Contact us to AD (300x250)

Serum (SRM) Nedir? 4 Uzmandan SRM Coin Geleceği, YorumSolana üzerine inşa edilen ve deneyimli bir geliştirici ekibin sektöre kazandırdığı Serum DEX, mevcut fiyatı ile kimi yatırımcılara göre cazip bir satın alma fırsatı sunuyor. SRM Coin geleceğine yönelik uzman yorumlarını ve değerlendirmelerini merak eden okurlarımız rehber yazımızda proje teknik detayları ile birlikte analistlerin kısa ve uzun vade SRM Coin fiyat tahminlerine ulaşabilirler.

srm coin geleceği

Serum (SRM) Coin Nedir?

Serum, merkezi finans (DeFi) için yüksek hız ve düşük işlem ücretleri sunan Solana üzerine inşa edilmiş merkeziyetsiz bir borsa (DEX) ve DeFi projesidir. Ethereum ve Solana ağları arasında entegrasyon kurmayı başaran Serum projesinin yerel token’i SRM Coin’dir. SRM Coin, Serum DEX işlemleri için kullanılan bir ERC-20 belirtecidir.

SRM Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

Serum, güçlü ortaklardan kurulan bir konsorsiyum tarafından hayata geçirildi. Projeyi geliştiren konsorsiyumun arasında kripto para borsası FTX, Solana Foundation ve Alameda Research gibi güçlü ortaklar bulunmaktadır.

Serum Projesi ve Whitepaper

Serum, yeterince gelişmeyen DeFi ekosisteminin güvenlik açıklarını, merkezileşme, düşük sermaye verimliliği ve likidite segmentasyonu sorunlarını çözmeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda tamamen merkeziyetsiz olacak şekilde geliştirilen Serum, çapraz zincir desteği ile gözetimsiz bir alım satım borsası üzerinde çalışır. Tamamen zincir üstü merkezi limit defteri ve eşleştirme motoru etrafında tasarlanan tek yüksek performanslı DEX olan Serum projesinin teknik detayları için rehber yazımızla birlikte https://docs.projectserum.com/ adresi üzerinden erişim sağlanabilen proje whitepaper’ına göz atabilirsiniz.

Serum (SRM) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 SRM Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

SRM Coin Yorum

Uzmanlar SRM Coin yorum ve geleceğine ilişkin tahminlerinde, iyimser olduklarını belirttiler. SRM Coin özellikle 2021 yılındaki yükselişi ile adından sıkça söz ettiren popüler bir kripto para birimidir. Popülerliğini kullanıldığı Serum projesine borçlu olan SRM Coin, yüksek maksimum token arzı ile nispeten dezavantajlı konumdadır.

Büyük borsalarda listelenmesi ve Solana ağının güçlü yönleriyle güvenilen Serum projesi, traderlar ve proje geliştiricileri için benzersiz mimarisi ile büyük kolaylıklar sağlar. DeFi’nin en büyük sorunlarına çözüm sunan Serum projesinin ilerleyen günlerde daha fazla benimsenerek geleneksel finansın yerini almayı başarması kaçınılmaz olarak değerlendirilmektedir.

SRM Coin Geleceği

Serum DEX, DeFi’nin geleneksel finansın yerini almasına katkı sunması adına geliştirildi. Sunduğu çözümler ve yüksek hızı ile pek çok DeFi problemini sunmayı başaran proje ilk günden bu yana uzmanların beğendiği DeFi projeleri arasında yer alır. Öte yandan benzersiz özellikleri ile pek çok projeden sıyrılmayı başaran Serum ve yerel belirteç SRM Coin geleceği şu nedenlerle güçlü duruşunu koruyacağı uzmanlarca düşünülmektedir:

 • Zincir üstü merkezi limit emir defteri ve eşleştirme motoru ile trader’lar ve proje oluşturmak isteyenler için sunduğu likidite ve fiyat zaman öncelik eşleştirmesi, işleri büyük ölçüde kolaylaştırır.
 • Güçlü bir konsorsiyum tarafından desteklenmesi Serum DEX’e olan güveni artırarak büyüme sürecini sürdürmesine olanak tanır.
 • Tasarımının tamamında sunulan teknoloji ile merkezi hizmetlerle giriştiği rekabette üstün çıkabilme becerisine sahiptir.

Serum Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Serum projesi, zincir üstü merkezi limit defteri ve eşleştirme motoru etrafında tasarlanan tek yüksek performanslı DEX olarak geliştirilerek farklılaşmıştır. Henüz tasarım yönünde farklılaşan projenin tamamen izinsiz olması ve Solana üzerine kurulması, yüksek hız ve düşük işlem ücreti misyonunun yakalanmasına olanak tanır. Projenin daha yakından tanınması adına farklı yönlerini merak eden okurlarımız aşağıda listelenen benzersiz özelliklere göz atabilirler:

 • Saniyede 50 bin işleme ve 400 ms blok sürelerine ulaşabilen web ölçeğindeki Solana üzerine kuruludur.
 • Çapraz zincir alım satım protokolü yardımı ile Serum kullanıcıları, farklı blok zincir ağları arasında varlıklarını değiştirebilirler.
 • Ethereum ve Solana entegrasyonu ile gerçekleşen her işlem çok daha hızlı ve verimlidir.
 • DeFi üzerinde yapay varlıklar üretilerek bu varlıkların kullanılması ile pozisyonlar oluşturulabilir.
 • SerumUSD ile merkeziyetsiz bir stablecoin modeli inşa edilmiştir.

SRM Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin kısa ve uzun vade SRM Coin fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Price Prediction yılsonunda SRM Coin fiyatının 1,51 dolara yükselmesini beklerken, 5 yıl sonrası için 10,42 dolara işaret etmektedir.
 • Tech News Leader analistleri 1 yıl sonrası için SRM Coin fiyat hedeflerini 2,01 dolar, 5 yıl sonrası içinse 6,40 dolar olarak paylaşırlar.
 • Gov Capital kısa vadede 8,81 dolar fiyat tahmini paylaştığı SRM Coin’in 5 yılda 40 doları aşmasını beklemektedir.
 • Wallet Investor SRM Coin’de düşüşün devam ederek fiyatların 0,126 dolara gerileyebileceğini öngörmektedir.

Serum Alınır mı, Güvenilir mi?

Solana üzerinde kurulan Serum, tamamen izinsiz olarak geliştirilmiştir. Ağın güvenliği, düğüm performansına göre ödüllenmenin belirlendiği staking mekanizması ile sağlanır. Yönetişim belirteci olarak çalışan SRM Coin, ağda oluşacak sorunları çözmek için kullanılır.

Güçlü bir konsorsiyum tarafından hayata geçirilen ve hemen hemen her büyük borsada listelenme başarısı gösteren SRM Coin’in güvenilir olduğu rahatlıkla söylenebilir. Yatırım kararları için bu noktada artı puan alan projenin benzersiz yönleri, artıları, eksileri, maksimum arzı ve teknik görünümü de ayrı ayrı ele alınmalıdır.

Algorand Nedir? ALGO Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

SRM Coin Avantaj ve Dezavantajları

Serum projesinin artıları ve eksileri aşağıdan takip edilebilir:

Avantajları:

 • İşlem hızı çok yüksektir.
 • İşlem masrafları oldukça düşüktür.
 • Tamamen merkeziyetsiz ve izinsizdir.
 • Yapay varlıklar oluşturularak pozisyon alımına izin vermesi, sermaye verimliliği arayan DeFi yatırımcıları için önemli bir artıdır.
 • Solana ve Ethereum arasındaki entegrasyonu sağlar.
 • Pasif gelir elde edilebilir.
 • SRM Coin platform içindeki işlemler ve yönetişim kararlarında kullanılmaktadır.
 • Büyük borsaların çoğunluğunda listelenir.

Dezavantajları:

 • Geleneksel finansla birlikte DeFi içerisindeki projelerle zorlu rekabet içerisindedir.
 • Maksimum token arzı enflasyonist olup fiyat üzerinde baskı oluşturabilir.
 • Düğüm performansına göre belirlenen staking ödülleri kimi kullanıcılar için cazip bir seçenek olarak değerlendirilmeyebilir.

SRM Coin Hangi Borsalarda Var?

SRM Coin listelenen kripto borsalarının bir kısmı aşağıda paylaşılmaktadır:

 • Binance
 • FTX
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Bithumb
 • Poloniex
 • Gate.io
 • Kraken
 • OKX
 • MEXC

Serum (SRM) Piyasa Bilgileri

SRM Coin toplam arzı 1,092,844,982 adettir. Maks arzı ise 10.161.000.000 adettir. SRM Coin, 11 Eylül 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $13,72 fiyatına ulaşmıştır. SRM Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 11 Ağustos 2020 tarihinde $0,11 olarak görülmüştür.

SRM Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. SRM Coin satın almak için öncelikle; Binance, Poloniex, Huobi Global, vb. SRM listeleme yapan borsalarda ücretsiz üyelik açın.
 2. Açılan hesabınızı aktifleştirin.
 3. Kripto para borsa hesabınıza desteklenen yöntem ile para gönderin.
 4. Gönderilen bakiye tutarınca SRM Coin alış emri oluşturun.
 5. Gerçekleşen emir sonrası bakiye kar ve zarar durumu borsa cüzdanınızdan takip edebilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, SRM Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına ve fiyat tahminlerine değinerek projeyi yakından inceledik. SRM Coin, DeFi’nin en büyük sorunlarına çözüm sunan Serum DEX’in yerel belirtecidir. ERC-20 standartlarında geliştirilen SRM Coin, Solana ve Ethereum entegrasyonuna sahiptir. Yüksek hız ve düşük işlem ücreti parolası ile yola çıkan proje tamamen merkeziyetsizdir. Büyük borsalarda listelenen SRM Coin, analistlere göre kısa ve uzun vadede yükseliş potansiyeline sahiptir.
Sıkça Sorulan Sorular

Serum DEX’in artan benimsenmesinin SRM Coin fiyatlarına yansıması beklenir. Analistler ve uzmanlar güçlü yönlerine vurgu yaptıkları SRM Coin’in yükseleceğini düşünmektedirler.

SRM Coin Binance, FTX, OKX, vb. kripto para borsalarında listelenmektedir.

SRM Coin maksimum arzı 10,161,000,000 adettir. Toplam arzı ise 1,092,844,982 adettir.

Analistler, SRM Coin’i iyi bir yatırım aracı olarak değerlendirirler. Yıl sonunda 8 doları aşabileceği düşünülen SRM Coin için uzun vade hedefler 40 dolara işaret etmektedir.

SRM Coin’de yıl sonu için en düşük 0,126 dolar, en yüksek 8,81 dolarlık fiyat hedefleri paylaşılmaktadır.

SRM Coin’de kısa vade için 1,51 – 2,0 dolar aralığında fiyat hedefleri paylaşılır. Uzun vadede ise fiyat tahminleri 10,42 dolar ortalama bandında gezer.

SRM Coin aralarında FTX, Solana Foundation ve Alameda Research gibi isimlerin yer aldığı bir konsorsiyum ortaklığınca geliştirildi.

SRM Coin 11 Mayıs 2021 tarihinde 13,72 dolar fiyatla zirveyi gördü.

SRM Coin’in yükselişinde DeFi benimsenmesi önemlidir. DeFi’nin giderek geleneksel finansın yerini almaya başlaması ile birlikte SRM Coin’in yeniden boğa piyasasına geçebileceği düşünülebilir.