Contact us to AD (300x250)

Analistlerden ONE Coin Geleceği, Yorum, Analiz Ve Fiyat TahminleriYenilikçi teknolojisi ve hız ile ölçeklenebilirlik anlamında sunduğu çözümler ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Harmony projesiyle ilgili kripto endüstrisinin araştırmaları yoğunlaşıyor. ONE Coin'i analiz eden uzmanlar en çok sorulan Harmony nerdir? hangi borsalarda listelenir ve avantajları/dezavantajları nelerdir gibi merak edilen soruları yanıtladılar. Yazımızın devamında uzmanların ONE Coin geleceğine yönelik yorumları ve fiyat tahminlerine ulaşabilirsiniz.

harmony coin nedir, geleceği ne olur

Harmony (ONE) Coin Nedir?

Harmony, merkezi olmayan uygulamaların (DAPP’lerin) geliştirilme ve kullanılma sürecini kolaylaştırmak adına geliştirilen blockchain platformudur. DAPP’lerin çalışma biçimini yenilemek adına geliştirilen Harmony projesinin yerel kripto para birimi ONE Coin’dir. ONE Coin, stake gereksinimleri ve işlem ücretlerinin ödenmesi yanında yönetişim ihtiyaçlarının karşılanması adına geliştirilen kripto para birimidir.

ONE Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

Harmony, Pennsylvania Üniversitesinde doktorasını tamamlayan Stephen Tse tarafından 2017 yılında geliştirildi. 12 kişilik kurucu ekipçe hayata geçirilen Harmony projesinin CEO’su da yine Stephen Tse’dir.

Harmony Projesi ve Whitepaper

Harmony projesi, DAPP’ler içinde yer alan açık ve hızlı bir blok zinciri sunmayı ve böylece DAPP’lerin çalışma biçimini yenilemeyi hedeflemektedir. Geliştirici bu hedef doğrultusunda rastgele parçalanma kullanmış ve ağda saniyeler içinde blok oluşturmaya olanak tanımışlardır. Kendisini yeni nesil sharding tabanlı blockchain olarak tanımlayan proje ile ilgili daha fazla teknik ayrıntı için rehber yazımızla birlikte https://harmony.one/whitepaper.pdf/ adresi üzerinde paylaşılan whitepaper’ı takip edebilirsiniz.

ONE Coin Fiyatı

Harmony (ONE) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Harmony (ONE) Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

ONE Coin Yorum ve Analiz

Uzmanlar ONE Coin yorumlarında projeyi detaylıca incelediler. ONE, popüler bir blockchain projesinde kullanılan enflasyonist bir kripto para birimidir. Büyük borsalarda listelenerek popülerliği her geçen gün artan ONE Coin'i yorumlayan uzmanlar, sektörün tüm bileşenlerince izlenmekte ve geleceği hakkında olumlu sözler sarf edilmektedir.

DAPP geliştiricileri için daha hesaplı, hızlı ve ölçeklenebilir çözümler sunan Harmony, pasif gelir elde edilmesi anlamında da cömerttir. Ödüllendirme ve sosyal sorumluluk anlamında atılan adımlar, Silikon Vadisinin önde gelen isimlerinden alınan destekler ve analistlerin analizleri ve beklentilerine göre; ONE Coin’in potansiyelini ortaya koyan gelişmelerden sadece birkaçıdır.

ONE Coin Geleceği

Harmony projesi, ilk günden bu yana sektör tarafından yakından incelemektedir. Uzmanlar, analiz ettikleri projenin popülerliğinin giderek artan Harmony geleceğine iyimser yaklaşım sergilemektedirler. One Coin geleceği ile ilgili şu hususlara göre değerlendirilmektedir:

 • Harmony, aldığı Silikon Vadisi desteği ile bireysel ve kurumsal geliştiricilere güven verir.
 • Merkeziyetsiz uygulamalar için sunulan hızlı, ölçeklenebilir ve uygun maliyetli çözümler; DAPP kullanılan pek çok alanı Harmony hedeflerine almaktadır.
 • Birlikte çalışabilirlik alanında üstlendiği misyon ile farklı ağlar için DAPP geliştiricilerinin Harmony’de buluşma olasılığını artırmaktadır.

Harmony Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Blok oluşturmada devrim yaratmayı hedefleyen Harmony, veri parçalama süreci ile node doğrulama sürelerinde önemli ölçüde azaltma yakaladı. İşlem hızı ve doğrulamaya odaklanan Harmony projesinin bu başarısı ile birlikte kendisini öne çıkaran benzersiz yönlerinden şu şekilde bahsedilebilir:

 • 16 Mayıs 2022 tarihinde attığı staking adımı ile kazandığı “Stakin Sunan İlk Sharded Blockchain” unvanını elinde bulundurmaktadır.
 • Düğüm doğrulamalarının tamamen rastgele biçimde atandığı Doğrulama Rastgele Fonksiyon (VRF) sistemi ile tarafsız ve öngörülemeyen parça üyeliği oluşturabilir.
 • Geliştiricileri Harmony mainnet’e çekmek adına “Harmony Grants” hibe programına start vererek inovasyonun önünü açmıştır.
 • Etkili Hisse İspatı (EpoS) adı verilen ve PoS konsensüs algoritmasının yeni sürümünü kullanır.

ONE Coin Fiyat Tahminleri

ONE Coin için analistler, yükseliş yönünde görüş beyan eder. Analistlerin Harmony (ONE) Coin fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Price Prediction analistleri 2023 yıl sonu fiyat tahmini 0,056 dolara yükselmesini bekledikleri ONE Coin’de 5 yıllık fiyat hedeflerini 0,35 dolar olarak paylaşmaktadırlar.
 • Wallet Investor ONE Coin fiyat tahmini: iyi bir yatırım aracı olarak gördüğü ONE Coin’in 1 yılda 0,0771 dolara, 5 yılda ise 0,3056 dolara yükselmesini öngörür.
 • Coin Codex Harmony fiyat tahmini: Tarafından çeşitli sinyaller kullanılarak yapılan ONE Coin tahminlerinde 2023 yılı için 0,036 dolar, 3 yıl sonrası içinse 0,18 dolara varan artış hedeflenmektedir.
 • Tech News Leader One Coin fiyat tahmininde, tıpkı diğer 3 analist gibi ONE Coin’de yükseliş beklemekte ve kısa vadede 0,087 dolar, uzun vadede ise 0,27 dolar fiyat tahmini paylaşmaktadır.

Harmony Alınır mı, Güvenilir mi?

Harmony, Etkili Hisse İspatı (EpoS) konsensüs algoritmasını kullanır. Yüzlerce doğrulayıcının eş zamanlı olarak stake edebildiği bu yeni teknoloji ile daha hızlı işlem süreleri ve artırılmış ölçeklendirme sunarken, daha fazla doğrulayıcıya sahip olarak ağ güvenliğini sağlar.

Yatırım yönünden de pek çok benzersiz özelliği ile öne çıkan ONE Coin, kripto para birimleri ile benzer risklere sahiptir. Ek olarak yüksek token arzının enflasyon anlamında sorun yaşatabileceğine de dikkat edilerek ONE Coin yatırımı için tüyolara değil teknik analize bağlı pozisyon alınması tavsiye edilmektedir.

HIGH Coin Nedir? Highstreet Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

ONE Coin Analiz: Avantaj ve Dezavantajlar

Harmony (ONE) Coin avantajları ve dezavantajları aşağıda paylaşılmaktadır:

Avantajları:

 • Kullanılan EpoS konsensüs mekanizması, daha fazla pasif gelir arayan yatırımcılar için projeyi cazip kılar.
 • Farklı blok zincirleri arasında bağlantı kurulmasını sağlar.
 • Yüksek hız ve ölçeklenebilirlik yanında işlem ücretleri düşüktür.
 • ONE Coin kullanıcıları, yönetişim sürecine dahil olabilirler.
 • Binance, KuCoin, vb. büyük borsalarda listelenmektedir.

Dezavantajları:

 • Fiyatlarında görülen aşırı volatilite, token’in riskli olduğu yönündeki düşünceleri destekler.
 • Yüksek maksimum arz, ONE Coin’in enflasyonist olduğuna işaret eder.
 • Faaliyet alanı açısından sınırlı bir kitleye hitap ettiği söylenebilir.

ONE Coin Hangi Borsalarda Var?

ONE Coin listelenen kripto para borsaları şunlardır:

 • Binance
 • Gate.io
 • KuCoin
 • Crypto.com Exchange
 • BinanceTR
 • Huobi Global
 • WazirX
 • AAX
 • MEXC
 • Tokocrypto

Harmony (ONE) Piyasa Bilgileri

ONE Coin toplam arzız 12.600.000.000 adettir. ONE Coin, 26 Ekim 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $0,3798 fiyatına ulaşmıştır. ONE Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 13 Mart 2020 tarihinde $0,001257 olarak görülmüştür.

ONE Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. ONE Coin satın almak için; Binance, KuCoin, Huobi Global, Gate.io, vb. ONE Coin listeleme yapan kripto para borsalarının web siteleri ya da mobil uygulamaları aracılığı ile ücretsiz hesap oluşturun.
 2. Hesabınızı aktifleştirin.
 3. Borsa hesabınıza para gönderin.
 4. Yatırım için ayırdığınız tutara göre ONE Coin alış emri oluşturun ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
 5. Satın aldığınız ONE Coin’i borsa cüzdanınızda tutabilir ya da alternatif çevrimiçi/çevrimdışı cüzdan seçeneklerine aktarabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, ONE Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına, analizlerine ve fiyat tahminlerine değindik. Harmony (ONE) Coin DAPP geliştiricileri için devrim yaratıcı teknolojiler sunmayı hedefleyen projenin yerel ve yönetişim token’idir. Ağ içi kullanım ile desteklenen ONE Coin, 12,6 milyar adet toplam arzı ile enflasyonist olarak değerlendirilir. Büyük borsalarda listelenen ONE Coin, analistler ve uzmanlarca beğenilmekte, ilerleyen süreçte fiyatını artırması beklenmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular

ONE Coin gerek uzmanlar gerek analistlerce beğenilmektedir. Uzmanlar projenin benimsenmesinde artış yaşanmasını beklerken analistler, fiyatların 2023 yıl sonu ile birlikte artışa geçmesini beklerler.

ONE Coin Binance, KuCoin, Huobi Global, vb. kripto para borsalarında listelenmektedir.

ONE Coin toplam arzı 13,694,622,027 adettir.

ONE Coin, analistlerce iyi bir yatırım aracı olarak görülmekte ve uzun vadede fiyatını 0,35 dolara artırması beklenmektedir.

ONE Coin için analistler, yılsonunda 0,026 – 0,087 dolar arasında fiyat hedefi ön görmektedirler.

ONE Coin’in kısa vadede en az 0,026 dolar olması öngörülürken, uzun vadede hedefler 0,35 dolara kadar yükselebilmektedir.

Harmony, 2017 yılında Stephen Tse tarafından geliştirildi. Tse, aynı zamanda projenin CEO’luğunu üstlenmektedir.

ONE Coin 26 Ekim 2021 tarihinde 0,3798 dolar fiyatla zirveyi gördü.

ONE Coin yükselişi için Harmony benimsenmesinde artış ve yeni borsa listelenmeleri öne sürülmektedir. Token likiditesinin artması ve daha fazla kullanıcının portföyünde yer alması ile birlikte ONE Coin fiyatının artabileceği düşünülmektedir.