Hız Ve Kalite Açısından En İyi 10 Kripto Para Borsası

Kripto para borsaları, size dijital para birimlerini (BTC, LTC, Ethereum vb.) kolaylıkla alıp satmanızı sağlayacak özel araçlar sunan çevrimiçi hizmetlerdir. Tüm bunları kolaylıkla, düşük ücretlerle ve güçlü güvenlik özellikleriyle yapmak ise bu işin bir parçası olmalıdır.

en iyi kripto para borsaları

Çünkü ilk olarak güvenlik ve ardından pratiklik, yatırım ve al-sat işlemlerine zemin hazırlayan en önemli özelliklerdir. Dolayısıyla doğru bir kripto para borsasını seçmek için aranılan kriterler bellidir. Biz de hız, kalite ve güven açısından en iyi kripto para borsa platformlarını sıraladık

İşte En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsaları

Binance

Binance, en itibarlı ve kaliteli borsalar listesinde ilk sıralarda yer alan bir platform. Hatta işlem hacmine bakılınca dünyanın en büyük borsası olduğunu söyleyebiliriz. 2017'de Çin'de kurulduktan sonra hükümet yasakları ile merkezini Malta'ya taşıyan Binance, kullanıcılarına farklı konularda avantaj sağlayan bir yapıda.

Bağlantıya tıklayarak Binance'den %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırın

Binance, alım satımlarda yalnızca %0,1 ücret alırken, Coinlerinizi stake ederek ve %0,5-10 arasında faiz oranı kazandırır. Binance, yalnızca büyük kripto para birimleri için ideal bir platform değildir, aynı zamanda tescilli sistemi ile Cardano veya Neo gibi diğer para birimlerinde işlem yapmak için de önerilen bir platformdur.

Coinbase

2012 yılında faaliyete geçen Coinbase, bugüne kadarki en popüler ve en iyi kripto para borsalarından biridir. Yatırımcıların favorisi haline gelen Coinbase, 50'den fazla kripto para ticareti yapmanızı imkan verirken çeşitli etkinliklerle de ödül kazanmanızı sağlıyor. Güçlü güvenliği ve şeffaf fiyatlandırması ile kripto para birimlerinin alım satımını oldukça kolaylaştırır.

Ek olarak Coinbase, daha büyük kripto paraların yanı sıra bireysel ve kurumsal müşteriler için birden fazla yatırım seçeneği de sunuyor. Hesap özellikleri, ödüller, iOS ve Android mobil uygulamaları ve eğitim videoları izlemeniz için size kripto varlıklarında ödeme yapan bir Coinbase Kazanç hesabı seçeneği de içeriyor.

Gate.io

Gateio, 2013 yılında, Lin Han tarafından kurulan en eski Çin merkezli kripto para borsalarından biridir. Global yatırımcıların çok çeşitli kripto para birimlerini alıp satmasına ve depolamasına izin veren küresel bir kripto para birimi alım satım borsasıdır. Hatırı sayılır işlem hacmi ile coinmarketcap listesinde, ilk 5 de yer almaktadır.

Gemini

2015 yılında kurulan Gemini, güvenilirlik ve şeffaflığa moduler olarak odaklanan bir borsa platformudur. Müşterilerini korumak için ekstra güvenlik önlemleri alan bir kripto para borsası olmasıyla diğer platformlardan ayrıldığını ifade edebiliriz: Bugüne kadar USD mevduatlarında FDIC koruması sunan bir kripto para borsası olduğunu belirtelim.

Güvenlik ve kalite gibi özelliklerine ek olarak ergonomik yapısıyla da yatırımcılara hitap etmektedir. Basit ticaret kılavuzu ile hızla büyüyen dijital para sektöründeki en iyi kripto para borsalarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Robinhood

İlk olarak 2013 yılında ABD'de piyasaya sürülen Robinhood, hisse senedi tüccarları için basit bir komisyoncu şirket olarak başladı. Bir süre sonra kripto para ticaretine göz kırpan Robinhood, 2018'de yatırımcılara yönelik kripto hizmetler sunarak piyasanın en iyileri arasına girdi.

Robinhood, şu anda en popüler ana kripto para birimleriyle hizmet veriyor. Kripto para borsası, itibarının çoğunu hoş kullanıcı dostu mobil uygulama arayüzü ve kripto işlemlerinden ücret almaması ile kazanıyor. Robinhood, genel rahatlığının yanı sıra, ticaret deneyimini daha da zenginleştiren ve stabilize eden iyi güvenlik önlemlerine de sahip. Özellikle veri gizliliği sorunları hakkında endişe duyanlar için ideal platformlardan biridir.

Kraken

Şimdiye kadarki orijinal kripto ticaret platformlarından biri olarak başlayan Kraken, pazardaki en kaliteli borsalardan biri haline geldi. Birçok yatırımcı için cömert bir Coin para ve Token arşivi barındıran platform, hem perakende yatırımcılar hem de kurumsal yatırımcılara hitap eder. 50'den fazla kripto para birimine sahip olan Kraken, şu anda yaklaşık 170 ülkede kullanılmaktadır.

Borsa ayrıca kendi vadeli işlem platformlarını da sunmaktadır. Bu borsada kurumsal müşteriler, uzman görüşlerinden, bire bir danışmalardan, hesap yönetimi desteğinden ve daha fazlasından yararlanabilir.

eToro

İsrail'de kurulan ve genel merkezini Kıbrıs'a taşıyan eToro, yeni bir platform değil. Fakat hizmetlerini yaygınlaştırması son birkaç yıl içinde gerçekleşti. bu durumda ABD pazarındaki faaliyetleri etkili oldu. eToro borası, dijital varlıkların alım satımından gerçek fon öncesi alım satım hesaplarına kadar, kripto türünü karşılayan çok çeşitli hizmetler sunar.

Bir değişim platformu olarak eToro, yatırımcılar için 6 kripto para (BTC, BCH, ETH, XRP, LTC ve XLM) sunmaktadır. eToro'nun diğer platformlara kıyasla biraz yetersiz olduğu iddia edilse de, tüm büyük paraları tek bir yerde barındırabilmesi, ciddi bir kolaylık ve verimlilik başarısıdır.

Crypto.com

2016 yılında kurulan Hong Kong merkezli crypto.com, kullanıcıların ticaret yapmasına, satın almasına, satmasına ve harcamasına izin veren bir başka popüler platformdur. Kripto para işlemlerinin rahatlıkla yapılabildiği platformda düşük işlem ücretleri dikkati çeker. Crypto.com, %0.04 ila %0.20 arasında başlayan oldukça düşük bir ücrete sahip bir kripto para borsasıdır.

Diğer yandan crypto.com, kendi ayrı bir uygulaması aracılığıyla izlenebilen merkeziyetsiz bir DeFi cüzdanına sahip olma olanağı tanır. Kullanıcılar, bu uygulamayla para transferini kolaylaştırmak için DeFi cüzdan ana hesaplarına bağlayabilir.

Bisq

Bisq, 2014 yılında merkezi olmayan bir borsa olarak piyasaya sürülmüştür. Fakat dünyanın her yerinden ulaşılabilen server'lara sahip olan kripto para borsası, kullanıcılara işlemlerini rahatlıkla yapmalarına imkan verir. Merkezi yapıda olması, her işlem için daha fazla güvenlik sağlayarak kullanıcıların Coinlerinin çalınmasını neredeyse imkansız hale getirir.

Bisq, kripto para ticareti veya yatırım yapmaya başlamak isteyenler için uygun bir yerdir. Bisq, herkese farklı borsaları deneme seçeneği sunar ve yatırımcıların piyasayı tanımalarını sağlar. 100'den fazla kripto para birimini bulabileceğiniz bu borsada, işlemlerinizi düşük ücretli ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

TradeStation

Geçmişi 1982 yılına kadar dayanan TradeStation, bu alanda benzersiz bir özelliğe sahiptir. ABD menşeli bir şirket olan TradeStation, merkezi bir borsa olarak geçtiğimiz yıllarda kripto para piyasasına dahil olmuştur. Bu alandaki uzun ömürlülüğü ve güvenilirliği nedeniyle çoğunlukla daha gelişmiş ve orta düzey kripto yatırımcılarına yöneliktir.

Ağırlıklı olarak hisse senedi alım satım rejimi ile tanınan TradeStation'ın kripto para birimi yönünde hizmetleri de vardır. Şu anda 4 kripto para birimi seçeneği sunan TradeStation Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve USD Coin konusunda yatırımcılara önemli fırsatlar sunar. Güven veren kripto para borsası alım-satım, yatırım yapma ve ticaret esnekliği sağlar.

Özet Olarak

Yazımızda, Dünya'nın en iyi kripto para borsalarını sizler için inceledik. İncelemeler; bu kripto para borsalarının hacim büyüklükleri, kazandıkları güven ve kullanım oranlarına göre değerlendirilmiştir. Ayrıca kaynak olarak coinmarketcap sayfasından, en iyi kripto para borsalarının güncel hacimlerini görebilirsiniz.

Liderliği elinde bulunduran Binance, bir çok olumsuz faktöre rağmen, direnmeye ve liderliğini korumaya devam edecek gibi gözüküyor!

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem hacmine göre şuanda Dünyanın en büyük kripto para borsası: Binance'dir

Aşağıdaki listede yer alan kripto para borsaları oldukça güvenilir gözükse de, Thodex gibi farklı borsaları anımsayınca akıllara "ne kadar güvenli olabilir" sorusu gelmektedir. Yine de istikrarlı ve güven kazanmış bir kaç borsa var. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Binance
  • Kucoin
  • Coinbase
  • Gate.io
  • Cryptocom
  • Kraken

Dikkat: Bilgiler yatırım tavsiyesi içermez, bilgilendirme amaçlıdır.

En güvenilir Bitcoin sitesi, aslında "en güvenilir kripto para borsası" ile aynı mantıkta bir sorudur. Yani listemizde yer alan borsalar, bu sorunun cevabını vermektedir.