Contact us to AD (300x250)

AVAX Geleceği 2023 Ve Avalanche Fiyat Tahmini - AVAX YorumlarıAVAX Coin, önümüzdeki günlerde kripto para piyasasının parlayan yıldızı olabilir mi? Analistlere göre AVAX Coin güçlü bir altyapıya sahip ve gelecek vadeden Altcoinlerden biri olarak gösteriliyor. Peki, önümüzdeki aylarda Avalanche projesine yatırım yapan kullanıcıları neler bekliyor?

Bu yazımızda, uzmanların AVAX Coin geleceği ile ilgili fiyat tahminleri ve AVAX yorumlarını derledik. İşte detaylar:

Avalanche (AVAX) Coin Nedir?

Avalanche Coin, Ava Labs şirketi tarafından geliştirilmiştir. Avalanche platformu içinde kullanılması planlanan bir kripto para birimidir. Avalanche, ölçeklenebilen ve güvenli bir ağdır. Aynı zamanda merkeziyetsiz DeFi uygulamalarını desteklemektedir.

avax coin geleceği

Ağ içinde ödeme işlemlerini pratik ve daha ucuz hale getiren Avalanche Coin, kullanıcılara Stake ederek pasif gelir etme imkanı vermektedir.

AVAX Coin Hangi ülkenin, Kime Ait?

Ava Labs'in geliştirdiği ve Türk-Amerikan girişimci Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu Avalanche AVAX Coin, global pazarda kullanılmak için tasarlanmıştır.

Avalanche Projesi ve Whitepaper

Whitepaper, Avalanche platformunun mimarisini ve onu benzersiz kılan çeşitli özellikleri özetleyen bir dokümandır. Whitepaper belgesinde yeni bir konsensüs protokolleri ailesini tanımlayan detaylar yer almaktadır. Projenin Whitepaper projesine https://www.avalabs.org/ linkinden göz atarak bilgi edinebilirsiniz.

AVAX Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Avax Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

AVAX Yorum

Piyasada bu kadar çok programlanabilir kripto para varken Avalanche'ı neyin öne çıkardığını merak ediyor olabilirsiniz. Bunu anlamak için, kesinlik denen bir şeyi anlamamız gerekir. Kesinlik, bir işlemin değiştirilemeyeceği noktadır. Uzmanlar Avax yorum ve analizlerinde, projenin ilerisi için olumlu düşünmektedirler. Zira proje altyapısı oldukça güvenilir, hızlı ve ucuz.

En hızlı işlem sürelerinden birine sahip olan Avalanche projesi, bunun "bitiş süresi ile ölçülen blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformu" olduğunu söylüyor. Avalanche bunu, normal blok yerine birbirine bağlı üç blok zincirine sahip olarak başarır. Farklı zincirler farklı görevleri yerine getirir; bu, teorik olarak, ağın güvenlik veya ölçeklenebilirlikten ödün vermeden hızlı olabileceği anlamına gelir.

AVAX Coin, önemli Blockchain projelerinden biri olarak kabul görülmektedir. 2021 yılındaki yükselişi, Avalanche platformunun gelecek vaat ettiğinin göstergelerinden biri olduğu düşünülüyor. Özetle, uzmanlara göre ucuz işlem ücretleri sunan ve oldukça hızlı işlem altyapısına sahip olması sebebiyle uzmanların AVAX yorumları AVAX Coin’in geleceğini önemli ölçüde etkileyeceğini söyleyebiliriz.

AVAX Coin Geleceği

Kripto geliştiricileri ekosisteme güveniyor gibi görünüyor: Şimdiye kadar Avalanche üzerinde 150'den fazla proje yürütülüyor. Ek olarak, DeFi Llama'ya göre Avalanche, platformunda aslında Solana'dan daha fazla toplam değere sahip ve bu da ciddi merkezi olmayan finans uygulamalarının Avalanche'ı tercih ettiğini gösteriyor. Bunlar arasında popüler kredi uygulaması Aave (AAVE), birkaç merkezi olmayan borsa ve bir Web3 hata ödül programı olan Immunefi yer alıyor.

Uzmanlara göre AVAX Geleceği Parlak Gözüküyor

Avalanche, yönetim ekibi ve genel kimlik bilgileri açısından birçok kutuyu kontrol ediyor. Sağlam bir amacı var ve bir dizi ilginç projeyi cezbetmiş görünüyor. Artı, geçen yılın sonunda Deloitte ile bir ortaklık duyurdu. Deloitte, Avalanche blok zincirinde yeni bir felaket kurtarma platformu çalıştıracak. Farklı kripto para analistleri ve uzmanlara göre AVAX Coin’in geleceği parlak. Gelecek günlerde tam olarak nasıl bir fiyat performansı izleyeceği belli olmasa da uzun vadedeki yorumlar son derece olumlu.

Günümüzde global anlamda merkezi olmayan finans uygulamaları hızlı bir şekilde artmaktadır. AVAX Coin, kendisini bu tarz uygulamalarda iyi bir şekilde konumlandırıyor. Avalanche platformundaki işlem süresinin 1 saniye olduğu garanti ediliyor. Aynı zamanda kullanıcılara Staking yöntemi ile de pasif gelir elde etme imkanı veriyor.

Uzman ve analistlere göre AVAX Coin geleceği, günümüzün umut vaat eden kripto para birimleri arasında yer alıyor. DigitalCoinPrice ve WalletInvestor gibi platformların analistleri, AVAX Coin fiyatında %200 ve %300 oranında artış beklemektedir.

Avalanche projesi vaat ettiklerini gerçekleştirme sözünü tutarsa ve kurduğu ortaklıkların rüzgarını da arkasına alırsa önümüzdeki günlerde daha da etkili bir Coin olabilir.

AVAX Fiyat Tahminleri 2022-2026

Peki, kısa ve uzun vadede AVAX Coin fiyat tahminleri ne olur? Uzman ve analistlerin AVAX Coin ile ilgili 5 yıllık tahminleri şu şekilde:

 • 2023 AVAX Fiyat Tahmini: Coin Arbitrage platformu analizine göre AVAX Coin, 2023 sonunda 85 Dolar’ı üzerini görecek.
 • 2024 AVAX Fiyat Coin Tahmini: Price Prediction tahminine göre ise AVAX Coin, 2024’de 100 Dolar olabilir. DigitalCoinPrice ekibi ise AVAX Coin fiyatının 150 Dolar olacağını öngörüyor.
 • 2025 AVAX Fiyat Tahmini: GOV Capital ekibi, AVAX Coin’in 2025’te 180 Dolar seviyelerinde dolaşacağını düşünüyor.
 • 2026 Avalanche Fiyat Tahmini: Coin Arbitrage uzmanlarının 2026 yılındaki AVAX Coin tahmini 360 Dolar. Bir başka kripto para analist platformu DigitalCoinPrice’e göre AVAX Coin 160 Dolar – 180 Dolar aralığında seyredecek.
 • 2027 AVAX Fiyat Tahmini: Wallet Investor analistleri ise 2027 yılına geldiğimizde yaklaşık 200 Dolar ve 210 Dolar arasındaki bir AVAX Coin fiyatıyla karşılaşacağımız düşünüyor.

AVAX Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

AVAX Coin, en büyük ilk 50 kripto para birimi arasında yer alıyor. Kripto para listesindeki ilerleyişini de hızlı bir şekilde sürdürüyor. Sabit arzlı bir kripto para olması, AVAX Coin’i öne çıkaran önemli bir özellik olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda merkezi olmayan finans işlemlere ev sahipliği yapması ve de akılı sözleşmeler ile hizmet vermesi de AVAX Coin projesinin önemine dikkat çekiyor.

Önemli Bir Yatırım Aracı Olabilir

Piyasa trendlerini ve güncel gelişmelere göz atarsak, AVAX Coin’in hızla yükseldiğini görebiliyoruz. Zira proje hakkında çıkan haberler de önemli bir yatırım aracı olduğunun sinyalini veriyor. Son zamanlardaki vaatlerini de göz önüne alırsak AVAX Coin’in yatırımcılarını sevindireceğini gözlemlemek mümkün görünüyor.

Dikkatli Olmakta Fayda Var

Yazımızı, AVAX Coin ile ilgili bilgilendirme amaçlı ile hazırladık. Herhangi bir yatırım tavsiye verme amacı taşımıyoruz. Her yatırımcı, yatırımından kendisi sorumludur. Yatırım tavsiyeleri için profesyonel yatırım danışmanlık firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz.

AVAX Anlaşmaları Neler?

AVAX Coin’in geleceğini belirleyen önemli olaylardan biri de yapılan anlaşmalardır. Kurulan ortaklıklar ve yapılan anlaşmalar, AVAX Coin’in değerini artırmak için önemli bir gelişme olarak göze çarpıyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde AVAX Coin geliştiricisi Ava Labs, Injective Protocol ile anlaşma sağlayarak yerel Token’ları bir araya getirme projesine imza atmıştı.

Bir başka anlaşma, Blockchain Oracle ağını Chainlink ile yapılmıştı. Chainlink’in sunduğu dijital ürün ve fiyat akışlarının Avalanche platformunun Testnet’i üzerinde bulunacak olması önemli bir ortaklık olarak yorumlandı.

Avalanche Coin Haberleri

AVAX Token haberleri, dijital basında sık sık karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda Token ile ilgili daha çeşitli haberler de duyabiliriz. İşte AVAX Token Coin ile ilgili çıkan bazı haberler:

 • Önemli bir Stablecoin şirketi olan Tether, Coin’lerini Avalanche ağında piyasaya sürdüğü haberi basına yansımıştı. Bu haber AVAX Token’ın popülaritesinin artması şeklinde yorumlandı.
 • ABD’nin en önemli kripto para platformlarından olan Coinbase Pro, 2021 Eylül ayında AVAX Coin’i listeleyeceğini duyurdu.
 • Avalanche blok zincirinin kurumsal şirketlere yapılan Token satışından yaklaşık 200 milyon dolar gelir elde etmesi de önemli bir haber olarak basına yansıdı.
 • Ünlü sunucu Metin Uca’nın da AVAX Coin’e yatırım yapmış olabileceğine dair bir haber basına yansıdı. Metin Uca Twitter hesabından paylaşım yaparak kripto para yatırımı yaptığını belirtmiş ve mesajında ‘adı gibi çığ’ ifadesini kullanmıştı. Uca’nın bu paylaşımı AVAX Coin’e yatırım yaptığı şeklinde yorumlanmıştı. Zira Avalanche CEO’sunun Metin Uca’ya ‘hoş geldin’ yazması da bu dedikodunun çıkmasına neden olmuştu.

SHIBA Geleceği Ne Olur? Alınır Mı? Uzmanların SHIBA Yorumları ve Fiyat Tahminleri

AVAX Coin Avantaj ve Dezavantajları

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren AVAX Coin’in avantajları neler? En popüler Coin'ler arasında yer alma yolunda ilerleyen Coin’in avantajlarından bahsettik.

 • İşlem Hızı: AVAX Coin, işlem doğrulama süresindeki hızıyla bilinir. Avalanche platformu, işlem hızının 1 saniye altında olan ilk akıllı sözleşme uygulaması olarak ifade edilmektedir.
 • Kolay ve Pratik: AVAX Coin’i herkes kullanabilir. Erişim engeli yoktur ve şeffaf ağı sayesinde dijital varlık ticaretinde ciddi kolaylık sağlar.
 • Stake Etme: AVAX Coin, geliştirici şirketin kurum içi ödeme yöntemidir. Ücret toplama amacıyla da kullanılan AVAX Coin, Staking işlemi için uygundur. Kullanıcılar, Token aracılığıyla pasif gelir elde edebilir.
 • Uyum ve Adaptasyon: AVAX Coin, ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler yapma imkanı verir. Aynı zamanda Ethereum ağındaki bütün araçları destekler.

Diğer yandan AVAX Coin ile ilgili bazı dezavantajların olduğu da belirtilmektedir. İşte bazı dezavantajları:

 • Bilinirlik: AVAX Coin’in kendini göstermesi için daha çok tanınması gerekmektedir. Yapılan işbirlikleri ve kurulan ortaklıklar AVAX Coin’i daha tanınır bir hale getirebilir.
 • Güçlü Rakipler: Avalanche platformunun Token konusundaki rakipleri güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle platform kurucularının daha çok çaba sarf etmeleri gerek.
 • Altyapı Desteği: AVAX Coin ve platform kurucusu, vaatlerini gerçekleştirmek için daha gelişmiş bir altyapıya sahip olmalıdır.

AVAX Coin Hangi Borsalarda Var?

Avax Coin, Dünya'nın en büyük global kripto para borsalarında listelenmektedir. Avax Coin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Coinbase Exchange, Bybit, Gate.io, Kraken, HitBTC, Tokyocrypto, KuCoin, Uniswap, Huobi Global, FTX, WazxirX, BTCEX, Coinone, CoinDCX, CoinEx, Hotbit, Bitget, BitFnex, Nominex, Crypto.com, MEXC.

AVAX Coin Piyasa Bilgileri

AVAX Coin Toplam Arz 416,489,814 adettir. Maks arzı ise 720,000,000 adettir. Güncel toplam ve maks arz bilgileri için Coinmarketcap verilerine göz atabilirsiniz. AVAX Coin 21 Kas 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $146.22 fiyatına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 31 Ara 2020 tarihinde $2.79 olarak görmüştür.

AVAX Coin Nasıl Satın Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek basitçe satın alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her kripto para borsası için farklı prosedürler bulunabilir. Yatırım yapmayı hedeflediğiniz borsa hakkında daha fazla bilgi almanızda yarar var.

 1. Adım kripto para borsasına kaydolun: AVAX Coin satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekir. Popüler borsalar arasında Binance, Coinbase, Kraken gibi borsalar bulunur.
 2. Adım Hesabınızı doğrulayın: Kripto para borsasına kaydolduktan sonra, hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu, birkaç işlem belgesi göndermenizi ve kişisel bilgilerinizi doğrulamanızı gerektirir.
 3. Adım Fon ekleyin: Hesabınızı doğruladıktan sonra, fon eklemeniz gerekir. Bu, banka havalesi, kredi kartı gibi yollarla yapılabilir.
 4. Adım AVAX satın alın: Son olarak fonlarınız eklendiğinde, kripto para borsası tarafından sunulan fiyatları kullanabilir ve istediğiniz miktarda AVAX Coin satın alabilirsiniz.

Not: Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hesap açabilir, ömür boyu geçerli olacak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Özet

Yazımızda, AVAX geleceğine ilişkin uzman yorumları ve fiyat tahminlerinden bahsettik. Avalanche Coin projesinin ne oranda başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz. Fakat piyasa analizi ve değerlendirmelere göre gelecek vaat eden bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Zira uzman ve analist yorumları da Avalanche Coin’in önemini ve önümüzdeki günlerde artışa geçeceğinin altını çiziyor.

Diğer yandan projenin başarılı olmasında ortaklık ve anlaşmaların da önemli bir rol oynadığını belirtmekte fayda var. Vaatlerini yerine getirme hedefini sürdürürse ve DeFi uygulamalarda adından daha da bahsettirse AVAX Coin’in fiyatını daha da artıracağınız söylemek mümkün.
Sıkça Sorulan Sorular

Projenin vereceği güvenle ve kullanıcıların talebiyle ilgili olarak AVAX Coin'in önümüzdeki günlerde yükseleceği tahmin ediliyor.

AVAX Coin, son zamanlarda değerini artıran bir kripto paradır. Analistler, güçlü bir platform olarak görülen Avalanche platformunda kullanılan AVAX Coin'in önümüzdeki günlerde daha çok değerleneceğini düşünüyor.

Uzman ve analistler, 2023 ve sonrasında AVAX Coin'in değerini artırması ve yatırımcılarına kazandırma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ediyor.

Avalanche, ölçeklenebilen ve merkezi olmayan DeFi uygulamalarını destekleyen bir projedir. Ağ içindeki ödeme işlemlerini kolaylaştıran Avalanche, Stake işlemi ile pasif gelir etme imkanı vermektedir.

Sınırlı arzı olması ve Staking işlemleri nedeniyle AVAX Coin'in değerini arttıran gelişmeler olarak yorumlanıyor. Aynı zamanda Avalanche platformunun diğer Blockchain projelerine göre avantajlı olması da AVAX Coin'in önemini ortaya koyuyor.

AVAX Coin’in 2023 ortalarına doğru 70 Dolar’dan giriş yapacağı tahmin ediliyor. Uzmanlara göre 2024 ve 2025 hedefi ise 200 Dolar – 250 Dolar aralığında olacak.

2023 yılının ortalarında 70 Dolar olabileceği tahmin ediliyor. Uzmanlara göre 2024 ve 2025 hedefi ise 200 Dolar

AVAX, arzı sınırlı bir token olarak oluşturulmuştur. Toplam arz değişebilmekle birlikte maksimum arz 720,000,000 olacak şekilde ayarlanmıştır.