Contact us to AD (300x250)

ARPA Coin Nedir? 2023-26 ARPA Coin Geleceği, Fiyat Tahminleri Ve Uzmanların ARPA Yorumları

İÇERİK BAŞLIKLARI ARPA Projesi Nedir?ARPA Coin Yorum


ARPA Coin, belirli periyodlar ile gösterdiği yükseliş grafiği sayesinde merak edilen kripto varlıklar arasında yerini alıyor. Peki Uzmanların ARPA Coin yorumları ve fiyat tahminleri ne? Yazımızda ARPA Coin geleceği ve proje detayları hakkında nitelikli ve geniş bir bilgi yelpazesi sunduk.

ARPA Projesi Nedir?

ARPA Chain, bir blok zincir teknolojisi projesidir. ARPA, "Gizlilik Bilgi Yönetimi Ağı" anlamına gelir ve özel işlem bilgilerinin güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlamak için ölçeklenebilir ve özelleştirilebilir bir veri işleme altyapısı sunmayı amaçlamaktadır. ARPA Chain, veri sahiplerinin gizliliğini korumak için çeşitli teknolojileri bir araya getirerek, özel işlem bilgilerinin güvenli bir şekilde paylaşılmasını mümkün kılar. Bu teknolojiler arasında çok partili hesaplamalar, homomorfik şifreleme ve sıfır bilgi ispatı yer alır.

Projenin hedefi, blok zincir teknolojisi kullanarak gizlilik odaklı işlemlerin yapılmasını ve veri sahiplerinin verilerini güvenli bir şekilde paylaşmasını sağlamaktır. Bu, finans, sağlık, sigorta, perakende ve diğer sektörlerdeki pek çok uygulama için potansiyel sunmaktadır.

arpa coin geleceği

ARPA Coin Nedir?

ARPA Coin, ARPA Chain projesinin yerel kripto para birimidir. ARPA Coin, blok zinciri teknolojisi kullanarak özel işlem bilgilerinin güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlayan ARPA Chain ağında kullanılan bir kripto para birimidir.

ARPA Coin, diğer birçok kripto para birimi gibi, blok zinciri teknolojisi sayesinde merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan transferleri gerçekleştirir ve işlemler güvenli bir şekilde kaydedilir. ARPA Coin, ağda işlem ücretleri için de kullanılabilir ve ağda işlem yapan katılımcılara teşvikler sağlayabilir.

ARPA Coin Hangi Ülkenin, Kime Ait?

Güvenilirlik ve gizlilik ilkelerine büyük önem veren ARPA Chain, Nisan 2018’de Pekin, Çin ’de kurulmuştur. Köklü bir geçmişi olan ARPA Coin kurucu CEO’su: Yemu Xu olarak bilinmektedir.

ARPA Chain Projesi ve Whitepaper

ARPA Chain projesinin temel amaç ve hedefi; gizlilik tabanlı tasarlamış olduğu akıllı sözleşmeler ile Blockhain’i gerçek, somut dünya için baştan yaratmaktır. Bu alanda, bireysel ve kurumsal kullanıcılarına mahremiyet içerisinde veri kiralama hizmeti sunan ARPA Chain gün geçtikçe popülerlik kazanmaktadır.

Ölçekleme seviyesini Sharding teknolojisi ile epey arttıran proje bununla beraber Çoklu Hesaplama Teknoloji (MPC) sayesinde işlem yapan tarafların bilgilerini gizli tutmaktadır. ARPA Chanin hakkında detaylı bilgiler ile Whitepaper’a ulaşmak için: https://arpachain.io/ bağlantı adresine gidebilirsiniz.

ARPA Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 ARPA Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

ARPA Coin Yorum

ARPA Zinciri, verileri kamuya açıklanmadan kullanılabilir ve paylaşılabilir hale getirmeyi amaçlar. Bunu, çok taraflı hesaplama (MPC) adı verilen bir şey kullanarak yapar. Bu, bir dizi kullanıcının, bireysel kullanıcıların yaptıklarını paylaşmak zorunda kalmadan hesaplamalar yapmasına izin veren bir şifreleme aracıdır. Buradaki fikir, örneğin, finansal kurumların belirli veri parçalarından ödün vermeden ilgili bilgileri paylaşmasına izin vermek olabilir.

ARPA kriptosunun kendisi açısından, ağı çalıştırmaya yardımcı olan kişilere zamanlarının, çalışmalarının ve bilgi işlem gücünü kullanmalarının karşılığı olarak ARPA'da ödeme yapılır. Belirteç, ağda yürütülen işler için depozito olarak da kullanılabilir ve işlerini bitirmeyen kişiler, tamamlamadıkları için etkili bir şekilde para cezasına çarptırılır.

Analistlerin ARPA Coin yorum ve tahminlerini sizler için derledik:

 • ARPA Coin 2023 yılı sonunda ve 2024 yılı süresince yükseliş sinyalleri vermektedir.
 • Son güncellemesi ile Ethereum tabanlı Blockchain altyapısından çıkıp Binance Chain altyapısına geçen ARPA coin bu geçiş ile birlikte ralliye başlamıştır. ERC-20’den BSC’ye geçişiyle ARPA Coin fiyatında çok hızlı bir yükseliş trendi başladığından dolayı uzmanların fikirlerine göre yükseliş uzun bir süre daha devam edebilir gözükmektedir.
 • Piyasada dolaşan rakam, toplam ARPA Coin miktarının yalnızca %11'in oluşturduğundan bu durum, kripto paranın dolar paritesinde ki değerini sürekli yükseltiyor. Bu nedenle uzmanlar ARPA Coin yorumlarında bu durumun yatırımcının ilgisini ve merakını çekmeyi başardığına dikkat çekiyorlar. Dolar paritesinde artış gösterdiğinden Bitcoin yatay seyrederken bu paritede de doğal olarak yükseliyor. Bu duruma dayalı olarak ARPA Coin’in BTC paritesinde de oldukça yüksek bir performans göstermesine olanak sağlıyor.

ARPA Coin Geleceği Ne Olur?

ARPA Zinciri ağı, hem blok zincirlere hem de geleneksel ağlara fayda sağlayan iki şeyi birleştirmek için tasarlanmıştır. Blockchain teknolojisinin çekici yönlerinden biri, insanların hiyerarşiler ve yetkililer hakkında endişelenmeden kullanmasına izin veren merkezi olmayan, açık modeldir.

Uzmanların ARPA Coin geleceği ile ilgili görüşlerini ve diğer gelişmeleri sizler için sıraladık:

 • Fintech, sigorta hizmetleri, dijital pazarlama sektörü, kişisel veri cüzdanı, yapay zekalar, sağlık alanları gibi alan ve sektörlerde ARPA Chain’in hizmetleri sıkça tercih edilmekte. Bu sebeple projenin kullanım alanı genişledikçe ve geliştikçe ARPA Token kullanımı ve fiyatı da artış gösterecektir. Uzmanlar, ARPA Token geleceği hakkında olumlu bir bakış açısına sahip.
 • Kripto varlıklarının doğası dalgalı bir deniz gibidir, buna dayalı olarak ARPA Coin’in gelecekte bir kez daha tüm zamanların değerine yaklaşması için kuvvetli bir olasılık taşıdığı anlamına gelmektedir.
 • Önemli geliştirmeler yaşayan ARPA Coin geleceği için analistler genele baktığımızda olumlu görüşler bildirmektedir. Kripto para piyasasında boğa rallisi devam ettiği sürece ARPA Coin fiyatındaki yön de yükselişe doğru işaret göstermektedir.

Arpa Coin'i Benzersiz Yapan Şey Ne?

ARPA Chain; veri kiralama ve ölçeklendirme sistemleri üzerinde kendisini geliştirerek yola devam eder. Gizlilik tabanlı akıllı sözleşmeler sayesinde Blockchain’i somut dünya için adeta yeniden ve baştan yaratmaya çalışmaktadır.

Arpa Chain (ARPA) genel olarak DApp geliştiricinin, bireysel ve kurumsal kesimlerin esnek, gizli ve güvenli akıllı sözleşmeler uygulamasına ve veri kiralama hizmetinin sunulmasında etkili rol oynar. Ethereum, EOS gibi Blockchain teknolojileriyle uyum sağlayan ARPA ağının yönetimi ise ARPA Coin ile yapılmaktadır.

Analistlerin ARPA Coin Fiyat Tahminleri

 • Coin Arbitrage 2023, 2024 ve 2025 ARPA fiyat tahminlerini incelediğimizde: Arpa Chain geçmiş fiyat verilerine bakarak, ARPA Coin fiyatının 2023 yılı sonunda 0.05588 dolar olabileceği tahmin edilmektedir. Analistlere göre gelecek 3 yıl içinde, en yüksek ARPA Coin fiyatı 0.74303 Dolar, en düşük ARPA Coin fiyatı ise 0.06034 dolar olabilir. Kripto para uzmanlarının hesaplamalarına bakıldığında, 2024 yılı sonunda ARPA Coin fiyatının 0.10537 dolar civarında olacağı ve 2024 yılı sonunda ise 0.23229 dolar fiyat seviyelerinden işlem göreceği olası görülmektedir. 2025 yılı sonunda ARPA Coin uzun vadeli fiyat tahminine bakıldığında odakları üstüne çeken bir 0.43765 dolar değeri bulunmaktadır.
 • Price Prediction 2023, 2023 ARPA Token fiyat tahmini ise: 2023 yılı sonunda ARPA Coin fiyatının en az 0.076 dolar seviyesini göreceği tahmin edilmektedir. ARPA Coin fiyatı, ortalama 0.070 dolar işlem fiyatı ile yıl sonuna kadar en fazla 0.074 dolar seviyesine ulaşabilir gözükmektedir. Uzun vadeli ARPA Coin fiyat tahmini ve analizi yapıldığında ise, 2023 yılı içinde minimum 0,11 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir. ARPA coin fiyatı, 2023 yılı boyunca ise maksimum 0,14 dolara kadar çıkabileceği düşünülmektedir.
 • UpToBrain Arpa Coin 2023 Fiyat Tahmini: ARPA'nın 2023'de gerçekten patlayabileceğini, bu yılın sonunda en az 1,23 dolara ulaşacağını ve muhtemelen daha da yükselebileceğini söylüyor. 2024'te kripto para 2,40 dolara ulaşabilirken, 2025'te ARPA'nın fiyatının 5,36 dolar civarında olabileceğini söylüyor. Sitenin 2026 için ARPA Zinciri fiyat tahmini, artmaya devam ederek 6,35 $'a ulaştığını ve boğa koşusunun 2027'da kripto paranın 7,06 $'a ulaşması gerektiğini gösteriyor.
 • Gov Capital 2023 Tahmini: ARPA Zinciri fiyat tahmini açısından UpToBrain'den daha temkinli. Ağustos 2023'nin sonunda, kripto paranın 0,00603$ değerinde olması bekleniyor, ancak yeniden değerlenmeden önce Kasım ayında 0,10$ sınırını aşması bekleniyor. Madeni para bir yıl içinde yaklaşık 0,13 dolar değerinde olmalı ve beş yıl sonra site 0,83 dolar değerinde bir değer öneriyor.

Uzmanlara Göre ARPA Coin Alınır Mı?

Özellikle yüklü miktarda paralar ile borsada yer alan kullanıcılar için Kripto para seçimi en önemli adımlardan biri oluyor. ARPA Coin son zamanlarda ki başarılı performansı ile gündemden düşmediğinden oldukça sağlam projesi ile gelecekte şu anki değerinin epeyce üstünde bir fiyata sahip olacak gibi bir görünüş sergiliyor.

Uzmanlara göre genel olarak yükseliş sinyalleri veren ARPA Coin direnç ve destek noktalarına özen gösterilerek, en doğru yerden alım yapılabilir.

CEEK Coin Geleceği Ne Olur? Analistlerin CEEK VR Yorum ve Fiyat Tahminleri

ARPA Chain Haberleri ve Anlaşmaları

ARPA Chain anlaşmalarına baktığımızda;

 • ARPA, MPC Alliance ve IEEE’nin kurumsal bir üyesidir ve Fortune 500 şirketleri ile ortaktır.
 • GBIC, Arrington Xrp Capıtal, GENESIS, Connect Capıtal gibi toplamda 14 farklı yatırımcısı bulunmaktadır.
 • Alibaba Cloud, CAICT, SINOCHEM, FOSUN dahil olmak üzere 16 farklı partneri bulunmaktadır.

ARPA Chain haberlerine baktığımızda;

 • ‘’Haftanın En Popüler 5 Kripto Para Birimi’’ başlığı ile atılan haberlerde kendini ilk 5 içerisinde gösteriyor.
 • Arpa Coin’in son dönemdeki gündemden düşmemesinin sebeplerinden biri ise birkaç ay önce bir günde %171’lik bir artış göstererek kendi rekorunu kırmasına dayanıyor. Bu olay ardından işlem hacmi yüksek olan borsalarda listelenerek yerini daha da güçlendiren ARPA Coinin yeni projeler ile yatırımcının karşısına çok daha güçlü bir şekilde çıkacağı tahmin ediliyor.

ARPA Coin Avantaj ve Dezavantajları

Dikkatleri üzerine çeken ARPA Coin avantajları;

 • ARPA, ölçekleme seviyesini Sharding teknolojisi ile oldukça arttırmayı sağlamıştır.
 • Fintech, sigorta hizmetleri, dijital pazarlama sektörü gibi alanlarda büyük talep ve ilgi görmektedir.
 • Esnek, gizli ve güvenli akıllı sözleşmeler uygulamasında ve veri kiralama hizmetinin sunulmasında kullanılır.

Madalyonun diğer yüzünde ise ARPA Coin;

 • Arpa Chain’in madenciliğinin yapılması imkansızdır.
 • Yüksek volatilite sebebiyle ARPA Coin yatırımı yüksek risk barındıran bir yatırımdır.

ARPA Coin Piyasa Bilgileri

ARPA Coin Toplam Arz 1,500,000,000 adettir. Maks arz 2,000,000,000 adettir. Güncel ve anlık piyasa değerleri için Coinmarketcap sayfasına göz atabilirsiniz. ARPA Coin 03 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) 0,2752 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 13 Mart 2020 tarihinde (ATL) 0,003487 ABD doları olarak görmüştür.

ARPA Coin Hangi Borsalarda Var?

ARPA Coin, oldukça popüler kripto para birimleri arasındadır ve Global ve büyük çaplı kripto para borsalarında listelenmektedir. ARPA Coin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Coinbase, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, Hotbit, Bitget, LBank, BKEX

ARPA Coin Nasıl Satın Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek basitçe satın alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her kripto para borsası için farklı prosedürler bulunabilir. Yatırım yapmayı hedeflediğiniz borsa hakkında daha fazla bilgi almanızda yarar var.

 1. Adım kripto para borsasına kaydolun: ARPA Coin satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekir. Popüler borsalar arasında Binance, Coinbase, Kraken gibi borsalar bulunur.
 2. Adım Hesabınızı doğrulayın: Kripto para borsasına kaydolduktan sonra, hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu, birkaç işlem belgesi göndermenizi ve kişisel bilgilerinizi doğrulamanızı gerektirir.
 3. Adım Fon ekleyin: Hesabınızı doğruladıktan sonra, fon eklemeniz gerekir. Bu, banka havalesi, kredi kartı gibi yollarla yapılabilir.
 4. Adım ARPA satın alın: Son olarak fonlarınız eklendiğinde, kripto para borsası tarafından sunulan fiyatları kullanabilir ve istediğiniz miktarda ARPA Coin satın alabilirsiniz.

Not: Eğer yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak hesap açabilir, ömür boyu geçerli olacak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Son Sözler

ARPA Coin'in hedefi, gizlilik odaklı işlemlerin gerçekleştirildiği ARPA Chain ağı içinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcılar, ARPA Coin'i kullanarak özel işlem bilgilerinin güvenli bir şekilde paylaşılmasına katkıda bulunabilir ve ağda yer alan diğer kullanıcılardan hizmetler satın alabilirler. ARPA Coin geleceği umut vaat eden, ışık saçan bir yatırım mı yoksa yatırım illüzyonu mu? Bunu gelecek gösterecektir. ARPA Coin geleceği ile ilgili şu ana kadar yapılan analizler ve yorumlar olumlu bir yöndedir. Kripto para dünyası cesaret gerektiren riskli bir dünyadır.

ARPA Coin yatırımı ilginizi çekiyorsa eğer madalyonun diğer tarafını görerek hareket etmeniz doğru bir yaklaşım olabilir.
Sıkça Sorulan Sorular

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, entegrasyonu tamamlanan ARPA Coin, bu adımı ile daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşabilecektir. Uzmanların fikrine göre bu adım ARPA Coin fiyatında yükseliş işaretidir.

Binance, Huobi Global, HitBTC, Bitcoin.com Exchange gibi borsalar ARPA Coin’e ulaşabileceğiniz borsalardır.

Fintech, sigorta hizmetleri, dijital pazarlama sektörü, kişisel veri cüzdanı, yapay zekalar, sağlık alanları gibi alanlarda ARPA Chain’in hizmetleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sebebe dayalı olarak projenin kullanım alanı genişledikçe ARPA Token kullanımı ve fiyatı artış gösterecektir.

2018 yılında temelleri atılan geldiğimiz süreçte dünya çapında ve Binance borsasında listelenmeyi başarmış olan, köklü bir geçmişi olan ARPA Coin kurucu CEO’su: Yemu Xu olarak bilinmektedir.

Uzmanlara göre ARPA Coin fiyatı, 2023 boyunca maksimum 0,12 dolara kadar çıkabilir. Analistler bu tahminlerde kripto para piyasasını köklü bir şekilde etkileyen haberlerin farklı sonuçlar doğurabileceğin altını çizmektedir.

Arpa Coin’in toplam arzı 1,500,000,000 adettir. Maks arzı ise 2,000,000,000 adettir.

03 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan (ATH) 0,2752 ABD doları değerine ulaştı.

ARPA Chain, Nisan 2018’de Pekin, Çin ’de kurulmuştur. Köklü bir geçmişi olan ARPA Coin kurucu CEO’su: Yemu Xu olarak bilinmektedir. Proje sahibi Çin ülkesidir.