Contact us to AD (300x250)

Mask Network (MASK) Nedir? MASK Coin Geleceği, Yorum, Fiyat TahminleriSosyal medyaya gizlilik getiren Mask Network, mevcut fiyatı ile önemli bir yatırımcı kitlesinin dikkatini çekmektedir. 2021 tarihli zirvenin oldukça gerisinde fiyatlanan MASK Coin geleceği hakkındaki değerlendirmelere ulaşmak isteyen okurlarımızı rehber yazımızda, proje teknik detayları ve analistlerin MASK Coin fiyat hedefleri bekliyor!

mask coin geleceği

Mask Network (MASK) Coin Nedir?

Mask Network, Web 2.0 ve Web 3.0 arasında kötü kurarak Facebook ve Twitter üzerinden şifreli mesaj ve kripto para gönderimi sağlayan bir protokolüdür. Çevrimiçi etkileşimlere belirli bir düzeyde gizlilik eklenmesine olanak tanıyan Mask Network projesinin yerel ve yönetişim belirteci MASK Coin’dir. MASK Coin, Web 2.0 ve Web 3.0 arasında köprü oluşturulmasını sağlayan bir ERC-20 token’idir.

MASK Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

MASK Coin, Suji Yan tarafından Temmuz 2019’da kuruldu. Bu tarihte Facebook ve Twitter kullanıcılarının platformdaki gönderilerini şifrelemelerine izin verecek şekilde geliştirilen Mask Network, Kasım 2020’de Hash Key ve Hash Global ortaklığında yürütülen bir finansman turunda 2 milyon dolar, Şubat 2021’de ise Digital Currency Group ve Fundamental Labs katılımı ile düzenlenen finansman turunda 3 milyon dolar finansman toplamayı başardı.

Mask Network Projesi ve Whitepaper

Mask Network, sansüre karşı kullanıcıların internet ve sosyal medya ağlarındaki özgürlük alanını genişletmek ve sosyal medyada daha fazla gizlilik sağlamak adına geliştirildi. Bu hedef doğrultusunda geliştirici, Mask Network kullanıcılarına Twitter ve Facebbok gibi Web 2.0 platformlarını Web 3.0 yenilikleri ile kullanma fırsatı sunarak hedeflediği misyondaki ilk proje olmayı başardı. Merkezi olmayan Applet (DAPPLET) ekosistemi olarak da adlandırılan Mask Network protokolü teknik detayları için https://mask.io/about/ adresi üzerinden ulaşılabilen proje whitepaper’ını inceleyebilirsiniz.

Mask Network (MASK) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Mask Network (MASK) Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

MASK Coin Yorum

Uzmanlar, Mask coin yorumlarında iyimser bir tablo çizdiler. MASK projesi, sosyal medya kullanıcılarının Web 3.0 işlemlerini tek bir ortamdan yürütebilmelerini sağlayan popüler bir projedir. İki kez finansman turu düzenlenerek toplamda 5 milyon dolar fon toplanması, projenin potansiyelini gösterir.

Büyük borsa listelenmeleri ile daha geniş bir kitleye ulaşan MASK Coin, sunduğu teknoloji ve faaliyet alanı nedeniyle benzersizdir. Uzmanlara göre potansiyelli olan projenin mevcut fiyatı zirvenin oldukça gerisinde seyrederken analistler, yükselişin yılsonunda gerçekleşebileceğini düşünürler.

MASK Coin Geleceği

MASK Coin geleceği uzmanlar tarafından pozitif değerlendirilmektedir. Mask Network, geliştirildiği tarihte alanının ilk projesi olması nedeniyle hemen popülerlik kazandırdı. Gerek kripto benimsenmesini sağlama gerek sosyal medya gizliliği yönündeki taleplere yanıt vermek adına büyük başarılara imza atan Mask Network’un geleceği olumlu değerlendirilir. Uzmanlar ise özellikle aşağıdaki detayların projeyi güçlü kıldığını düşünmektedirler:

 • Sosyal medya üzerinden sansüre veya takibe karşı şifreli gönderiye izin vermesi sebebiyle milyarlarca sosyal medya kullanıcısı arasında hızla yayılma potansiyeli taşımaktadır.
 • Sadece hedef kitleye gönderi iletilebilen Mask Network, bu yönü ile dijital pazarlamada kullanılma potansiyeli taşımaktadır.
 • Sosyal medya üzerinden imkan tanınan Web 3.0 işlemleri nedeniyle kripto benimsenmesine yardımcı olurken kendi benimsenmesini de artırabilir.
 • Web 2.0 ile Web 3.0 arasındaki görevi nedeniyle Web 3.0 geçiş sürecine kullanıcılarını hazırlar.

Mask Network Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Mask Network, kullanıcılarına sosyal medyada gizlilik sağlar. Temmuz 2019’da geliştirilen proje bu alandaki ilk proje olarak öne çıkmıştır. Kullanıcılarının sadece gönderi değil kripto para birimi de göndermelerine olanak tanıyan Mask Network’un farklı yönlerine değinmek gerekirse, kullanıcılarına sunduğu şu işlemlerden bahsetmek mümkündür:

 • Sosyal medya paylaşımlarını şifreli bir şekilde paylaşılmasını ve sadece hedef kitlece görülmesini sağlar.
 • Twitter üzerinden Token lansmanlarında doğrudan katılım gerçekleştirilebilir.
 • Twitter üzerinden kripto para alım ve satımı yapılabilir.
 • Sahip olunan NFT’lerin Twitter profil fotoğrafı olarak kullanılmasını sağlar.
 • Tüm Web 3.0 varkıklarını sergileyecek bir profil sunar.
 • OpenSea desteği ile Twitter üzerinden NFT ticaretine izin verir.
 • Twitter üzerinden kullanıcılarının arkadaşlarına token hediye etmesine olanak tanır.
 • Twitter’da şifreli dosya paylaşımını mümkün kılar.

MASK Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin kısa ve uzun vadeli Mask Network fiyat hedeflerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 • Price Prediction, yılsonu MASK token fiyat hedefini 2,26 dolar olarak paylaşır. Uzun vadede ise kuruluşun MASK tahmini 15,79 dolara ulaşır.
 • Tech News Leader 1 yıl sonrası için MASK hedefini 3,61 dolar, 5 yıl sonrası için de 11,08 dolar olarak paylaşır.
 • Wallet Investor, MASK token değer kaybının süreceğini düşünür ve 1 yıl içinde fiyatların 0,125 dolara geri çekilebileceğini ifade eder.
 • DigitalCoin, MASK token yılsonu fiyat tahminini 2,11 dolar olarak yayımlamaktadır. 5 yıl sonrası için kuruluşun işaret ettiği MUSK hedefi 4,13 dolardır.

Mask Network Alınır mı, Güvenilir mi?

MASK Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir. Ethereum üzerinde çalışan Mask Network ağının güvenliği hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması ile sağlanmaktadır. Ayrıca Binance, Coinbase ve daha pek çok büyük borsa MASK Coin listeleyerek güvenilirlik anlamındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmaktadır.

MASK Coin yatırımı çok yönlü bir analiz getirir. Proje, Ethereum güvencesi ile ağda güvenlik sağlarken yatırımcılar bununla yetinmemelidirler. Analistlerin ve uzmanların değerlendirmeleri, proje teknik detayları, benzersiz özellikler ve en önemlisi token teknik görünümü yatırım kararlarını şekillendirirken başvurulması gereken detaylardır.

Helium (HNT) Nedir? HNT Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

MASK Coin Avantaj ve Dezavantajları

MASK Coin avantajları ve dezavantajları hakkında şunlar söylenebilir:

Avantajları:

 • Sosyal medya üzerinden kripto para ve NFT ticaretini, hediye edilmesini ve kullanılmasını sağlar.
 • Sosyal medya gönderilerine gizlilik kazandırır.
 • Sadece hedef kitleye yönelik gönderi oluşturulmasına izin vererek dijital pazarlama bütçelerini düşürebilir.
 • Stake yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
 • Çalıştığı alan bakımından rakipsizdir.
 • Düşük maksimum arza karşın büyük borsaların hemen hemen tamamında listelenir.

Dezavantajları:

 • Fiyatlarda görülen aşırı volatilite nedeniyle önemli bir yatırımcı kitlesi için MASK token, riskli bir yatırım aracıdır.
 • Sosyal medya platformlarından proje faaliyetlerinin kısıtlanmasına yönelik gelebilecek herhangi bir girişimden olumsuz etkilenebilir.

MASK Coin Hangi Borsalarda Var?

MASK Coin listelenen borsalardan bazıları şu şekilde paylaşılabilir:

 • Binance
 • Kraken
 • Huobi Global
 • Gate.io
 • Coinbase Exchange
 • Uniswap (V2)
 • MEXC
 • Crypto.com Exchange
 • LATOKEN
 • Hotcoin Global

Mask Network (MASK) Piyasa Bilgileri

MASK Coin toplam ve maks arzı 100.000.000 adettir. MASK Coin, 24 Şubat 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $97,92 fiyatına ulaşmıştır. MASK Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 13 Haziran 2022 tarihinde $1,18 olarak görülmüştür.

MASK Coin Nasıl Satın Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek basitçe satın alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her kripto para borsası için farklı prosedürler bulunabilir. Yatırım yapmayı hedeflediğiniz borsa hakkında daha fazla bilgi almanızda yarar var.

 1. Adım kripto para borsasına kaydolun: MASK Coin satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekir. Popüler borsalar arasında Binance, Coinbase, Kraken gibi borsalar bulunur.
 2. Adım Hesabınızı doğrulayın: Kripto para borsasına kaydolduktan sonra, hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu, birkaç işlem belgesi göndermenizi ve kişisel bilgilerinizi doğrulamanızı gerektirir.
 3. Adım Fon ekleyin: Hesabınızı doğruladıktan sonra, fon eklemeniz gerekir. Bu, banka havalesi, kredi kartı gibi yollarla yapılabilir.
 4. Adım MASK satın alın: Son olarak fonlarınız eklendiğinde, kripto para borsası tarafından sunulan fiyatları kullanabilir ve istediğiniz miktarda MASK Coin satın alabilirsiniz.

Not: Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hesap açabilir, ömür boyu geçerli olacak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda MASK Coin geleceği ve uzmanların yorumlarına değinerek projeyi kapsamlı olarak inceledik. Kısaca Mask Network (MASK) Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiş ve Web 2.0 ile Web 3.0 arasında köprü oluşturulmasını sağlar. Aynı zamanda yönetişim belirteci olan MASK Coin, 100 milyon maksimum arza sahiptir.

Sosyal medya, kripto ödemeleri, merkezi olmayan finans (DeFi) erişimi, merkezi olmayan kuruluşlar (DAO) ve e-ticaret gibi merkeziyetsiz uygulamaları (DAPP’leri) mevcut sosyal ağlardan ayrılmadan kullanımına olanak veren Mask Network projesi uzmanlarca beğenilir. Analistler, MASK Coin’in yükselmesini beklemektedirler.
Sıkça Sorulan Sorular

Uzmanlar, Mask Network’un daha fazla benimsenmesini bekler. Analistler ise bu benimsenmenin MASK Coin fiyatlarına artış yönünde etki edeceğini düşünürler.

MASK Coin Binance, Coinbase, Crypto.com, vb. büyük kripto borsalarında listelenmektedir.

MASK Coin maksimum arzı ve toplam arzı 100 milyon adettir.

MASK Coin, iyi bir yatırım aracı olarak görülür. Analistler Mask Network’te kısa vadede 2,11 dolar, uzun vadede ise 15,79 dolarlık fiyat hedefi paylaşırlar.

MASK token için tek bir analist düşüş bekler ve yılsonu fiyat hedefini 0,125 dolar olarak paylaşır. Geriye kalan tahminler ise yılsonunda 2,11 – 3,61 dolar aralığında paylaşılarak MASK token’de yükselişe işaret eder.

MASK Coin için kısa vadeli fiyat tahminleri en düşük 2,11 dolar, en yüksek 3,61 dolardır. Uzun vadede beklentiler 15,79 dolara ulaşmaktadır.

MASK Coin, 2019 yılında Suji Yan tarafından geliştirildi. Mask Network’un Kasım 2020 ve Şubat 2021 düzenlenen finansman turları ise HashKey, Hash Global, Digital Currency Group ve Fundamental Labs gibi şirketler tarafından düzenlendi.

MASK Coin, 24 Şubat 2021 tarihinde 97,92 dolar fiyatla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

MASK Coin yükselişinde benimsenme önemlidir. Sosyal medya ile birlikte çeşitli alanlarda Mask Network’un artan kullanımı MASK Coin’in yükselişi için önemlidir.