Contact us to AD (300x250)

Chromia Nedir? 7 Uzmandan CHR Coin Yorum, Fiyat Tahminleri Ve Geleceği 2023-26İşlem ücretlerinin oldukça düşük olması ve kendine ait fikirleri olan kullanıcıların uygulama yapabilmesi altyapılarına olanak tanıyan Chromia platformu son zamanlarda oldukça popülerlik kazandı. Bu yazımızda sizler için, Chromia platformunun kripto para birimi olan CHR Coin geleceğini, fiyat tahminlerini ve uzman yorumlarını mercek altına aldık.

Chromia Projesi Nedir?

Chromia projesi, blok zinciri teknolojisi ile veri tabanı teknolojisi arasında bir köprü görevi görür. Bu sayede, kullanıcılar verileri güvenli bir şekilde saklayabilir ve paylaşabilirler. Chromia, özellikle oyun, finans, sağlık, e-ticaret ve lojistik gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Chromia platformu, birçok ölçeklenebilirlik sorununu çözen tek bir veri tabanı yerine, birden fazla veri tabanı kullanarak daha yüksek bir ölçeklenebilirlik sunar. Ayrıca, platformun geliştiricileri tarafından sağlanan hazır araçlar, uygulama geliştirme sürecini kolaylaştırır ve hızlandırır.

CHR Coin Nedir?

CHR Belirteci, Chromia platformunun yerel kripto para birimidir. CHR Token, ETH ağı içerisinde kullanılabilen ve kripto para borsalarında düşük alım satım ücretleri ile öne çıkan kripto para birimlerinden birisidir. Cüzdanlar arası sınır ötesi şeklinde transfere imkan tanır ve ETH tabanlı kripto para cüzdanlarında saklanabilir.

chr coin geleceği

CHR Token Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Chromia projesi İsveç merkezli bir AB şirketi tarafından tasarlanmış olup, Chromaway tarafından oluşturulmuştur. Kurucuları ise, kripto alanında deneyimli ve kökleri BTC’ye uzaman endüstri gazileri Or Perelman, Henrik Hjelte ve Alex Mizrahi’dir

Chromia Projesi ve Teknik Makale

Chromia projesi, insanların daha iyi bir dünya için gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştıran bir blok zinciri platformudur. Projenin amacı, mevcut platformların eksikliklerine yanıt olarak tasarlanmış ve yeni nesil dApp'lerin şu anda mümkün olanın ötesine ölçeklenmesini sağlamak için tasarlanmış, merkezi olmayan uygulamalar için yeni bir blok zinciri platformudur.

Proje öncelikleri ise;

 • DApp'lerin milyonlarca kullanıcıya ölçeklenmesine izin vermek.
 • Merkezi uygulamalarla eşliği sağlamak için dApp'lerin kullanıcı deneyimini iyileştirmek.
 • Geliştiricilerin tanıdık paradigmaları kullanarak güvenli uygulamalar oluşturmasına izin vermek.

Proje ayrıntıları ile ilgili detaylı bilgi almak için şu bağlantıya göz atabilirsiniz.

CHR Token Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Chromia Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

CHR Coin Yorum

Uzmanlar CHR Coin yorumlarında, kullanıcılara daha ucuz ve daha hızlı geliştirme süresinin yanı sıra daha ucuz ve daha hızlı işlemlerden yararlanmasını sağladığını, bu nedenle projeyi umutlu gördüklerini dile getirdiler.

Uzmanlar, Chromia’nın, özel, genel veya hibrit bir blok zinciri olarak kullanılabildiğine değinerek, kurumsal blok zinciri altyapısına da dikkat çektiler. Chromia platformunun kullanımı arttıkça, CHR Coin'in talebi de artabilir. Platform, özellikle oyun, finans, sağlık, e-ticaret ve lojistik gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve kullanıcılar için özelleştirilebilir ve ölçeklenebilir bir veri tabanı çözümü sunar. Eğer Chromia platformu bu sektörlerde başarılı olursa, CHR Coin'in fiyatı olumlu etkilenebilir.

CHR Coin'i Özel Yapan Şey Ne?

Chromia platformu, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanır. İşte Chromia'nın bazı benzersiz özellikleri:

 • Veri Tabanı Çözümleri: Chromia, blok zinciri teknolojisi ile veri tabanı teknolojisi arasında bir köprü görevi görür. Bu sayede, kullanıcılar verileri güvenli bir şekilde saklayabilir ve paylaşabilirler.
 • Birden Fazla Veri Tabanı: Chromia platformu, birçok ölçeklenebilirlik sorununu çözen tek bir veri tabanı yerine, birden fazla veri tabanı kullanarak daha yüksek bir ölçeklenebilirlik sunar.
 • Özelleştirilmiş Token'lar: Chromia platformunda, farklı uygulamalar için özelleştirilmiş token'lar oluşturmak da mümkündür.
 • Akıllı Sözleşmeler: Akıllı sözleşmeler yoluyla reklam alışverişlerinin güvenliğini sağlar.
 • Geliştirici Araçları: Chromia platformu, geliştiriciler tarafından sağlanan hazır araçlar, uygulama geliştirme sürecini kolaylaştırır ve hızlandırır.
 • Oyun Sektörüne Yönelik Çözümler: Platform, özellikle oyun sektörüne yönelik çözümler sunar ve oyun geliştiricilerinin platformu kullanarak merkezi olmayan oyunlar geliştirmelerine olanak tanır.
 • Şeffaflık ve Güvenlik: Chromia, blok zinciri teknolojisi sayesinde ödemelerin güvenliğini ve işlemlerin şeffaflığını artırır.

Bu özellikler, Chromia platformunun birçok sektördeki kullanıcılara ölçeklenebilir, özelleştirilebilir ve güvenli veri tabanı çözümleri sunmasını sağlar.

CHR Coin Geleceği

CHR Coin, platformun kullanımı için gereklidir ve blok zinciri teknolojisi sayesinde kullanıcılar arasındaki işlemlerin güvenli ve şeffaf bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

CHR Coin'in geleceği hakkında yorum yapmak zordur, ancak Chromia platformu genel olarak olumlu bir izlenim yaratmaktadır. Platform, özellikle oyun, finans, sağlık, e-ticaret ve lojistik gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve kullanıcılar için özelleştirilebilir ve ölçeklenebilir bir veri tabanı çözümü sunar.

Ayrıca, Chromia platformu, birden fazla veri tabanı kullanarak daha yüksek bir ölçeklenebilirlik sunar ve geliştiriciler tarafından sağlanan hazır araçlar, uygulama geliştirme sürecini kolaylaştırır ve hızlandırır.

Analistlerin CHR Coin Fiyat Tahminleri Ne?

 • Gov Capital Analistleri CHR Token Fiyat Tahmini: 2023 Ortalarında $1.3 değerinde olabileceğini ancak 2023 sonlarına doğru artışın hız kazanabileceğini ve $2 civarına çıkabileceğini belirtiyor.
 • Walletinvestor CHR Coin Fiyat Tahmini: Walletinvestor analistleri de benzer görüşlerde bulunarak, CHR Coin fiyatının 2023 yılının ortalarında 1.3 Dolar civarına gelebileceğini belirterek, 2024 yılı sonlarına doğru ise 1.75 Dolar civarı olabileceğini düşünüyor.
 • Digital Coin Chromia Fiyat Tahmini: DigitalCoin analizinde, Chromia kripto para biriminin fiyatı, önümüzdeki 5 yıl içinde oldukça yükselecek. 2023’de 1,6 dolara çıkmasını ve 2023 yılında fiyatın tekrar düşüşe geçebileceğini belirttiler. Ancak 2024-2025’te ise tekrar yükselerek 5 Dolar civarına gelebileceğini belirttiler. Bu tahmine göre, Chromia karlı bir uzun vadeli yatırım olabilir.
 • TradingBeasts CHR Coin 2023 Fiyat Tahmini: Chromia'nın iyi bir yatırım olup olmadığı sorusuna yanıt veren TradingBeasts, CHR’nin uzun vadede oldukça kazançlı olabileceğini düşünüyor. 2024 yılı sonlarına kadar 1.3 Dolar civarında olabileceğini ancak 2023-2024 Yıllarında 3 Doların üzerinde bir fiyata gelebileceğini düşünüyor.

Uzmanlara Göre CHR Token Alınır Mı?

Uzman analistlerin fiyat tahmini ve analizlerine göre, Chromia 2024 yılından sonra yükselme potansiyeline sahip. Bunun en belirgin özelliklerinden biri ise, dApp altyapısı, kullanıcılara düşük ücretli işlem şansı tanıması ve ilişkisel blok zinciri mimarisi.

Özetle Chromia projesi, uzmanlara göre gelecekte kazandırabilecek yatırımlardan biri olarak görülmektedir. Yatırım yapmadan önce detaylı olarak araştırma yapmak son derece yararınıza olacaktır.

DAR Coin Geleceği ne olur? Mines Of Dalarnia Yorumları ve Fiyat Tahminleri

Chromia Haberleri ve Anlaşmaları

 • 80 Milyon Dolarlık Hibe: Mines of Dalarnia, My Neighbor Alice ve Chromia 80 milyon dolarlık Metaverse Hibe Programı başlattı. Program, iki amiral gemisi oyun ve genel olarak Chromia oyun ekosistemi ile etkileşime giren eklentiler, yardımcı programlar ve bağımsız oyunlar oluşturmak isteyen geliştiricilere toplam 80 milyon ABD doları sağlayacak.
 • Revolve Games, Chromia'yı seçti: CHR'nin yükselen fiyatı, projenin oyun ekosistemi, Blockchain oyun firması Revolve Games'in oyna-kazan ekosistemini inşa etmek ve barındırmak için Chromia'yı seçtiğinin duyurdu.
 • Oddz’un Chromia Hamlesi: Oddz, Chromia Teknolojisinin Entegrasyonunu ve CHR Jetonları için opsiyon ticaretini duyurdu. Oddz ve Chromia, Chromia'nın yerel jetonu için seçenekler ve türev ticareti sağlamak ve gelecekte Chromia ekosisteminden başka jetonların eklenmesini keşfetmek için iş birliği yapacak.

CHR Coin Avantaj ve Dezavantajları

Sizler için, Chromia projesi ve onun kripto para birimi olan CHR Token kullanımının avantaj ve dezavantajlarını sıraladık.

Avantajlar:

 • İşlem hantallığının minimize edilmesi: Blockchain altyapılı oyun projelerinin büyük bölümünde hantallık problemine değinilmektedir. CHR, bu hantallığı büyük ölçüde ortadan kaldırarak daha hızlı onay alınmasını sağlamaktadır.
 • Düşük işlem ücreti: Chromia yatırımcıları, diğer altyapılara nazaran daha düşük işlem ücreti ile ödeme avantajlarından yararlanabilir.
 • Çok yönlülük: Chromia proje altyapısı oldukça esnektir. Bu nedenle hem yazılım geliştiriciler, şirketler ve son kullanıcı gibi birçok kitleye hitap eder.

Dezavantajlar:

 • Fiyat oynaklığı: Diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi CHR Coin de fiyat oynaklığına maruz kalabilir. Bu nedenle dikkatli yatırım yapılmalıdır.
 • Saldırı riski: Yine diğer birçok kripto para altyapısının da maruz kaldığı saldırı riskinin bulunması diğer bir dezavantaj olarak görülüyor. Yatırımları soğuk cüzdanlarda saklaman bu sorunu çözebilir.

Chromia (CHR) Coin Piyasa Bilgileri

Chromia (CHR) Coin Coinmarketcap verilerine göre Maks arzı: 1,000,000,000,000 Adettir. Toplam arzı: 690,499,228,330 Adettir. Projenin piyasa bilgileri belirli aralıklarla değişebilir yada güncellenebilir. Bu nedenle güncel fiyat ve piyasa bilgilerini Coinmarketcap web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. CHR Coin, tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) seviyesine ABD Doları olarak ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değeri olan (ATL) seviyesini tarihinde ABD Doları olarak görmüştür.

CHR Coin Hangi Borsalarda Var?

Chromia (CHR) Coin birden fazla kripto para borsasında yer almaktadır. CHR Coin'i listeleyen kripto para borsalarından en popüler olanlardan bazıları şunlardır:

 • Binance
 • Gate.io
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Kraken
 • Bybit

CHR Coin Nasıl Satın Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek basitçe satın alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her kripto para borsası için farklı prosedürler bulunabilir. Yatırım yapmayı hedeflediğiniz borsa hakkında daha fazla bilgi almanızda yarar var.

 1. Adım kripto para borsasına kaydolun: CHR Coin satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekir. Popüler borsalar arasında Coinbase, Binance, Kraken gibi borsalar bulunur.
 2. Adım Hesabınızı doğrulayın: Kripto para borsasına kaydolduktan sonra, hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu, birkaç işlem belgesi göndermenizi ve kişisel bilgilerinizi doğrulamanızı gerektirir.
 3. Adım Fon ekleyin: Hesabınızı doğruladıktan sonra, fon eklemeniz gerekir. Bu, banka havalesi, kredi kartı gibi yollarla yapılabilir.
 4. Adım CHR satın alın: Son olarak fonlarınız eklendiğinde, kripto para borsası tarafından sunulan fiyatları kullanabilir ve istediğiniz miktarda CHR Coin satın alabilirsiniz.

Not: Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hesap açabilir, ömür boyu geçerli olacak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Özet

Yazımızda CHR projesi ile ilgili birçok detaya değindik. Kısaca özetlemek gerekirse Chromia projesi ve onun yerel kripto parası olan CHR Coin, düşük işlem ücreti, oyun sektörüne yakınlığı ve yazılım geliştiricilere uygun altyapı sunması nedeniyle oldukça popüler bir proje. Chromia platformunun özellikleri ve sektörlerdeki potansiyel kullanımı göz önüne alındığında, CHR Coin'in geleceği umut vaat edebilir.
Sıkça Sorulan Sorular

20 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $1.50 görmüştür.

Uzmanlara göre 2023 yılında artış gelebilir ancak uzun vadede daha değerli artışlar gözlemlenebilir.

Binance, Huobi global, KuCoin gibi global borsalarda listelenmektedir.

Uzmanlara göre CHR Coin geleceği oldukça parlak. Bunun en başlıca sebebi proje altyapısı ve düşük işlem ücretleri.

İsveç merkezli bir AB şirketi tarafından tasarlanmış olup, Chromaway tarafından kurulmuştur.

Uzmanlara göre hedef fiyatlar 2023 yılı için 1,3 ila 1,4 Dolar. 2024 Yılı için ise 1,5 Dolar, 2025 için hedef fiyat ise 1,8 Dolar civarı.

Yıl sonunda küçük artışlar gözlemlenebilir ancak asıl artışın 2023 Yılında gelmesi bekleniyor.

CHR Coin maks arzı 1.000.000.000 adettir.