 yılının haziran ayında geliştirilmeye başladı. İkili bu tarihte başladıkları geliştirme sürecini 2016 yılında tamamlayarak projeyi yine aynı yıl Çin’in en büyük blok zinciri şirketleri arasında yer alan Bitse’nin yan kuruluşu olarak piyasaya sürdü.

VeChain Projesi ve Whitepaper

VeChain, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanarak karmaşık tedarik zincirleri için süreçleri ve bilgi akışını kolaylaştırmayı hedefler. Tedarik zinciri yönetimindeki bazı sorunları keşfeden geliştiriciler, bu önemli sorunları çözmek için dağıtık yönetişim ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerinden yararlanmayı tercih etmişlerdir. İki token’li bir model ile inşa edilen VeChain projesi teknik detayları için rehber yazımıza ek olarak https://www.vechain.org/whitepaper/ adresi üzerinden paylaşılan whitepaper’dan yararlanabilirsiniz.

VeChain (VET) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 VeChain fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

VET Coin Yorum

Uzmanların VET Coin yorum ve öngörüleri bu yazımızda sizlerle. VET Coin, popüler bir projenin yerel token’i olması nedeniyle sektörün tüm dinamiklerince yakından izlenmektedir. Tedarik süreçlerine uyarladığı DLT ve IoT teknolojileri ile büyük kolaylıklar sağlayan VeChain, kısa sürede her sektörün en büyük şirketleri ile ortaklık kurmayı başarmaktadır.

Projenin Çin merkezli olması ilk etapta olumsuz algılansa da küresel ticaretin en önemli tedarikçisinin Çin olması, bu olumsuz algıyı dağıtır. Yerel belirteç VET Coin’e sunulan kullanım alanları yanında büyük borsa listelenmelerinin bu süreci takip etmesi, yatırımcı nezdinde de VET Coin’i popüler kılmaktadır.

VET Coin Geleceği

VET Coin geleceği birçok yatırımcı tarafından merak edilmektedir. Pandemi süreci ile başlayan tedarik zinciri problemleriyle birlikte önem kazanan bu alan, VeChain ile pek çok sorunundan kurtulmaktadır. Blockchain ve IoT teknolojileri ile farklı bir yaklaşım sergileyen VeChain uzmanlarca beğenilmekte ve geleceği hakkında iyimser yorumlar paylaşılmaktadır. Uzmanlar ise neden VeChain’i beğendiklerini şu ifadelerle açıklamaktadırlar:

 • Tedarik zinciri yönetimine ve ürün yaşam döngüsüne dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) kullanımı ile önemli artılar kazandırmış ve küresel çaptaki işletmelerin radarına girmiştir.
 • Yiyecek ve içecek, taşımacılık ve lojistik, denetim ve danışmanlık, otomotiv, ev eşyaları, bulut hizmet sağlayıcısı ve daha pek çok sektörün öncü markası ile kurduğu ortaklıklar doğrultusunda proje muazzam bir büyüme gücü yakalamıştır.
 • Büyük borsalardan gelen ilgi doğrultusunda VET Coin’in likiditesi artarak daha fazla yatırımcıya ulaşmıştır.
 • Staking ve yönetişim alanında VET Coin platformca desteklenmektedir.

VeChain Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Tedarik zinciri ve iş yönetim süreçlerini blockchain ve IoT teknolojisi ile kolaylaştırmaya ve mevcut sorunlarını çözmeye odaklanan VeChain projesinin benzersiz yönleri şu şekilde paylaşılabilir:

 • Vet ve VTHO isimli iki kurum içi token kullanılan VeChain protokolü, çift token düzeninde geliştirilmiştir.
 • Güvensiz otomasyon ile masrafları düşürürken daha fazla koruma, verimlilik ve kolay takip edilebilirlik yetenekleri kazanmıştır.
 • VET ödemesi için kullanılan VTHO token’in yüzde 70’inin yok edildiği bir sistem kullanılır.
 • İki farklı konsensüs mekanizması kullanır.

VET Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin önemli çoğunluğu VET Coin geleceği için iyimserdirler. Token’e ilişkin paylaştıkları kısa ve uzun vade VET Coin fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Crypto News Z analistleri 2023 yıl sonu için 0,05 dolar fiyat öngördükleri VET Coin için 5 yıl vadede tahminlerini 0,13 dolara yükseltmektedirler.
 • Price Prediction 0,041 dolar 2023 yıl sonu VET Coin fiyat hedefi belirlerken, tahminini 5 yıl vadede 0,25 dolara yükseltir.
 • Wallet Investor kötü performans beklediği VET Coin’de 1 yıl için 0,00415 dolar geri çekilme beklemektedir.
 • Coin Data Flow tarafından derlenen verilere göre 1 yıl için 0,03192 dolar fiyat hedefi öngörülen VET Coin fiyat tahmini 5 yıl sonrası için ibre 0,22 doları göstermektedir.

VeChain Alınır mı, Güvenilir mi?

VeChain, hisse ispatı ve yetki ispatı konsensüs algoritması kullanır. Platformda ağ güvenliğini sağlamak için hisse ispatı konsensüs mekanizmasından yararlanılırken, masternode operatörlerinin kendi çıkarları doğrultusunda protokolü sürdürmesi işi yetki ispatı algoritmasına bırakılmıştır.

Yatırım yönünden verilecek kararlarda ise birden fazla değişkene bakılması gerekirken, ek olarak teknik analizden yararlanılması önerilir. Kripto para birimleri riskli yatırım araçlarıdır ve teknik analizle belirlenen hedef fiyat – stop loss gibi önemli noktalara uyulmadığı takdirde VET Coin yatırımından zarar edilme olasılığı yüksektir.

Zcash (ZEC) Coin Nedir? ZEC Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

VET Coin Avantaj ve Dezavantajları

VeChain (VET) Coin avantajları ve dezavantajları aşağıdan takip edilebilir:

Avantajları

 • Tedarik zincirlerine güvenlik, otomasyon, hız ve kolay ürün takip edebilme becerileri kazandırır.
 • Güvenlik anlamında kullanılan iki konsensüs algoritması ile üst düzey koruma sağladığı söylenebilir.
 • Kurulan ortaklıklar ile VeChain popülerliği artmaktadır.
 • Kullanıcılarına pasif gelir elde etme fırsatı tanır.
 • Büyük kripto para borsalarının önemli bir bölümünde listelenmektedir.

Dezavantajları

 • Niş bir alana yönelik geliştirilerek daha kısıtlı bir şirket/yatırımcı profilince takip edilmektedir.
 • VET Coin maksimum arzı enflasyonisttir.
 • Dalgalı fiyat seyri nedeniyle riskli bir yatırım aracı olduğu söylenebilir.
 • Yetki İspatı algoritması ile yetkili ana düğümlere (masternode’lara) sağlanan ayrıcalık eleştirilebilir.

VET Coin Hangi Borsalarda Var?

VET Coin listelenen kripto borsalarının bazıları şunlardır:

 • Binance
 • LBank
 • Gate.io
 • MEXC
 • Huobi Global
 • Bithumb
 • Crypto.com Exchange
 • WazirX
 • Upbit
 • Hotcoin Global

VeChain (VET) Piyasa Bilgileri

VET Coin maksimum arzı 86.712.634.466 adet olup toplam arzı ise 85,985,041,177 adettir. VET Coin, 17 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $0,2782 fiyatına ulaşmıştır. VET Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 13 Mart 2020 tarihinde $0,001678 olarak görülmüştür.

VET Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. VET Coin satın almak için öncelikle; Binance, Bitumb, Tokocrypto, MEXC, vb. VET Coin listeleme yapan borsalarda hesap oluşturun.
 2. Hesabınızı aktifleştirin.
 3. Para gönderin.
 4. Bakiyenize uygun tutarda VET Coin alış emri verin.
 5. Emir gerçekleştiğinde borsa cüzdanından son durumu kontrol edebilir, dilerseniz farklı cüzdan seçeneklerine VET Coin’i transfer edebilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda VET Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarında değindik. VeChain (VET) Coin sektörel çözümleri ile dikkat çeken ve küresel ortaklıklar ile güçlenen önemli bir blockchain projesidir. 2016 yılından bugüne hızla popülerliği artan VET Coin, büyük borsaların önemli bir bölümünde kendisine yer buldu. Benzersiz özellikleri beğenilen projenin geleceği hakkında olumlu görüşler hakim olup, analistler token fiyatının artışına işaret eden fiyat tahminleri paylaşmaktadırlar.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

VET Coin’de beklentiler iyimserdir. Analistler ve uzmanlar projenin genişlemesine bağlı olarak VET Coin fiyatlarının artabileceğini düşünmektedirler.

VET Coin Binance, Paribu, Gate.io, vb. kripto para borsalarında listelenir.

VET Coin maksimum arzı 86.712.634.466 olup toplam arzı ise 85,985,041,177 adettir.

VET Coin’in iyi bir yatırım aracı olacağı düşünülmektedir. Kısa vadede 0,05 dolarlık fiyat hedefi paylaşılan token’de uzun vade için çeyrek dolar fiyata işaret edilmektedir.

VET Coin’in yıl sonunda 0,03192 – 0,05 dolar bandında fiyatlanması beklenmektedir.

Kısa vadede VET Coin için 0,05 dolara varan hedef fiyat paylaşan analistler, uzun vadede beklentilerini 0,25 dolara kadar artırmaktadırlar.

VET Coin 2016 yılında Sunny Lu ve Jay Zhang tarafından Çin merkezli olarak geliştirildi.

VET Coin’de 17 Nisan 2021 tarihinde görülen 0,2782 dolar seviyesi, tüm zamanların en yüksek değeri olarak kaydedilmiştir.

VET Coin talebini artıracak gelişmeler fiyata etki eder. Kripto piyasalarındaki olumsuz havanın dağılması, VeChain ile şirketler arasında kurulan ortaklıklar ve yeni borsa listelenmeleri, BET Coin fiyatlarının artması için ihtiyaç duyulan katalizörlerdir.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA