Contact us to AD (300x250)

Uzmanlardan ROMA Coin Geleceği, Yorum, Fiyat Tahminleri

İÇERİK BAŞLIKLARI AS Roma Fan Token (ASR) Nedir?


Taraftar token ekosisteminin önemli bir üyesi olan AS Roma Fan Token, İtalyan takım hayranları yanında kripto para yatırımcıları tarafından da takip edilmekte. Yaşanan sert fiyat düşüşü sonrası ASR geleceğini merak eden okurlarımız için rehber yazımızda hem projeyi tanıttık, hem de uzmanların ve analistlerin ASR beklentilerine yer verdik.

as roma coin nedir, geleceği, yorum

AS Roma Fan Token (ASR) Nedir?

AS Roma Fan Token, ERC-20 standartlarında geliştirilmiş taraftar token’idir. Chiliz altyapısı ile çalışan ASR Coin, AS Roma Futbol Kulübünü temsil eden hizmet token’idir. Socios.com işbirliği ile geliştirilen ASR Coin, AS Roma Futbol Kulübünün tek resmi taraftar token’idir.

ASR Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

ASR Coin, AS Rome ve Socios.com arasında kurulan işbirliği çerçevesinde 22 Ocak 2020 tarihinde geliştirildi. AS Roma Fan Token, İtalya’nın köklü futbol kulübü AS Roma’yı temsil etmektedir.

AS Roma Fan Token Projesi ve Whitepaper

AS Roma Fan Token, futbol kulübü ile taraftarlar arasındaki etkileşimi artırarak Socios.com üzerinde yayımlanan anketler aracılığı ile taraftarların, kulüp kararlarına katılım gösterebilmesi adına geliştirilmiştir. Socios.com işbirliği ile bir hizmet token’i olarak geliştirilen ASR Coin, kulübün özel ürünlerine erişimle birlikte düzenlenen anketlere oy hakkı tanınması gibi kullanıcılarına pek çok taraftar etkileşimine izin veren ayrıcalıklar hediye eder. Bir taraftarda daha fazlası olma mottosu ile kullanıma sunulan AS Roma Fan Token projesinin neler vaat ettiği hakkında ek bir kaynağa başvurulması adına https://fantoken.com/asr/ adresi üzerinden proje whitepaper’ına ulaşılabilir.

ROMA Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 ROMA Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

ROMA Coin Yorum

ASR Coin, taraftar token’lere artan ilgi neticesinde 1 yıl dolmadan 20 doları aşan bir zirve yakalamış ve devamında endüstride görülen sert düşüşe ayak uydurmuştur. Volatil fiyatları kulüp taraftarları yanında yatırımcıların da ASR Coin’e ilgi duymasına yol açarken Binance gibi büyük borsalardan gelen listelenme ile popülerliğini artırmayı başarmıştır.

ASR Coin takım hayranları için benzersiz deneyimler sunarken, yatırımcılar için de bu deneyimler önemlidir. Çünkü bu etkileşim fırsatları, portföyde daha fazla ASR Coin hodl edileceğini gösterir. Öte yandan bir hisse senedi gibi performans göstermesi normal karşılanan ASR Coin’in temsil ettiği kulübün sportif başarılarından olumlu ve olumsuz etkilenebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Uzmanların Roma Coin geleceği ile ilgili yorumları kulübün başarısına göre artış gösterebileceği yönündedir.

ROMA Coin Geleceği

ASR Coin, başarılı bir İtalyan futbol takımı olan AS Roma’yı temsil eder. Fanatik taraftarlara sahip olan AS Roma, uluslararası arenada da boy göstermektedir. Köklü bir kültüre sahip olan takımı temsil eden ASR Coin’in geleceği bu noktada uzmanlarca beğenilmekte ve ilerleyen günlerde olabilecek fiyat artışlarının nedenleri olarak şu detaylar gösterilmektedir:

 • Binance, Pionex, vb. büyük borsa listelenmeleri ile daha fazla kripto para yatırımcısına ulaşan ASR Coin; yeni borsalarda listelenerek anlık yükselişler gösterebilir.
 • AS Roma başarılı bir futbol kulübüdür ve takıma transfer edilebilecek önemli futbolcular ya da kazanılan bir kupa ile token fiyatı yükselişe geçebilir.
 • Fanatik taraftarlara yönelik sunulan cazip ayrıcalıklar, AS Roma Fan Token’in daha fazla takım hayranı tarafından hodl edilmesini sağlayabilir.

AS Roma Fan Token Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

AS Roma Futbol Kulübünü temsil etmesi, ASR Coin’in öne çıkan benzersiz özelliğidir. Diğer taraftar token’lerinden ASR Coin’i ayıran benzersiz özelliklerin neler olduğunun anlaşılması için aşağıda kulüp başarıları sıralanmıştır:

 • 3 kez İtalya Serie A şampiyonluğu,
 • 9 kez Coppa Italia şampiyonluğu,
 • 1 kez UEFA Avrupa Konferans Ligi şampiyonluğu,
 • 1 kez Fuar Şehirleri Kupası şampiyonluğu,
 • 2 kez İtalyan Süper Kupa şampiyonluğu.

4 Uzmandan Roma Coin Fiyat Tahmini

Analistlerin ASR Coin fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Price Prediction ASR Coin’in yıl sonunda 1,85 dolara gerilemesini beklerken, 5 yıl sonrası için 13,02 dolar fiyat hedefi paylaşmaktadır.
 • Tech News Leader analistleri 1 yıllık periyotta ASR Coin’in 4 dolar, 5 yıllık periyotta ise 12,99 dolardan fiyatlanmasını öngörmektedir.
 • Wallet Investor ASR Coin fiyat tahmini: 1 yıl içinde 0,2015 dolara gerileyeceğini düşünmektedir.
 • Up to Brain analistleri 1 yıllık periyotta ASR Coin’in 1,97 dolara düşmesini beklemektedir. 5 yıl sonrası için fiyat hedefi 12,08 dolar olarak paylaşılmaktadır.

AS Roma Fan Token Alınır mı, Güvenilir mi?

AS Roma Fan Token, ERC-20 standartlarına geliştirilmiştir. Ağın güvenliği Ethereum tarafında sağlanır. Öte yandan Binance gibi önemli borsalarda gerçekleştirilen listelenmeler, ASR Coin güvenilirliğine pozitif etki eder.

Satın alma noktasında ise ASR Coin geleceği hakkında farklı görüşler mevcuttur. İyi bir yatırımcı analizlerinde bu görüşlere yer verirken, olası makroekonomik görünümü ve kripto endüstrisinin genel gidişatını da yorumlamalıdır. Öngörülemeyen riskler nedeniyle ASR Coin’de ciddi zararlar yaşama ihtimali yüksektir.

Harmony (ONE) Coin geleceği, Fiyat Tahminleri ve ONE Coin Yorum

ROMA Coin Analiz: Avantaj ve Dezavantajları

Uzmanlar ROMA Coin'i detaylıca analiz ederek avantaj ve dezavantajlarını belirledi. AS Roma Fan Token avantajlarına ve dezavantajlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Avantajları:

 • ASR Coin kullanıcıları, Socios uygulamasını kulüp kararlarına etki edebilecekleri bir platform olarak kullanabilirler.
 • Otobüs tasarımı, takım sloganı ve kaptanlık pazubandı mesajını belirleme gibi ayrıcalıklara sahiptir.
 • Taraftarlara Stadio Olimpico’da oynanan İtalya Serie A, İtalyan Kupası ve uluslararası turnuva maçlarına ücretsiz bilet kazanma şansı verir.
 • Kulübe özel imzalı ürünlere ve çevrimiçi mağazadan alışveriş şansına ulaşılabilir.

Dezavantajları:

 • Fiyatlarda görülen aşırı oynaklık, ASR Coin’in iyi bir yatırım aracı olduğuna yönelik görüşlere zarar verir.
 • ASR Coin, ACM gibi doğrudan İtalyan liginde boy gösteren önemli rakiplere sahiptir.
 • AS Roma’nın başarıları kadar başarısızlıkları da ASR Coin fiyat performansına etki etmektedir.

AS Roma Coin Hangi Borsalarda Var?

ASR Coin listelenen kripto para borsaları şunlardır:

 • Binance
 • BKEX
 • Gate.io
 • Paribu
 • Crex24
 • Hotbit
 • Chiliz
 • XT.COM
 • ZT
 • Pionex

AS Roma Fan Token (ASR) Piyasa Bilgileri

ASR Coin toplam arzı 10.000.000 adettir. ASR Coin, 29 Aralık 2020 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $26,89 fiyatına ulaşmıştır. ASR Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 12 Mayıs 2022 tarihinde $1,16 olarak görülmüştür.

AS Roma Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. ROMA Coin satın almak için; Binance, Chiliz, Paribu, vb. ASR listeleme yapan borsalarca hesap oluşturun.
 2. Hesabınızı gerekli güvenlik doğrulamalarını tamamlayarak aktifleştirin.
 3. Borsa cüzdanınıza para gönderin.
 4. Kripto para alım ve satım menüsüne giriş yaparak ASR Coin alış emri oluşturun.
 5. Gerçekleşen emir sonrası ASR Coin’i borsada tutabilir ya da donanım cüzdana aktararak çalınma riskine karşı koruyabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, ROMA Coin geleceğine ilişkin uzman analiz ve yorumlarını paylaştık. Aynı zamanda ROMA Fan Token için fiyat tahminleri de paylaştık. AS Roma Fan Token (ASR) Coin, İtalya Serie A’da boy gösteren AS Roma’nın resmi tek taraftar token’idir. Socios.com işbirliği ile Ocak 2020’de piyasa sürülen ASR Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir.

Takım kararlarına katılma, özel NFT ve imzalı takım ürünlerine ulaşma gibi ayrıcalıkları kullanıcısına hediye eden ASR Coin, Binance gibi önemli borsalarda listelenir. Roma Coin geleceği ile ilgili kripto endüstrisini ikiye bölerken fiyatının artması ya da azalması yönünde analist öngörüleri bulunmaktadır.
Sıkça Sorulan Sorular

ASR Coin’e yönelik beklentiler uzmanları ikiye bölmüştür. Bir kısım analist fiyat düşüşünün devam edeceğini düşünürken bir başka grup kısa ve orta vadede yükseliş beklemektedir.

ASR Coin Binance, Pionex, ZT, Chiliz, vb. popüler borsalarda listelenmektedir.

ASR Coin maksimum arzı 20 milyon adettir. Max arzı ise bilinmemektedir.

ASR Coin geleceğine yönelik analistler iki farklı görüş sunar. Bir kısmı fiyatların yükseleceğini düşünürken, kalan kısmı ise fiyatların daha düşebileceğini öngörürler.

ASR Coin için analistler, yıl sonunda 0,2015 – 4 dolar arası fiyat hedefi öngörürler.

Kısa vadede ASR Coin’in 0,2015 dolara kadar gerileyebileceğini düşünen analistler, uzun vadede 13,02 dolara ulaşan fiyat tahminleri paylaşmaktadırlar.

ASR Coin, AS Roma ile Socios işbirliğinde 22 Ocak 2020 tarihinde geliştirildi.

ASR Coin 29 Aralık 2020 tarihinde 26,89 dolar fiyatla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

ASR Coin yükselişi için öncelikle kripto endüstrisinde işlerin yoluna girmesi ve sonrasında ise AS Roma Futbol Kulübünün sportif başarılarından söz edilmesi gereklidir.