Contact us to AD (300x250)

Atletico De Madrid Fan Token Geleceği, Yorum, Uzmanların Fiyat Tahminleriİspanya’nın dünyaya mal olmuş ünlü başkent ekibi Atletico Madrid Spor Kulübünün resmi fan token’i olan ATM Coin, yeni yılda düşen fiyatı nedeniyle daha fazla yatırımcı tarafından izleniyor. ATM Coin yatırımının neler getirebileceğini öngörmek isteyen okurlarımız için kaleme alınan rehber yazımızda Atletico De Madrid Fan Token projesinin teknik detayları ile birlikte uzmanların değerlendirmelerine ve fiyat tahminlerine yer verildi.

atm coin nedir, geleceği, fiyat tahmini

Atletico De Madrid Fan Token (ATM) Coin Nedir?

Atletico De Madrid Fan Token, Socios.com ve İspanyol futbol devi Atletico Madrid birlikteliğinde Chiliz ağı üzerinde hayata geçirilen bir taraftar token’idir. 22 Ocak 2020 tarihinde piyasaya sürülen ATM Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiş bir Utility (hizmet) token’dir.

ATM Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

ATM Coin, İspanya’nın başarılı futbol kulübü Atletico Madrid ile Socios.com iş birliğinde geliştirildi. 22 Ocak 2020 tarihinde piyasaya sürülen Atletico De Madrid Fan Token, İspanyol futbol devinin resmi taraftar token’idir.

Atletico De Madrid Fan Token (ATM) Projesi ve Whitepaper

Atletico De Madrid Fan Token, tüm taraftar jetonlarında olduğu gibi temsil ettiği İspanyol futbol kulübü ile taraftarları arasındaki bağı güçlendirmek ve etkileşimi artırmak adına geliştirilmiştir. İspanyol La Liga’nın başarılı temsilcileri arasında yer alan Atletico Madrid Spor Kulübü ile taraftarları arasında köprü vazifesi görür. Socios.com iş birliği ile geliştirilen ATM Coin, kullanıcılarına Atletico Madrid Genel Merkezi’nde alınan kararları etkileme gücü vaat etmektedir. Chiliz ağı üzerinde geliştirilen ve takımla etkileşim adına hayranlara pek çok ayrıcalık tanıtan Atletico De Madrid Fan Token projesini yakından tanımak için rehber yazımızla birlikte https://fantoken.com/atm/ bağlantısı üzerinden Whitepaper bilgilerine erişebilirsiniz.

Atletico De Madrid Fan Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 Atletico De Madrid Fan Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

ATM Coin Yorum

Yapılan ATM Coin yorumları için genel görünüm, riskli faka ayrıcalıklı bir proje şeklindedir. Bir taraftar için çok sayıda benzersiz özelliğe sahip olan ATM Coin, takım taraftarı için aynı zamanda gönül verdiği Atletico Madrid’i desteklemek anlamına gelir. Bu yönü ile benzersiz sayılabilen proje, yatırımcı gözünde ise önemli riskler içermektedir.

Grek zirveden %90 uzakta fiyatlanması, gerek sınırlı borsa listelenmesi ATM Coin için olumsuz olarak değerlendirilir. Yatırımcılar halihazırda kripto endüstrisinin riskli olduğunu yaşanan son kripto kışında fark ederken, taraftar token’lerin ek olarak temsil ettikleri kulüp nedeniyle risk altında olduklarını düşünmektedirler. Yine de taraftar token ekosistemi genişlemekte ve ilerleyen günlerde pazara yeni katılımla birlikte süper taraftar dünyasına adım atılacağı düşünülmektedir.

ATM Coin Geleceği

Atletico De Madrid Fan Token, ünü La Liga dışına çıkmayı başarmış önemli bir futbol kulübünü temsil eder. Hatırı sayılı bir taraftar kitlesine sahip olan Atletico Madrid, dünya arenasında da önemli başarılara imza atmıştır. Uzmanlar, taraftar token ekosisteminin büyümesine paralel ATM Coin geleceğini olumlu değerlendirmekte, token özelinde aşağıdaki detayların fiyatlara olumlu etki etmesini beklemektedirler:

 • Rakiplerine nazaran daha fazla borsada listelenen ATM Coin’de yeni borsa listelenmeleri sürpriz olmayacaktır.
 • Maksimum token arzı uzmanlara göre deflasyonisttir ve olası talep artışlarında hızlı yükseliş yaşanması için ideal sayıdadır.
 • Taraftar token sahipliğini teşvik etmek adına Atletico Madrid yönetimince atılacak yeni adımlar, token’e olan talebi artırabilir.
 • Atletico Madrid tarafından elde edilecek sportif başarılar, fiyatları yükseltebilir.

Atletico De Madrid Fan Token Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Atletico De Madrid Fan Token, kullanıcılarına takımla ilgili önemli kararlara etki etme ve takımla etkileşime geçme avantajları tanır. Resmi otobüs tasarımının karar mekanizmasında yer almadan takımda yer alan bir oyuncuyla yapılacak stadyum turuna katılma fırsatı sunma gibi ayrıcalıkları kullanıcılarına sunan ATM Coin’in benzersiz özellikleri için temsil ettiği Atletico Madrid’in sportif başarılarına gelin hep birlikte göz atalım:

 • La Liga’da 11 şampiyonluk ve 10 kez ikincilik yaşamıştır.
 • İspanya 2. Liginde bir kez şampiyon olmuş ve iki kez de ikincilik koltuğunda oturmuştur.
 • 10 kez Kral Kupası kazanan Atletico Madrid, kupada 8 kez ikinci olmuştur.
 • İspanya Süper Kupası finaline 10 kez kalırken, 4 kez kupayı müzesine götürmüştür.
 • 1961 – 1962 sezonunda Kupa Galipleri Kupasını kazanan kulüp, tarihinde iki kez aynı organizasyonda ikincilik yaşamıştır.
 • 3 kez Şampiyonlar ligi finali oynamasına karşın 3 turnuvada da ikinci olmuştur.
 • 3 kez UEFA Süper Kupa’yı kazanan Atletico Madrid, 1 Audi Kupası ve 3 Avrupa Ligi Şampiyonluğuna sahiptir.
 • Uluslararası Şampiyonlar Kupasında 1 kez ikinci olmuştur.

ATM Coin Fiyat Tahminleri

Analistler, ATM Coin’in kısa ve orta vadede yükseleceğini düşünmektedirler. Paylaşılan 5 fiyat tahmininin çoğunluğunda iyimser beklentilerin hâkim olduğu Atletico De Madrid Fan Token fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Price Prection, ATM Coin’in yılsonunu 3,08 dolar tamamlanmasını beklerken 5 yıl sonrası için hedef fiyatını 20,98 dolar olarak paylaşmaktadır.
 • Wallet Investor’a göre 1 yıl içinde ATM Coin 0,269 dolara düşebilir.
 • Tech News Leader ATM Coin’in 1 yılda 6,45 dolara, 5 yılda ise 19,79 dolara çıkmasını öngörür.
 • DigitalCoin ATM Coin’de 2022 yılsonu fiyat tahminini 4,61 dolar olarak belirlerken, 5 yıl içinde Atletico De Madrid Fan Token fiyatının 8,68 dolara ulaşmasını öngörmektedir.
 • Gov Capital ATM Coin Fiyat Tahmininde; 1 yıl için ATM Coin’de 14,87 dolar, 5 yıl içinse 79,47 dolar fiyat tahmini yayınlamıştır.

Atletico De Madrid Fan Token Alınır Mı, Güvenilir Mi?

ATM Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir. Spor ağı olarak bilinen Chiliz ağı üzerine inşa edilen proje güvenilirdir ve pek çok büyük borsada listelenme başarısı göstermiştir. Yatırım kararları verilirken ise tipik bir kripto para projesi olarak değerlendirilmemeli, kripto endüstrisinin riskleri ile birlikte sportif başarılara ve başarısızlıklara da risk şeklinde yaklaşım sergilenmelidir.

INTER Fan Token Nedir? INTER Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

ATM Coin Avantaj ve Dezavantajları

ATM Coin sahip olduğu özellikler ile kulüp taraftarlarını heyecanlandırırken, yatırımcıların da karar mekanizmasına etki etmektedir. Projenin neler vaat ettiğinin daha net anlaşılması adına aşağıda Atletico De Madrid Fan Token projesinin avantajları ve dezavantajları sıralanmıştır:

Avantajları:

 • Kullanıcılarına maç öncesi gösterilecek ilham verici mesajlarda, stadyumdaki maç günü grafiklerini belirlemede, yüz maskesi tasarımında, sosyal medya başlıklarında ve resmi otobüs dizaynında karar verme yetkisi tanır.
 • Seçilecek bir futbolcu ile kullanıcılar, stadyum turu atma şansı yakalar.
 • Socios.com üzerinde Atletico Madrid hakkında düzenlenen anketlere katılım için ATM Coin kullanıcısı olmak gereklidir.
 • Ev sahibi maçlarda VIP biletlere erişim sağlanabilir.
 • Kulübe özel NFT’ler, oyuncular tarafından imzalanmış forma ve kulüp hediyeliklerine ulaşılabilir.

Dezavantajları:

 • Bir kısmı doğrudan İspanya liginde olmak üzere pek çok taraftar token projesiyle yatırımcı nezdinde rakiptir.
 • Yüksek volatilite içermesi, yatırım için riskli olduğu düşüncesini kuvvetlendirir.
 • Atletico Madrid futbol kulübünün sportif başarıları ile fiyat performansı doğrudan ilişkilidir.

ATM Coin Hangi Borsalarda Var?

Atletico De Madrid Fan Token, listelendiği kripto borsaları açısından muadil fan token projelerine göre daha şanslıdır. ATM Coin’e yatırım yapmak için aşağıda sıralanan listeleme yapan kripto borsalarından ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz:

 • Binance
 • Chiliz
 • Paribu
 • Gate.io
 • Hotbit
 • BKEX
 • CoinTiger
 • XT.COM

Atletico De Madrid Fan Token (ATM) Piyasa Bilgileri

Atletico De Madrid Fan Token toplam arzı 10 milyon adettir. Maks arzı ise belirlenmemiştir. ATM Coin, 16 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $61,12 fiyatına ulaşmıştır. ATM Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 12 Mayıs 2022 tarihinde $1,90 olarak görülmüştür.

ATM Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. ATM Coin satın almak için; Binance, Paribu, vb. ATM Coin listeleme yapan kripto borsalarında ücretsiz hesap oluşturun.
 2. Hesabınızı güvenlik sekmesi altında yer alan doğrulamaları tamamlayarak aktifleştirin.
 3. Hesabınıza para gönderin.
 4. Bakiyeniz tutarınca ATM Coin alış emri verin.
 5. Gerçekleşen emirle birlikte borsa cüzdanınızdan ATM Coin bakiyenizi takip edebilir, ETH destekli herhangi bir alternatif cüzdan seçeneğine Atletico De Madrid Fan Token’lerinizi transfer edebilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, ATM Coin geleceğine ilişkin uzman yorum ve fiyat tahminlerine değinerek projeyi detaylıca inceledik. Atletico Madrid Fan Token (ATM) Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiş ve İspanyol futbol devi Atletico Madrid Futbol Kulübünü temsil eden bir taraftar token’idir.

22 Ocak 2020’de piyasaya sürülen ATM Coin, 60 doları aşan zirvesi ile dikkat çekmiş ve önemli borsalarda listelenme başarısı göstermiştir. Atletico Madrid ile taraftarları arasında köprü misyonunu üstlenen ATM Coin geleceğine bakış açıları iyimserdir ve analistler, kısa ve uzun vadede fiyatların yükseleceğini düşünmektedirler.
Sıkça Sorulan Sorular

ATM Coin için beklentiler olumludur. Token fiyatının yükselmesi beklenmektedir.

ATM Coin Chiliz, Binance, CoinTiger, vb. kripto borsalarında listelenmektedir.

Atletico De Madrid Fan Token toplam arzı 10 milyon adettir. Maks arzı ise belirlenmemiştir.

Analistler, ATM Coin’in geleceği hakkında iyimserdirler. En çok takip edilen 3 analiste göre ATM Coin, iyi bir yatırım aracıdır.

ATM Coin’in yılsonunda 4,61 dolar ile 6,45 dolar arasında fiyatlanacağı düşünülmektedir.

ATM Coin’de kısa vadede 4,61 dolar fiyat hedefi belirlenirken, uzun vadede beklentiler 79 dolara kadar ulaşabilmektedir.

ATM Coin, İspanyol Atletico Madrid Spor Kulübünün resmi fan token’idir. Socios.com ve Atletico Madrid işbirliği doğrultusunda geliştirilmiştir.

ATM Coin 16 Mayıs 2021 tarihinde 61,12 dolar fiyatla zirve yaptı.

ATM Coin’in yükselmesi için uzmanlar yeni borsa listelenmeleri, sportif başarılar ve borsa listelenmeleri gibi gelişmelere odaklanmaktadırlar.