Contact us to AD (300x250)

Uzmanlardan TRX Coin Geleceği, 5 Fiyat Tahmini Ve TRON YorumlarTron, Tron Foundation tarafından geliştirilen yazılım üzerinde çalışan bir kripto para birimi ve blok zinciridir. Tron, akıllı sözleşmeler yoluyla merkezi olmayan uygulamaların dağıtımı için bir platform sunan ve dördüncü nesil bir blok zinciri olmayı hedefleyen bir projedir.

Bu makalede yükselen bir değere sahip olan Tron (TRX) geleceği, yorumları ve kripto para piyasasındaki fiyat tahminleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

TRON (TRX) Coin Nedir?

Tron yazılımı, akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (kripto topluluğunda ĐApps olarak bilinir) destekler. Bu özellik, Tron'u blok zincirinin işleyişinin merkezinde yer alan Tron coin’e ek olarak ek kripto para birimleri için uygun bir platform haline getirir.

trx coin

Tron, devredilen bir hisse kanıtı (proof-of-stake) sistemi kullanır. Bu sistem, Tron'un Bitcoin gibi rakip para birimlerinden çok daha az güç kullandığı anlamına gelir. Tron'un mimarisi, Tron ağına, Bitcoin gibi iş kanıtı sistemlerinden çok daha fazla işlemi aynı anda işleme yeteneği verir.

TRON Projesi ve Whitepaper

Platform ağırlıklı olarak eğlence uygulamalarına ev sahipliği yapar ve dijital içeriğin uygun maliyetli paylaşımını kolaylaştırır. Platform oldukça hızlı büyüdü, Ağustos 2021'e kadar 50 milyon kullanıcı hesabına ulaştı ve küresel bir erişim kazandı.

Tron, 2018 tarihli white paper projesinde, devredilen iş kanıtı mekanizmasının, Bitcoin için 3 ve Ethereum için 15 işleme kıyasla saniyede 2.000 işleme izin verdiğini belirtmiştir. Daha yüksek verim ve daha düşük maliyetler, akıllı sözleşmeler ve Ðapps uygulamaları Tron ağını çekici hale getirmektedir. Güncel whitepaper için şuraya göz atabilirsiniz.

TRX Coin Hangi ülkenin, Kime Ait?

Tron, Singapur merkezli Tron Vakfı tarafından inşa edilmiştir. Kripto para kurucusu ve geliştiricisi Justin Sun isimli girişimcidir.

TRX Coin Fiyatı Kaç Dolar?

Aşağıdaki tabloda 1 TRX Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

TRX Coin Yorum

TRX Coin yorumları oldukça iyimserdir. Zira Tron coin, prestijini artırmak ve kullanıcıların günlük işlemlerini kolaylaştırmak için çeşitli anlaşmalara imza atıyor. Bu anlaşmalardan biri Güney Kore’de gerçekleşti ve Tron’un MeconCash ile entegrasyonu sağlandı. Bu anlaşma ile Güney Kore’de 10.000’den fazla ATM, kripto para değişimlerini destekleyecek.

Geçtiğimiz günlerde Tron'un bir başka ortaklık haberi ise Çin'den geldi. TRON, ÇHC Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Ortaklığa Girdi. Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Devlet Konseyi'ne bağlı bir makroekonomik yönetim ajansıdır. Tron ile gerçekleştirilen bu anlaşma kapsamında temel teknolojik atılımlar yapma ve blok zincirinden yararlanma vurgusu yapılmıştır.

Tron Foundation ile ilgili ortaklık haberlerinden bir diğeri de GameFi projeleri ile ilgiliydi. Tron Foundation, APENFT ve WINKLink ile ortaklık yaparak herkesin erişebileceği sağlam bir GameFi ekosistemi kurmak için kolları sıvadı.

Diğer yandan Tron’un en önemli anlaşması ise Samsung ile kurduğu ortaklıktır. Tron altyapılı uygulamaların Samsung Galaxy markalı akıllı telefonlarda kullanılacak olması, kripto para piyasasında önemli bir yankı uyandırmıştı. TRON, sloganından da anlaşılacağı gibi Amazon ve Netflix gibi web tabanlı eğlence varlıklarını devralmak için geliştirildi. Kurumsal aracıyı medya tüketme sürecinden çıkarmayı amaçladı. Uzmanlar, proje geneline detaylıca inceledi ve TRX yorumları iyimser sonuçlandı.

TRX Coin Geleceği

Tron, Tronix veya TRX adı verilen kendi kripto para birimine sahip blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir dijital platformdur. Analistler, TRX Coin geleceği ile ilgili yaptıkları yorumlarda oldukça iyimser bir tablo çizdiler. Uzun vadeli TRX fiyat tahminleri 2022 yükseliş olabileceğini gösteriyor. Bu yıl yaklaşık 0,3004 dolar olan mevcut tüm zamanların en üst seviyesini (ATH) aşma olasılığı yüksek. Uzmanlara göre ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa mümkün olacaktır.

Uzmanlar, Tron'u hem kısa hem de uzun vadede büyümesi beklenebilecek iyi bir yatırım olarak değerlendiriyor. DigitalCoinPrice ayrıca TRX kripto için parlak bir gelecek öngörüyor.

TRX Analiz: Benzersiz Özellikleri Neler?

İşte Tron projesini benzersiz yapan özellikler:

 • TRON, aracıları çıkarmak ve içerik oluşturucuların çalışmalarının tüketicilere doğrudan satışını kolaylaştırmak için blok zinciri ve eşler arası ağ teknolojisini kullanır.
 • Platformunda barındırılan uygulamalar oluşturmak için Solidity programlama dilini kullanır.
 • Ağda kullanılan para birimi Tronix veya TRX'dir:Kripto TRX, tüm TRON ekosistemini, zincirdeki işlemleri ve uygulamaları güçlendiren bol uygulama senaryolarıyla birleştirir.
 • Ağın tüketicileri, uygulamalarına erişim için TRX'teki içerik oluşturuculara doğrudan ödeme yapar.
 • İçerik oluşturucular Tron'a herhangi bir işlem ücreti ödemezler.TRX işlemleri de platformda ücretsiz.
 • TRON platformu, Bitcoin veya Ethereum'dan çok daha yüksek, saniyede 2.000 işlemle yüksek bir verime sahiptir.
 • Ağın yüksek ölçeklenebilirliği ve etkili akıllı sözleşmesi, geliştirilecek uygulamalar için çeşitli yollar sağlar. Bu aynı zamanda çok sayıda kullanıcıyı desteklemeye yardımcı olur.

Uzmanların TRX Coin Fiyat Tahmini

 • DigitalCoin TRX Coin Fiyat Tahmini: TRX Coin'in fiyatının Kasım ayına kadar 0.113 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Analiz platformu, TRX Coin'in yıl sonuna doğru 0.141 dolara tırmanacağını, 2024'ün başlarında da 0.122 dolar civarına gelebileceğini belirtiyor.
 • The Economy Forecast Agencye TRON Coin Fiyat Tahmini ise TRX Coin'in yıl 2023 yıl sonuna kadar 0.1 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Fakat kısa bir süre sonra da 0.083 dolara inebilir.
 • Previsioni Bitcoin TRX Coin Fiyat Tahmini: Analiz sitesi Previsioni Bitcoin'e göre TRX'in Aralık 2023'nin sonuna kadar 0.21$'a ulaşabilir.
 • CoinLinker TRX Coin Fiyat Tahmini ise Previsioni Bitcoin’den daha da ileri gidiyor. CoinLinker’a göre TRX Coin 0,960 dolarlık bir değere ulaşabilir.
 • PricePrediction TRX Fiyat Tahmini: TRON fiyatının 2023 içinde minimum $0.081 değerine ulaşacağı tahmin edilmektedir. TRON fiyatı, 2023 boyunca ortalama $0.083 işlem fiyatı ile maksimum $0.095 değerine ulaşabilir.

Litecoin Alınır Mı? Analistlerin LTC Coin Yorumları ve Tahminleri

TRON (TRX) Haberleri

TRX Coin’in artan popülaritesi, basında da yer bulmaya başladı. Tron platformu TRX ile son dönemde çıkan haberlerden bazıları şu şekilde:

 • 2021 Mart ayında Tron coin’in yükselişe geçtiği haberleri yazılı basında yer almıştı. TRX Coin, değerini %30 artırmıştı ve bu haber birçok medya kuruluşunda yer aldı.
 • 2019 ve 2020 yıllarında Tron Türkçe kripto para platformlarında da yer almaya başladı. Bu haberler de yazılı basında yer aldı.
 • Tron’un 2021 yılında APENFT ve WINKLink gibi GameFi projelerini desteklemek için 300 milyon dolarlık fon başlatması da geniş bir yankı uyandırmıştı.
 • Tron tarihindeki gün içinde en yüksek işlem hacmine ulaştığı haberi ise 2021 Temmuz ayında yapıldı. Bu haberi de Tron’un ne kadar önemli bir yol kat ettiğinin göstergesi olarak değerlendirebiliriz.

TRX Coin Hangi Borsalarda Var?

TRX Coin, oldukça popüler kripto para birimleri arasında yer almaktadır. TRX Coin şu borsalarda var: Binance, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, Hotbit, Bitget, LBank, BKEX

TRX Coin Piyasa Bilgileri

TRX Coin toplam Arz 101,704,060,878 adettir. TRX Coin 05 Ocak 2018 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 0.3004 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 15 Eylül 2017 tarihinde 0.001091 ABD doları olarak görmüştür.

TRON Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. TRX Coin satın almak için; Binance, MEXC, Pionex, vb. TRX listeleme yapan kripto para borsalarında hesap açın.
 2. Adım: Hesabınızı aktifleştirin.
 3. Adım: Para gönderin.
 4. Adım: Kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak TRON Coin alım emri girin.
 5. Adım: Gerçekleşen emir sonrası borsa cüzdanınıza yansıyan TRX Coin’i dilerseniz saldırı ve çalınma riskinden korumak için donanım cüzdana taşıyabilirsiniz.

Binance borsa hesabınıza banka veya kredi kartı ile yatırım yaparak Binance Piyasalar bölümünden TRX Coin almanız mümkündür. Aynı zamanda papara gibi üçüncü taraf ödeme metotlarıyla da TRON alabilirsiniz.

Özet

Yazımızda, uzman ve analistlerin TRX Coin yorumlarına ve geleceğine ilişkin fiyat tahminlerine yer verdik. Blok zinciri teknolojisinin tam potansiyeline henüz ulaşılmadı ancak TRON, ileriye dönük olarak sunabileceği vaatlere odaklanan birkaç projeden biri. TRON, şimdilik büyümesi öngörülen bir kripto paradır. Eğer önümüzdeki aylar ve yıllarda, Tron markası, kripto ve geleneksel teknoloji alanlarında ortaklıklar kurarsa büyümesi şüphesiz ki hızlanacaktır.
Sıkça Sorulan Sorular

Yükselen trendi ve geleceğin teknolojisini gören kişi Tron'a yatırım yapmayı planlayabilir, ancak bu yatırımcının risk iştahına bağlıdır. Fiyatlar çok hızlı dalgalanabileceğinden ve yatırımlarının tam değerini kolayca kaybedebileceğinden, yatırımcılar ve kullanıcılar bu dijital para biriminde risk bulunduğunun farkında olmalıdır.

Bunun yanı sıra bazı çevrelere göre saldırılara açık halde olan bir altyapı olarak tanımlansa da kurucu ekibi platformun %100 güve

Uzmanlar ve analistler, TRX Coin’in 2023 yılı sonlarında yükseleceğini tahmin ediyor. Piyasadaki genel görüş, Tron Coin’in 2023 sonu ve 2024 başında yaklaşık 0,13 dolar değerine ulaşacağıdır. 5 yıllık süre zarfında da TRX Coin 1 dolar ile eşdeğer olacağı düşünülüyor.

Yükselen kripto paralar arasında gösterilen TRX Coin 05 Ocak 2018 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 0.3004 ABD doları bandına ulaşmıştır.

TRON, bağımsız platformuna geçmeden önce, ilk olarak 2017 yılında Ethereum blok zinciri ağında başlatıldı. Justin Sun ve ekibi tarafından yönetilen bir kripto para birimi ve blockchain platformu Tron, dijital içeriğin uygun maliyetli paylaşılmasını hedeflemektedir.

Uzman analistler TRX Coin hedef fiyatının 1 Yıl içerisinde $0.12018 Dolar olabileceğini aktarmaktadırlar.

Uzun vadede TRON, 2025 yılında favori kripto para birimlerinden biri olabilir. Uzman tahminlerine göre göre, TRX 2025 yılına kadar 0,763 dolara ulaşabilir.

TRON, 2017 yılında Justin Sun tarafından kuruldu. TRON Vakfı, Çin'in dijital tokenları yasaklamasından kısa bir süre önce bir Initial coin teklifiyle 2017 yılında 70 milyon $ topladı.

Tron'un amacı, ücretsiz ve küresel bir dijital içerik eğlence platformu yaratmaktır.