Yazımızda, son zamanların trend kripto para birimlerinden biri olan UNFI Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına ve fiyat tahminlerine yer vererek sizler için projeyi yakından inceledik. Unifi Protocol DAO projesi hakkında bilmeniz gereken her şey yazımızın devamında.

unfi coin geleceği

Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir?

Unifi Protokolü DAO, merkezi olmayan bir değişim (DEX) ve bir köprüler arası belirteç takas protokolünden oluşan merkezi olmayan bir finans (DeFi) ekosistemidir. Tipik DEX tarzında, kullanıcılar listelenen ticaret çiftlerine likidite enjekte ederek APY ödülleri kazanırlar. 30 Mayıs itibariyle, Unifi Protocol DAO'nun 461 işlem çiftinde kilitlenmiş toplam değeri 12 milyon dolardı.

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon olarak, Unifi Protokolü DAO, yerel UNFI jeton sahiplerinin UNFI jetonlarını paylaşmaları durumunda referandumlara katılmalarına izin verir. Teklifler genellikle bahis parametreleri, işlem doğrulama prosedürleri ve hazine fonlarının dağıtımı ile ilgilenir.

Piyasadaki birçok DeFi platformundan biri olmasına rağmen, Unifi Protocol DAO, rakipler arasında nadir görülen bazı gelişmiş özelliklere sahiptir.

UNFI Coin Nedir?

UNFI Coin, Ethereum blok zincirinde (ERC-20) tabanlı olarak çalışan Unifi Protokolünün resmi kripto para birimidir. UNFI jetonları, kullanıcılar arasında tutulabilir veya işlem görebilir ve ayrıca ödüller kazanmak için stake edilebilir.

UNFI Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkenin?

Unifi Protocol ekibi, California merkezli CEO Juliun Brabon, Singapur merkezli akıllı sözleşme geliştiricisi Kerk Wei Yang ve Madrid merkezli lider geliştirici Daniel Blanco'dan oluşuyor.

UNFI Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 UNFI Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

UNFI Coin Yorum

Uzmanların UNFI Coin yorumlarına bakıldığında, projenin gelecek vaat ettiğini düşünmek mümkün. İşte bazı gelişmeler:

Unifi'nin temel özelliklerinden biri, zincirler arası uBridge'in protokolünün çok zincirli köprülemeye benzersiz yaklaşımıdır. Sıvı akıllı sözleşmeler, Harmony, BNB Chain, IoTeX ve Avalanche dahil olmak üzere Ethereum Sanal Makine uyumlu blok zincirlerinin çoğunda dağıtılır. Yaygın olduğu gibi sarılmış jetonları almak yerine, zincirler arası bir işlem, uBridge akıllı sözleşmelerinde tutulan likiditeyi otomatik olarak yeniden dengeler (örn. Bu yöntem, UNFI'nin dolaşım hacminin değişmediği anlamına gelir.

Unifi, zincirler arası sözleşmelere likidite sağlar. Bu uygun olmakla birlikte, gaz ücretleri yine de kullanıcı tarafından ödenmelidir. Zincirler arası köprüler, hesaplarda tutulan çok miktarda kripto para birimi nedeniyle bilgisayar korsanlarının hedefi haline gelir.

Unifi Protokolü DAO, stake gerektirmeyen verim çiftçiliği için benzersiz bir yaklaşıma sahiptir. Bunun yerine, DEX likiditesi sağlanırken çiftçilik ödülleri otomatik olarak oluşturulur, böylece LP jetonlarının ve ek gaz ücretlerinin zorluğu azaltılır. UNFI verim çiftçiliğinin şimdilik yalnızca beta aşamasında olduğunu unutmayın.

Unifi Protocol DAO, kendi konsensüs düğümleri ağını yetkilendirilmiş bir hisse kanıtı (DPoS) sistemi altında birleştiren ilk DeFi projeleri arasındaydı. Şu anda 5,972 delege, beş düğüme neredeyse 8,8 milyon dolar yatırıyor.

UNFI Coin Geleceği

Uzmanlara göre UNFI Coin geleceği için net bir şeyler söylemek şu an için zor ancak genel anlamda projeye güvendikleri söylenebilir.

Analistlere göre DeFi pazarının uzun vadeli uygulanabilirliği konusundaki belirsizlik, platformun beklentilerini etkileyebilir. Artı tarafta, Unifi Protocol DAO, rakipleri arasında kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayacak bazı benzersiz özelliklere sahiptir.

Unifi ekibi, protokollerini geliştiricilerin birden fazla blok zincirini birbirine bağlamasını sağlamak için tasarladı. Bu sayede büyük, bağlantılı bir DeFi pazarı yaratmaya çalışıyorlar. Bu durum projenin gelecekte daha da değerlenebileceğine işaret olabilir.

UNFI Coin Benzersiz Özellikleri Neler?

Unifi Protokolü DAO (UNFI), DeFi ürün geliştirmenin temeli olmaya çalışan, gözetim altında olmayan, birlikte çalışabilir, çok zincirli akıllı sözleşmeler grubudur.

 • Unifi Protokolü, teşvikli likidite havuzu, ücret paylaşımı yönetim belirteci, sadakat ödülleri belirteci, borç verme platformu ve zincirler arası takas birlikte çalışabilirliği sunar.
 • uTrade, Unifi Protocol DAO akıllı sözleşmeleri üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan bir Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) ve token değişimidir.
 • UNFI, Unifi Protokolü DAO'nun yönetim belirtecidir. Kullanıcılar, UNFI'lerini ödüller için riske atabilir, ayrıca artan ödüller için UNFI'yi Topluluk Konseyi Temsilcilerine devredebilir.

Proje teknik doküman ve Whitepaper sayfasına şuradaki bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

UNFI Coin Beklenti

Uzmanlar, Unifi Protocol projesine olan güvenin yatırımları da beraberinde getireceğini düşünüyorlar. Analistler, projenin alabileceği yatırımlarla ilerleyen günlerde daha da değerlenebileceğinin altını çizdiler. Bu nedenle beklentiler, projenin kendini yenilemesi ve alacağı yatırımlara bağlı denebilir.

UNFI Coin Fiyat Tahmini

 • DigitalCoinPrice UNFI Fiyat Tahmini: Digitalcoin'in 2022 için Unifi Protocol DAO fiyat tahmini 4,04$
 • TechNewsLeade UNFI Coin Fiyat Tahmini: TechNewsLeader’ın UNFI madeni para fiyat tahmini, 2022'de 2,77$'a kısa vadeli bir düşüş bekliyor.
 • CoinArbitrageBot UNFI Coin Fiyat Tahmini: CoinArbitrageBot'un mevcut hedefi 2022 sonlarına kadar 9,65$.

Dijital tahmincilerin tahminlerini yapmak için algoritmalar kullandığını unutmayın. Referans olarak faydalı olmakla birlikte, belirli temel faktörleri ve dış piyasa oynaklığını hesaba katmazlar. Tahmincilerin UNFI coin fiyat tahminlerini kontrol etmek, yatırım durum tespitinizin yalnızca bir unsuru olmalıdır. Kripto para piyasaları oldukça değişkendir ve yatırımlarınız risk altındadır. Bu durumun bilincinde olmanız son derece önemlidir.

Unfi Coin Hedef Fiyat Ne?

Analistlerin genel fiyat tahminlere göre, 2022 yılının sonlarına doğru UNFI hedef fiyat ortalaması 5 - 7 Dolar arasındadır. Uzun vadeli hedef fiyatı ise 2025 Yılı için hedef fiyat ise 11 ila 30 Dolar civarıdır.

Uzmanlara Göre UNFI Coin Alınır Mı, Güvenilir Mi?

Uzmanlara göre UNFI Coin geleceği için net bir şeyler söylemek şu an için zor ancak genel anlamda projeye güvendikleri söylenebilir. Analistlerin yorumlarına göre yatırım yapılabilir gibi gözüküyor ancak temkinli olmakta son derece fayda var. Ek olarak kripto piyasasının oldukça değişken olduğunu ve tüm jetonların ve madeni paraların fiyatlarının hem düşebileceğini hem de yükselebileceğini her zaman hatırlamakta fayda var.

Flow Alınır Mı? FLOW Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

UNFI Coin Hangi Borsalarda Var?

UNFI Coin, bir çok farklı kripto para borsasında listelenmektedir. UNFI Coin şu borsalarda var: Binance, Gate.io, Huobi Global, KuCoin, Kraken, Binance.US, FTX, Bybit, Coinlist Pro, Coinone, OKX, Crypto.com Exchange, MEXC, Uniswap (V3), SushiSwap, Okcoin, Tokocrypto, WazirX, Upbit, Bitrue, XT.COM, BloctoSwap, Bitvavo, BitWell, BTCEX, CoinEx, CoinDCX, ZebPay, DigiFinex, AEX, HitBTC, Hoo, BKEX, Pionex, Nominex, Korbit.

UNFI Coin Piyasa Bilgileri

UNFI Coin toplam arzı 8,629,042 adettir. Maks arzı ise 10,000,000 adettir. UNFI Coin 01 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 43.91 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 12 Mayıs 2022 tarihinde 1.34 ABD doları olarak görmüştür.

UNFI Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. UNFI satın almak için Binance, Gate.io, Huobi Global gibi kripto para borsalarından herhangi birinde hesap açılır.
 2. Seçilen kripto para borsasının web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve akabinde KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden UNFI Coin satın alınır.
 5. Cüzdana gelen UNFI Coin’ler borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Son Sözler

Yazımızda, UNFI Coin geleceğine ilişkin uzman ve analist yorumlarını derleyerek fiyat tahminlerine ve proje hakkında detaylı bilgiler yer verdik. Özet olarak, Unifi Protokolü DAO, merkezi olmayan bir değişim (DEX) ve bir köprüler arası belirteç takas protokolünden oluşan merkezi olmayan bir finans (DeFi) ekosistemidir. Unifi projesi, daha büyük ve bağlantılı bir DeFi pazarı yaratmaya çalışıyorlar.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

Uzmanlara göre Unifi projesi beklentisi oldukça yüksektir. Proje yatırımdan önce dikkatli olunması tavsiye edilmektedir. Minimum düzeyde risk alınması önerilir.

UNFI, bir çok popüler kripto para borsasında listelenmektedir. Bunların en önde gelenleri ise şunlardır: Binance, Gate.io, Huobi Global, KuCoin, Kraken, Binance.US, FTX, Bybit, Coinlist Pro, Coinone, OKX, Crypto.com

UNFI Coin toplam arzı 8,629,042 adet ile sınırlandırılmıştır. Maks arzı ise 10,000,000 adettir.

Uzmanlara göre UNFI Coin geleceği parlak gözükse de yatırım yapmadan önce dikkatlice araştırmanız tavsiye edilmektedir. Kripto para yatırımları oldukça risklidir ve dikkatli olunmalıdır.

Analistlerin genel fiyat tahminlere göre, 2022 yılının sonlarına doğru UNFI hedef fiyat ortalaması $5 - $7 civarıdır.

Kısa vadeli hedef fiyat 5-7 Dolar civarıdır ancak 2025 ve 2030 gibi uzun vadeli hedef fiyatlar 11 ila 55 dolar arasındadır.

Unifi Protocol ekibi, California merkezli CEO Juliun Brabon, Singapur merkezli akıllı sözleşme geliştiricisi Kerk Wei Yang ve Madrid merkezli lider geliştirici Daniel Blanco'dan oluşuyor.

UNFI Coin 01 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $43.91 seviyesine ulaşmıştır.

UNFI projesinin DeFi Dünyasına kattığı değer oldukça iyi denebilir. Bu sebeple alacağı yatırımlarla ilerleyen dönemlerde gücüne güç katacaktır.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA