TRX Coin Geleceği 2021, 2022 TRON Fiyat Tahmini

Tron, Tron Foundation tarafından geliştirilen yazılım üzerinde çalışan bir kripto para birimi ve blok zinciridir. Tron, akıllı sözleşmeler yoluyla merkezi olmayan uygulamaların dağıtımı için bir platform sunan ve dördüncü nesil bir blok zinciri olmayı hedefleyen bir projedir.

Bu makalede yükselen bir değere sahip olan Tron (TRX) geleceği, yorumları ve kripto para piyasasındaki fiyat tahminleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

TRON (TRX) Coin Nedir?

Tron yazılımı, akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (kripto topluluğunda ĐApps olarak bilinir) destekler. Bu özellik, Tron'u blok zincirinin işleyişinin merkezinde yer alan Tron coin’e ek olarak ek kripto para birimleri için uygun bir platform haline getirir.

trx coin

Tron, devredilen bir hisse kanıtı (proof-of-stake) sistemi kullanır. Bu sistem, Tron'un Bitcoin gibi rakip para birimlerinden çok daha az güç kullandığı anlamına gelir. Tron'un mimarisi, Tron ağına, Bitcoin gibi iş kanıtı sistemlerinden çok daha fazla işlemi aynı anda işleme yeteneği verir.

Whitepaper

Tron, 2018 tarihli white paper projesinde, devredilen iş kanıtı mekanizmasının, Bitcoin için 3 ve Ethereum için 15 işleme kıyasla saniyede 2.000 işleme izin verdiğini belirtmiştir. Daha yüksek verim ve daha düşük maliyetler, akıllı sözleşmeler ve Ðapps uygulamaları Tron ağını çekici hale getirmektedir. Güncel whitepaper için şuraya göz atabilirsiniz.

TRX Coin Hangi ülkenin?

Tron, Singapur merkezli Tron Vakfı tarafından inşa edilmiştir. Kripto para kurucusu ve geliştiricisi Justin Sun isimli girişimcidir.

TRX Coin Fiyatı Kaç Dolar?

Aşağıdaki tabloda 1 TRX Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

TRX Coin Geleceği ve TRON Yorumları

Son zamanlarda yükselişte olan TRX Coin’in geleceğini merak ediyorsanız, yazımızın devamında uzman görüşlerine yer verdik:

 • Walletinvestor analistleri, TRX coin'in önümüzdeki günlerde yükselebileceğini düşünüyor. Analistlere göre TRX Coin, 0,140 dolara kadar çıkabilir.
 • CoinPedia analistleri de TRX Coin’in yükseleceğine inançlar tam. CoinPedia platformuna göre TRX coin’i 0,34 dolarlık bir gelecek bekliyor.
 • Teknik analizler yapan Prime XBT platformuna göre Tron'u 2022 ve 2023'te harika günler bekliyor. Yükseliş eğilimini daha da sürdürecek olan Tron, 2023'e kadar 1 dolar ile eşleşebilir.
 • CoinSwitch platformu da TRX ile ilgili heyecan verici tahminde bulunuyor. TRX Coin 5 yıl içinde % 1325'lik bir büyüme oranına sahip olabilir. TRX Coin'i 0,50 ve 0,70 dolarlık bir gelecek bekliyor.

Uzmanların TRON Coin Fiyat Tahminleri

 • Yatırım analiz platformu DigitalCoin, TRX Coin'in fiyatının Kasım ayına kadar 0.129 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Analiz platformu, TRX Coin'in yıl sonuna doğru 0.141 dolara tırmanacağını, 2022'nin başlarında da 0.128 dolara düşeceğini tahmin ediyor.
 • The Economy Forecast Agencye isimli ekonomi ajansı ise TRX Coin'in yıl 2021 yıl sonuna kadar 0.1 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Fakat kısa bir süre sonra da 0.082 dolara inebilir.
 • TRX Coin ile ilgili en iyimser tahmini veren otoriterlerden biri ise İtalyan kripto para analiz sitesi Previsioni Bitcoin. Analiz sitesi Previsioni Bitcoin'e göre TRX'in Aralık 2021'in sonuna kadar 0.23$'a ulaşabilir.
 • CoinLinker isimli fiyat analiz platformu ise Previsioni Bitcoin’den daha da ileri gidiyor. CoinLinker’a göre TRX Coin 0,960 dolarlık bir değere ulaşabilir.

Litecoin Alınır Mı? Analistlerin LTC Coin Yorumları ve Tahminleri

TRON Coin Anlaşmaları

Tron coin, prestijini artırmak ve kullanıcıların günlük işlemlerini kolaylaştırmak için çeşitli anlaşmalara imza atıyor. Bu anlaşmalardan biri Güney Kore’de gerçekleşti ve Tron’un MeconCash ile entegrasyonu sağlandı. Bu anlaşma ile Güney Kore’de 10.000’den fazla ATM, kripto para değişimlerini destekleyecek.

Geçtiğimiz günlerde Tron'un bir başka ortaklık haberi ise Çin'den geldi. TRON, ÇHC Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Ortaklığa Girdi. Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Devlet Konseyi'ne bağlı bir makroekonomik yönetim ajansıdır. Tron ile gerçekleştirilen bu anlaşma kapsamında temel teknolojik atılımlar yapma ve blok zincirinden yararlanma vurgusu yapılmıştır.

Tron Foundation ile ilgili ortaklık haberlerinden bir diğeri de GameFi projeleri ile ilgiliydi. Tron Foundation, APENFT ve WINKLink ile ortaklık yaparak herkesin erişebileceği sağlam bir GameFi ekosistemi kurmak için kolları sıvadı.

Diğer yandan Tron’un en önemli anlaşması ise Samsung ile kurduğu ortaklıktır. Tron altyapılı uygulamaların Samsung Galaxy markalı akıllı telefonlarda kullanılacak olması, kripto para piyasasında önemli bir yankı uyandırmıştı.

TRON (TRX) Haberleri

TRX Coin’in artan popülaritesi, basında da yer bulmaya başladı. Tron platformu TRX ile son dönemde çıkan haberlerden bazıları şu şekilde:

 • 2021 Mart ayında Tron coin’in yükselişe geçtiği haberleri yazılı basında yer almıştı. TRX Coin, değerini %30 artırmıştı ve bu haber birçok medya kuruluşunda yer aldı.
 • 2019 ve 2020 yıllarında Tron Türkçe kripto para platformlarında da yer almaya başladı. Bu haberler de yazılı basında yer aldı.
 • Tron’un 2021 yılında APENFT ve WINKLink gibi GameFi projelerini desteklemek için 300 milyon dolarlık fon başlatması da geniş bir yankı uyandırmıştı.
 • Tron tarihindeki gün içinde en yüksek işlem hacmine ulaştığı haberi ise 2021 Temmuz ayında yapıldı. Bu haberi de Tron’un ne kadar önemli bir yol kat ettiğinin göstergesi olarak değerlendirebiliriz.

TRX Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Binance borsası üzerinden TRON Coin satın alabilirsiniz. Binance borsasına kayıt olduktan sonra hızlı ve kolay bir şekilde Dogecoin sahibi olabilirsiniz.

Bağlantıya tıklayarak Binance'den %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırın

TRX Coin satın almak için tercih edeceğiniz yöntemler şunlardır:

 1. Banka hesabı veya kredi kartı
 2. Üçüncü taraf ödeme metodu
 3. P2P yöntemi

Binance borsa hesabınıza banka veya kredi kartı ile yatırım yaparak Binance Piyasalar bölümünden TRX Coin almanız mümkündür. Aynı zamanda papara gibi üçüncü taraf ödeme metotlarıyla da TRON alabilirsiniz.

TRX Coin Grafik

Aşağıdaki grafik tablosundan, TRX Coin'in Dakikalık / saatlik / günlük / haftalık / aylık veya yıllık bazda tüm grafik çizelgesini inceleyebilirsiniz. Mevcut durumunu yakından takip edebilirsiniz.

Özet Olarak: TRX Coin Alınır Mı?

Blok zinciri teknolojisinin tam potansiyeline henüz ulaşılmadı ancak TRON, ileriye dönük olarak sunabileceği vaatlere odaklanan birkaç projeden biri. TRON, şimdilik büyümesi öngörülen bir kripto paradır. Eğer önümüzdeki aylar ve yıllarda, Tron markası, kripto ve geleneksel teknoloji alanlarında ortaklıklar kurarsa büyümesi şüphesiz ki hızlanacaktır.

İlerleyen zamanlarda popülerleşebilir

Blockchain teknolojisinin benimsenmesi arttıkça, içerik oluşturucu platform olan Tron potansiyeli daha da fark edilecektir. Bu durum da Tron'un değerini bir hayli artırarak en popüler kripto paralar arasına girmesine yol açacaktır. Fakat yine de nasıl bir yol alacağını bilmek şimdilik zor zira TRX'in iyi bir yatırım olup olmadığının belirlenmesi bu projenin gidişatına bağlıdır. Ancak TRX Coin'in umut vaat eden bir kripto para olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Uzman ve analistlerin de görüşleri bu yönde olup değerini kısa zaman içinde artıracağı tahmin edilmektedir.

Yatırım tavsiyesi değildir

Bu makale, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Kripto para piyasasına yatırım yapmak, herkesin kendi sorumluluğundadır. Makalede TRX Coin'in geleceğine dair bilgiler paylaştık. Bu bilgileri yurt dışı piyasasının tanınan uzman ve analist görüşlerinden derledik. Yatırım tavsiyesi almak için profesyonel yatırım danışmanlığı hizmeti veren firmalardan destek almanızı öneririz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yükselen trendi ve geleceğin teknolojisini gören kişi Tron'a yatırım yapmayı planlayabilir, ancak bu yatırımcının risk iştahına bağlıdır. Fiyatlar çok hızlı dalgalanabileceğinden ve yatırımlarının tam değerini kolayca kaybedebileceğinden, yatırımcılar ve kullanıcılar bu dijital para biriminde risk bulunduğunun farkında olmalıdır.

Bunun yanı sıra bazı çevrelere göre saldırılara açık halde olan bir altyapı olarak tanımlansa da kurucu ekibi platformun %100 güve

Uzmanlar ve analistler, TRX Coin’in 2021 yılı sonlarında yükseleceğini tahmin ediyor. Piyasadaki genel görüş, Tron Coin’in 2021 sonu ve 2022 başında yaklaşık 0,15 dolar değerine ulaşacağıdır. 5 yıllık süre zarfında da TRX Coin 1 dolar ile eşdeğer olacağı düşünülüyor.

Yükselen kripto paralar arasında gösterilen Tron (TRX) Coin, şu ana kadar en yüksek 0,388 dolar değerine ulaştı. Yakın zaman içinde değerini daha da artırması bekleniyor.

TRON, bağımsız platformuna geçmeden önce, ilk olarak 2017 yılında Ethereum blok zinciri ağında başlatıldı. Justin Sun ve ekibi tarafından yönetilen bir kripto para birimi ve blockchain platformu Tron, dijital içeriğin uygun maliyetli paylaşılmasını hedeflemektedir.