Contact us to AD (300x250)

Analistlerden GLMR Coin Geleceği 2023 – Moonbeam Fiyat Tahminleri Ve Uzman YorumlarıMoonbeam projesi 2019 yılında başlatılan bir proje olarak yalnızca EVM uygulamasından düşündüğünüzden çok daha fazlası olarak nitelendirilmektedir. Moonbeam kurucusunun iddialı geçmişi ile proje sağlam bir proje olarak değerlendirilirken GLMR Coin geleceğinde neler bekleniyor? Moonbeam fiyat tahminleri neler? Birlikte inceleyelim.

Moonbeam (GLMR) Coin Nedir?

Moonbeam projesi, Polkadot üzerinde yer alan Ethereum uyumlu, akıllı sözleşme parachaindir. EVM uygulamasından daha fazlası olarak Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, aboneliklerini, günlüklerini ve daha fazlasını yansıtan uzmanlaşmış son derece donanımlı bir parachaindir.

glmr coin geleceği

Moonbeam platformunun yerel kripto para birimi GLMR Coin ise Moonbeam tarafından kullanılan bir ERC-20 tokenidir. Kullanıcılar bu jeton aracılığı ile yönetişim, işlem ücretleri ödeme, staking ve likidite sağlanarak ödül kazanılabilir.

GLMR Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Moonbeam ağının geliştirilmesi, PureStake adlı bir şirket tarafından öncülük edilmiştir. PureStake, Moonbeam'in geliştirilmesi için özel bir ekip oluşturmuş ve ağın altyapısını oluşturmuştur. Ancak, GLMR veya Moonbeam'in sahibi ya da kurucusu olarak tek bir kişi ya da şirket yoktur. Moonbeam, bir açık kaynaklı proje olarak geliştirilmiştir ve topluluk tarafından desteklenmektedir.

Moonbeam (GLMR) Whitepaper

Moonbeam, bir Polkadot tabanlı ağdır ve Polkadot ekosistemi içinde yer alan bir blok zinciri protokolüdür. GLMR, Moonbeam ağının yerel tokenidir ve ağda ödeme aracı olarak kullanılır. Ayrıca Moonbeam ağındaki merkezi olmayan uygulamaların kullanımı için bir maliyet unsuru olarak kullanılır.

Moonbeam projesini incelediğimizde önceliklerinin güvenlik, kullanılabilirlik ve özellikler olarak sıralandığını görürüz. Ekibin temel amacı, Subsrate tabanlı bir ortamda Solidit projeleri oluşturmak veyahut yeniden dağıtmak için Ethereum geliştirici araçlarının kullanımı kolaylaştırmak olarak kısaca özetlenebilir.

Moonbeam projesi hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşmak için https://www.purestake.com/ bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Moonbeam (GLMR) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 GLMR Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

GLMR Coin Yorum

Moonbeam, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi için tasarlanmış bir blok zinciri protokolüdür ve Polkadot ekosistemi içinde yer almaktadır. Polkadot, farklı blok zincirlerinin bir arada çalışabilmesini sağlayan bir blok zinciri protokolüdür. Moonbeam, Polkadot ağı üzerinde çalışan bir parachain olarak hizmet verir ve Ethereum tabanlı uygulamaların da bu ağda çalışmasını sağlar. Uzmanlar GLMR Coin yorum ve analizlerine şöyle devam ettiler;

Moonbeam platformu temel Ethereum özellik setini genişleterek donanımlı bir profil çizmektedir. GLMR Coin bu donanım sayesinde kripto para uzmanları tarafından onaylanan bir kripto para birimi olarak ifade edilmektedir. Moonbeam, Polkadot ekosistemi içinde yer alan bir blok zinciri protokolü olarak, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesinde büyük bir potansiyele sahiptir. Bu nedenle, GLMR tokeni de gelecekte potansiyel olarak değer kazanabilir.

GLMR Coin Geleceği

Moonbeam projesi kullanıcılarına kolaylıklar sunmak adına Substrate üzerinde Ethereum benzeri bir yer sunarak mevcut akıllı sözleşmelerin kolayca yeniden dağıtılmasını sağlamaktadır. Moonbeam bunun yanı sıra aynı zamanda tüm Polkadot para zincirlerinin üzerine inşa edilen Subsrate çevresinden de yararlandığı için GLMR Coin'in gelecekte yüksek seviler ile buluşmasının yüksek bir olasılık olduğu uzmanlar tarafından ifade edilmektedir.

Moonbeam, DeFi uygulamaları, merkezi olmayan borsalar, oyunlar ve diğer uygulamalar için birçok özellik sunar. Özellikle Ethereum geliştiricileri için birçok avantaj sunar. Ethereum geliştiricileri, var olan Ethereum projelerini Polkadot ağına kolayca taşıyabilir ve ayrıca Moonbeam'in ölçeklenebilirlik özelliklerinden yararlanarak daha iyi performans elde edebilirler.

Moonbeam Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

Moonbeam'in benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • EVM Uyumluluğu: Moonbeam, Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu olduğu için, Ethereum tabanlı uygulamaların Moonbeam ağına taşınmasını kolaylaştırır. Bu da Ethereum topluluğu için yeni bir geliştirme imkanı sunar.
 • DeFi ve NFT Odaklı: Moonbeam Projesi, merkezi olmayan finans (DeFi) ve tokenleştirilmiş varlık (NFT) uygulamalarının geliştirilmesi için tasarlanmıştır. Bu nedenle, bu alandaki uygulamalar için daha yüksek performans, düşük maliyet ve daha fazla esneklik sunar.
 • Parachain: Proje, Polkadot ağı üzerinde çalışan bir parachain'dir. Bu sayede, Polkadot ekosistemi içindeki diğer blok zincirleriyle kolay bir şekilde etkileşim kurabilir ve çapraz zincir işlemleri gerçekleştirebilir.
 • Geliştiriciler için Kolay Kullanım: Moonbeam, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları hızlı ve kolay bir şekilde geliştirmesine olanak sağlayan araçlar ve kütüphaneler sunar. Bu da uygulama geliştirme sürecini daha hızlı ve daha verimli hale getirir.

Moonbeam'in bu özellikleri, blok zinciri alanında yeni bir dönem başlatması ve Polkadot ekosistemi içinde önemli bir yer edinmesi için yeterli potansiyele sahiptir.

Analistlerin GLMR Coin Fiyat Tahminleri

Kripto para birimlerinin fiyatları, piyasa koşullarına ve birçok faktöre bağlı olarak oldukça volatildir. Bu nedenle, bir kripto para biriminin gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek her zaman doğru değildir ve herhangi bir yatırım kararı vermeden önce diğer faktörleri de dikkate almak gerekir. Analistlerin fiyat tahminlerini incelediğimizde;

 • Coin Arbitrage Analistleri GLMR Coin Fiyat Tahmini: Uzman analistlerin fiyat tahminleri incelendiğinde 2023 yılı için $1,4920 dolar değerinde fiyat analizinde bulunan Coin Arbitrage ekibinin 2024 yılı için $11,6737 değerinde bir fiyat tahmininde bulundukları görülmektedir. 2025 yılı için $22,2140 öngörüsünde bulunan analistler 2026 yılına geldiğimizde fiyat tahminlerinde $38,8863'lık bir beklenti içerisindedir.
 • Price Prediction GLMR Token Fiyat Tahmini: 2023 senesi için maksimum $1,38 değerinde tahminde bulunan analistler 2024 senesi için $4,72 değerinde maksimum bir öngörüde bulunurken 2027 yılına geldiğimizde fiyat tahminlerinde ortalama $11,25 değerinde bir sayı vermektedir. Uzun vadede uzman analistlerin 2031 yılı için fiyat tahminleri ise $86,58 değerindedir.
 • Digital Coin MoonbeamToken Fiyat Tahmini: 2023 yılı söz konusu olduğunda $1,4 değerinde bir tahminde bulunan analistler 2024 yılı için $2.52 tahmininde bulunurken 2027 fiyat öngörülerinde $4,91 değerinde bir fiyat vermektedir. Digital Coin analistlerine göre GLMR Coin fiyatı 2029 senesinde $35,96 değerindedir.
 • Walletinvestor GLMR Token Tahmini: Walletinvestor analistlerine göre GLMR Token 1 yıllık vadede kötü bir yatırım olarak ifade edilmektedir. 2024 için maksimum $1,105 değerinde bir başlangıç fiyatı veren analistler 2025 senesi için ortalama $2,373 değerinde bir fiyat vermektedir. 2026 senesine geldiğimizde maksimum değerlerinde çok büyük fark olmayan analistlerin fiyat tahmini maksimum $8,183 değerindedir.
 • TradingBeasts Moonbeam (GLMR) Coin Tahmini: 2023 senesi için ortalama $0.76226 değerinde bir tahminde bulunan analistler 2024 yılına geldiğimizde fiyat tahminlerinde $2.72992 değerinde bir tahminde bulunuyor. 2025 yılı fiyat tahminlerinde ise maksimum $15.52256 bir fiyat analizi ortaya çıkıyor.

Bazı analistler ve kripto para topluluğu üyeleri, Moonbeam (GLMR) fiyatının önümüzdeki yıllarda artacağına inanıyorlar. Bazı analistler, GLMR fiyatının 2023 sonunda değer kaybedeceğini düşünüyor. Ancak bu sadece bir tahmindir, yatırım yapmadan önce temkinli olmak ve riskleri göz önünde bulundurmak gerekir.

Uzmanlara Göre GLMR Token Alınır Mı?

Moonbeam projesi, Polkadot ağı üzerine inşa edilmiş bir akıllı sözleşme platformudur. Polkadot, kripto para sektöründe saygın bir yere sahip bir blockchain projesidir ve Polkadot ağı, diğer blok zincirleri arasında bir köprü görevi görür. Dolayısıyla, Moonbeam de bu saygın ağ üzerine inşa edildiği için güvenilir bir proje olarak kabul edilir.

Moonbeam projesinin bir diğer güvenilirlik unsuru, ekibin tecrübesidir. Moonbeam'in arkasındaki ekip, Parity Technologies'in bir yan kuruluşu olan PureStake tarafından yönetilmektedir. PureStake, blockchain teknolojisi ve kripto para birimi alanında uzmanlaşmış bir şirkettir ve ayrıca Polkadot ekosistemi için geliştirme hizmetleri de sunmaktadır.

Ayrıca, Moonbeam'in açık kaynak kodlu bir proje olması, kodun ve gelişmelerin topluluk tarafından denetlenebilir olması anlamına gelir. Bu da projenin güvenilirliğine katkıda bulunur.

Moonbeam projesi saygın bir blockchain ağı üzerine inşa edilmiş, güçlü bir ekibi olan ve açık kaynak kodlu bir projedir. Bu nedenle, genel olarak güvenilir bir proje olarak kabul edilir. Ancak, yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanız ve riskleri değerlendirmeniz gerekir.

GLMR Token için yatırım kararı vermeden önce güncel veriler ışığında kapsamlı bir araştırma yapmanız tavsiye edilir.

JOE Coin Geleceği Ne Olur? JOE Coin Yorum ve Fiyat Tahminleri

Moonbeam (GLMR) Haberleri ve Anlaşmaları

Moonbeam (GLMR) Haberleri

 • DeFi yield farming havuzlarını otomatikleştiren DeFi protokolü Dot.Finance, Binance Smart Chain’den (BSC) Polkadot Blockchain’deki ikinci parachain olan Moonbeam’e geçtiğini duyurdu.
 • Moonbeam (GLMR), “Popüler Analist: Bu 5 Altcoin Büyük Ralliler Yapabilir!” başlığı altında gündem oldu.

Moonbeam (GLMR) Anlaşmaları

 • Moonbeam, Moonbase Alpha'da İlk API Hizmetini oluşturmak için OnFinality ile ortak oldu.
 • Moonbeam ve Ocean Protocol Partner, Polkadot ekosistemine yeni bir veri ekonomisi getireceğini duyurdu.
 • Moonbeam Network, Chainlink Oracle Network'ü TestNet'e entegre etti.

GLMR Coin Avantaj ve Dezavantajları

GLMR Token Avantajları;

 • Minimal Değişiklikler: Geliştiriciler, yeniden yazmaya veyahut yeniden yapılandırmaya gitmeden mevcut Solidity akıllı sözleşmelerini hemen kullanabilir.
 • Mevcut Geliştirici Araçlarının Kullanımı: MetaMask, Hardhat, Waffle, Remix ve Truffle gibi popüler araçları eksiksiz bir Web3 RPC uç noktası seti aracılığıyla bağlayabilirsiniz. Web3.Js veya Ethers.Js gibi iyi bilinen Javascript kitaplıklarını kullanabilirsiniz.
 • Birleşik Hesaplar, Adresler ve İmzalar: Moonbeam ile etkileşim kurmak için mevcut Ethereum H160 hesapları ve ECDSA imzaları kullanılır.
 • Polkadot'taki Çoğu Entegrasyondan Yararlanma: Moonbeam'de halihazırda inşa edilen mevcut köprüler, cüzdanlar ve diğer araçlar kullanılır.

GLMR Token Dezavantajları;

 • Rekabet: Diğer Ethereum tabanlı ağlar arasında yüksek bir rekabet varlığını sürdürür. Moonbeam bazı zamanlarda rakiplerinin gerisinde kalabilir.
 • Yüksek Voltalite: GLMR Coin yüksek volatilitesi ile riskli bir yatırım tercihidir.

Moonbeam (GLMR) Coin Piyasa Bilgileri

Moonbeam (GLMR) Coin Coinmarketcap verilerine göre Maks arzı: Bilinmemektedir. Toplam arzı: 1,046,109,654,000 Adettir. Projenin piyasa bilgileri belirli aralıklarla değişebilir yada güncellenebilir. Bu nedenle güncel fiyat ve piyasa bilgilerini Coinmarketcap web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. GLMR Coin, 11 Oca 2022 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) seviyesine $29.84 ABD Doları olarak ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değeri olan (ATL) seviyesini 06 Ocak 2023 tarihinde $0.3132 ABD Doları olarak görmüştür.

GLMR Coin Hangi Borsalarda Var?

Moonbeam (GLMR) Coin popüler bir çok farklı kripto para borsasında listelenmektedir. GLMR Coin şu kripto para borsalarında var:

 • Binance
 • KuCoin
 • Gate.io
 • Huobi Global
 • Kraken
 • Bybit

GLMR Coin Nasıl Satın Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek basitçe kripto para satın alımı yapabilirsiniz.

 1. Adım: GLMR Coin satın almak için öncelikle; Binance, Kraken, KuCoin vb. herhangi bir kripto para borsasında hesap oluşturun.
 2. Adım: Hesabınızı aktifleştirin, doğrulayın ve hesabınıza para aktarın.
 3. Adım: Kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak GLMR Coin alım emri verin.
 4. Adım: Gerçekleşen emir sonrası borsa cüzdanınıza yansıyan GLMR Coin'lerinizi dilerseniz saldırı ve çalınma riskinden korumak için donanım cüzdana taşıyabilirsiniz.

Not: Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hesap açabilir, ömür boyu geçerli olacak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Özet

Yazımızda Moonbeam projesini yakından inceleyerek, GLMR Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına değindik. Özetle Moonbeam projesi, blok zincirinde ölçeklenebilirlik ve uyumluluk sağlamak amacıyla geliştirilen bir akıllı sözleşme platformudur. Polkadot ağı üzerine inşa edilmiştir ve Ethereum akıllı sözleşme standardını destekleyen bir ağ geçididir. Bu sayede Ethereum akıllı sözleşme uygulamalarının da Polkadot ağından yararlanabilmesi mümkün hale gelmiştir.

Moonbeam'in tokeni GLMR, ağda kullanılan temel token olarak hizmet vermektedir. GLMR, ağdaki ödeme aracı olarak kullanılabileceği gibi, ayrıca ağda oy kullanma ve ağ yönetimi için de kullanılabilir.
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm zamanların en yüksek değeri $29.84 ABD Dolar olarak kayıtlara geçmiştir.

Moonbeam (GLMR) Coin, Binance, KuCoin, Kraken gibi uluslararası borsalarda listelenmektedir.

GLMR token'i, Polkadot ağının hızlı büyümesi ve gelişmesi nedeniyle gelecekte potansiyel olarak değer kazanabilir. Ayrıca, Moonbeam projesinin başarılı olması halinde, GLMR token'inin değeri de artabilir. Ancak, kripto para birimleri piyasasındaki dalgalanmalar ve riskler nedeniyle, GLMR token'inin geleceği hakkında net bir tahmin yapmak oldukça zordur.

Moonbeam (GLMR) kripto para birimi, bir şirkete ya da kişiye ait değildir. Moonbeam, bir Polkadot tabanlı ağdır ve Polkadot ekosistemi içinde yer alan bir blok zinciri protokolüdür. Moonbeam ağının geliştirilmesi, PureStake adlı bir şirket tarafından öncülük edilmiştir. PureStake, Moonbeam'in geliştirilmesi için özel bir ekip oluşturmuş ve ağın altyapısını oluşturmuştur.

Analistlere göre Moonbeam (GLMR) Coin gelecekte değerlenecek bir kripto para birimidir. GLMR Coin hedef fiyat 1 yıl içerisinde 1,8 Dolar civarıdır. 2024 yılı hedef fiyat tahmini ise ortalama 2,5 Dolardır.

Usta analistlerin ortak görüşlerine bakılırsa, GLMR Coin fiyatının 2023 sonunda maksimum 1,38$ seviyesine ulaşması beklenmektedir.

Moonbeam (GLMR) toplam arzı 1,046,109,654,000 adet ile sınırlandırılmıştır. Veriler güncellenebilmektedir, bu nedenle güncel fiyat ve piyasa bilgilerini Coinmarketcap web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.