Contact us to AD (300x250)

Analistlerden THETA Coin Geleceği 2023 - Fiyat Tahmini Ve THETA YorumlarıTheta yeni nesil bir video paylaşım platformu olarak aynı zamanda Blockchain tabanlı uçtan uca merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. THETA bu platformun yerel kripto para birimi olarak popüler altcoinler arasında yer edinmiştir ve çeşitli soruların merkezi haline gelmiştir.

THETA hakkında merak konusu olan THETA Coin geleceği, fiyat tahminleri ve uzmanların THETA Coin yorumları gibi çeşitli soruların cevapları için doğru yerdesiniz.

Theta (THETA)Token Nedir?

Theta (THETA), video akışı (stream) için geliştirilmiş uçtan uca şifreli Blockchain destekli bir ağ olarak video sektörüne yenileyici bir soluk olarak girmiştir. THETA Token bu platformun yerel kripto para birimidir.

theta coin nedir, geleceği ne olur

THETA Token ile katılımcılara ağ içinde yönetim seçenekleri sunulur ve THETA Token’ı lider kripto para borsalarında farklı para birimlerine dönüştürmek mümkündür.

THETA Token Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Theta, 2018 yılında Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından kurulmuştur. Theta şu anda sağlam isimlere sahip mütevazi bir ekip ile geliştirilmektedir. YouTube'un kurucu ortağı Steve Chen, Twitch'in kurucu ortağı Justin Kan gibi isimler proje danışmanları olarak bilinmektedir.

Theta (THETA) Whitepaper

Theta (THETA) platformu, düşük kaliteli video yayıncılığını ve yayıncılığın yüksek masraflara rağmen az kar getirişini kısaca genel anlam da yetersiz ekosistemini değiştirmek amacı ile geliştirilmiş bir projedir. Theta platformu kaliteli videolar yaratmak ve yayınlamak için tasarlanmış bir platform olarak internet kullanıcılarına hitap etmektedir. Theta Network hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmak için https://www.thetatoken.org/ bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

THETA Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 THETA Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

Theta Projesi Nasıl Çalışır?

Geliştiriciler, telif hakkı dağıtımı ve kitle fonlaması için uygulamalar gibi blok zincirinin üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için Theta Network'ü kullanabilir. Teta, videoları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen çevrimiçi içerik oluşturucular arasında popüler hale geliyor - nasıl izlendikleri, kaliteleri ve onlar için nasıl ödeme aldıkları.

Theta blok zinciri arka planda çalışarak bir konsensüs mekanizması oluşturmaya ve ödülleri ödemeye yardımcı olur. İki yerel para birimine sahiptir: Edge Node'lara ödül ödemek için kullanılan Theta Fuel (TFUEL) ve 2019'da yayına giren THETA jeton.

2018'de şirket, mevcut bir milyar THETA jetonunun %30'unun özel satışını gerçekleştirdi. Bu, yaklaşık 20 milyon dolar topladı ve Theta jetonuna ilgi yaratmaya başladı. Gerçekten bir token olan THETA madeni para, insanların oy hakları üzerinde hak talebinde bulunmasına ve işlemleri doğrulamasına olanak tanır.

THETA Coin Yorum

Theta platformu, teknolojinin gelişmesi ile birlikte taleplerin gittikçe arttığı bir sektör olan video sektörüne ihtiyacı olan yeniliği ve gelişimi sunan bir platformdur. Theta Network, YouTube kurucu ortağı Steve Chen tarafından düzenli olarak gündeme getirilen, video evreninde büyük ve iddialı bir yankının ta kendisidir.

Uzmanlara göre THETA Coin yorumları şu şekilde devam eder;

Theta Token (THETA), protokolün yönetişim belirtecidir ve Validator ve Guardian düğümleri tarafından stake edilir. Theta Fuel (TFUEL) ise akıllı sözleşmelerle etkileşim gibi ağ üzerindeki işlemler için kullanılan “gas” belirtecidir. Uç Düğümler, kaynakları paylaşmak ve video akışlarını aktarmak için TFUEL kazanır. Theta platformunun yerel kripto para birimi olan ERC-20 protokolüyle tasarlanan THETA Coin, içerik üreticilerinin satın alma talepleri ile hızlı bir yükselişe geçecek bir Altcoin olarak değerlendirilmektedir.

Teknik incelemeye göre : “Theta Ağı ve protokolü, video akışı endüstrisinin bugün karşılaştığı çeşitli zorlukları çözüyor. İlk olarak, Theta blok zincirindeki belirteçler, bireysel kullanıcıları gereksiz bilgi işlem ve bant genişliği kaynaklarını önbelleğe alma veya video akışları için aktarma düğümleri olarak paylaşmaya teşvik etmek için bir teşvik olarak kullanılır. Bu, akış iletiminin kalitesini iyileştirir ve özellikle yüksek çözünürlüklü, yüksek bit hızlı 4K, 8K ve yeni nesil akışlar için geleneksel içerik iletim hatlarının ana darboğazı olan 'son mil' teslim sorununu çözer.

İkincisi, yeterli ağ yoğunluğu ile izleyicilerin çoğu, eşleme önbelleğe alma düğümlerinden akışları çekecek ve video platformlarının içerik dağıtım ağı (CDN) maliyetlerini önemli ölçüde azaltmasına olanak tanıyacaktır. Daha da önemlisi, Theta Network, tokenları son kullanıcı teşvik mekanizması olarak sunarak video platformlarının izleyici katılımını derinleştirmesine, artan gelirler sağlamasına ve içeriklerini ve görüntüleme deneyimlerini rakiplerinden farklılaştırmasına olanak tanıyor.” Genel analiz ve yorumlara göre proje geleceği oldukça parlak gözükmektedir.

Theta Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

 • Theta video akışını merkezi yapıdan kurtarmak ve sektör katılımcıları için daha verimli, uygun maliyetli hale getirmek için geliştirilmiştir.
 • Theta ağı, kendi iç ekonomisine güç katan Theta (THETA) ve Theta Fuel (TFUEL) olarak bilinen iki yerel Token'a sahiptir ve Theta kendi Blockchain yapısı üzerinde çalışmalara devam etmektedir.
 • Theta platformu içerisinde izleyiciler daha kaliteli yayın hizmetlerine ulaşırlar ve içerik oluşturucuların kazançları artar aynı zamanda aracılar (video paylaşım platformları) düşük maliyetle altyapı oluştururlar.

THETA Coin Geleceği Ne Olur?

İçerik oluşturucular yüksek kaliteyi hedefler, ancak mevcut teknoloji, insanların ulaşmak istediklerine tam olarak ayak uyduramaz. Bu, özellikle insanlar bir akışı izlemek için para ödediğinde ve düşük görüntü kalitesi ve ara belleğe alma sorunu yaşadığında bir sorun olabilir.

2017 yılında, daha iyiye doğru değişiklik yapabilecek yeni bir sistem oluşturuldu. Sanal gerçeklik canlı akış teknolojisinde geçmişe sahip bir işadamı olan Jieyi Long ve çevrimiçi reklamcılık ve mobil oyun şirketleri kuran bir girişimci olan Mitch Liu, akışı iyileştirmek için blok zinciri kullanan Theta Network'ü kurmak için güçlerini birleştirdi.

Buradaki fikir, coğrafi olarak bağlantılı operatör ağları - içerik dağıtım ağları (CDN'ler) - çoğu canlı olan çevrimiçi video akışı içeriği sunmaktır. Ancak CDN'ler coğrafi konumları tarafından kısıtlandığından, daha kaliteli akışlara ayak uyduramazlar.

Theta Network, video akışına yardımcı olmak için yedek bant genişliğini ve diğer kaynakları sunan dünya çapında bir kullanıcı grubu oluşturur. Teorik olarak, daha fazla bant genişliği, daha az ara belleğe alma ile yüksek kaliteli akışlar anlamına gelir.

Uzmanlar, THETA Coin geleceğini pozitif olarak değerlendiriyorlar. Teknolojinin devrim niteliğindeki gelişmeleri ve hayatlarımızın içerisinde çeşitli yerlerde aktif bir şekilde yer edinişi ile hayatlarımız genel bir ölçütte değişmiş ve teknoloji ile iç içe bir hale gelmiştir. Bu yeni yapılanmalar beraberinde yeni ve kabul gördüğümüz meslekleri de beraberinde getirmiştir. Video içerik üreticiliği bu mesleklerden bir tanesidir.

Theta platformu tam anlamıyla bu noktada geleceğin platformu olarak değerlendirilebilir. THETA Coin bu bağlamda bu sektörü için ihtiyaç duyulan bir kripto para birimi olarak gelecekte değerlenecektir.

Analistlerin THETA Coin Fiyat Tahminleri

THETA fiyatına bakarken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, sınırlı arzıdır. Jeton madenciliği yapamazsınız - birisinin onu satmasını beklemelisiniz.

Analistlerin THETA Coin fiyat tahminlerini incelediğimizde;

 • Coin Arbitrage Anaslitleri THETA Fiyat Tahmini: 2023 senesi için $6,31160 değerinde bir tahminde bulunurken 2024 senesi için fiyat tahminlerinde $ 16,5233 değerinde bir analizde bulunuyorlar. Analislerin 2025 senesi için fiyat tahminleri ise 26,7347 değerinde.
 • Digital Coin Theta Coin Fiyat Tahmini: 2023 senesi için $7,96 değerinde bir değerlendirmede bulunan analistler 2024 senesi için değerlendirmelerinde $11,6 değerinde bir fiyattan söz ediyorlar. 2026 senesi için $15,75 fiyat tahmininde bulunan analistler daha uzun vadede 2028 senesinde THETA Coin fiyatının $19,97 olacağını ifade ediyorlar.
 • Walletinvestor THETA Fiyat Tahminleri: Müthiş bir uzun vadeli yatırım olarak değerlendirdikleri THETA Coin için fiyat tahmininde bulunan analistler 2021 senesi için $3,900 değerinde bir tahminde bulunurlarken 2026 senesi söz konusu olduğunda $35.371 değerinde bir fiyat öngörüyorlar.
 • Gov Capital THETA Coin Fiyat Tahminleri: 2023 senesi için maksimum $13.32735 değerinde fiyat tahmininde bulunan Gov Capital analistleri 2025 yılı fiyat tahminlerinde maksimum $44.38655 değerinde bir analizde bulunurlarken 2026 senesi söz konusu olduğunda $65.57645 gibi bir fiyattan söz ediyorlar.
 • Price Prediction THETA Fiyat Tahmini: 2023 senesi için maksimum $7.83 değerinde tahminde bulunan analistler 2026 senesi söz konusu olduğunda fiyat tahminlerinde $34.26 değerinde bir fiyattan söz ediyorlar ve uzun vadede ise THETA Coin tahminleri 2030 yılında maksimum $161.75 değerinde.

Uzmanlara Göre THETA Token Alınır Mı?

THETA madeni para fiyat tahminleri için eğilim tartışmalıdır. Bazı analistler arasındaki fikir birliği, ne kadar ve ne kadar hızlı bir varsayım meselesi olsa da, yükseleceği yönünde. Uzman analistlerin THETA Token fiyatlarını incelediğimizde iddialı öngörüler karşımızda belirmektedir ve bu bağlamda THETA Coin yatırım aracı olarak değerlendirilebilecek bir kripto para birimidir.

THETA Coin için yatırım kararı vermeden önce kapsamlı araştırmalar ile güncel verilerden yararlanarak yatırım kararı vermeniz önerilir.

ULTRA Coin Gelceği Ne Olur? UOS Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Theta (THETA) Haberleri ve Anlaşmaları

Theta (THETA) haberleri;

 • Theta Mainnet 3.0 30 Haziran’da piyasaya sürüldü.
 • Theta, USPTO Numarası 17/224,109 ("THETA-1005") için patent başvurusu onayını aldı.
 • “Kriptolar Sert Düşüyor Ama Bu Coin’lerde Umut Var” başlığı altında THETA Coin yer edindi.

Theta (THETA) anlaşmaları;

 • Theta yatırımcıları arasında; DHVC, Sierra Ventures, GREE, ZP CAPITAL gibi isimler yer almaktadır ve bu isimler dışında geniş bir yatırımcı ağına sahiptir.
 • Theta; LIONSGATE, KATY PERRY, ONE, ULTRA gibi isimlerin yer aldığı geniş bir ortaklık zincirine sahiptir.

THETA Coin Avantaj ve Dezavantajları

THETA Coin avantajları;

 • Theta platformu açık kaynaklıdır ve Proof-of-Stake (PoS) tabanlı Blockchain ekosistemlerinde olduğu gibi yönetişim yetkileri Token sahiplerinin elindedir.
 • Theta video akış platformu olmasının yanı sıra, merkeziyetsiz uygulama (DApp) geliştirmek isteyenlere de hitap eder.
 • Kullanıcılar içerikleri izlerken, THETA Token’ları ile ödüllendirilirler ve bu ağa bilgi işlem gücü sağlamak için teşvik edilirler.
 • THETA Coin cüzdanlar arası transferde düşük masraf ödeme avantajına sahiptir.

THETA Coin dezavantajları;

 • Theta Network Coin, diğer kripto para birimleri gibi fiyat dalgalanmalarına sahiptir ve bu yüzden anlık takip gerekebilir.

THETA Coin Hangi Borsalarda Var?

THETA Coin, son zamanların trend kripto paraları arasındadır. THETA Coin şu borsalarda var: Binance, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, THETAbit, Bitget, LBank, BKEX

THETA Coin Piyasa Bilgileri

THETA Coin toplam arzı 1,000,000,000 adettir. Maks arzı ise 1,000,000,000 adettir. THETA Coin 16 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) 15.90 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 13 Mart 2020 tarihinde (ATL) 0.03977 ABD doları olarak görmüştür.

THETA Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. THETA Coin satın almak için, Binance, Huobi Global, KuCoin gibi kripto para borsalarının birinde hesap açılışı gerçekleştirilir.
 2. Borsa web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve akabinde KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi gerçekleştirilir.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden THETA Coin satın alınır.
 5. Cüzdana gelen THETA Coin'lerr borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Özetleyecek Olursak

Yazımızda, uzmanların THETA Coin geleceğine ilişkin fiyat tahminlerine ve yorumlarına yer verdik. THETA Coin, Theta platformunun yerel kripto para birimi olarak kripto para uzmanları tarafından yüksek beklentilerin sahibi bir Altcoin olarak ifade edilmektedir. THETA Coin özellikle gelecekte kurumsal şirketler tarafından daha sık ve fazla tercih edilecek bir Coin olarak değerlendirilmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm zamanların en yüksek değerine $15,90 olarak ulaşmıştır.

Uzmanlara göre THETA Coin fiyatı bir yılda 4.503 USD'den 10.809 USD'ye kadar çıkabilir.

Theta (THETA) Coin; Binance, Huobi Global, KuCoin, Crypto.com Exchange gibi borsalarda listelenmektedir.

THETA Coin uzun vadeli kazanç potansiyeli bir yılda +%140.05'tir.

Theta, 2018 yılında Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından kurulmuş bir platformdur.

Uzmanlara göre, Theta (THETA) Coin fiyatı 2030 yılı için maksimum $138,95 olarak öngörülmekte.

THETA Coin yıl sonunda maksimum $4,81 seviyesine ulaşabilir.

Theta arz'ı 1.000.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır.