Contact us to AD (300x250)

ENJ Coin Geleceği 2023 - Enjin Yorumları Ve Fiyat Tahmini

İÇERİK BAŞLIKLARI ENJ Coin Nedir?ENJ Coin Yorum


Dijital öğe üretici ve tasarlayıcılarının ilgi odağı olan ENJ Coin, oyun sektöründe kullanılabilir para talebi olan kişilerinde dikkatini çekiyor. Bu yazımızda ENJ Coin Geleceği, Analistlerden Enjin Yorumları ve Fiyat Tahminlerini sizler için detaylıca inceledik.

ENJ Coin Nedir?

Enjin Coin temelde NFT varlıklarını desteklemek amacı ile 2017’de duyurulan ve 2018’in haziran ayında piyasaya sunulan bir kripto para birimidir. Enjin Network katılımcıları web siteleri, klanlar tasarlayabilir ve sohbet edebilir aynı zamanda sanal eşya mağazaları kurabilirler.

enj coin geleceği ve enjin yorum

Teknoloji şirketleri ve oyuncular Enjin ekosistemi içerisinde NFT satışı ile ENJ Token kazanımı sağlarlar. Stake edilebilir ve pasif geliri olan ENJ Token, madenciliği NFT üretimi ve satışı üzerinden yapılan bir kripto paradır. ASIC cihaz var olmadan üretim yoluyla madenciliği mümkündür.

Enjin (ENJ) Coin Hangi Ülkenin, Kime Ait?

Singapur merkezli Enjin (ENJ) Coin, video oyun endüstrisi için tasarlanmış bir kripto para birimi ve Blockchain platformudur. Enjin projesi, 2009 yılında kurulan, Inj in Network adında oyuncu topluluğu platformu olan bir girişimdir.

Enjin Projesi ve Whitepaper

Enjin projesinde amaç; bilgisayar oyuncularını ve teknoloji şirketlerini kripto ticarete teşvik etmektir. Proje NFT üretimi ile ağa katılanlar üzerinden ekosistemlerini genişletmeyi ve geliştirmeyi hedefler. Bu durum baz alındığında proje kendine geniş bir topluluk oluşturmaya yönelik ve topluluğunun NFT üretimi üzerinden kazanç sunmaya yönelik bir oluşumun içerisindedir.

Enjin Coin hakkında soru işaretleriniz ve Whitpaper’a ulaşmak için https://enjin.io adresini ziyaret edebilirsiniz.

Enj Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 ENJ Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

ENJ Coin Yorum

Enjin Network, bir oyun topluluğundan bir NFT güç merkezine dönüştü. Geliştiricilerin oyunlarında kullanmaları için NFT'ler üretmeleri için bir platform oluşturdu. Bu belirteçler yerel kripto para birimi ENJ'den basılmalıdır ve kullanıcılar belirteçleri orijinal ENJ yatırımına geri 'eritebildikleri' için madeni paraya gerçek dünya değeri verir.

Uzmanların ENJ Coin yorumları genel anlamda pozitif değerlendirilmektedir. 2009 yılından bu yana oyunculara yönelik bir platform olarak 20 milyon üzerinde oyuncu kitlesine sahip Enjin Coin aralarında Samsung, Unity, PC Gamer ve benzeri firmalarla yapmış olduğu anlaşmalar ile oyun üretici ve dağıtıcılarının dikkatlerini üzerine çekmiştir. Bu da şu anlama gelir ki gelecekte daha çok oyunda ENJ Token'larını göreceğimiz anlamına gelmektedir.

Uzmanlar Enjin coin yorum ve analizlerinde ENJ 2021 boğa sezonunda etkileyici bir performans sergilediğini düşünmektedir. 30 kattan fazla değerlenen Enjin Coin için gelecekte benzer performanslar beklenmektedir.

ENJ Coin Geleceği

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir proje olan Enjin'in Oyun topluluğu platformunun bir yönetişim madeni parası ENJ Coindir. Platform, farklı oyun alanlarının 20 milyondan fazla kullanıcısını bir araya getiriyor. Enjin platformunun gelecek misyonu, anında likidite sağlamak ve topluluk üyeleri arasındaki iletişimi geliştirmek ve oyun sürecinden para kazanmak için yazılım başlatmaktır.

ENJ'nin "sanal ürünleri uygulamak ve yönetmek için oyun geliştiricilere, içerik oluşturuculara ve oyun topluluklarına gerekli kripto destekli değeri ve araçları sağlayan yeni bir kripto para birimi (ERC-20 belirteci) ve akıllı sözleşme platformu" olduğunu söylüyor.

ENJ Coin geleceği, uzmanlar tarafından popüler olabilecek niteliktedir. Enjin Coin özellikle Binance, KuCoin, Bittrex gibi güçlü borsalarda listelendikten sonraki süreçte iyi bir seviyeye ulaşmıştır. Piyasada Enjin Coin’e olan ilgi onu daha güçlü bir kripto para birimine dönüştürmüştür.

Bu süreç ENJ Coin’in geleceğin en güçlü kripto paralarından biri olarak görülmesini sağlamıştır. Yine de Enjin Coin grafiği incelendiğinde yukarı yönlü bir yönelim gözüküyor olsa da gelecekte ne olacağı konusunda bir yorum yapmak pek mümkün gözükmüyor.

ENJ Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin Güncel ENJ Coin fiyat tahminlerini sizler için bir araya getirdik.

TradingBeats ENJ Coin fiyat tahminleri;

 • Enjin Coin’in 2023 yıl sonuna kadar 0.50577236 dolar düzeyinde bir düşüş yaşayacağını ifade eden TradingBeats analistleri ENJ Coin için güç kaybı yaşayacağını düşündüklerini belirttiler.
 • Analistlerin 2023 yıl sonu 0.5057 dolar düzeyindeki fiyat tahminleri ENJ Coin’in 2021 Mayıs ayındaki 0,74 dolarlık fiyatından bile daha düşük.

CryptoGround Enjin fiyat tahminleri ise;

 • ENJ Coin 2023 sene sonunda ortalama 0,26 dolar düzeyinde fiyatlanabilir diyen CryptoGround analistlerine göre ENJ Coin sene sonunda değer kaybı yaşayabilir. 2024 yılına kadar olan süreçte ise ENJ Coin’in 0,56 dolarlık seviyelerde görülebilir.

DigitalCoinPrice fiyat tahminlerini incelediğimizde;

 • Enjin Coin’in 2023 yılı sonunda 0,48 dolardan fiyatlanacağını 2020 yılında tahmin eden DigitalCoinPrice analistleri bu tahminleri ile alakalı herhangi bir güncellemede bulunmamışlardır.
 • DigitalCoinPrice analistleri tahminleri ile günümüzdeki ENJ Coin fiyatı karşılaştırıldığında sonuç olarak değer kaybı yönünde bir yorum ortaya çıkmaktadır.

BlockchainTR Enjin fiyat tahminlerine baktığımızda;

 • ENJ Coin 2023 sene sonunda 0,88 dolar seviyesinden fiyatlanabilir diyen BlockchainTR analistleri değer kaybına yönelik yorumlarda bulunmuşlardır. Analistlerin 2025 başlangıcı için fiyat tahminleri ise 2,8 dolar olarak değer kazanımı yönünde filizlenmiştir.

WalletInvestor Tahmini;

Bir yıllık tahmini 1,23 dolar iken, beş yıl sonra kripto paranın 4,33 dolar değerinde olması gerektiğini söylüyor. 2025 için Enjin fiyat tahmini ,Kasım ayında 1 doları geçebileceğini söylüyor.

Uzmanlara Göre Enjin Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

ENJ Coin tahminleri büyük oranda umut vaat etmektedir. Yine de olası bazı düşüşler öngörülmektedir. Oyun dünyasına hitap etmesi ENJ Coin için büyük avantajlardan biridir. Oyun sektörünün gelişmesi ve içerisinde Enjin Coin’e yer vermesi ENJ Coin’in değerleneceği yönünde bir izlenim vermektedir.

Enjin Coin’e yatırım yapmadan önce kripto para piyasasının iyi bir şekilde analiz edilmesi, güncel haberlerden haberdar olunarak yatırım kararı alınması doğru bir yaklaşalım olarak görülmektedir.

Bitcoin Geleceği Ne Olur? Analistlerin BTC Yorum ve Fiyat Tahminleri

Enjin (ENJ) Haberleri ve Anlaşmaları

Enjin projesi ile ilgili haberleri incelediğimizde;

 • Blockchain tabanlı oyun ekosistemi sağlayan Enji kripto para birimi ENJ %12,86’lık bir artış yaşadı. Enjin, büyük kripto para borsalarından olan Bitstamp’te yer almasının yanı sıra; sosyal medya platformu olan Blockster ile NFT odaklı bir partnerliğe imza attı.
 • Enjin’in danışmanlık ve geliştirme ekibi Mayıs 2019’a kadar Enjin’in desteği Minecraft’ı kapsayacak şekilde genişletti, Blockchain SDK’sını Unity Asset Store’da listeledi ve bir Ethereum Blockchain gezgini olan EnjinX adlı web tabanlı bir uygulamayı başlattı.
 • Enjin (ENJ) Coin, Japonya’da kullanılmak üzere beyaz listeye alınan ilk oyuna yönelik tasarlanmış altcoin oldu; Japonya’nın katı engellerini aşarak büyük bir başarıya imza attı.
 • 2019 yılında yayımlanan bir haberde ‘’Enjin Cüzdan kullanıcıların Binance Chain ve Binance Coin’i (BNB) destekleyerek sonsuz sayıda Binance Chain cüzdanı oluşturmalarına, almalarına, takip etmelerine ve kullanmalarına olanak sağlıyor.’’ İfadelerine yer verildi
 • ‘’Altcoinlerde Güçlü Bahar Sinyalleri!’’ baslığı altında ENJ Coin kendisinden söz ettirdi.
 • ‘’Pump Kralı Olan Enjin’de Daha Fazla Artış Bekleniyor Mu?’’ haber başlığı ile Enjin Coin kendisinden söz ettirdi.
 • Enjin Coin 6 Kasım 2021 tarihinde ‘’Bu Hafta En Çok Kazandıran 10 Altcoin’’ başlığı altında başarısından söz ettirdi.

Enjin Coin anlaşmalarını incelediğimizde;

 • Samsung, Unity, PC Gamer, Arena Match, NRG eSports gibi değerli ortaklıklar öne çıkıyor.
 • 2019 yılında Samsung ile teknolojisini Güney Koreli Galaxy S10 modellerine entegre eden bir ortaklık duyurdu.
 • Tokyo merkezli blockchain hızlandırıcısı HashPort ile ortaklığı söz konusudur.
 • Enjin (ENJ) Coin, Binance ve Binance Coin (BNB) güçlerini birleştirmiştir.

ENJ Coin Avantaj ve Dezavantajları

ENJ Coin avantajları;

 • Pasif Gelir: ENJ Coin sahibi kişiler cüzdanlarından belirli vadede ENJ Coin kilitleyerek, vade sonu geldiğinde yeni coinler elde ederler.
 • NFT Geliri: ENJ Coin sahibi olan kişiler yaratıcı NFT’ler üretebilir, bu NFT’leri Enjin ağında satabilir ve bu sayede yeni coin geliri elde edebilirler.
 • Hız: ENJ Coin sahipleri takas veya kripto para transfer işlemlerini dakikalar içinde gerçekleştirirken aynı zamanda minimum düzeyde masraf öderler.

ENJ Coin dezavantajları;

 • Saldırı Riski: ENJ Coin, çevrimiçi cüzdanlarda saklanırken, borsaya saldırı söz konusu olduğunda risk altına girebilirler. Fakat çevrimiçi saklama olanağı sunan donanım cüzdanlar bu riski yok ederler.
 • NFT Verileri: Glassnode tarafından yapılan ölçüme göre NFT sektörü 2021’de güç kaybetmeye başlamıştır. ENJ Coin ise NFT sektörüne hitap ederek bu paralelde yüksek fiyat dalgalanmaları ve düşüş riskler altında yer alıyor.

ENJ Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

ENJ Coin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Coinbase, Gate.io Kraken, HitBTC, Tokyocrypto, KuCoin, Uniswap, Huobi Global, FTX, WazxirX, BTCEX, CoinDCX, CoinEx, Hotbit, Bitget, Nominex, Crypto.com, MEXC.

ENJ Coin Piyasa Bilgileri

ENJ Coin Toplam ve Maks Arz 1,000,000,000 adet ile sınırlıdır. ENJ Coin 25 Kas 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) $4,85 fiyatına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değeri 02 Kasım 2017 tarihi itibarı ile (ATL) $0.01562. Anlık piyasa verilerine Coinmarketcap sayfasından göz atabilirsiniz.

ENJ Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

ENJ Coin satın almak için Binance, Coinbase, Kraken gibi güvenilir ve global kripto para borsaları tercih edilebilir.

 1. Enjin Coin Binance, Bithumb, Coinbase Exchange gibi işlem hacmi geniş borsalarda bulunmaktadır. Tercih edilen borsaya giriş sağlanır.
 2. Tercih edilen borsanın hesap oluşturma işlem sekmesinde sistemin sunduğu KYC işlem adımları doğru bir şekilde tamamlanarak hesap açılır.
 3. Açılan hesap üzerinden belirli miktarda para yatırılmalıdır.
 4. Hesapta bakiye oluştuktan sonra, borsadan ENJ Coin için satın alma işlem sayfasına erişilir.
 5. İşlem sayfasında görülen anlık fiyat üzerinden veyahut daha makul bir fiyat girişinden ENJ Coin alım emri verilir.
 6. Emrin onayı sonrası sanal cüzdana gelen ENJ Coin miktarı bu alanda saklanabilir. Diğer bir seçenek ise daha güvenli bir saklama imkânı sunan donanım cüzdana transfer edilmesidir.

Özetleyecek Olursak

Yazımızda, Uzmanların ENJ Coin geleceği ile ilgili detaylı yorumlarına yer verdik. Enjin Coin dalgalı bir izlenime sahip olsa dahi içerisinde yer aldığı sektör, yaptığı ortaklıklar ve anlaşmalar ile gelecekte kendinden söz ettirecek güçlü bir yere sahip bir kripto para birimidir. İyi finanse edilmektedir bu nedenle gelecek vadeden coinler arasında yer almaktadır. Enjin projesi bazı uzmanlara göre, genel kripto piyasasından daha iyi bir performansa sahip olabilir.
Sıkça Sorulan Sorular

ENJ Coin için tüm zamanların en yüksek değeri 25 Kas 2021 tarihi itibarı ile 4,85 Dolar'dır.

ENJ Coin dalgalı bir seyir sürmektedir. Kimi uzmanlara göre umut vadederken, kimilerine göre düşmesi ve talebinin azalması olağan olan bir Coin’dir.

ENJ‘yi kabul eden kripto para borsaları arasında Binance, Upbit, Bittrex ve HitBTC bulunmaktadır.

Gelişimi hızlı bir şekilde ilerleyen ENJ Coin, iyi finanse ediliyor ve onu oyun endüstrisinde ön plana çıkaran önemli ortaklıklar ile güç kazanıyor. Bu adımlar göz önünde bulundurulduğunda ENJ Geleceği kimi uzmanlara göre, genel kripto piyasasından daha iyi performans gösterebilecek bir izlenim oluşturuyor.

Enjin şirketinin kurucu ortağı Witek Radomski bununla beraber ERC-1155 Ethereum token standardının ortaya çıkmasında pay sahibi olan bir isimdir.

Uzmanlara göre ENJ Coin 2030 senesinde işlem değeri ile maksimum $99.50 değerine ulaşabilir.

Uzmanlara göre ENJ Coin fiyatının 2023 yılının sonuna doğru 1,80 Dolar seviyesinde olması bekleniyor.

ENJ Coin için toplam arz 1.000.000.000 adet olarak bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir