Contact us to AD (300x250)

5 Uzmandan STORJ Coin Geleceği, Fiyat Tahmini, Yorum 2023

İÇERİK BAŞLIKLARI STORJ Coin Yorum


Storj, merkeziyetsiz bir bulup depolama ağı olarak Aralık 2014’te teknik makale ile dünyaya tanıtılmıştır. 2014’ten bu yana Storj hakkında ne gibi gelişmeler olmuş? STORJ Coin nedir? Storj Coin geleceği ne olur? Uzmanların Storj fiyat tahminleri neler? vb. bir çok merak edilen soruyu bu yazımızda yanıtladık!

Storj (STORJ) Nedir?

Storj İngilizce de “storage” kelimesi ile aynı şekilde telaffuz edilir ve dilimizde anlamı “depolama” olarak yer edinmiştir. Storj; açık kaynaklı bulut depolama platformu olarak faaliyettedir. Stroj konsepti ilk dünyaya tanıtıldığında eşler arası şifrelenmiş bir bulut depolama platformu olarak tasarlanmış bir projeydi.

storj coin geleceği

İki yıl sonrasında ise merkeziyetsiz ağ; bulut depolama alanına ihtiyaç duyan kişiler ile boş disk alanını satmak isteyenleri bir arada olduğu bir sistem olarak kendini geliştirdi. Boş disk alanı ve yüksek hızda interneti olan her bir bireyin ağa katılmasını mümkün kılan proje, boş veri alanı sağlayıcılarını da Storj Token ile ödüllendirmektedir.

Storj Coin Nedir?

Storj Labs'ın baş işletme yetkilisi John Gleeson'a göre: "STORJ belirteci bir yardımcı belirteçtir ve verilerin depolanması ve alınmasıyla ilgili değer aktarımlarını kolaylaştırmak için gerçekten oradadır."

Bu anlamda, gerçekten yatırım yapmak isteyen herkes, bir para birimi olarak STORJ jetonunun birincil amacının fiat para birimine karşı potansiyel getirilerden ziyade pratiklik olduğunun farkında olmalıdır. Ancak STORJ tokeninin değeri yükseliş eğilimindeyse, bu, işleyen bir yerel düğümü sürdürme teşvikinin gerçekten devreye girdiği yer olabilir.

Ödüller standart olarak STORJ'de ödenir; STORJ değeri fırlarsa, küçük ölçekli düğümler bile büyük getiriler görebilir. STORJ, Ethereum tabanlı bir simgedir. Bu nedenle, ağla ilişkili çılgınca dalgalanan gaz ücretlerinin insafına kalmıştır.

STORJ Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Storj projesi, Mayıs 2014 tarihinde Atlanta'da yaşanan Shawn Wilkinson tarafından geliştirildi. Storj Labs, Atlanta yerlisi ve bilgisayar bilimcisi Shawn Wilkinson'ın eseridir. Özünde, Storj (belirgin depolama ), merkezi olmayan bir ortamda verileri şifrelemek için blok zinciri teknolojisini kullanan Google Drive veya Dropbox'a benzer bir bulut depolama platformudur.

Storj Projesi ve Whitepaper

Storj'un teknik incelemesine göre , bu merkezi denetim eksikliği, "kullanıcıların üçüncü taraf bir depolama sağlayıcısına güvenmeden verileri depolamasına ve paylaşmasına olanak tanır". Ayrıca şunları ekliyor: "Merkezi olmayanlaştırma, veri arızaları ve kesintileri riskini azaltırken aynı zamanda nesne depolamanın güvenliğini ve gizliliğini artırır."

Bu merkezi olmayan bulut sisteminin temelini, çalışan düğümler arasında (esas olarak blok zincirinin bir bitcoin madencisinin versiyonu) ödülleri ödemek için kullanılan yerel bir kripto para birimi olan STORJ belirteci (STORJ) oluşturur.

Storj temel olarak merkeziyetsiz bir düğüm (Node) ağını kullanarak, kullanıcı verilerini barındırır. Bununla beraber gelişmiş şifreleme yöntemleri ile verilerin güvenliğini sağlar. Birkaç terabayt boş alanı olan her insan Tardigrade uygulaması ile platform üzerinde düğüm (Node) haline gelebilir. Proje hakkında daha kapsamlı bilgilere ve Whitepaper’a ulaşmak için https://www.storj.io/whitepaper bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Storj Token Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 STORJ Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

STORJ Coin Yorum

Detaylı proje incelemesi yapan uzman ve analistler, Storj Coin yorumlarını belirttiler. Öncelikle proje detaylarına göz atalım: Storj Labs'ı başlatmadan önce Wilkinson, değerli metaller değil, bitcoin madenciliği yapıyordu. Bu tutkusu, 2013'te Bitshares'te bir işe girmesine yol açtı ve bu görevi, merkezi olmayan bulut depolama tutkusu projesine odaklanmak için ayrılmadan önce kısa bir süre sürdürdü.

2017 yılında Wilkinson, yenilikçi platformunun gelişimini ilerletmek için Utah Ekonomik Kalkınma Valiliği (GOED) aracılığıyla hibe fonu aldı. Birkaç ay sonra STORJ, birkaç gün içinde 30 milyon dolarlık hedefine ulaşan başarılı bir ilk madeni para teklifine (ICO) sahip oldu.

ICO'dan biraz önce, Storj Labs, öncekinin durgun işlem sürelerinden ve yüksek gaz ücretlerinden kaynaklanan hayal kırıklığı nedeniyle Bitcoin'den Ethereum blok zincirine geçti. Ne yazık ki Wilkinson için, Ethereum'un gaz ücretleri yıllar içinde fırladı, bu hala Storj Labs'ın karlılığını rahatsız eden bir sorun.

Storj projesi, geniş bir ekosistem içerisinde ağa katkılara ödül sunmayı hedeflemektedir. STORJ Coin’i yorumlayan uzman analistler, STORJ Coin’in bulut sistemine sunduğu ekonomik şartları değerlendirmektedir. Storj özellikle kurumsal veriler için geniş bir depolama alanı sunan bir proje olarak olumlu bir yönde değerlendirilmekte ve STORJ Coin için yükseliş beklentileri ifade edilmektedir.

Storj Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

Storj ağı, görüntüleri, videoları, projeleri ve diğer varlıkları belirli bir yerde tek bir yekpare veri merkezinde bulundurmak yerine, her varlığı 80 ayrı parçaya böler ve bunlar daha sonra gezegen genelinde sürekli büyüyen bir düğüm ağı arasında depolanır.

Storj, binlerce bağımsız bilgisayardan oluşan bir ağ üzerinde çalışır. Bu durum geleneksek depolama yöntemlerine yeni bir soluk demektir. Aynı zamanda ağ verimliliği sağlandığında ana bilgisayarlar, verilerinin depolanması için geleneksel bulut depolama hizmetleri kullandıkları zaman karşılaşacaklarından çok daha az ödeme yapar.

STORJ Coin Geleceği

Bireysel tüketiciler Storj platformunu kullanmaktan memnuniyet duysa da, Google Drive ve Amazon Drive gibi merkezi bulut sistemleri muhtemelen gerekli güvenliği ve istenen kullanım kolaylığını sağlar. Aksine, geliştiriciler, Storj'un dağıtılmış depolama ekosisteminden ve gelişmiş güvenlik ve gizlilikten en fazla kazanç elde edecek olanlardır.

Storj Coin, Ethereum tabanlı, DCS geliştiricileri için enerji sağlama hedefi olan bir proje olarak gelecek beklentilerini olumlu yönde oluşturan bir potansiyele sahiptir. Bu nedenle uzmanlar STORJ Coin geleceğine pozitif bakmakla birlikte fiyatının her yıl giderek artacağı düşünülmektedir.

Analistlerin STORJ Coin Fiyat Tahminleri

Bir dizi analistten alınan STORJ fiyat tahmini ayrıntılarını bir araya getiren çoğunluk, önümüzdeki yıllarda orta derecede bir yükseliş eğiliminde. Analistlerin STORJ Coin fiyat tahminlerine göz attığımızda;

 • Gov Capital Analistleri STORJ Tahmini: 2023 senesi için $3.4914 civarlarında değerlendirmede bulunan analistler, 2023 senesi söz konusu olduğunda $ 5.0002 civarlarında bir tahminde bulunuyorlar. Uzun vadede 2026 senesine geldiğimizde ise STORJ Coin tahminleri $ 8.7262 değerinde ifade ediliyor.
 • Walletinvestor Storj Coin Fiyat Tahminleri: STORJ Coin için olağanüstü uzun vadeli yatırım değerlendirmesinde bulunan analister 2023 için maksimum $3.442 değerinde bir fiyat tahmininde bulunurken 2026 yılı geldiğinde fiyat tahminleri için $8.005 değerinde bir öngörüde bulunuyorlar.
 • Price Prediction STORJ Token Tahmini: Storj fiyatının 2023 içinde ortalama $4.00 olacağını düşünen analistler, 2025 yılı için ortalama tahmini fiyat analizlerinde $12.50 değerinde bir tahminde bulunuyorlar, 2030 yılı için ise fiyat tahminleri $84,19 olarak öngörülüyor.
 • Coin Arbitrage STORJ Coin Tahminleri: 2023 yılı için $2.28589 değerinde tahminde bulunan analistler, 2024 senesi için $7.18115 değerinde bir analizde bulunuyorlar ve 2025 için fiyat tahminleri ise STORJ Coin değerinin $11.6191 olacağı yönünde.
 • Digital Coin Analistleri STORJ Fiyat Tahmini: 2023 senesi için $4,49 değerinde fiyat sunan analistler, 2024 senesi geldiğinde fiyat tahminlerinde $6,17 değerinde bir fiyat öne sürüyorlar. 2028 senesi için fiyat tahminleri ise $11,38 değerinde.

Uzmanlara Göre STORJ Token Alınır Mı?

STORJ Coin, ağda bulunan tüm kişilere bulut depolama hizmetini kriptografik şekilde verme olanağı sunar. 2021 senesinde gerçekleşen boğası ile 10 kat değerlenen STORJ Token, gelecek yıllarda da adından söz ettirebilecek bir kripto para birimidir.

STORJ Token uzmanlar tarafından karlı bir yatırım olarak değerlendirilse de yatırım kararı vermeden önce güncel veriler eşliğinde adım atmanız önerilir.

CHR Coin Alınır Mı? Chromia Token Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

STORJ Haberleri ve Anlaşmaları

Storj (STORJ) haberleri;

 • PixelExperience, Storj DCS ile yazılım dağıtımını ölçeklendirdi.
 • FileZilla istemcisi ve Storj DCS platformunun birleşimi ve bu birleşimin avantajları duyuruldu.
 • STORJ Coin son zamanlarda ivme kazanan Web 3.0 coin projeleri arasında yer aldı.

Storj (STORJ) anlaşmaları;

 • Storj platformunun teknoloji ittifakı ortakları, kanal ortakları, açık kaynak ortakları olmak üzere 3 gruba ayırdı içerisinde Couchbase, Filezilla, İnfluxdb, Mınıo gibi isimlerin bulunduğu geniş bir ortaklık zinciri bulunmaktadır.

Storj Coin Avantaj ve Dezavantajları

Storj Coin avantajları;

Storj merkeziyetsiz bir bulut depolama ağı olarak birçok yönden alternatiflerinden ayrılır.

 • İşlem Hızı: Storj Coin yatırımcıları cüzdanlar arası transferde ve alım-satım işlemlerinde kısa bekleme süreleri ile işlemlerini gerçekleştirirler.
 • Erişilebilirlik: Storj Coin istenilen her anda, hemen hemen her hesap üzerinden erişilen bir kripto para birimidir.
 • Düşük Masraf: Storj Coin, cüzdanlar arasına sınır ötesi transferde, takasta düşük işlem ücretleri imkânı sunar.
 • Satış Kazancı: Storj Coin sahipleri, Storj ağında depolama alanı satarak, Storj Coin elde edebilir.

Storj Coin dezavantajları;

 • Merkeziyetsiz Finansal İşlemlere Uzaklık: Storj Coin bulut depolama üzerine merkezleşmiş bir projedir. DeFi ekosistemi ile bağlantılı staking ve borç verme işlemlerinde kullanımı mümkün değildir.

STORJ Coin Hangi Borsalarda Var?

STORJ Coin, bir çok farklı kripto para borsasında listelenmektedir. STORJ Coin şu borsalarda var: Binance, Gate.io, Huobi Global, KuCoin, Kraken, Binance.US, FTX, Bybit, Coinlist Pro, Coinone, OKX, Crypto.com Exchange, MEXC, Uniswap (V3), SushiSwap, Okcoin, Tokocrypto, WazirX, Upbit, Bitrue, XT.COM, BloctoSwap, Bitvavo, BitWell, BTCEX, CoinEx, CoinDCX, ZebPay, DigiFinex, AEX, HitBTC, Hoo, BKEX, Pionex, Nominex, Korbit.

STORJ Coin Piyasa Bilgileri

STORJ Coin toplam arzı 424,999,998 adettir. Maks arzı ise bilinmemektedir. STORJ Coin 13 Mart 2020 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 0.04835 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 28 Mart 2021 tarihinde 3.91 ABD doları olarak görmüştür.

STORJ Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. STORJ Coin satın almak için, Storj Coin, Binance, Kraken, Huobi Global, Coinbase Exchange gibi kripto para borsalarının biri tercih edilerek hesap açılışı gerçekleştirilir.
 2. Borsa web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve akabinde KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi gerçekleştirilir.
 4. Son adım olarak borsanın kripto para satın al menüsünden STORJ Token satın alma emri verilir.
 5. Cüzdana gelen STORJ Token’lar borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Son Sözler

Yazımızda, Uzmanların Storj Coin yorumlarına, geleceğine ilişkin düşüncelerine ve fiyat tahminlerine değinerek detaylı bilgiler verdik. STORJ Coin, fiyat tahminlerinin üzerinde bir performans sergileyerek yatırımcıları ve analistleri heyecanlandırmış bir kripto para birimidir. Portföylerde Storj Coin bulundurmak kazançlı bir yatırım fırsatı olarak düşünülmektedir. Uzmanlara göre STORJ Coin geleceği değer kazanacak bir potansiyele sahiptir.
Sıkça Sorulan Sorular

STORJ Coin fiyatının 2022 sonunda maksimum $2.78 seviyesine ulaşması beklenmektedir.

Toplam arzı 424.999.998 adet olarak görülmektedir.

STORJ Token 13 Mart 2020 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $0.04835 bandına ulaşmıştır.

Uzmanların yaptıkları analizlere göre uzun vadeli kazanç potansiyeli bir yılda + %52,65'tir. Bu bağlamda STORJ yükselmeye devam edecek bir kripto para birimidir.

Storj oldukça popüler bir kripto para birimidir. Bu nedenle de bir çok kripto para borsasında yer alır. Bunlardan bazıları şunlardır: Binance, Coinbase Exchange, Huobi Global, Binance.US, Gate.io, Huobi, FTX

Uzmanlara göre STORJ Coin geleceği parlak görülmektedir. Storj fiyatı bir yılda $2.573’dan $3.928’a kadar çıkabilir.

Shawn Wilkinson ve John Quinn tarafından kurulmuştur.

Uzmanlara göre STORJ, 2030'a kadar $80.77'lık en yüksek fiyat aralığını görebilir.

İlginizi Çekebilir