Contact us to AD (300x250)

API3 Coin Geleceği 2023 - API3 Yorum, Fiyat Tahmini 2023Chainlink Killer olarak ün kazanan daha iyisini yapabileceğini iddia eden API3 hakkında neler biliyorsunuz? Bu yazımızda API3 nedir? API3 Coin geleceğinde neler bekleniyor? Sizler için derledik.

API3 (API3) Token Nedir?

API3; Oracle probleminin veyahut Blockhain’lerin dış veri kaynaklarına bağlanma şeklinin çözülmesi gerektiğinde, daha iyiyi yapacağını ileri sürerek, Blokchain’lerini veri sağlayıcılarını API’leriyle birleştirmek adına şeffaf bir metodoloji oluşturmaktadır.

api3 coin geleceği

API3 protokolün yerel kripto birimi olarak Ethereum tabanlı ERC-20 Tokanlar arasındadır.

API3 Token Kurucuları Kim, Hangi Ülkenin?

Merkeziyetsiz projenin API3 adına bir araya gelen isimleri Heikki Vanttinen, Burak Benligiray, Sasa Milic’tir.

API3 Projesi, Ekip Ortaklar ve Whitepaper

API3 projesinin amacı; API’lerin merkezi bulunmayan sürümlerinin ölçeklerde oluşmasına, yönetilmesine ve ayrıca çevrilmesine olanak sunmaktır. Akıllı sözleşmelerin “Zamanında, güvenilir gerçek dünya verileri” sağlamanın hiç bu kadar önemli olmadığını ifade etmektedir.

Takım: Burak Benligiray, Teknolojiden Sorumlu Başkan ve Kurucu Ortak olarak yılların deneyimine sahiptir. Halen ChainAPI'de CTO ve Honeycomb ve API3 projesinin kurucu ortağıdır.

Yatırımcılar: API3, 2 turda 3 milyon dolarlık finansman sağladı. En son turları 12 Kasım 2020'de yapıldı ve en son yatırım yapanlar Digital Currency Group ve Raystone Capital olmak üzere 13 yatırımcı tarafından finanse edildi.

Ortaklar:

 • MATIC: Matic, Ethereum'un üstünde, geliştiricilerin ilk hibrit POS + Plazma yan zinciridir ve Ethereum geliştiricilerinin dApp'lerini büyük ölçekli kullanım için ölçeklendirmelerini sağlar.
 • Uyum: Bu ortaklığın hedefleri, API3'ün merkezi olmayan API'lerini veya dAPI'lerini ve ayrıca Airnode etkin API'lerini yerel olarak entegre etmektir. Bunlar, Harmony'ye ve Harmony'nin üzerine inşa edilen projelere son derece güvenilir, şeffaf ve merkezi olmayan veriler sağlayacaktır.

Öte yandan, API3 şu anda FTX, Ex Machina, Coinranking… gibi API ekonomisindeki diğer büyük oyunculara hizmet veriyor.

Platform hakkında daha kapsamlı bilgiler edinmek ve Whitepaper’a ulaşmak için https://api3.org/ bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

API3 Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 API3 Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

API3 Coin Yorum

API3, Aralık 2020'de başlatılan ve blok zinciri tabanlı merkezi olmayan uygulamaların (dApp'ler) standart API'ler aracılığıyla dünyanın verilerine ve hizmetlerine erişmesini sağlayan bir platformdur. Geliştiriciler, harici sunuculara veya aracılara ihtiyaç duymadan konum veya ödeme ayrıntıları gibi belirli türdeki bilgilere erişmek için önceden oluşturulmuş tak ve çalıştır arabirimleri aracılığıyla gerçek dünya verilerini kullanabilecekler.

API’ler kripto varlıklar ve Blockchain teknolojisi için önemlidir ve bu doğrultuda API3 projesi büyük bir ilgi görmektedir. Binance gibi Dünyanın en büyük kripto para borsalarında listelenmesi ile de büyük ilgi çeken API3 için olumlu değerlendirmeler yapılıyor.

Mevcut ağ üzerinde akıllı sözleşmelerin en son veriler için API’ler ile direkt olarak bağlantı kurmanın yolu bulunmamaktadır. Bu durum da Oracle’ların trend olmasında bir patlama etkisi yaratmıştır.

 • Birçok kişi API3'ün Chainlink'in katili olmaya çalıştığını düşünüyor. Ancak Chainlink, birinci taraf oracle'lara geçiş için hiçbir şey yapmıyor. Bu nedenle, yaklaşımları farklı olduğu için API3 hala büyümek için çok alana sahip.
 • API3 jetonlarının uygulamaları şu anda oldukça sınırlıdır, ancak bu sadece API3 için değil, diğer oracle jetonları için de genel durumdur.
 • Üçüncü taraf oracle hizmetleri, son birkaç yılda DeFi uygulamalarının patlamasından yararlanıyor. Bununla birlikte, dAPI'ler ve airnode'lara sahip API3 çözümü, merkezi olmayan bir blok zincirinde geleneksel teknoloji hizmetleri arasında güçlü bir köprü oluşturur.

API3 Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

API3'ün benzersiz olduğunu ifade ederken Vanttinen, merkezi olmayan API'lerin veri kaynağı API'sini kendi kapsamları içinde görmeyen mevcut merkezi olmayan Oracle'larla karşılaştırıldığında, gerçek veri kaynağı düzeyine kadar nasıl üstün veri şeffaflığı sağlayabileceğini açıkladı.

API3'ü gerçeğe dönüştürmek adına Airnode adı verilen hafif ve sağlam ara katman yazılımı tasarlandı. Bu aracın ayırt edici nitelikleri, dakikalar içinde nasıl dağıtılabileceği, şeffaflığı artırması ve süreçteki işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltması.

API3 Coin Geleceği Ne Olur?

API3 Coin geleceğini yorumlayan uzmanlar, projeye pozitif bakmaktadırlar. Bunların en önemli sebeplerinden biri ise Oracle problemi. Kripto para evreni uzun bir süredir Blockchain Oracle Problemi yaşamaktadır. API3 projesi; API sağlayıcılarının kendi düğümlerini çalıştırmasını sağlayarak bu sorunu yenmeyi hedeflemektedir. Bu durum büyük bir ilgiyi çekmektedir.

Uzmanlar API3 Coin geleceği için oldukça pozitif yaklaşmakla beraber özellikle yakın gelecekte API3 Coin için büyük fiyatlar beklemektedir.

Analistlerin API3 Coin Fiyat Tahminleri

 • Coin Arbitrage Analistleri API3 Coin Fiyat Tahmini: 2023 senesi için 2.32913 değerinde tahminde bulunan analistlerin 2024 senesi tahminleri ise neredeyse iki katına tekabül ederek $12.2886 değerindedir. 2025 fiyatları ise $19.8830 yönündedir. Daha uzun vadede fiyat beklentileri ise $32.1707 dolar değerinde, iyi bir yükseliş ivmesi içerisindedir.
 • Price Prediction API3 Coin Fiyat Tahmini: Uzman analistlerin 2023 senesi için fiyat tahminleri maksimum $3.26 değerindedir ve 2024 senesi fiyat tahminleri ise $15.58 yönündedir. Yükseliş ivmesi çizen analistlerin 2025 senesi fiyat tahminleri $33.88 değerindeyken daha uzun vadede beklentileri ise 2030 yılında $228,45 değerindedir.
 • Digital Coin API3 Coin Fiyat Tahmini: Dalgalı bir yükseliş tablosu çizen analistlerin, genel itibari ile fiyat tahminleri olumlu yöndedir. 2023 senesi için $2,82 dolar tahminde bulunan analistlerin 2024 fiyat tahminleri $10.46 değerindeyken, 2026 senesi için fiyat tahminleri ise $12.78 değerinde ve daha uzun vadede 2030 senesi için tahminleri ise $30.78 değerinde.
 • Walletinvestor API3 Coin Fiyat Tahmini: Olumlu değerlendirmelerde bulunan analistlerin fiyat tahminlerine göre API3 Coin fiyatı 2023 senesinde $2.286 olarak ifade edilebilir. 2024 senesinde ise fiyat tahminleri maksimum $ 9.934 dolar değerindedir. Daha ılımlı bir yükseliş sunan analistlere göre 2027 senesi fiyat tahminleri ise $13.402 yönünde.
 • Gov Capital API3 Coin Fiyat Tahmini: 2023 senesi için maksimum $3.31695 değerinde tahminde bulunan analistlerin, 2024 senesi fiyat tahminleri $32.48275 değerindedir. Uzun vade için güzel rakamlar sunan analistlerin 2025 senesi için fiyat tahminleri $43.08475 yönündedir.

Uzmanlara Göre API3 Token Alınır Mı?

Uzmanlara göre API3 platformu yeni olmasına rağmen büyük çığır açan bir projedir ve bu bağlamda gelecekte çok daha iyi yerlere gelerek, inanılmaz bir talep görecektir. Bu paralelde ise API3 Coin fiyatları da yükselerek yatırımcılarını mutlu edecektir.

API3 Token için yatırım kararı vermeden önce, kapsamlı bir araştırma yapmanız ve bu veriler ışığında hareket etmeniz önerilir.

CLV Coin Alınır Mı? CLV Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

API3 (API3) Haberleri ve Anlaşmaları

API3 (API3) haberleri;

 • API3, 3 Şubat'ta 3,22 dolara düşmesinden bu yana yüzde 72 artarak 17 Şubat'ta günlük 5,55 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş kripto gündemi oldu.
 • Yeni Ortaklıklar ve Değişim Listeleri API3 Fiyatını %55 Arttırdı.

API3 (API3) anlaşmaları;

 • API3; veri sağlayıcısı Amberdata ile kurulan ortaklığını duyurdu.
 • Avalanche ağında Airnode kullanıma açıldı.

API3 Coin Avantaj ve Dezavantajları

API3 Coin avantajları;

 • Uyum: ERC-20 altyapısına sahip tüm Ethereum cüzdanları ile uyumlu bir yapıdadır.
 • Zincir Dışı Veriler: API'ler, blok zincirlerine zincir dışı veriler sağlama biçimleri ile çok önemlidir.
 • Air Node: API3'ü gerçeğe dönüştürmek adına Air Node adı verilen hafif ve sağlam ara katman yazılımına sahiptir.
 • Yenilikçi: Şeffaflığı arttırması ve süreçteki işlem ücretlerini önemli ölçüde azalması ile yenilikçidir.

API3 dezavantajları;

 • Yüksek Volatilite: API3 Coin, yüksek volatilitesi nedeniyle birimleri gibi riskli bir yatırımdır.
 • Rekabet: ERC-20 Token’ları arasındaki rekabette değer kaybedebilir.

API3 Coin Hangi Borsalarda Var?

API3 Coin, son zamanların popüler kripto para birimleri arasında yer almaktadır. API3 Coin şu borsalarda var: Binance, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, API3bit, Bitget, LBank, BKEX.

API3 Coin Piyasa Bilgileri

API3 Coin toplam arzı 119,045,463 adettir. Maks arzı ise bilinmemektedir. API3 Coin 07 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 10.31 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 01 Ocak 2023 tarihinde 0,9994 $ olarak görmüştür. Güncel veriler ve son durum için Coinmarketcap sayfasına göz atabilirsiniz.

API3 Coin Nasıl Satın Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek basitçe satın alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her kripto para borsası için farklı prosedürler bulunabilir. Yatırım yapmayı hedeflediğiniz borsa hakkında daha fazla bilgi almanızda yarar var.

 1. Adım kripto para borsasına kaydolun: API3 Coin satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekir. Popüler borsalar arasında Binance, Coinbase, Kraken gibi borsalar bulunur.
 2. Adım Hesabınızı doğrulayın: Kripto para borsasına kaydolduktan sonra, hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu, birkaç işlem belgesi göndermenizi ve kişisel bilgilerinizi doğrulamanızı gerektirir.
 3. Adım Fon ekleyin: Hesabınızı doğruladıktan sonra, fon eklemeniz gerekir. Bu, banka havalesi, kredi kartı gibi yollarla yapılabilir.
 4. Adım API3 satın alın: Son olarak fonlarınız eklendiğinde, kripto para borsası tarafından sunulan fiyatları kullanabilir ve istediğiniz miktarda API3 Coin satın alabilirsiniz.

Not: Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hesap açabilir, ömür boyu geçerli olacak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Özet

API3 Aralık 2020’de sürülen bir proje olarak büyük bir potansiyele sahiptir. API3 Coin geleceği parlak olarak görülmekle birlikte, fiyatlarının ise yükselişi yakalayacağı ve uzun vadede başarılı sonuçlara sahip olacağı düşünülmektedir. Yaptığı ortaklıklar ve yenilikçi yaklaşımı ile proje umut vaat eden bir projedir.
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm zamanların en yüksek değeri $10.31 olarak kayıtlara geçmiştir.

Uzmanlara göre API3 fiyatı bir yılda 6.614 USD'den 6.733 USD'ye yükselebilir. Değişim +% 1.79'dur olarak ifade edilmektedir.

API3 (API3) Binance, Gate.io, KuCoin gibi uluslararası borsalarda listelenmektedir.

Bazı analistlere göre ise API3 Coin gelecekte değerlenecek bir kripto para birimidir. API3 Coin 5 yıl içerisinde $7.097’a yükselebilir.

API3 adına bir araya gelen isimleri Heikki Vanttinen, Burak Benligiray, Sasa Milic’tir.

Uzmanlara göre API3 (API3) Token 2030 yılına kadar $228.45'lık en yüksek fiyatı görebilir.

Usta analist görüşlerine bakılırsa, API3 Coin fiyatının 2023 sonunda maksimum 3.26$ seviyesine ulaşması beklenmektedir.

API3 Coin toplam arzı 110.978.134 adet ile sınırlandırılmıştır.