Contact us to AD (300x250)

XYO Coin Geleceği 2023 De Ne Olur? Fiyat Tahmini Ve Uzman XYO Yorumları

İÇERİK BAŞLIKLARI XYO Coin Nedir?XYO Coin Yorum


Zirveden yaşanan keskin düşüşle yatırımcıların geleceğine yönelik araştırmalarını yoğunlaştırdıkları XYO Coin uzmanların gündemindeydi. Güvenilir ve doğru veri üzerine odaklanan XYO Network’ün ERC-20 belirteci XYO Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına, teknik detaylarına ve fiyat tahminlerine bu rehber yazımızdan ulaşabilirsiniz.

xyo coin nedir, geleceği, yorumlar

XYO Coin Nedir?

XYO Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilen ve jeo-uzamsal verileri anonim olarak toplayan ve doğrulayan ve merkezsiz olarak çalışan cihazlar ağı XYO Network’ün yerel token’idir. Ethereum ağı üzerinde çalışan XYO Coin, kripto-konum ve veri blok zinciri olarak çalışan ağın yardımcı belirtecidir.

XYO Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Arie Trouw, XYO projesinin kurucusu ve aynı zamanda CEO’sudur. Trouw dışında projenin Github paylaşımlarında Maryann Cummings ismi geçmektedir. Cummings, XYO’da operasyon müdürü olarak görev almaktadır.

XYO Projesi ve Whitepaper

XYO projesi verilerin geçerliliğini, kesinliğini ve değerini artırmak amacıyla tasarlanmıştır. Hedefledikleri başarıya ulaşmak amacıyla geliştiriciler XYO Network’ü kullanıcılara güvenilir verilere dayanan tüm uygulamalar, web siteleri ve blockchain teknolojileri için altın standart sağlayan bir veri pazarı olarak geliştirmişlerdir. NFT ve merkeziyetsiz uygulamalarda (DAPP’ler) kullanım özelliğine sahip projenin teknik detayları hakkındaki bilginizi artırmak adına rehber yazımız yanında https://xyo.network/ adresi üzerinde paylaşılan proje Whitepaper dökümanına ulaşabilirsiniz.

XYO Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 XYO fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

XYO Coin Yorum

XYO Coin hakkında yorum yapan uzmanlar, projeyi farklı açılardan incelediler. XYO Coin, kriptografik protokol zinciri yardımı ile sıfır hata herhangi bir zaman dilimi için X ve Y koordinat bilgisi sağlar. Navigasyon özelliğin en çok kullanıldığı akıllı cihazlar ve araçların yanında e-ticaret, sağlık sektörü ve sürücüsüz araç teknolojileri için proje potansiyel hedef alanlarıdır.

Konum bilgisini ölçmeye yönelik pek çok sistem bulunsa da blockchain teknolojisi ve akıllı sözleşme desteği ile XYO tabir-i caizse kusursuzlaşmıştır. XYO Coin’in token performansı son dönemde yatırımcısı üzse de uzmanlar ve analistler projeye yönelik yorumlarında olumlu ifadeler kullanmakta, token fiyatlarının yeniden yükselişe geçebileceğini düşünmektedirler.

XYO Coin Geleceği

Uzmanlar XYO Coin geleceğine ilişkin detayları paylaştılar. Kullanıcıların kriptografik protokol zinciri yardımı ile doğru konum bilgisi sağlayan bir bağlı cihaz protokolüne başlamasını sağlayan XYO, geliştirdiği sistem ile neredeyse sıfır hata çalışır. Uzmanların gelecek vaat ettiğini ifade ettikleri XYO Coin'in gelecekteki beklentilerini şekillendiren detaylar şu şekilde paylaşılmaktadır:

 • Faaliyet gösterdiği sektörde rakipsizdir ve Ethereum, Stellar, Cardano, NEO ve EOS gibi akıllı sözleşme temelli halka açık blockchain’ler ile etkileşime girme becerisine sahiptir.
 • Hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde kullanılarak dünyanın farklı noktalarındaki akıllı cihaz kullanıcılarına ulaşma potansiyeli taşır.
 • Herhangi bir sistemle entegre edilebilmesi, e-ticaret gibi sektörler için XYO ağını ön plana çıkarır.
 • En acil durumlarda bile hatasız konum sağlayabilmesi, sağlık sektörü gibi zamanla yarışılan kamu sektörleri için XYO projesini kullanışlı kılar.

XYO Analiz: Projenin Benzersiz Özellikleri Nelerdir?

XYO projesi, kripto-konum ve veri blok zinciri olarak geliştirilerek farklılaşmıştır. Rekabetin neredeyse olmadığı bir sektörde hitap eden XYO, geliştirdiği ürünler ile herhangi bir zaman dilimi için neredeyse kesin doğrulukta X ve Y koordinat bilgisini verebilmektedir. Coğrafi alana blockchain teknolojisinin kapılarını açan XYO projesinin benzerisliğine katkı sunan ürünler kısaca şu şekilde paylaşılabilir:

 • Koruyucular: XYO’da konum bilgilerini toplayan fiziksek veya sentinel cihazlardır.
 • Köprüler: Koruyucular ve arşivciler arasındaki bağlantıyı sağlamakla görevlidiler.
 • Arşivci: Doğrulanmış tüm tanık etkileşimlerini kaydederek kahinler için bilgi deposu olarak görev alırlar.
 • Kahinler: Verileri akıllı sözleşmelere yüklemek için bir oracle olarak görev alırlar.

XYO Coin Fiyat Tahminleri

Kripto para analistlerinin XYO Coin’de beklentileri yükseliş yönünde seyreder. Kısa ve orta vade XYO Coin fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Tech News Leader analistleri fiyat tahmini: 1 yıllık periyotta XYO Coin için 0,016 dolar, 5 yıllık periyotta ise 0,05 dolarlık fiyat tahmini paylaşmaktadırlar.
 • Price Prediction XYO Coin fiyat tahmini: 0,012 dolar olarak paylaştığı 2022 yılsonu fiyat tahmini 5 yılda 0,086 dolara yükseltmektedir.
 • Wallet Investor XYO fiyat tahmini: İyi bir yatırım aracı olarak değerlendirdiği XYO Coin’de fiyat hedefini 0,0242 dolar olarak paylaşmaktadır.
 • Crypto News Z analistleri XYO Tahmini: Kısa vadede 0,0245 dolar fiyat hedefi belirledikleri XYO Coin’de uzun vade için 0,046 dolara işaret etmektedirler.

XYO Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

XYO Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir. Projenin güvenliğinden Ethereum sorumludur. Ethereum üzerinde çalıştığı için projenin güvenilir olduğundan bahsedilebilir. Ayrıca Binance’ta listelenmese bile ABD merkezli Coinbase ve diğer önemli borsalarda yer alması, token’e sektörün duyduğu güveni artırmaktadır.

Yatırım kararları ise sadece güvenilirlik kriterlerine ve analist beklentilerine göre verilmemelidir. XYO Coin’e yönelik beklentiler olumlu seyretse de kripto endüstrisinin makro ekonomik koşullara karşı aşırı sert tepkiler verebilmesi, bu yatırımların riskini artırır. Yatırımcılar kendi analizlerine ek olarak doğru stop loss noktalarına uymak kaydıyla ve en önemlisi zarar ihtimalini göze alarak XYO Coin alabilirler.

Tranchess (CHESS) Geleceği ne olur? CHESS Coin Yorum ve Fiyat Tahminleri

XYO Coin Avantaj ve Dezavantajları

Niş bir alanda çalışan XYO Coin, düşük rekabete sahip olsa da hitap ettiği kitle de sınırlı kalmıştır. Daha dar bir geliştirici kitlesine hitap eden projede yerel belirtecin aşırı değer kaybetmesi de yatırımcılar nezdinde güven azalmasına yol açmaktadır. Öte yandan benzersiz özellikleri ile öne çıkan ve hitap ettiği Niş sektörde rakipsiz kabul edilebilen XYO Coin’in avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Ethereum ağı üzerinde çalışarak güvenilirlik kazanmaktadır.
 • Faaliyet gösterdiği sektörde rekabet düşüktür.
 • Coinbase ve KuCoin gibi büyük borsalarda listelenmektedir.
 • Merkezi olmayan cihaz kümesi ve sistem bileşenleri yardımı ile belirli bir zamanda belirli bir X ve Y koordinatlarını kesin olarak bulma becerisine sahiptir.

XYO Coin Hangi Borsalarda Var?

XYO Coin Binance’da listelenmez. Fakat Binance dışında kalan büyük borsalarda listelenme başarısı göstermiştir. Yatırımcılar, token’e aşağıda sıralanan XYO listelenen kripto borsalarından işlem yapabilirler:

 • Coinbase Exchange
 • Bittrex
 • KuCoin
 • Gate.io
 • Huobi Global
 • ProBit Global
 • Uniswap
 • ZB.COM
 • Crypto.com Exchange
 • MEXC
 • SushiSwap
 • Bitrue
 • FMFW.io
 • Hoo
 • Jubi
 • YoBit
 • HitBTC
 • BingX
 • CoinEx

XYO Piyasa Bilgileri

XYO Coin toplam arzı 13,960,974,963 adet olup, maks arz bilgisi bulunmamaktadır. Güncel veriler için şuradaki Coinmarketcap sayfasına göz atabilirsiniz. XYO Coin, 6 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $0,08203 fiyatına ulaşmıştır. XYO Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 13 Mart 2020 tarihinde $0,00009607 olarak görülmüştür.

XYO Nasıl Satın Alınır?

 • 1. Adım: XYO Coin satın almak için; Coinbase, Gate.io, KuCoin, Huobi Global, vb. XYO listeleme yapan kripto para borsalarının web sitelerine erişim sağlayarak KYC bilgilerinizle ücretsiz hesap oluşturun.
 • 2. Adım: Açılan hesabı aktifleştirmek için güvenlik sekmesi altında istenen minimum güvenlik doğrulamalarını tamamlayın.
 • 3. Adım: Hesabınıza borsa tarafından desteklenen ödeme yöntemi ile para gönderin.
 • 4. Adım: Kripto para alım ve satım ekranına ulaşarak, borsa tarafından desteklenen herhangi bir emir tipini kullanarak XYO Coin alış emri oluşturun.
 • 5. Adım: Gerçekleşen emir sonrası bakiyenizi borsa cüzdanından veya işlem geçmişinden kontrol edebilir, XYO Coin’i borsada tutmak yerine alternatif cüzdan seçeneklerine transfer edebilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, XYO Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına, fiyat tahminlerine ve proje detaylarına değindik. XYO Coin jeo-uzamsal verileri anonim olarak toplayarak doğrulayan bir merkeziyetsiz cihazlar topluluğudur. Geliştirdiği araçlar ile konum bilgisi alanında kusursuzluğu hedefleyen proje, sürücüsüz araç teknolojisi ve sağlık sektörü gibi gelişime açık ve konuma ihtiyaç duyulan her sektörde kendisine yer bulma potansiyeli taşımaktadır.

Büyük borsalarda listelenen XYO Coin’in maksimum arz bilgisi bulunmaz ve enflasyonist olarak değerlendirilirken analistler, XYO Coin’in ilerleyen günlerde yükselişe geçebileceğini düşünmektedirler.




Sıkça Sorulan Sorular

XYO Coin beklentileri yükselişe işaret etmektedir. Analistler, kısa ve uzun vadede XYO Coin’in fiyatını artıracağını düşünmektedirler.

XYO Coin Coinbase, Gate.io, KuCoin, Huobi Global, Bittrex, vb. kripto borsalarında listelenmektedir.

XYO Coin toplam arz 13,960,974,963 adet olup maks arz adeti belirlenmemiştir. Veriler sürekli güncellenmektedir. En güncel değerler için şuraya göz atınız.

XYO Coin’i analistler, iyi bir yatırım aracı olarak değerlendirir. Bu yıl itibari ile gelecek 5 yıl süresince XYO Coin’in fiyatını artırması beklenmektedir.

XYO Coin’de 2023 yılsonu en düşük 0,012 dolar, en yüksek 0,0245 dolar fiyat tahminleri yayınlamıştır.

XYO Coin’de kısa vade için 0,012 – 0,0245 dolar arası fiyat öngörüsü paylaşılırken, uzun vadede hedefler 0,086 dolara ulaşmaktadır.

XYO Coin kurucusu Arie Trouw’dur. Trouw ayrıca CEO koltuğunda oturmaktadır.

XYO Coin 6 Kasım 2021 tarihinde $0,08203 fiyatla zirveyi gördü.

XYO Coin yükselişi ardında benimsenme faktörü yatmaktadır. Uzmanlar, projenin niş bir alana hitap etmesine karşın potansiyelli olduğunu ifade etmekte, ilerleyen günlerde fiyatların yükselmesi için yeni borsa listelenmeleri ve artabilecek talep faktörlerinin itici güç olacağını düşünmektedirler.