Contact us to AD (300x250)

Highstreet (HIGH) Nedir? 2023 HIGH Coin Geleceği, Yorum, Fiyat TahminleriZirvesinden oldukça uzakta fiyatlanan başarılı metaverse projesi Highstreet, pek çok analistin izleme listelerinde yer alarak yeniden dikkatleri toplamayı başardı. Projenin teknik ayrıntıları ile birlikte uzman yorumlarına yer verilen yazımızda HIGH Coin geleceği ve fiyat tahminleri hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

highstreet coin nedir, geleceği ne olur

Highstreet (HIGH) Coin Nedir?

Highstreet, fiziksel ve sanal dünyalarda iki yönlü para akışı gerçekleştiren ve oyun içi öğelerin gerçek hayattaki ürünler için kullanılabildiği bir piyasayı sektöre kazandıran bir metaverse projesidir. HIGH Coin, sanal gerçeklik (VR) desteği sunan Highstreet projesinin yerel token’idir. HIGH Coin, projenin stake ve merkeziyetsiz yönetim ihtiyaçlarının karşılanması adına geliştirilmiş yönetişim token’idir.

HIGH Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Highstreet, Travis Wu ve Jenny Guo tarafından kurulan sanal gerçeklik şirketi LumiereVR’ın yeniden markalaşması ile hayata geçti. 2015 yılında kurulan ve VR teknolojisini perakende işlemlere entegre etmeye odaklanan LumiereVR, resmi kaynaklara göre Ekim 2021’de Highstreet markasına dönüştürüldü.

Highstreet Projesi ve Whitepaper

Highstreet, markalar ve oyuncular için metaverse deneyimini iyileştirmeyi hedefler. Geliştiriciler VR teknolojisinden yararlandıkları bu süreçte; MMORPG, sanal ve gerçek dünya birleşimine olanak tanımaktadırlar. Sega ve Nintendo gibi oyun platformlarından ilham alınarak sektöre kazandırılan Highstreet projesinin teknik detayları için rehber yazımızla birlikte https://highstreet.gitbook.io/highstreet-whitepaper/ adresi üzerinden ulaşılan whitepaper’ı takip edebilirsiniz.

HIGH Coin Yorum

HIGH Coin, popüler bir metaverse projesinden aldığı güçle kısa sürede iyi bir benimsenme yakaladı. Büyük markalardan aldığı yatırımla kullanıcı güvenilirliğini sağlayan proje, metaverse gelişimi ile birlikte benimsenmesini artırma potansiyeli taşımaktadır.

Kripto kışı nedeniyle zirveden oldukça uzakta fiyatlanan HIGH Coin’e uzmanlar ve analistler iyimser bakmaktadır. Analistler ilerleyen yıllarda fiyatların artabileceğini ifade ederlerken uzmanlar, proje benimsenmesinin artacağını düşünmektedirler.

HIGH Coin Geleceği

HIGH Coin gerek markalar gerek oyun severler için sunduğu benzersiz özellikler ile uzmanların yakın izleme listelerinde boy göstermektedir. Gerçek dünya ile sanal evren arasında köprü kuran ve sınırları kaldırmayı başaran Highstreet, şimdiden dünyanın en popüler markalarından yatırım almayı başarmıştır. Uzmanlar projenin aşağıdaki nedenlerle başarısını artıracağını ve daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilebileceğini düşünmektedirler. High Coin geleceğine ilişkin uzman görüşleri ise şunlardır:

 • Oyun içinde gizemli dünyaların keşfedilmesi ve sürekli ilerlemenin devam etmesi sürükleyici bir oyun deneyimi sunarak daha fazla oyuncunun katılımını kolaylaştırır.
 • NFT Marketplace içinde ticaret yapılabilmesi, NFT geliştiricileri için Highstreet projesini iyi bir seçenek olarak çıkarır.
 • Dijital öğelerin gerçek dünyada kullanılabilmesine olanak tanıması etkisi ile büyük markaları, müşterilerine ulaşma adına Highstreet’e yatırım yapmalarına teşvik etmektedir.
 • Büyük borsa listelenmeleri ile HIGH Coin’e tüm dünyadan yatırımcılar ulaşabilmektedir.

Highstreet Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Fiziksel ve sanal dünyalar arasındaki sınırları ortadan kaldıran bir MMORPG oyunu olarak geliştirilen Highstreet, markalara müşteri etkileşimi sunma adına önemli avantajlar sunarak pek çok rakibinden farklılaşmayı başardı. Projenin vaat ettiği ve benzersiz özellikleri arasında gösterilen aşağıdaki özellikler, ilerleyen günlerde benimsenmenin artabileceğine yönelik değerlendirmeleri güçlendirmektedir:

 • Oyun içi öğeler, platformda ikiye bölünmüş bir şekilde ERC-721 standartlarında NFT ile temsil edilmektedir.
 • Dijital varlığın bir kısmı satın alındığında metaverse’te kullanımı sağlanırken, tamamı satın alınan NFT’ler gerçek hayatta da kullanıcılar tarafından edinilebilmektedir.
 • Pazaryerlerinde zorunlu tutulan kimlik doğrulama süreci ile sadece güvenilir satıcıların platform erişimi garanti altına alınmaktadır.
 • Alıcılara ürün likiditesi sağlamak ve satıcılara otomatik fiyat sunmak için bonding curve yöntemi kullanılmaktadır.

HIGH Coin Fiyat Tahminleri

HIGH Coin, analistlerin geleceği hakkında olumlu düşüncelere sahip oldukları projeler arasında yer alır. Analistler, HIGH Coin için paylaştıkları kısa ve uzun vadeli fiyat tahminlerinde şu rakamları telaffuz etmektedirler:

 • Tech News Leader analistlerince HIGH Coin’e 1 yıl için biçilen fiyat hedefi 3,72 dolar, 5 yıl içinse 11,74 dolardır.
 • Wallet Investor 1 yıllık süreçte fiyat gerilemesinin devam etmesini beklediği HIGH Coin’de fiyat tahminini 0,269 dolar olarak paylaşır.
 • DigitalCoin 2022 yılsonu HIGH Coin fiyat tahminini 1,71 dolar, 5 yıl sonrası içinse 3,46 dolar olarak paylaşır.
 • Coin Codex’e göre 1 yıl içinde HIGH Coin 2,83 dolara, 4 yıl sonrasında ise 13,91 dolara ulaşabilir.

Highstreet Alınır Mı, Güvenilir Mi?

Highstreet projesi, sanal varlıklar ile gerçek dünyayı bağlarken VR ve NFT teknolojilerinden yararlanır. Projenin yönetişim ihtiyacını karşılayan HIGH Coin, kullanıcıları tarafından stake edilerek yönetişim kararlarına katılım sağlanmaktadır. Ayrıca HIGH Coin geliştirici ekibin kimler olduğu, deneyimleri ve hizmet verdikleri ünlü markalar göz önüne alındığında projenin güvenilir olduğundan bahsedilebilir.

Yatırım yönünden incelendiğinde ise Highstreet projesinin pek çok artıya sahip olduğu, büyüyen metaverse pazarı ve nispeten sınırlı token arzının cazip olduğu söylenebilir. Buna karşın kripto para birimlerinin var olan riskleri ve HIGH Coin’de görülen ATH sonrası mevcut durum göz önüne alındığında, bu yatırım kararının doğru risk analizi ile verilmesi gerektiği ortadadır. Bu nedenle yatırımcılar teknik analize bağlı olarak pozisyon almalı ve başkalarından olabildiğince etkilenmemeye önem vermelidirler.

Uniswap Coin Geleceği Ne Olur? UNI Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

HIGH Coin Avantaj ve Dezavantajları

Highstreet projesi henüz yeni isim altında markalaşmadan bile büyük projelerce tercih edilmekteydi. L’Oreal, Victoria Secret ve HTC gibi farklı sektörün en büyük markalarından yatırım almayı başaran proje, faaliyet alanı açısından yüksek rekabete de maruz kalmaktadır. Projeyi analiz etmek adına çok yönlü fikirlere ihtiyaç duyan okurlarımız, aşağıda paylaşılan Highstreet avantajlarına ve dezavantajlarına göz atabilirler:

Avantajları:

 • Giderek büyüyen metaverse alanında geliştirilmiştir.
 • Stake yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
 • Marketplace, Ducks ve asimetrik oynayış gibi ana bileşenler etkisi ile çok yönlü bir kullanıma sahiptir.
 • Markaların kullanıcıları ile etkileşime geçmesine olanak tanıyan proje, kurumsal yatırımcı çekme potansiyeli taşımaktadır.
 • HIGH Coin Binance ve Coinbase gibi çok kullanıcı sayısına sahip borsalarda listelenmektedir.

Dezavantajları:

 • Düşük token arzının da etkisi ile olası fiyat dalgalanmalarında spekülasyona maruz kalabilir.
 • Benzer misyona sahip metaverse projeleri ile rekabet içindedir.
 • Karma gerçeklik uygulamalarına duyulacak ilgiye yönelik belirlenen hedeflerde sapma yaşanma ihtimali bulunmaktadır.

HIGH Coin Hangi Borsalarda Var?

HIGH Coin, aralarında Binance ve Coinbase gibi büyük borsaların da yer aldığı ve USDT, BUSD, vb. paritelerle oluşan toplam 30 işlem çiftine sahiptir. Okurlarımız HIGH Coin almak istediklerinde aşağıda en büyükleri sıralanan HIGH Coin listelenen borsalardan işlem yapabilirler:

 • Binance
 • Gate.io
 • Coinbase Exchange
 • PancakeSwap (V2)
 • MEXC
 • Uniswap (V2)
 • Crypto.com Exchange
 • LBank
 • LATOKEN
 • Phemex

Highstreet (HIGH) Piyasa Bilgileri

HIGH Coin toplam arzı 100.000.000 adettir. Maks arz da 100,000,000 adettir. HIGH Coin, 17 Aralık 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $40,26 fiyatına ulaşmıştır. HIGH Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 01 Ocak 2023 tarihinde $0,844 olarak görülmüştür.

HIGH Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. High Coin satın almak için; Binance, Coinbase, vb. HIGH listeleme yapan borsalarda ücretsiz hesap oluşturun.
 2. Hesabınızı aktifleştirmek için güvenlik sekmesi altında yer alan doğrulamaları tamamlayın.
 3. Hesabınıza para gönderin.
 4. Bakiyenize uygun miktarda HIGH Coin için alış emri oluşturun ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
 5. Gerçekleşen emirle birlikte güncel HIGH Coin bakiyenizi borsada tutabilir ya da alternatif cüzdan seçeneklerine transfer edebilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, Highstreet (HIGH) Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına ve fiyat tahminlerine değinerek projeyi geniş çapta inceledik. Highstreet (HIGH) projesi, MMORPG oyunu olarak geliştirildi. 100 milyon token arzına sahip olan HIGH Coin, yönetişim ve stake gibi ekosistem içinde işlevlere sahiptir. Büyük borsalarda listelenen HIGH Coin için uzmanlar iyimserdirler. Token fiyatının yılsonu itibari ile önemli kazanım elde edeceği düşünülmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular

HIGH Coin’e yönelik beklentiler olumludur. Kısa ve uzun vadede token fiyatının artabileceği beklenmektedir.

HIGH Coin Binance, Coinbase, Gate.io, MEXC, vb. borsalarda listelenir.

HIGH Coin toplam ve maks arzı 100 milyon adettir.

Analistlerin önemli bir bölümüne göre HIGH Coin iyi bir yatırım aracıdır. 5 yıllık periyotta HIGH Coin fiyatının iki haneli dolar değerine ulaşması beklenmektedir.

HIGH Coin’de analistlerin yılsonu fiyat tahminleri 1,71 – 3,72 dolar arasında seyretmektedir.

HIGH Coin’de kısa vade 3,72 dolar fiyat hedefi paylaşan analistler, uzun vadede beklentilerini 13,91 dolara kadar yükseltmektedirler.

HIGH Coin 2015 yılında Travis Wu ve Jenny Guo tarafından kurulan sanal gerçeklik şirketi LumiereVR’ın yeniden markalaşması ile Ekim 2021’de hayata geçirildi.

HIGH Coin 17 Aralık 2021 tarihinde 40,26 dolarla zirve yaptı.

HIGH Coin yükselişini etkilemesi beklenen en önemli katalizör, markalarca artan metaverse harcamaları olacaktır. Highstreet gibi etkileşimin ön planda tutulduğu projelere artacak kurumsal ilginin fiyatlara yansıması beklenmektedir.