AVAX Coin, önümüzdeki günlerde kripto para piyasasının parlayan yıldızı olabilir mi? Analistlere göre AVAX Coin güçlü bir altyapıya sahip ve gelecek vadeden Altcoinlerden biri olarak gösteriliyor. Peki, önümüzdeki aylarda Avalanche projesine yatırım yapan kullanıcıları neler bekliyor?

2021’da değerini 3’e katlayan AVAX Coin ile ilgili isabetli tahmin ve yorumları derledik. İşte detaylar:

Avalanche (AVAX) Coin Nedir?

Avalanche Coin, Ava Labs şirketi tarafından geliştirilmiştir. Avalanche platformu içinde kullanılması planlanan bir kripto para birimidir. Avalanche, ölçeklenebilen ve güvenli bir ağdır. Aynı zamanda merkeziyetsiz DeFi uygulamalarını desteklemektedir.

avax coin geleceği

Ağ içinde ödeme işlemlerini pratik ve daha ucuz hale getiren Avalanche Coin, kullanıcılara Stake ederek pasif gelir etme imkanı vermektedir.

AVAX Coin Hangi ülkenin?

Kurucuları arasında Türk-Amerikan girişimci Emin Gün Sirer’in olduğu AVAX Coin, global pazarda kullanılmak için tasarlanmıştır.

Avalanche Projesi ve Whitepaper

Whitepaper, Avalanche platformunun mimarisini ve onu benzersiz kılan çeşitli özellikleri özetleyen bir dokümandır. Whitepaper belgesinde yeni bir konsensüs protokolleri ailesini tanımlayan detaylar yer almaktadır. Projenin Whitepaper projesine https://www.avalabs.org/ linkinden göz atarak bilgi edinebilirsiniz.

AVAX Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Avax Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

AVAX Yorumları

AVAX Coin, önemli Blockchain projelerinden biri olarak kabul görülmektedir. 2021 yılındaki yükselişi, Avalanche platformunun gelecek vaat ettiğinin göstergelerinden biri olduğu düşünülüyor. Ayrıca ünlü isimlerin yorumları ve manipülasyonlar da AVAX Coin’in geleceğini önemli ölçüde etkileyeceğini söyleyebiliriz.

AVAX Geleceği Parlak Gözüküyor

Farklı kripto para analistleri ve uzmanlara göre AVAX Coin’in geleceği parlak. Gelecek günlerde tam olarak nasıl bir fiyat performansı izleyeceği belli olmasa da uzun vadedeki yorumlar son derece olumlu.

AVAX Coin Geleceği Ne Olur?

Günümüzde global anlamda merkezi olmayan finans uygulamaları hızlı bir şekilde artmaktadır. AVAX Coin, kendisini bu tarz uygulamalarda iyi bir şekilde konumlandırıyor. Avalanche platformundaki işlem süresinin 1 saniye olduğu garanti ediliyor. Aynı zamanda kullanıcılara Staking yöntemi ile de pasif gelir elde etme imkanı veriyor.

Uzman ve analistlere göre AVAX Coin, günümüzün gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında yer alıyor. DigitalCoinPrice ve WalletInvestor gibi platformların analistleri, AVAX Coin fiyatında %200 ve %300 oranında artış beklemektedir.

Avalanche projesi vaat ettiklerini gerçekleştirme sözünü tutarsa ve kurduğu ortaklıkların rüzgarını da arkasına alırsa önümüzdeki günlerde daha da etkili bir Coin olabilir.

Uzmanlardan AVAX Coin Fiyat Tahminleri

Peki, kısa ve uzun vadede AVAX Coin fiyatı ne olur? Uzman ve analistlerin AVAX Coin ile ilgili 5 yıllık tahminleri şu şekilde:

 • 2021 Tahmini: Coin Arbitrage platformu analizine göre AVAX Coin, 2021 sonunda 70 Dolar’ı üzerini görecek.
 • 2022 Tahmini: Price Prediction tahminine göre ise AVAX Coin, 2022’de 100 Dolar olabilir. DigitalCoinPrice ekibi ise AVAX Coin fiyatının 110 Dolar olacağını öngörüyor.
 • 2023 Tahmini: GOV Capital ekibi, AVAX Coin’in 2023’te 170 Dolar seviyelerinde dolaşacağını düşünüyor.
 • 2024 Tahmini: Coin Arbitrage uzmanlarının 2024 yılındaki AVAX Coin tahmini 310 Dolar. Bir başka kripto para analist platformu DigitalCoinPrice’e göre AVAX Coin 150 Dolar – 170 Dolar aralığında seyredecek.
 • 2025 Tahmini: Wallet Investor analistleri ise 2025 yılına geldiğimizde yaklaşık 200 Dolar ve 210 Dolar arasındaki bir AVAX Coin fiyatıyla karşılaşacağımız düşünüyor.

AVAX Coin Alınır Mı?

AVAX Coin, en büyük ilk 50 kripto para birimi arasında yer alıyor. Kripto para listesindeki ilerleyişini de hızlı bir şekilde sürdürüyor. Sabit arzlı bir kripto para olması, AVAX Coin’i öne çıkaran önemli bir özellik olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda merkezi olmayan finans işlemlere ev sahipliği yapması ve de akılı sözleşmeler ile hizmet vermesi de AVAX Coin projesinin önemine dikkat çekiyor.

Önemli Bir Yatırım Aracı Olabilir

Piyasa trendlerini ve güncel gelişmelere göz atarsak, AVAX Coin’in hızla yükseldiğini görebiliyoruz. Zira proje hakkında çıkan haberler de önemli bir yatırım aracı olduğunun sinyalini veriyor. Son zamanlardaki vaatlerini de göz önüne alırsak AVAX Coin’in yatırımcılarını sevindireceğini gözlemlemek mümkün görünüyor.

Dikkatli Olmakta Fayda Var

Yazımızı, AVAX Coin ile ilgili bilgilendirme amaçlı ile hazırladık. Herhangi bir yatırım tavsiye verme amacı taşımıyoruz. Her yatırımcı, yatırımından kendisi sorumludur. Yatırım tavsiyeleri için profesyonel yatırım danışmanlık firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz.

AVAX Anlaşmaları Neler?

AVAX Coin’in geleceğini belirleyen önemli olaylardan biri de yapılan anlaşmalardır. Kurulan ortaklıklar ve yapılan anlaşmalar, AVAX Coin’in değerini artırmak için önemli bir gelişme olarak göze çarpıyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde AVAX Coin geliştiricisi Ava Labs, Injective Protocol ile anlaşma sağlayarak yerel Token’ları bir araya getirme projesine imza atmıştı.

Bir başka anlaşma, Blockchain Oracle ağını Chainlink ile yapılmıştı. Chainlink’in sunduğu dijital ürün ve fiyat akışlarının Avalanche platformunun Testnet’i üzerinde bulunacak olması önemli bir ortaklık olarak yorumlandı.

Avalanche Coin Haberleri

AVAX Token haberleri, dijital basında sık sık karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda Token ile ilgili daha çeşitli haberler de duyabiliriz. İşte AVAX Token Coin ile ilgili çıkan bazı haberler:

 • Önemli bir Stablecoin şirketi olan Tether, Coin’lerini Avalanche ağında piyasaya sürdüğü haberi basına yansımıştı. Bu haber AVAX Token’ın popülaritesinin artması şeklinde yorumlandı.
 • ABD’nin en önemli kripto para platformlarından olan Coinbase Pro, 2021 Eylül ayında AVAX Coin’i listeleyeceğini duyurdu.
 • Avalanche blok zincirinin kurumsal şirketlere yapılan Token satışından yaklaşık 200 milyon dolar gelir elde etmesi de önemli bir haber olarak basına yansıdı.
 • Ünlü sunucu Metin Uca’nın da AVAX Coin’e yatırım yapmış olabileceğine dair bir haber basına yansıdı. Metin Uca Twitter hesabından paylaşım yaparak kripto para yatırımı yaptığını belirtmiş ve mesajında ‘adı gibi çığ’ ifadesini kullanmıştı. Uca’nın bu paylaşımı AVAX Coin’e yatırım yaptığı şeklinde yorumlanmıştı. Zira Avalanche CEO’sunun Metin Uca’ya ‘hoş geldin’ yazması da bu dedikodunun çıkmasına neden olmuştu.

SHIBA Geleceği Ne Olur? Alınır Mı? Uzmanların SHIBA Yorumları ve Fiyat Tahminleri

AVAX Coin Avantaj ve Dezavantajları

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren AVAX Coin’in avantajları neler? En popüler Coin'ler arasında yer alma yolunda ilerleyen Coin’in avantajlarından bahsettik.

 • İşlem Hızı: AVAX Coin, işlem doğrulama süresindeki hızıyla bilinir. Avalanche platformu, işlem hızının 1 saniye altında olan ilk akıllı sözleşme uygulaması olarak ifade edilmektedir.
 • Kolay ve Pratik: AVAX Coin’i herkes kullanabilir. Erişim engeli yoktur ve şeffaf ağı sayesinde dijital varlık ticaretinde ciddi kolaylık sağlar.
 • Stake Etme: AVAX Coin, geliştirici şirketin kurum içi ödeme yöntemidir. Ücret toplama amacıyla da kullanılan AVAX Coin, Staking işlemi için uygundur. Kullanıcılar, Token aracılığıyla pasif gelir elde edebilir.
 • Uyum ve Adaptasyon: AVAX Coin, ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler yapma imkanı verir. Aynı zamanda Ethereum ağındaki bütün araçları destekler.

Diğer yandan AVAX Coin ile ilgili bazı dezavantajların olduğu da belirtilmektedir. İşte bazı dezavantajları:

 • Bilinirlik: AVAX Coin’in kendini göstermesi için daha çok tanınması gerekmektedir. Yapılan işbirlikleri ve kurulan ortaklıklar AVAX Coin’i daha tanınır bir hale getirebilir.
 • Güçlü Rakipler: Avalanche platformunun Token konusundaki rakipleri güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle platform kurucularının daha çok çaba sarf etmeleri gerek.
 • Altyapı Desteği: AVAX Coin ve platform kurucusu, vaatlerini gerçekleştirmek için daha gelişmiş bir altyapıya sahip olmalıdır.

Avalanche (AVAX) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

AVAX Coin almak için Türkçe hizmet veren güvenilir kripto para borsası Binance’ı kullanabilirsiniz. Avalanche Coin satın almak için öncelikle Binance borsasına kayıt olun. Daha sonra Binance hesabınıza TL olarak bakiye yükleyin.

Daha sonra Piyasalar bölümünden AVAX Coin satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Binance ilanlarını inceleyip P2P yöntemi ile de AVAX Coin alabilirsiniz. Kripto Al menüsünden AVAX Coin’e tıklayarak hızlı bir şekilde Coin alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Özetleyecek Olursak;

Avalanche Coin projesinin ne oranda başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz. Fakat piyasa analizi ve değerlendirmelere göre gelecek vaat eden bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Zira uzman ve analist yorumları da Avalanche Coin’in önemini ve önümüzdeki günlerde artışa geçeceğinin altını çiziyor.

Diğer yandan projenin başarılı olmasında ortaklık ve anlaşmaların da önemli bir rol oynadığını belirtmekte fayda var. Vaatlerini yerine getirme hedefini sürdürürse ve DeFi uygulamalarda adından daha da bahsettirse AVAX Coin’in fiyatını daha da artıracağınız söylemek mümkün.

Binance hesabınız yoksa, tıklayarak %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırabilirsiniz


Sıkça Sorulan Sorular

Projenin vereceği güvenle ve kullanıcıların talebiyle ilgili olarak AVAX Coin'in önümüzdeki günlerde yükseleceği tahmin ediliyor.

AVAX Coin, son zamanlarda değerini artıran bir kripto paradır. Analistler, güçlü bir platform olarak görülen Avalanche platformunda kullanılan AVAX Coin'in önümüzdeki günlerde daha çok değerleneceğini düşünüyor.

Uzman ve analistler, 2022 ve sonrasında AVAX Coin'in değerini artırması ve yatırımcılarına kazandırma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ediyor.

Avalanche, ölçeklenebilen ve merkezi olmayan DeFi uygulamalarını destekleyen bir projedir. Ağ içindeki ödeme işlemlerini kolaylaştıran Avalanche, Stake işlemi ile pasif gelir etme imkanı vermektedir.

Sınırlı arzı olması ve Staking işlemleri nedeniyle AVAX Coin'in değerini arttıran gelişmeler olarak yorumlanıyor. Aynı zamanda Avalanche platformunun diğer Blockchain projelerine göre avantajlı olması da AVAX Coin'in önemini ortaya koyuyor.

AVAX Coin’in 2022 yılına 70 Dolar’dan giriş yapacağı tahmin ediliyor. Uzmanlara göre 2024 ve 2025 hedefi ise 200 Dolar – 250 Dolar aralığında olacak.