CHR Coin Geleceği, Yorum - Chromia Fiyat Tahmini Ne?

İşlem ücretlerinin oldukça düşük olması ve kendine ait fikirleri olan kullanıcıların uygulama yapabilmesi altyapılarına olanak tanıyan Chromia platformu son zamanlarda oldukça popülerlik kazandı. Bu yazımızda sizler için, Chromia platformunun kripto para birimi olan CHR Coin geleceğini, fiyat tahminlerini ve uzman yorumlarını mercek altına aldık.

Chromia (CHR) Token Nedir?

CHR Token, Chromia platformunun yerel kripto para birimidir. CHR Token, ETH ağı içerisinde kullanılabilen ve kripto para borsalarında düşük alım satım ücretleri ile öne çıkan kripto para birimlerinden birisidir. Cüzdanlar arası sınır ötesi şeklinde transfere imkan tanır ve ETH tabanlı kripto para cüzdanlarında saklanabilir.

chr coin geleceği

CHR Token Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Chromia projesi İsveç merkezli bir AB şirketi tarafından tasarlanmış olup, Chromaway tarafından oluşturulmuştur. Kurucuları ise, kripto alanında deneyimli ve kökleri BTC’ye uzaman endüstri gazileri Or Perelman, Henrik Hjelte ve Alex Mizrahi’dir

Chromia Whitepaper

Chromia projesi, insanların daha iyi bir dünya için gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştıran bir blok zinciri platformudur. Projenin amacı, mevcut platformların eksikliklerine yanıt olarak tasarlanmış ve yeni nesil dApp'lerin şu anda mümkün olanın ötesine ölçeklenmesini sağlamak için tasarlanmış, merkezi olmayan uygulamalar için yeni bir blok zinciri platformudur.

Proje öncelikleri ise;

 • DApp'lerin milyonlarca kullanıcıya ölçeklenmesine izin vermek.
 • Merkezi uygulamalarla eşliği sağlamak için dApp'lerin kullanıcı deneyimini iyileştirmek.
 • Geliştiricilerin tanıdık paradigmaları kullanarak güvenli uygulamalar oluşturmasına izin vermek.

Proje ayrıntıları ile ilgili detaylı bilgi almak için şu bağlantıya göz atabilirsiniz.

CHR Token Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Chromia Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

CHR Coin Yorum

Uzmanlar CHR Coin yorumlarında, kullanıcılara daha ucuz ve daha hızlı geliştirme süresinin yanı sıra daha ucuz ve daha hızlı işlemlerden yararlanmasını sağladığını, bu nedenle projeyi umutlu gördüklerini dile getirdiler.

Uzmanlar, Chromia’nın, özel, genel veya hibrit bir blok zinciri olarak kullanılabildiğine değinerek, kurumsal blok zinciri altyapısına da dikkat çektiler.

CHR Coin'i Özel Yapan Şey Ne?

Chromia projesi, ETH (Ethereum) ve BSC (Binance Smart Chain) altyapıları için ölçeklenebilirliğin yanı sıra dApp’lerin geliştirilmesi ve ücret yapılarının özelleştirilmesinin sağlanması için yeni nesil merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesine olanak tanır.

Chroma (CHR), Chromia platformu, kullanıcılar ve yatırımcılar arasında karşılıklı olarak yararlı bir ilişki geliştirmek için tasarlanmış ilişkisel blok zincir olarak tanımlanan benzersiz bir mimariye sahiptir.

 • İlişkisel bir veritabanı ile birleştirilmiş bir blok zincirinin gücü.
 • On Chromia Vault Tek Oturum Açma (TOA) Kullanıcılarımızın güvenliğini tehlikeye atmadan şifreyi girerek azaltmak için oluşturulan benzersiz bir özelliktir.
 • Chromia Vault, kullanıcıların Chromia blok zincirindeki belirteçlerini ve dApp'lerini yönetmelerine olanak tanır.
 • Chromia Explorer, kullanıcıların farklı zincirlerdeki işlemleri ve etkinlikleri görselleştirmesine olanak tanıyan tamamen merkezi olmayan bir blok zinciri gezginidir.

CHR Coin Geleceği Ne Olur?

Uzmanlar, CHR Coin geleceği konusunda oldukça iyimser görüşler belirtiyor. Gerek proje altyapı esnekliği ve kullanılabildiği gerek ise Alice projesi gibi popüler oyun altyapıları ortaklıkları sebebiyle geleceğe ışık tutabilecek güvenilir projelerden biri olmasını bekliyorlar.

CHR Coin işlem ücretlerinin oldukça düşük olması ve altyapı güvenliğinin yeterli görünmesi sebebiyle, ilerleyen dönemlerde yatırım sayılarında artış olabileceğini ve buna bağlı olarak CHR Coin’in gelecekte değer kazanabileceğini vurguluyorlar.

Analistlerin CHR Coin Fiyat Tahminleri Ne?

 • Gov Capital Analistleri CHR Token Fiyat Tahmini: 2022 Ortalarında $1.3 değerinde olabileceğini ancak 2022 sonlarına doğru artışın hız kazanabileceğini ve $2 civarına çıkabileceğini belirtiyor.
 • Walletinvestor CHR Coin Fiyat Tahmini: Walletinvestor analistleri de benzer görüşlerde bulunarak, CHR Coin fiyatının 2022 yılının ortalarında 1.3 Dolar civarına gelebileceğini belirterek, 2022 yılı sonlarına doğru ise 1.75 Dolar civarı olabileceğini düşünüyor.
 • Digital Coin Chromia Fiyat Tahmini: DigitalCoin analizinde, Chromia kripto para biriminin fiyatı, önümüzdeki 5 yıl içinde oldukça yükselecek. 2022’de 1,6 dolara çıkmasını ve 2023 yılında fiyatın tekrar düşüşe geçebileceğini belirttiler. Ancak 2024-2025’te ise tekrar yükselerek 5 Dolar civarına gelebileceğini belirttiler. Bu tahmine göre, Chromia karlı bir uzun vadeli yatırım olabilir.
 • TradingBeasts CHR Coin 2022 Fiyat Tahmini: Chromia'nın iyi bir yatırım olup olmadığı sorusuna yanıt veren TradingBeasts, CHR’nin uzun vadede oldukça kazançlı olabileceğini düşünüyor. 2022 yılı sonlarına kadar 1.3 Dolar civarında olabileceğini ancak 2023-2024 Yıllarında 3 Doların üzerinde bir fiyata gelebileceğini düşünüyor.

Uzmanlara Göre CHR Token Alınır Mı?

Uzman analistlerin fiyat tahmini ve analizlerine göre, Chromia 2022 yılından sonra yükselme potansiyeline sahip. Bunun en belirgin özelliklerinden biri ise, dApp altyapısı, kullanıcılara düşük ücretli işlem şansı tanıması ve ilişkisel blok zinciri mimarisi.

Özetle Chromia projesi, uzmanlara göre gelecekte kazandırabilecek yatırımlardan biri olarak görülmektedir. Yatırım yapmadan önce detaylı olarak araştırma yapmak son derece yararınıza olacaktır.

DAR Coin Alınır Mı? Mines Of Dalarnia Token Nasıl Alınır Öğrenin

Chromia Haberleri ve Anlaşmaları

 • 80 Milyon Dolarlık Hibe: Mines of Dalarnia, My Neighbor Alice ve Chromia 80 milyon dolarlık Metaverse Hibe Programı başlattı. Program, iki amiral gemisi oyun ve genel olarak Chromia oyun ekosistemi ile etkileşime giren eklentiler, yardımcı programlar ve bağımsız oyunlar oluşturmak isteyen geliştiricilere toplam 80 milyon ABD doları sağlayacak.
 • Revolve Games, Chromia'yı seçti: CHR'nin yükselen fiyatı, projenin oyun ekosistemi, Blockchain oyun firması Revolve Games'in oyna-kazan ekosistemini inşa etmek ve barındırmak için Chromia'yı seçtiğinin duyurdu.
 • Oddz’un Chromia Hamlesi: Oddz, Chromia Teknolojisinin Entegrasyonunu ve CHR Jetonları için opsiyon ticaretini duyurdu. Oddz ve Chromia, Chromia'nın yerel jetonu için seçenekler ve türev ticareti sağlamak ve gelecekte Chromia ekosisteminden başka jetonların eklenmesini keşfetmek için iş birliği yapacak.

CHR Coin Avantaj ve Dezavantajları

Sizler için, Chromia projesi ve onun kripto para birimi olan CHR Token kullanımının avantaj ve dezavantajlarını sıraladık.

Avantajlar:

 • İşlem hantallığının minimize edilmesi: Blockchain altyapılı oyun projelerinin büyük bölümünde hantallık problemine değinilmektedir. CHR, bu hantallığı büyük ölçüde ortadan kaldırarak daha hızlı onay alınmasını sağlamaktadır.
 • Düşük işlem ücreti: Chromia yatırımcıları, diğer altyapılara nazaran daha düşük işlem ücreti ile ödeme avantajlarından yararlanabilir.
 • Çok yönlülük: Chromia proje altyapısı oldukça esnektir. Bu nedenle hem yazılım geliştiriciler, şirketler ve son kullanıcı gibi birçok kitleye hitap eder.

Dezavantajlar:

 • Fiyat oynaklığı: Diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi CHR Coin de fiyat oynaklığına maruz kalabilir. Bu nedenle dikkatli yatırım yapılmalıdır.
 • Saldırı riski: Yine diğer birçok kripto para altyapısının da maruz kaldığı saldırı riskinin bulunması diğer bir dezavantaj olarak görülüyor. Yatırımları soğuk cüzdanlarda saklaman bu sorunu çözebilir.

CHR Coin Nereden Alınır? CHR Token Nasıl Alınır?

Chromia Token satın almak için, Binance, Huobi gibi global kripto para borsalarından herhangi biri tercih edilebilir.

Kayıt ve KYC doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra şu adımlar izlenerek satın alma işlemleri başlatılır:

 1. Kripto para borsası hesaba giriş yapıldıktan bakiye / para yükleme işlemi yapılır. Bakiyenin hesabınıza yansımasından sonra ikinci adıma geçilir.
 2. Kripto para satın al menüsünden CHR Token satın alma emri verilir ve satın alma işlemi tamamlanır.
 3. Cüzdana yansıyan CHR Token’lar mevcut borsada ya da soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Özetleyecek Olursak

Yazımızda CHR projesi ile ilgili birçok detaya değindik. Kısaca özetlemek gerekirse Chromia projesi ve onun yerel kripto parası olan CHR Coin, düşük işlem ücreti, oyun sektörüne yakınlığı ve yazılım geliştiricilere uygun altyapı sunması nedeniyle oldukça popüler bir proje. Uzmanlara göre gelecekte bunun sonucu olarak fiyat artışları yaşanabilir.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

20 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $1.50 görmüştür.

Uzmanlara göre 2022 yılında artış gelebilir ancak uzun vadede daha değerli artışlar gözlemlenebilir.

Binance, Huobi global, KuCoin gibi global borsalarda listelenmektedir.

Uzmanlara göre CHR Coin geleceği oldukça parlak. Bunun en başlıca sebebi proje altyapısı ve düşük işlem ücretleri.

İsveç merkezli bir AB şirketi tarafından tasarlanmış olup, Chromaway tarafından kurulmuştur.

Uzmanlara göre hedef fiyatlar 2022 yılı için 1,3 ila 1,4 Dolar. 2023 Yılı için ise 1,5 Dolar, 2024 için hedef fiyat ise 1,8 Dolar civarı.

Yıl sonunda küçük artışlar gözlemlenebilir ancak asıl artışın 2022 Yılında gelmesi bekleniyor.

CHR Coin maks arzı 1.000.000.000 adettir.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA