Moonbeam projesi 2019 yılında başlatılan bir proje olarak yalnızca EVM uygulamasından düşündüğünüzden çok daha fazlası olarak nitelendirilmektedir. Moonbeam kurucusunun iddialı geçmişi ile proje sağlam bir proje olarak değerlendirilirken GLMR Coin geleceğinde neler bekleniyor? Moonbeam fiyat tahminleri neler? Birlikte inceleyelim.

Moonbeam (GLMR) Token Nedir?

Moonbeam projesi, Polkadot üzerinde yer alan Ethereum uyumlu, akıllı sözleşme parachaindir. EVM uygulamasından daha fazlası olarak Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, aboneliklerini, günlüklerini ve daha fazlasını yansıtan uzmanlaşmış son derece donanımlı bir parachaindir.

glmr coin geleceği

Moonbeam platformunun yerel kripto para birimi GLMR Token ile yönetişim, işlem ücretleri ödeme, staking ve likidite sağlanarak ödül kazanılabilir.

GLMR Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Moonbeam Network PureStake'in CEO'su Derek Yoo tarafından kurulmuştur ve Moonbeam ekibi içerisinde Stefan Mehlhorn, Katie Butler ve Nate Hamilton gibi isimler yer almaktadır.

Moonbeam (GLMR) Whitepaper

Moonbeam projesini incelediğimizde önceliklerinin güvenlik, kullanılabilirlik ve özellikler olarak sıralandığını görürüz. Ekibin temel amacı, Subsrate tabanlı bir ortamda Solidit projeleri oluşturmak veyahut yeniden dağıtmak için Ethereum geliştirici araçlarının kullanımı kolaylaştırmak olarak kısaca özetlenebilir.

Moonbeam projesi hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşmak için https://www.purestake.com/ bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Moonbeam (GLMR) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 GLMR Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

GLMR Coin Yorum

Moonbeam platformu temel Ethereum özellik setini genişleterek donanımlı bir profil çizmektedir. GLMR Coin bu donanım sayesinde kripto para uzmanları tarafından onaylanan bir kripto para birimi olarak ifade edilmektedir.

Moonbeam Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

 • Moonbeam ağı, Solidity veya Vyper tabanlı akıllı sözleşmelere sahip geliştiricilerin çoklu zincire geçmelerini ve etkilerini Polkadot ekosistemi üzerinde geliştirmelerini olanaklı hale getirir. Polkadot'un blok zinciri, iş yüklerinin yeni bir katmanda sorunsuz bir şekilde paylaşımını sağlar.
 • Moonbeam'i kullanan, Ethereum geliştiricileri, Ethereum ağının giderleri ve kısıtlamaları sebebiyle ölçeklenebilirlik zorluklarını aşabilir.
 • Moonbeam, Substrate üzerinde Ethereum benzeri bir ortam sunmaktadır. Moonbeam, geliştiricilerin halihazırda kullandıkları araçları ve entegrasyonları kullanarak mevcut akıllı sözleşmelerini kolayca yeniden dağıtmalarını sağlamaktadır.
 • Moonbeam aracılığı sayesinde geliştiriciler, mevcut Ethereum DApp'lerini Polkadot'a taşıyabilir ya da tanıdık Ethereum geliştirme araçlarını kullanarak yeni dApp'ler oluşturabilir. Moonbeam'deki araçlar, ön uç dApp'ler zincirler arasında hareket ettirildiğinde minimum değişiklik olmasını sağlar.

GLMR Coin Geleceği

Moonbeam projesi kullanıcılarına kolaylıklar sunmak adına Substrate üzerinde Ethereum benzeri bir yer sunarak mevcut akıllı sözleşmelerin kolayca yeniden dağıtılmasını sağlamaktadır. Moonbeam bunun yanı sıra aynı zamanda tüm Polkadot para zincirlerinin üzerine inşa edilen Subsrate çevresinden de yararlandığı için GLMR Coin fiyatının gelecekte yüksek seviler ile buluşmasının yüksek bir olasılık olduğu uzmanlar tarafından ifade edilmektedir.

Analistlerin GLMR Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin fiyat tahminlerini incelediğimizde;

 • Coin Arbitrage Analistleri GLMR Coin Fiyat Tahmini: Uzman analistlerin fiyat tahminleri incelendiğinde 2022 yılı için $10,4920 dolar değerinde fiyat analizinde bulunan Coin Arbitrage ekibinin 2023 yılı için $18,6737 değerinde bir fiyat tahmininde bulundukları görülmektedir. 2024 yılı için $30,2140 öngörüsünde bulunan analistler 2025 yılına geldiğimizde fiyat tahminlerinde $48,8863'lık bir beklenti içerisindedir.
 • Price Prediction GLMR Token Fiyat Tahmini: 2022 senesi için maksimum $13,38 değerinde tahminde bulunan analistler 2023 senesi için $19,72 değerinde maksimum bir öngörüde bulunurken 2027 yılına geldiğimizde fiyat tahminlerinde ortalama $71,25 değerinde bir sayı vermektedir. Uzun vadede uzman analistlerin 2031 yılı için fiyat tahminleri ise $386,58 değerindedir.
 • Digital Coin MoonbeamToken Fiyat Tahmini: 2022 yılı söz konusu olduğunda $11.4 değerinde bir tahminde bulunan analistler 2024 yılı için $14.52 tahmininde bulunurken 2027 fiyat öngörülerinde $23,91 değerinde bir fiyat vermektedir. Digital Coin analistlerine göre GLMR Coin fiyatı 2029 senesinde $35,96 değerindedir.
 • Walletinvestor GLMR Token Tahmini: Walletinvestor analistlerine göre GLMR Token 1 yıllık vadede kötü bir yatırım olarak ifade edilmektedir. 2023 için maksimum $10,105 değerinde bir başlangıç fiyatı veren analistler 2025 senesi için ortalama $8,373 değerinde bir fiyat vermektedir. 2026 senesine geldiğimizde maksimum değerlerinde çok büyük fark olmayan analistlerin fiyat tahmini maksimum $8,183 değerindedir.
 • TradingBeasts Moonbeam (GLMR) Coin Tahmini: 2022 senesi için ortalama $14.76226 değerinde bir tahminde bulunan analistler 2023 yılına geldiğimizde fiyat tahminlerinde $23.72992 değerinde bir tahminde bulunuyor. 2025 yılı fiyat tahminlerinde ise maksimum $31.52256 bir fiyat analizi ortaya çıkıyor.

Uzmanlara Göre GLMR Token Alınır Mı?

Uzman analistlerin fiyat analizleri incelendiğinde genel tabloya baktığımızda pozitif yönde değerlendirmeler bulunuyor. Bunun yanı sıra uzmanlar Moonbeam projesinin sağlam temellere dayandığını ve bu nedenle de umut vaat ettiğini ifade ediyor.

GLMR Token için yatırım kararı vermeden önce güncel veriler ışığında kapsamlı bir araştırma yapmanız tavsiye edilir.

JOE Coin Alınır Mı? JOE Token Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Moonbeam (GLMR) Haberleri ve Anlaşmaları

Moonbeam (GLMR) Haberleri

 • DeFi yield farming havuzlarını otomatikleştiren DeFi protokolü Dot.Finance, Binance Smart Chain’den (BSC) Polkadot Blockchain’deki ikinci parachain olan Moonbeam’e geçtiğini duyurdu.
 • Moonbeam (GLMR), “Popüler Analist: Bu 5 Altcoin Büyük Ralliler Yapabilir!” başlığı altında gündem oldu.

Moonbeam (GLMR) Anlaşmaları

 • Moonbeam, Moonbase Alpha'da İlk API Hizmetini oluşturmak için OnFinality ile ortak oldu.
 • Moonbeam ve Ocean Protocol Partner, Polkadot ekosistemine yeni bir veri ekonomisi getireceğini duyurdu.
 • Moonbeam Network, Chainlink Oracle Network'ü TestNet'e entegre etti.

GLMR Coin Avantaj ve Dezavantajları

GLMR Token Avantajları;

 • Minimal Değişiklikler: Geliştiriciler, yeniden yazmaya veyahut yeniden yapılandırmaya gitmeden mevcut Solidity akıllı sözleşmelerini hemen kullanabilir.
 • Mevcut Geliştirici Araçlarının Kullanımı: MetaMask, Hardhat, Waffle, Remix ve Truffle gibi popüler araçları eksiksiz bir Web3 RPC uç noktası seti aracılığıyla bağlayabilirsiniz. Web3.Js veya Ethers.Js gibi iyi bilinen Javascript kitaplıklarını kullanabilirsiniz.
 • Birleşik Hesaplar, Adresler ve İmzalar: Moonbeam ile etkileşim kurmak için mevcut Ethereum H160 hesapları ve ECDSA imzaları kullanılır.
 • Polkadot'taki Çoğu Entegrasyondan Yararlanma: Moonbeam'de halihazırda inşa edilen mevcut köprüler, cüzdanlar ve diğer araçlar kullanılır.

GLMR Token Dezavantajları;

 • Rekabet: Diğer Ethereum tabanlı ağlar arasında yüksek bir rekabet varlığını sürdürür. Moonbeam bazı zamanlarda rakiplerinin gerisinde kalabilir.
 • Yüksek Voltalite: GLMR Coin yüksek volatilitesi ile riskli bir yatırım tercihidir.

GLMR Token Nasıl ve Nereden Alınır?

 1. GLMR Token satın almak için, Binance, Gate.io, Kraken gibi kripto para borsalarının birinde hesap açılır.
 2. Borsa web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve akabinde KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi gerçekleştirilir.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden GLMR Token satın alınır.
 5. Cüzdana gelen GLMR Token’lar borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Özetleyecek Olursak

Moonbeam platformu nitelikli ve umut vaat bir platform olarak görülmektedir ve bu platformun yerel Token’ı olan GLMR Coin aynı paralelde umut vaat eden, gelecek için yükseliş potansiyeli taşıyan bir kripto para birimidir.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

Tüm zamanların en yüksek değeri $437,07 olarak kayıtlara geçmiştir.

Walletinvestor analistlerine göre GLMR Coin 2.881 USD'den 2.305 USD'ye düşebilir. Değişim % -20.0729 olarak görülecektir.

Moonbeam (GLMR) Coin, Binance, KuCoin, Kapı.io, Kraken gibi uluslararası borsalarda listelenmektedir.

Analistlere göre GTCoin gelecekte değerlenecek bir kripto para birimidir. GateToken (GT) Coin 5 yıl içerisinde $32.554’a yükselebilir.

Moonbeam 2019’da Pure Stake'den Derek Yoo tarafından başlatıldı.

Analistlere göre Moonbeam (GLMR) Coin gelecekte değerlenecek bir kripto para birimidir. GateToken (GT) Coin 5 yıl içerisinde $49,99’a yükselebilir.

Usta analist görüşlerine bakılırsa, GLMR Coin fiyatının 2022 sonunda maksimum 13,38$ seviyesine ulaşması beklenmektedir.

Moonbeam (GLMR) toplam arzı 1.004.619.521 adet ile sınırlandırılmıştır.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA