Bu yazımızın konusunu, Binance’ın satın aldığı ve son zamanların oldukça popüler kripto para birimlerinden birisi olan Swipe Swap projesi oluşturuyor. Swipe'ın yerel kripto para birimi SXP Coin nedir, geleceği ne olur, uzman yorumları ve fiyat tahminleri neler gibi birçok detayı sizlerle paylaştık.

Swipe (SXP) Nedir?

Swipe Swap, Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum'da dağıtılan Swipe Network'ün zincirler arası otomatikleştirilmiş bir piyasa işaretçisi protokolüdür. Swipe Network, ilk olarak 2018 yılında kripto para birimleri ve geleneksel finans arasında birlikte çalışabilir bir ekosistem yaratma fikri etrafında dönen merkezi bir tema olarak kuruldu.

sxp coin geleceği

Swipe protokolünün yerel kripto para belirteci SXP Coin’dir. 2020'de Binance, Swipe'ı satın aldığını ve ayrıca Swipe (SXP) Coin’i kripto para borsasında listeleyeceğini duyurdu.

SXP Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkenin?

Swipe projesi, eski Bitcoin yatırımcısı ve kripto alanında çözüm üreten birçok projede yer alan Joselito Lizarondo tarafından başlatılmıştır. Merkezisyetsiz bir projedir ve projenin şimdiki sahibi Binance’dır.

Whipepapter Detayları

Swipe projesi hakkında teknik dökümanlara ve Whitepaper bilgilerine şu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

Swipe Projesi Güvenliği

DEX'lerin sunucuları normalde dünyaya yayılır. Bu, normalde sunucularının daha yoğun olduğu merkezi borsalardan farklıdır. Sunucuların bu şekilde yayılması, daha düşük bir sunucu kesinti süresi riskine yol açar ve ayrıca DEX'lerin saldırılara karşı neredeyse bağışık olduğu anlamına gelir. Bunun nedeni, sunuculardan birini çıkarırsanız, tüm ağ üzerinde çok az etkisi olur veya hiç etkisi olmaz. Ancak, merkezi bir borsadaki bir sunucuya girmeyi başarırsanız, çok daha fazla zarar verebilirsiniz.

Ayrıca, bir DEX'te işlem yaparsanız, borsanın kendisi asla varlıklarınıza dokunmaz. Buna göre, bir bilgisayar korsanı bir şekilde borsayı hackleyebilse bile, bilgisayar korsanı varlıklarınıza erişemez. Merkezi bir borsada işlem yapıyorsanız, normalde bu borsada varlık bulundurursunuz. Bu, onları özel cüzdanınıza çekene kadar. Bu nedenle merkezi bir borsa hacklenebilir ve bu borsada tutulan fonlarınız çalınabilir. Swipe Swap gibi merkezi olmayan borsalar söz konusu olduğunda durum böyle değil.

SWIPE (SXP) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 SXP Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

SXP Coin Yorum, Geleceği ve Analiz

Swipe, Temmuz 2020'de açıklanmayan bir bedelle Binance tarafından satın alınmadan önce, kendi kripto kartı teklifine sahipti. O zamandan beri Swipe, ana şirketine arka uç desteği sağlamaya odaklandı.

Swipe bir şirket olarak geliştikçe, yerel kripto para birimi de gelişti. Başlangıçta eski Swipe kripto kartlarında ödemeleri kolaylaştırmak için bir stake etme cihazı olarak kullanılırken, şimdi işlem ücretlerini ödemek ve Swipechain blok zinciri ekosisteminin çalışması için bir yönetişim belirteci olarak kullanılıyor.

Ek olarak, Swipe Swap merkezi olmayan değişim (DEX) şu anda test modunda. Swipe Swap, DEX sahnesine yeni bir şey getirmeyi hedefliyor: Kripto varlıklarını Binance ve Ethereum akıllı zincirleri arasında sorunsuz bir şekilde değiş tokuş etme yeteneği. Uniswap ve PancakeSwap dahil olmak üzere mevcut rakipler, birine veya diğerine bağlıdır.

Swipe Swap'ın protokolü, kullanıcıların Ethereum ve Binance Akıllı Zincirinden jetonlar yatırarak likidite havuzuna katkıda bulunmalarına olanak tanır. Likidite sağlayıcıları, katılımları için SXP jetonlarında ödüllendirilir.

Swipe projesi geleceğine ilişkin SXP Coin yorumları yapan uzmanlar, projeyi birçok açıdan detaylı olarak analiz etti. Analistlere göre proje geleceği oldukça parlak gözüküyor.

Swipe Projesinin Benzersiz Özellikleri Nelerdir?

Swipe projesini benzersiz yapan özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Paranızı saklamak için üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymazlar, bunun yerine, her zaman doğrudan madeni paralarınızın kontrolü sizdedir ve madeni paralarınızı almak veya satmak isteyenlerle doğrudan işlem yaparsınız.
 • Normalde kişisel bilgilerinizi vermenizi gerektirmezler. Bu, bir hesap oluşturmayı ve hemen ticarete başlayabilmeyi mümkün kılar.
 • Sunucuları tüm dünyaya yayılarak daha düşük sunucu kesintisi riski sağlar.
 • Hack saldırılarına karşı oldukça güvenilirdir.

Bununla birlikte, DEX'ler normalde merkezi emsallerinden daha düşük likiditeye sahip bir sipariş defterine sahiptir.

Kullanım Alanları Nelerdir?

SXP, Swipe Network'ün yerel belirtecidir ve aşağıdaki kullanım durumlarına hizmet eder:

 • Ödemeler: SXP, kart verme ücretleri ve kartın birden fazla yerde kullanılmasıyla ilişkili işlem ücretleri gibi çeşitli hizmetler için ödeme yapmak için kullanılır.
 • İndirimler: Swipe Verme Premium hizmetler, işlem maliyetlerini, kurulum ücretlerini ve işlem ücretlerini azaltmak için SXP'den yararlanır.
 • Yönetim ve stake etme: SXP, protokol iyileştirmeleri ve yükseltmeleri üzerinde oy vermek için bir yönetişim jetonu olarak kullanılır ve kullanıcılar ayrıca stake etme ödülleri kazanmak için jetonlarını stake edebilirler.
 • Çoklu zincir: SXP, Ethereum, Binance Chain ve Binance Smart Chain üzerinden erişilebilen çok zincirli bir kripto para birimidir.

SXP Coin Fiyat Tahminleri

 • Digitalcoin SXP Coin Fiyat Tahmini: 2022 için 4,15 $ ile sınırlanan ve mevcut fiyatlarla oldukça cömert %72 getiri tahmin eden bir Swipe fiyat tahmini sunuyor. Daha ileriye baktığımızda, dijital tahmincinin 2025 için 7.11$'lık bir Swipe fiyat tahmini var. 10 dolarlık işaretin 2028'de bir süre kırılması bekleniyor.
 • Wallet Investor SXP Coin 2022-26 Fiyat Tahmini: Tüm tahminciler bu kadar iyimser değil. Wallet Investor, SXP'nin 2022'nin sonunda %34,6 kazanmasını beklerken, 2026'da 7$'ın bu yıl sonuna kadar 7.21$'da kapanması bekleniyor.
 • Price Prediction Swipe Fiyat Tahmini: SXP'nin ortalama fiyatının 2022'de 1.72$, 2025'te 5.72$ ve 2030'da 34$'a kadar çıkabileceğine inanıyor.
 • TradingBeast SXP Coin Fiyat Tahmini: TradingBeast, Swipe fiyat düşüşünü tahmin etmeye devam ediyor ve 2023'te yaklaşık 1.68553 dolar civarında olacağını savunuyor.

Uzmanlara Göre SXP Coin Alınır Mı?

Bu tamamen size kalmış. SXP Coin de diğer tüm kripto para birimleri gibi riskli bir yatırımdır. Swipe'ın iyi bir kullanım durumu, iyi tasarlanmış tokenomikleri, aktif topluluğu ve arkasında sağlam bir ekip var. Bunların tümü başarı için bir ön koşuldur ve bu nedenle uzmanlar 2030 gibi uzun vadeli kazançların elde edilebileceğini belirtiyorlar.

Uzmanlar önerilerinde dikkatli olunması gerektiğinin altını çizerek, herkesin kendi yatırımdan sorumlu olacağı konusunda uyarılarda bulundular.

Ripple Coin Alınır Mı? XRP Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

SXP Coin Hangi Borsalarda Var?

SXP Coin, son zamanların oldukça popüler kripto para birimleri arasında yer almaktadır. SXP Coin şu borsalarda var: Binance, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, SXPbit, Bitget, LBank, BKEX.

SWIPE (SXP) Coin Piyasa Bilgileri

SXP Coin toplam arzı 520,737,576 adettir. Maks arzı ise bilinmemektedir. SXP Coin 03 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 5.86 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 18 Mart 2020 tarihinde 0.161 ABD doları olarak görmüştür.SXP Coin Nasıl Satın Alınır?

Son Sözler

Yazımızda, Swipe Network'ün zincirler arası otomatikleştirilmiş bir piyasa işaretçisi protokolü olan Swipe’ın yerel belirteci olan SXP Coin geleceğini, uzman yorumlarını ve fiyat tahminlerini detaylıca inceledik. Binance’ın Swipe’yi satın aldıktan sonra önü iyice açılmış gözüküyor. Geleceğin neler getireceğini birlikte göreceğiz.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

Tahminciler, SXP'nin yalnızca mütevazı miktarlarda olsa da artacağından genellikle olumludur. Bu makalenin gerçek bir yatırım tavsiyesi teşkil etmediğini daima unutmayın. Herhangi bir yatırımdan önce daima kapsamlı durum tespiti yapın.

Şu kripto para borsalarında listelenmektedir: Binance, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, SXPbit, Bitget, LBank, BKEX.

SXP Coin toplam arzı 520,737,576 adettir. Maks arzı ise bilinmemektedir.

Grafik analizi, SXP'nin değişken olduğunu ve dolayısıyla net bir eğilim göstermediğini gösteriyor.

Uzmanlara göre SXP Coin yıl sonu tahmini 5$ civarı.

Analistler, uzun vadeli fiyatların 2026 yıllarında 7$-10$ civarı olabileceğini belirtiyorlar.

Uzmanların 2022 içerisindeki kısa vadeli hedef fiyatı 4.5$ ila 5$ civarıdır.

Swipe projesi merkezsiyetsiz bir altyapıya sahiptir ve sahibi Binance’dır.

03 Mayıs 2021 tarihinde en fazla 5.86 ABD doları bandına ulaşmıştır.

Uzmanlara göre daha fazla kurumsal yatırım gelmesi halinde SXP fiyatları yükselebilir.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA