Contact us to AD (300x250)

OG Fan Token Geleceği Ne Olur? Analistlerden OG Coin Fiyat Tahmini Ve YorumlarHayran token’lerinin popülerleşmesi ile birlikte e-Spor dünyasının en bilinen oyuncuları olarak tanınan OG Takımı, Socios.com ile iş birliğine giderek OG Fan Token’i sektöre kazandırdı. Projenin son dönemde kripto kışı etkisi ile de düşen değerine karşın önümüzdeki günlerde nasıl fiyatlanacağını merak eden okurlarımız için kaleme alınan rehber yazımızdan, OG Fan Token teknik detayları ve en çok merak edilen soruların yanıtları ile birlikte 4 uzmanın OG geleceği hakkında paylaştıkları yorum ve görüşlere ulaşabilirsiniz.

og fan token nedir, geleceği, yorum

OG Fan Token (OG) Coin Nedir?

OG Fan Token, Socios.com ve OG E-Sports iş birliği ile geliştirilen bir taraftar token projesidir. 2018 ve 2019 yılları arasında düzenlenen iki DOTA 2 oyun turnuvasını kazanan OG takımının temsiline yönelik geliştirilen OG Coin, hayranları ile OG Takımı arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi yönelik geliştirilmiş bir ERC-20 belirtecidir.

OG Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

OG Coin, Socios.com ve OG Takımı iş birliği ile geliştirildi ve 2020 yılının haziran ayında piyasaya sürüldü. OG Takımı 2015 yılında kurulurken, düzenlenen 2018 ve 2019 yılları DOTA 2 turnuvasını üst üste kazanarak adını büyük bir kitleye duyuran e-spor takımına dönüştü. OG sadece başarı ile birlikte DOTA 2 dışındaki oyunlarda da varlığını göstermeye yönelirken, bir yandan Socios.com ile iş birliğine giderek 2020 yılının tam ortasında OG Fan Token projesinin hayata geçmesini destekledi.

OG Fan Token Projesi ve Whitepaper

OG Fan Token projesi, e-Spor alanında tanınmış bir oyuncu takımı olan OG ile hayranları arasındaki etkileşimi artırmayı hedeflerken, taraftar token ekonomisinin de yeni oyuncular ile büyümesini hedeflemektedir. Video oyun sektörünün rekabetçi ismi OG’yi direkt destekleyen promosyonlara katılma, etkinliklerde yer alma ve OG Takımını destekleme gibi misyonlara yönelik kullanılabilen OG Coin teknik detayları için rehber yazımıza ek olarak https://socios.com/og/ adresi üzerinden ulaşılabilen whitepaper’a göz atabilirsiniz.

OG Fan Token Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 OG Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

OG Coin Yorum

Uzmanlar, OG Coin yorumlarında detaylı ipuçları paylaştılar. OG Coin, e-Spor dünyasında ilklere imza atan önemli bir takımını temsil ederken Ethereum yan zinciri olan Chiliz tecrübesi ile geliştirilmiştir. Pek çok fan token gibi kendisini Binance listesinde bulunan OG Coin, güvenilirlik ve likidite yüksekliği anlamında ispatlamaktadır.

Öte yandan 2018 ve 2019 yıllarında üst üste OG Takımı tarafından elde edilen başarılar, e-Spor dünyasını sallamış ve OG’nin popülerliğini artırmıştır. Daha fazla hayran kazanan takım üyeleri kendilerini Dota 2 dışında da başarılı kılmak adına yeni adımlar atarak daha büyük bir hayran kitlesi ile büyümeyi hedeflemektedirler.

Bu detaylar OG Coin için olumludur ve talep artışı kaynaklı fiyat yükselişine işaret etmektedir. Öte yandan yatırımcı gözünde ise OG Coin, pek çok kripto para birimi ile benzerdir ve taraftar token olması esasen artı değil eksidir. Bu nedenle OG takımının başarıları ile OG Coin’in geleceği iç içe değerlendirilmekte, yatırımcılar için dönemsel trendler dışında taraftar token’lere olan ilgi düşebilmektedir. Sonuç olarak OG Fan token yorum ve düşünceleri pozitif yöndedir.

OG Coin Geleceği

OG Coin özellikle Binance listelenmesi ile popülerliğini artırırken geleceği hakkında da olumlu iltifatlar almayı başardı. Pek çok taraftar jetonu gibi belirli bir kesimi temsil etmesi ilk bakışta büyük bir handikap olarak görülürken, temsil ettiği takımın başarısı bu tip projelerde yatırımcılar için de büyük fırsatlar barındırmaktadır. Bu anlamda uzmanlar, OG Coin geleceği hakkında olumlu görüşlerinde şu detayları ön plana çıkarmaktadırlar:

 • Taraftar token ekosistemi giderek gelişmekte ve e-Spor öncüsü olarak ekosisteme giriş yapan OG Fan Token, başarılı bir video oyun takımını temsil etmektedir.
 • OG, kadrosuna kazandırdığı yeni isimler ile başarısını Dota 2 dışına taşımaya çalışmakta ve bu yaklaşım daha farklı oyunlar için yeni hayranlar anlamına gelmektedir.
 • 5 milyon maksimum arz deflasyonisttir ve artan hayran kitlesinin tetikleyeceği token talebi ile fiyatlar hızla yükselme potansiyeli taşımaktadır.
 • Düzenlenen promosyon ve etkinlikler ile OG Coin’e sahip olmanın ayrıcalıkları her geçen gün artırılarak projenin OG hayranlarının tamamı tarafından benimsenmesini hızlandıracaktır.

OG Fan Token Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

OG Fan Token projesinin benzersiz yanı, temsil ettiği e-Spor takımı OG Takımı ile ilgilidir. OG takımı 2015 yılında kurulmuş ve kısa sürede video oyun sektörünün en ünlü isimleri arasında yerini almıştır. Gerek üst üste elde ettikleri birincilikler gerek kazandıkları yarışma ödülleri ile dikkatleri üzerine çeken OG Takımının özel yanları şu şekilde paylaşılabilir:

 • 2018 ve 2019 yılları arasında düzenlenen Dota 2 turnuvasını kazanarak bir ilke imza attılar.
 • Enternasyonel'de üst üste yakaladıkları başarı ile 26,6 milyon dolar ödül kazandılar.
 • Dota 2 dışındaki oyunlar için kadro oluşturma süreci başladı ve olası başarı halinde yeni bir ilklere imza atma potansiyeli taşımaktadırlar.

OG Coin Fiyat Tahminleri

OG Coin, sektörün en çok takip edilen 4 analisti tarafından değerlendirildi ve geleceğe yönelik önemli fiyat hedefleri paylaşıldı. Negatif görüşün hâkim olduğu analistlerin OG fiyat tahminleri aşağıda sıralanmaktadır:

 • Wallet Investor OG Coin Fiyat Tahmini, 1 yıllık süreçte OG Fan Token’de düşüşün devam etmesini beklediğini ifade ederek fiyat hedefini 0,267 dolar olarak belirlemektedir.
 • Price Prediction OG Fan Token Fiyat Tahmini analistlerince yapılan OG Coin analizine göre 2023 yıl sonu fiyat hedefi 1,90 dolar olarak paylaşılırken, 5 yıllık süreçte token fiyatının 13,35 dolara ulaşabileceği öngörülmüştür.
 • Tech News Leader’e göre 1 yıl içinde OG Fan Token fiyatını 3,22 dolara, 5 yılda ise 10,91 dolara yükseltebilir.
 • DigitalCoin fiyat tahmin sistemine göre yıl sonu fiyat hedefi 4,58 dolar olarak hesaplanan OG Coin, 5 yılın sonunda 8,46 dolara ulaşabilir.

OG Coin Alınır mı, Güvenilir mi?

OG Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir. Tüm taraftar token’lerinde olduğu gibi OG Coin güvenirliği Ethereum ağının tecrübesine emanettir. Öte yandan bir taraftar token olarak Binance ve diğer önemli borsalarda listelenerek güvenilir bir proje olduğunu ortaya koymuştur.

Yatırım kararı ise mevcut risk anlayışı çerçevesinde şekillendirilmelidir. Yatırımcılar, kendi risk algısına göre kripto endüstrisinin mevcut risklerini göz önünde bulundurarak, kaybetmeyi göze alabilecekleri ve toplu yatırım yapmak yerine ortalama maliyetlenme yöntemi ile OG Coin’e yatırım yapabilirler. Mevcut riskler için şu anda yaşanan kripto kışı iyi bir örnektir ve kripto endüstrisinin doğası hakkında yeterli tecrübenin edinilmesi adına yaşanan yüksek volatilite iyi bir göstergedir.

Bella Protocol Alınır Mı? BEL Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

OG Fan Token Avantaj ve Dezavantajları

OG Coin belirli bir kitleyi temsil ederek kendisine avantaj sağlasa da bu avantaj aynı zamanda önemli bir dezavantaja işaret etmektedir. Yatırımcılar için dalgalı fiyat seyri ile birlikte OG Takımının e-Spor başarıları ile OG Fan Token fiyatının korelasyon içinde olması negatiftir. Ek olarak Binance, Gate.io ya da MEXC gibi önemli borsalarda pek çok önemli borsada yer almayan OG Coin için ikinci büyük dezavantaj da budur. Öte yandan özellikle e-Spor tutkunları için önem arz eden OG Coin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • OG takımına ek kaynak sağlarken, hayran deneyimini güçlendirir.
 • Dağıtılan promosyon ödüllerinden yararlanılabilir.
 • Düzenlenen etkinliklere katılım için OG Coin kullanıcısı olmak gereklidir.
 • Socios.com üzerinden yayımlanan anketlere katılım gösterilebilir.

OG Coin Hangi Borsalarda Var?

OG Coin, Chiliz dışında Binance’ta listelenerek popülerliğini artırdı. Binance listelenmesinin de etkisiyle daha fazla borsada yer bulan OG Coin, aşağıda sıralanan borsalarda listelenmektedir:

 • Binance
 • MEXC
 • Gate.io
 • Pionex
 • Bitcoiva
 • CoinTiger
 • Chiliz

OG Fan Token (OG) Piyasa Bilgileri

OG Coin toplam arzı 5.000.000 adettir. OG Coin 30 Aralık 2020 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $23,10 fiyatına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 12 Mayıs 2022 tarihinde $1,16 olarak görmüştür.

OG Coin Nasıl Satın Alınır?

 • 1. Adım: OG Fan Token satın almak için Binance, Chiliz ya da diğer OG Fan Token listelenen borsalarda ücretsiz hesap oluşturun.
 • 2. Adım: Hesabınızı aktifleştirin.
 • 3. Adım: Kullanıma açılan kripto para hesabınıza para gönderin.
 • 4. Adım: Gönderilen bakiye tutarınca kripto alım ve satım ekranı yardımı ile OG Coin alış emri oluşturun.
 • 5. Adım: Gerçekleşen emir sonrası borsa cüzdan bakiyenize yansıyan OG Coin’i borsada ya da Ethereum destekli farklı bir cüzdan seçeneğinde saklayabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, uzmanların OG Coin yorumları ve fiyat tahminlerine değinerek, geleceği ile ilgili detaylı bilgiler paylaştık. OG Fan Token (OG) Coin, e-Spor dünyasının en tanınmış ismi ile Soccios.com iş birliği doğrultusunda geliştirilen bir ERC-20 belirtecidir. Başarıları ile e-Spor dünyasını sarsan OG takımını temsil eden projenin son günlerdeki performansı olumsuz seyrederken, uzmanlar projenin geleceğini olumlu değerlendirir. Öte yandan analistlerde farklı sesler olsa da genel hatları ile değerlendirmelerde fiyat düşüşüne yönelik tahminler paylaşılmaktadır.
Sıkça Sorulan Sorular

OG Coin beklentilerine göz atıldığında “nötr” demek doğru olacaktır. Uzmanlar projenin geleceğini olumlu değerlendirirken kripto para analistlerinin kısa vadeli tahminleri düşüşe işaret etmektedir.

OG Coin Chiliz dışında Binance, CoinTiger ve Gate.io gibi önemli borsalarda listelenmektedir.

OG Coin toplam arzı 5 milyon adettir. Maks arz bilgisi paylaşılmamıştır.

OG Coin geleceği hakkındaki düşünceler birbiri ile çelişkili görülebilir. Kısa vadede görüşler negatif olsa da vade uzadıkça OG Coin’in iyi bir yatırım aracı olabileceği düşüncesi kuvvetlenmektedir.

OG Coin’in yıl sonunda fiyatının gerilemesini bekleyen analistler 1,90 dolar ve daha düşük fiyatlara dikkat çekmektedirler.

Kısa vadede analistler 1,90 dolar gibi düşüş yönünde tahmin paylaştıkları OG Coin’de, 5 yıl için 13 doları aşan tahminler yayınlamışlardır.

OG Coin, e-Spor dünyasının önemli ismi OG ile Socios.com işbirliği doğrultusunda geliştirilmiştir.

OG Coin 30 Aralık 2020 tarihinde en yüksek 23,10 dolar fiyata ulaşmıştır.

OG Coin yükselişi ile OG takımının e-Spordaki başarıları yakından ilişkilidir. Öte yandan kripto para borsalarında görülebilecek talep artışları OG Coin fiyatının yükselmesi için gerekli olan ana dinamiklerdir.