Contact us to AD (300x250)

Uzmanlardan 2023 BTT Coin Geleceği, BTT Coin Yorum, Fiyat TahminiTRON blok zincirinde Şubat 2019'da başlatılan BitTorrent (BTT) belirteci, 2021 baharında yükseliş rallisi yaşadı. BTT web sitesine göre dünyanın “en büyük merkezi olmayan P2P iletişim protokolü” olarak tanımlanan protokol, müşterilerin içeriği alma ve indirme yöntemi. Kripto para piyasasında yer alan coinlerden biri olan BTT Coin geleceği merak ediliyor. Bu yazıda Bittorent platformunun kripto parası olan BTT Coin ile ilgili gelecek tahminlerine yer verdik. BTT Coin geleceği ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bittorrent (BTT) Nedir?

İlk olarak Temmuz 2001'de piyasaya sürülen BitTorrent, Temmuz 2018'de blockchain platformu TRON tarafından satın alındı. Bu, BitTorrent'i orijinal kurucusu Bram Cohen'in kontrolü altından Justin Sun'ın eline geçirdi. Bu satın alma, Sun'ın TRON platformuna daha fazla merkezi olmayan özellikler ekleme stratejisinin bir parçasıydı. Satın alma işleminden sonra BitTorrent, BTT adlı yerel bir kripto para birimi belirteci ekledi. Şubat 2019'da piyasaya sürülen BTT, TRON'un blok zinciri üzerine inşa edildi.

BitTorrent, ilk yılları boyunca, telif hakkı yasasının ihlal edildiği iddialarının bir sonucu olarak çok sayıda yasal anlaşmazlığa maruz kaldı.

BTT Coin Nedir?

BTT Coin, Bittorent tarafından 2019'un başlarında piyasaya sürülen kripto paradır. 2001 yılında kurulan Bittorent'in 2018'de Tron blockchain platformuna satılmasıyla başlatılmış bir projedir.

btt token nedir

BitTorrent token, popüler dosya paylaşım protokolünü tokenize etmek ve blok zinciri yardımıyla içerik dağıtımını ve bant genişliği kullanılabilirliğini iyileştirme girişimidir.

Bittorrent Projesi ve Whitepaper

Şirketin web sitesinde dünyanın “en büyük merkezi olmayan P2P iletişim protokolü” olarak tanımlanan BitTorrent'in amacı, müşterilerin içerik edinme ve indirme şeklini dönüştürmekti. Eğlence endüstrisindeki ağır, yavaş ve pahalı dağıtım ağlarını hedefleyen geliştirici ve girişimci Cohen, internet kullanıcılarının kendi aralarında içerik paylaşabilecekleri bir platform oluşturmak istedi.

BitTorrent, alternatif indirme yöntemlerinden farklı olarak, dosyanın istediğiniz bölümlerini toplayarak ve bu farklı bölümleri zaten sahip olan kullanıcılardan aynı anda indirerek indirme hızını en üst düzeye çıkarır. Bu yöntem, popüler ve çok büyük dosyaları, bu tür videoların TV programlarını diğer protokollerden çok daha hızlı indirmesini sağlar.

TRON devreye girdikten sonra, BitTorrent'in cazibesi kripto ve blok zinciri alanıyla ilgilenenlere genişledi. Buna ek olarak şirket, reklamsız gezinme gibi avantajlar içeren premium bir pad sürümü ekledi.

BTT, TRON'un devredilen hisse kanıtı protokolü aracılığıyla güvence altına alınan TRON ağındaki en büyük TRC-10 tokenlerinden biridir. BitTorrent protokolü, şirketlere platformlarını güncellemek ve verileri mümkün olduğunca verimli bir şekilde göndermek için zamandan ve bant genişliğinden tasarruf sağlar. BitTorrent, son derece verimli olduğu için sürekli olarak tüm dosya paylaşım bant genişliğinin çoğunu çevrimiçi olarak kullanır. Şu bağlantıyı kullanarak Whitepaper dosyasına erişebilirsiniz.

BTT Coin Hangi Ülkenin, Kime Ait?

Bittorent, 2001 yılında Bram Cohen ve Ashwin Navin tarafından dosya paylaşım platformudur. P2P iletişim protokolüne dayanan ve merkezi olmayan Bittorent, 2018 Tron blockchain platformu Tron tarafından satın alınmıştır. Tron'un kurucusu ve CEO'su Çin vatandaşı Justin Sun isimli girişimcidir.

BitTorrent Belirteci Nasıl Çalışır?

BitTorrent'in yerel kripto para birimi olan BTT, çeşitli işlevleri yerine getirir . Kullanıcılar, BTT satın alıp harcayarak, BitTorrent Speed ​​gibi premium hizmetler de dahil olmak üzere ağdaki özelliklere erişim elde eder. Bu özellik, kullanıcıların ekstra hızlı bir şekilde indirmelerine olanak tanır.

Kullanıcıların sağlayıcılarla anlaşma yaptıklarında harcayabilecekleri tek ödeme şeklidir. BTT kripto para biriminin amacı, ekosisteminin temel özelliği olmaktır.

BTT Coin Yorum

Uzmanlar, BTT Yorumlarında projenin gelecekte değerlenebileceğini belirttiler. Şubat 2019'da TRON blok zincirinde başlatılan BitTorrent (BTT) belirteci, 2021 baharında yükseliş rallisi yaşadı. BTT resmi web sitesine göre dünyanın "en büyük merkezi olmayan P2P iletişim protokolü" olarak tanımlanan protokol, iyileştirme amacıyla geliştirildi.

Eğlence ve müzik endüstrilerindeki dağıtım ağlarını bozmaya çalışan kurucu Bram Cohen, internet kullanıcılarının kendi aralarında içerik dağıtabilecekleri ve paylaşabilecekleri bir sistem oluşturmak istedi.

Temmuz 2018'de TRON ağı tarafından devralınan BitTorrent kullanıcı tabanı genişledi. Şubat 2019'da TRON'un kurucusu Justin Sun'ın öncülüğünde BTT token , BitTorrent'in yerel kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü. Nispeten yeni bir token olmasına rağmen, BTT 2021 boyunca piyasada iyi bir ivme kazandı.

BTT Coin Geleceği

Eğlence ve müzik endüstrilerindeki dağıtım ağlarını bozmaya çalışan kurucu Bram Cohen, internet kullanıcılarının kendi aralarında içerik dağıtabilecekleri ve paylaşabilecekleri bir sistem oluşturmak istedi. Temmuz 2018'de TRON ağı tarafından devralınan BitTorrent kullanıcı tabanı genişledi. Şubat 2019'da TRON'un kurucusu Justin Sun'ın önderliğinde BTT token , BitTorrent'in yerel kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü. Nispeten yeni bir token olmasına rağmen, BTT 2021 boyunca piyasada önemli bir yükseliş ivmesi kazandı.

Uzmanlara göre BTT Coin geleceği umut vadeden projelerden. Sebebi ise Dünya'nın en büyük P2P paylaşım platformlarından birine sahip altyapısının olması. Analistlere göre BTT Coin geleceğinin parlak görülmesinin diğer bir sebebi ise proje arkasında TRON, Rainberry gibi önemli projelerin de CEO'su olan Justin Sun ismin olmasıdır. Ek olarak proje kendi içerisinde farklı kazançlar ve ödüller sunduğu için fiyatlarda artışlar beklenebilir.

BitTorrent iyi bir yatırım mı?

Uzmanlara göre bu sorunun cevabı potansiyel olarak ilerleyen dönemlerde yükselebilir ancak şuan için çok iyimser değiller. Analistler, kısa vadede BTT'nin fiyatının nereye gideceği konusunda "uzun vadede kazandırabilir ancak kısa vadede pek iyimser değiliz" şeklinde görüşler sunuyorlar.

Yatırım yaparken dikkatli olmak önemlidir. Kripto para birimleri son derece değişken olabilir ve fiyatlar kesinlikle düşebilir ve yükselebilir. Kendi araştırmanızı yapmanız ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmanız gerekecek.

BTT Coin Fiyat Tahminleri

Tahminleri değerlendirirken, bunların fiyatın hareket edebileceği yönün yararlı bir göstergesi olabilse de, mutlak değil olasılıklar olarak görülmesi gerektiğini akılda tutmak önemlidir. Bu, özellikle uzun vadeli tahminlere bakıldığında geçerlidir, çünkü bunlar bazen tamamen yanlış olabilir. Bu, yalnızca kripto piyasasının doğal oynaklığından değil, aynı zamanda gelecekteki fiyatlar üzerinde etkisi olabilecek birçok bilinmeyenden de kaynaklanmaktadır.

Dünyaca ünlü analistler, BTT Coin geleceğinin 2023'de hangi seviyelerde olabileceği belirtti. İşte sizler için bir araya getirdiğimiz Bittorrent (BTT) Coin fiyat tahminleri:

 • WalletInvestor: WalletInvestor analist topluluğu, BTT Coin geleceğinin 2023'de 0,01 değere ulaşabileceğini öngördüklerini belirttiler. Bu fiyat değerinin ise 2023 Yılı ortalarında gerçekleşebileceğini düşünüyorlar.
 • CryptoInfoBase: CryptoInfoBase analizine görüşleri ise; BTT Coin’in geleceğini, 2023 döneminde son derece parlak bir dönem bekleniyor. Özellikle 2023 senesinde rekor fiyatlar görülebileceğini dile getirdiler. 2023 yılı ikinci yarısında BTT Coin 0.01 dolar düzeyinde olabileceği öngörülüyor. 5 yıl içerisinde ise 1 Doların üzerine çıkabileceği belirtiliyor.
 • Kaleo: Ünlü analist Kaleo, BTT Coin'in 2023 yılında adından oldukça fazla söz ettirebileceğini düşündüğünü belirtti. Bittorrent Coin'in 2021 Yılı sonlarına doğru değer kaybedebileceğini ancak 2023 yılının ilk yarısından önce BTT Coin fiyatının 0.009 Dolar seviyelerine pump yapabileceğini söyledi.
 • Credible Crypto: Credible Crypto, BTT Coin 2023 fiyat tahminini 0.1 Dolar olarak açıkladı. 2024 yılında ise rekor bir fiyat olarak 1 Dolar gibi rakamların görülebileceğini dile getirdi.
 • Tom Lee: Fundstrat Global Advisors kurucuğu ortağı Tom Lee, BTT Coin fiyatının 2025 yılında 0,12 dolara gelebileceğini ifade ediyor. Ünlü analiste göre 10 senelik bir zaman diliminde ise BTT Coin tam 1 dolara eşit olabilir.
 • Trading Beasts: Bir diğer kripto para portalı Trading Beasts ise BTT Coin'in bir yıl içinde mevcut değerin üzerinde bir kuantum seviyesine tırmanarak 0,0043 $'a çıkabileceğini tahmin ediyor.
 • DigitalCoinPrice: Digitalcoinprice uzmanları ise 2023 sonuna kadar BTT Coin'in şu andan iki kat daha değerli olabileceğini ifade eden bir tahminde bulundu.
 • Captainaltcoin.com: Captain Altcoin isimli platformun uzman düşüncelerine göre BTT Coin, token başına 0,022 – 0,20 ABD doları seviyesine ulaşacak. Platformun fikrine göre bu fiyatları görme ihtimaliz 5 yılı bulabilir.
 • Cryptocurrencypriceprediction.com: CryptocurrencyPricePrediction isimli platformun uzmanları da Captainaltcoin ile aynı fikirde. Cryptocurrencypriceprediction.com'un teknik analizine göre, BTT Coin fiyatı 2025 yılına kadar token başına 0,03 ila 0,2 $ arasında olabilir.
 • Aayush Jindal: Analist Aayush Jindal ise BTT Coin'in önümüzdeki yıl 0.0055 dolar ile 0.0075 aralığında olabileceğini ifade ediyor. Aayush Jindal'a göre BTT, 2025'te 0,2 dolara yükselebilir.

Yatırım yaparken dikkatli olmak önemlidir. Kripto para birimleri son derece değişken olabilir ve fiyatlar kesinlikle düşebilir ve yükselebilir. Kendi araştırmanızı yapmanız ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmanız gerekecek.

Bittorrent Anlaşmaları

BTT Coin değerini artıran önemli gelişmelerden biri de ünlü şirketlerle yapılan anlaşmalardır. Bittorent Coin’in Netflix ve Amazon Prime gibi ünlü içerik sağlayıcılarıyla anlaşma yapabileceği gündemde. Eğer bu tarz ortaklıklar açıklanırsa BTT Coin, fiyatını katlayabilir ve bir anda piyasanın en gözde Coinleri arasına girebilir. Dolayısıyla Bittorent Coin’in önümüzdeki günlerde açıklayacağı anlaşmalar ve kurduğu ortaklıklar yatırımcılar tarafından merakla bekleniyor.

Bittorrent Haberleri

Bittorent Coin, vaat ettiği uygulamalar ile medyanın da ilgisini çekmeyi başardı. Bu bakımdan her geçen gün yeni bir Bittorent Coin haberini yazılı basın ve dijital medyada görebiliyoruz. Bittorent ile çıkan olumlu haberler BTT Coin’in fiyatına pozitif yönlü tesir edebilir. Bu yüzden Bittorent Coin haberlerinin önemli olduğunu ifade edebiliriz. Yazılı basın ve dijital medyada çıkan Bittorent Coin haberlerinden bazılarına aşağıda yer verdik:

 • Hürriyet.com.tr

Nisan 2021 tarihli Hürriyet’in haberinde Bittorent Coin’in yükselişte olduğu vurgulandı. Bu haberle 2021 yılında BTT Coin’in ana akım medyanın gündeminde olduğunu görüyoruz.

 • Haberturk.com

Bittorent Coin hakkında haberlere yer veren prestijli haber siteleri arasında haberturk.com da bulunuyor. Habertürk internet sitesinde BTT Coin ile ilgili bilgilendirici içerikler ve gelecek tahminlerine denk gelmek mümkün.

BTT Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

2019’un başlarında piyasalara giriş yapan BTT Coin, hem fiyat hem de performans olarak etkili bir kripto para olacağının sinyalini veriyor. Çıkan haberler de BTT Coin’in geleceğine dair olumlu veriler sunuyor. Diğer yandan coinin sahibi Justin Sun, Bittorent Coin’i geliştirmeye yönelik demeçlerine devam ediyor.

Peki, BTT Coin alınır mı? Bu soruya cevap vermeden önce gelecek vaat kripto paralara herkesin yatırım yapmak isteyeceğini belirtelim. Analist ve uzman görüşlerine bakacak olursak; BTT Coin fiyatı artabilir. Fakat bunun zamanını kestirmek şimdilik güç. Yine de tahmin ve analizlere bakarak BTT Coin piyasa değeri hakkında bilgi almak mümkün.

Yatırımcıların beklentileri de uzman ve analistlerin görüşleri ile aynı yönde. Fakat BTT Coin’in kazandıran bir kripto para olması, Bittorent platformu ve Tron blockchain altyapısının sunduğu olanaklar ile de alakalı. Dolayısıyla BTT Coin ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek yatırım fikirleri önümüzdeki günlerde daha da netleşecektir.

Solana Coin Geleceği Ne Olur? Analistlerin SOL Coin Yorum ve Tahminlerini Oku

BTT Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

BTT Coin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Gate.io, Coinbase, Kraken, HitBTC, Coinbase, Tokyocrypto, KuCoin, Uniswap, Huobi Global, WazxirX, BTCEX, CoinDCX, CoinEx, Hotbit, Bitget, Nominex, Crypto.com, MEXC.

BTT Coin Piyasa Bilgileri

BTT Coin Toplam Arz 990,000,000,000,000 adettir. BTT Coin 18 Ocak 2022 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $0.000003054 fiyatına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değeri 24 Şub 2022 tarihi itibarı ile 0.000001691 Dolar'dır. Güncel piyasa bilgileri için Coinmarketcap sayfasına göz atabilirsiniz.

BTT Coin Nasıl Satın Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek basitçe satın alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her kripto para borsası için farklı prosedürler bulunabilir. Yatırım yapmayı hedeflediğiniz borsa hakkında daha fazla bilgi almanızda yarar var.

 1. Adım kripto para borsasına kaydolun: BTT Coin satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekir. Popüler borsalar arasında Binance, Coinbase, Kraken gibi borsalar bulunur.
 2. Adım Hesabınızı doğrulayın: Kripto para borsasına kaydolduktan sonra, hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu, birkaç işlem belgesi göndermenizi ve kişisel bilgilerinizi doğrulamanızı gerektirir.
 3. Adım Fon ekleyin: Hesabınızı doğruladıktan sonra, fon eklemeniz gerekir. Bu, banka havalesi, kredi kartı gibi yollarla yapılabilir.
 4. Adım BTT satın alın: Son olarak fonlarınız eklendiğinde, kripto para borsası tarafından sunulan fiyatları kullanabilir ve istediğiniz miktarda BTT Coin satın alabilirsiniz.

Not: Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hesap açabilir, ömür boyu geçerli olacak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Sonuç Olarak

Bu yazımızda BTT Coin ve geleceğine dair bilgiler paylaştık. Verdiğimiz bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım tavsiyesi için profesyonel yatırım danışmanlarından bilgi alabilirsiniz. BTT Coin ve diğer kripto paralar hakkında analist yorumları ve uzman tahminleri için blog adresimizi takip edin.
Sıkça Sorulan Sorular

Bittorrent, İnternet üzerinden dosya paylaşımına olanak veren yazılımın adıdır. Peer to peer (eşten eşe) (P2P) paylaşım programlarından farkı sabit olmayan bağımsız sunucu tanımlama dosyaları sayesinde, sabit bir sunucuya ihtiyaç olmaksızın paylaşabilmesidir.

Bittorrent (BTT) Coin sahibi, Justin Sun'dur. Aynı zamanda TRON Coin'in de sahibi olan Justin Sun, Temmuz 2018'de BTT Coin'i satın almıştır.

BTT Coin, 2019'un Şubat ayında piyasaya sürülmüştür. Bu süreden sonra, eşitli araçlar eklenerek geliştirilmeye başlamıştır.

Coinmarketcap verilerine göre, BTT Coin ilk çıktığında 0,00047 Dolardı.

Analist ve uzman görüşlerinin büyük bölümü Bittorrent Coin geleceği için olumlu görüş belirtmektedir. BTT Coin'in uzun vadede getirisi olabilecek kripto para birimlerinden biri olabileceğini savunuyorlar.

BTT Coin tüm zamanların en yüksek değeri 18 Ocak 2022 tarihi itibarı ile ATH 0.000003054 Dolardır.

Uzmanların BTT Coin geleceği ile ilgili görüşleri büyük ölçüde iyimser olsa da 2023 sonuna kadar ciddi artışlar beklenmiyor.

Uzmanlara göre BTT Coin hedef fiyat; 2022 sonlarına doğru $0.000008053 ile $0.00001228 arasındadır.

BTT Coin toplam arzı 990,000,000,000,000 adettir. Maks arz bilgisi ise bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir