ARPA Coin, belirli periyodlar ile gösterdiği yükseliş grafiği sayesinde merak edilen kripto varlıklar arasında yerini alıyor. Peki Uzmanların ARPA Coin yorumları ve fiyat tahminleri ne? Yazımızda ARPA Coin geleceği ve proje detayları hakkında nitelikli ve geniş bir bilgi yelpazesi sunduk.

ARPA Coin Nedir?

ARPA, Temelde 2021 yılında büyük bir yankı uyandırarak patlama yapan Ethereum’un Blockchain’i üzerine kurulmuş olan güvenilir bir hesaplama ağıdır. ARPA Chain, Çoklu Hesaplama Teknolojisi kısaca MPC’yi kullanarak, blok zinciri üzerinde işlemlerin ölçeklenebilir, güçlü, güvenli ve verimli bir şekilde yapılmasını sağlar.

arpa coin geleceği

Güvenilirliği kadar gizlilik ilkesini de ön plana çıkaran ARPA, mahremiyet koruması aracılığıyla gizlilik tabanında yer alacak olan akıllı sözleşmelerin gerçekleşmesine imkân sağlar. Arpa Chain’in kullanıdığı Çoklu Hesaplama Teknolojisi (MPC), işlem sağlayan tarafların bilgilerini gizleyerek, hesaplama işlemlerinin yapılmasını sağlar.

Arpa Coin'i Benzersiz Yapan Şey Ne?

ARPA Chain; veri kiralama ve ölçeklendirme sistemleri üzerinde kendisini geliştirerek yola devam eder. Gizlilik tabanlı akıllı sözleşmeler sayesinde Blockchain’i somut dünya için adeta yeniden ve baştan yaratmaya çalışmaktadır.

Arpa Chain (ARPA) genel olarak DApp geliştiricinin, bireysel ve kurumsal kesimlerin esnek, gizli ve güvenli akıllı sözleşmeler uygulamasına ve veri kiralama hizmetinin sunulmasında etkili rol oynar. Ethereum, EOS gibi Blockchain teknolojileriyle uyum sağlayan ARPA ağının yönetimi ise ARPA Coin ile yapılmaktadır.

ARPA Coin Hangi Ülkenin, Kime Ait?

Güvenilirlik ve gizlilik ilkelerine büyük önem veren ARPA Chain, Nisan 2018’de Pekin, Çin ’de kurulmuştur. Köklü bir geçmişi olan ARPA Coin kurucu CEO’su: Yemu Xu olarak bilinmektedir.

ARPA Chain Projesi ve Whitepaper

ARPA Chain projesinin temel amaç ve hedefi; gizlilik tabanlı tasarlamış olduğu akıllı sözleşmeler ile Blockhain’i gerçek, somut dünya için baştan yaratmaktır. Bu alanda, bireysel ve kurumsal kullanıcılarına mahremiyet içerisinde veri kiralama hizmeti sunan ARPA Chain gün geçtikçe popülerlik kazanmaktadır.

Ölçekleme seviyesini Sharding teknolojisi ile epey arttıran proje bununla beraber Çoklu Hesaplama Teknoloji (MPC) sayesinde işlem yapan tarafların bilgilerini gizli tutmaktadır. ARPA Chanin hakkında detaylı bilgiler ile Whitepaper’a ulaşmak için: https://arpachain.io/ bağlantı adresine gidebilirsiniz.

ARPA Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 ARPA Coin fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

ARPA Coin Yorum

Analistlerin ARPA Coin yorum ve tahminlerini sizler için derledik:

 • ARPA Coin 2021 yılı sonunda ve 2022 yılı süresince yükseliş sinyalleri vermektedir.
 • Son güncellemesi ile Ethereum tabanlı Blockchain altyapısından çıkıp Binance Chain altyapısına geçen ARPA coin bu geçiş ile birlikte ralliye başlamıştır. ERC-20’den BSC’ye geçişiyle ARPA Coin fiyatında çok hızlı bir yükseliş trendi başladığından dolayı uzmanların fikirlerine göre yükseliş uzun bir süre daha devam edebilir gözükmektedir.
 • Piyasada dolaşan rakam, toplam ARPA Coin miktarının yalnızca %11'in oluşturduğundan bu durum, kripto paranın dolar paritesinde ki değerini sürekli yükseltiyor. Bu nedenle ARPA Coin yatırımcının ilgisini ve merakını çekmeyi başarıyor. Dolar paritesinde artış gösterdiğinden Bitcoin yatay seyrederken bu paritede de doğal olarak yükseliyor. Bu duruma dayalı olarak ARPA Coin’in btc paritesinde de oldukça yüksek bir performans göstermesine olanak sağlıyor.

ARPA Coin Geleceği Ne Olur?

Uzmanların ARPA Coin geleceği ile ilgili görüşlerini ve diğer gelişmeleri sizler için sıraladık:

 • Fintech, sigorta hizmetleri, dijital pazarlama sektörü, kişisel veri cüzdanı, yapay zekalar, sağlık alanları gibi alan ve sektörlerde ARPA Chain’in hizmetleri sıkça tercih edilmekte. Bu sebeple projenin kullanım alanı genişledikçe ve geliştikçe ARPA Token kullanımı ve fiyatı da artış gösterecektir. Uzmanlar, ARPA Token geleceği hakkında olumlu bir bakış açısına sahip.
 • Kripto varlıklarının doğası dalgalı bir deniz gibidir, buna dayalı olarak ARPA Coin’in gelecekte bir kez daha tüm zamanların değerine yaklaşması için kuvvetli bir olasılık taşıdığı anlamına gelmektedir.
 • Önemli geliştirmeler yaşayan ARPA Coin geleceği için analistler genele baktığımızda olumlu görüşler bildirmektedir. Kripto para piyasasında boğa rallisi devam ettiği sürece ARPA Coin fiyatındaki yön de yükselişe doğru işaret göstermektedir.

Analistlerin ARPA Coin Fiyat Tahminleri

 • Coin Arbitrage 2022, 2023 ve 2024 ARPA fiyat tahminlerini incelediğimizde;

Arpa Chain geçmiş fiyat verilerine bakarak, ARPA Coin fiyatının 2022 yılı sonunda 0.05588 dolar olabileceği tahmin edilmektedir. Analistlere göre gelecek 3 yıl içinde, en yüksek ARPA Coin fiyatı 0.74303 Dolar, en düşük ARPA Coin fiyatı ise 0.06034 dolar olabilir.

Kripto para uzmanlarının hesaplamalarına bakıldığında, 2023 yılı sonunda ARPA Coin fiyatının 0.10537 dolar civarında olacağı ve 2023 yılı sonunda ise 0.23229 dolar fiyat seviyelerinden işlem göreceği olası görülmektedir. 2025 yılı sonunda ARPA Coin uzun vadeli fiyat tahminine bakıldığında odakları üstüne çeken bir 0.43765 dolar değeri bulunmaktadır.

 • Price Prediction 2022, 2023 ARPA Token fiyat tahmini ise;

2022 yılı sonunda ARPA Coin fiyatının en az 0.076 dolar seviyesini göreceği tahmin edilmektedir. ARPA Coin fiyatı, ortalama 0.070 dolar işlem fiyatı ile yıl sonuna kadar en fazla 0.074 dolar seviyesine ulaşabilir gözükmektedir.

Uzun vadeli ARPA Coin fiyat tahmini ve analizi yapıldığında ise, 2023 yılı içinde minimum 0,11 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir. ARPA coin fiyatı, 2023 yılı boyunca ise maksimum 0,14 dolara kadar çıkabileceği düşünülmektedir.

Uzmanlara Göre ARPA Coin Alınır Mı?

Özellikle yüklü miktarda paralar ile borsada yer alan kullanıcılar için Kripto para seçimi en önemli adımlardan biri oluyor. ARPA Coin son zamanlarda ki başarılı performansı ile gündemden düşmediğinden oldukça sağlam projesi ile gelecekte şu anki değerinin epeyce üstünde bir fiyata sahip olacak gibi bir görünüş sergiliyor.

Uzmanlara göre genel olarak yükseliş sinyalleri veren ARPA Coin direnç ve destek noktalarına özen gösterilerek, en doğru yerden alım yapılabilir.

CEEK Coin Alınır Mı? Analistlerin CEEK VR Token Yorum ve Fiyat Tahminleri

ARPA Chain Haberleri ve Anlaşmaları

ARPA Chain anlaşmalarına baktığımızda;

 • ARPA, MPC Alliance ve IEEE’nin kurumsal bir üyesidir ve Fortune 500 şirketleri ile ortaktır.
 • GBIC, Arrington Xrp Capıtal, GENESIS, Connect Capıtal gibi toplamda 14 farklı yatırımcısı bulunmaktadır.
 • Alibaba Cloud, CAICT, SINOCHEM, FOSUN dahil olmak üzere 16 farklı partneri bulunmaktadır.

ARPA Chain haberlerine baktığımızda;

 • ‘’Haftanın En Popüler 5 Kripto Para Birimi’’ başlığı ile atılan haberlerde kendini ilk 5 içerisinde gösteriyor.
 • Arpa Coin’in son dönemdeki gündemden düşmemesinin sebeplerinden biri ise birkaç ay önce bir günde %171’lik bir artış göstererek kendi rekorunu kırmasına dayanıyor. Bu olay ardından işlem hacmi yüksek olan borsalarda listelenerek yerini daha da güçlendiren ARPA Coinin yeni projeler ile yatırımcının karşısına çok daha güçlü bir şekilde çıkacağı tahmin ediliyor.

ARPA Coin Avantaj ve Dezavantajları

Dikkatleri üzerine çeken ARPA Coin avantajları;

 • ARPA, ölçekleme seviyesini Sharding teknolojisi ile oldukça arttırmayı sağlamıştır.
 • Fintech, sigorta hizmetleri, dijital pazarlama sektörü gibi alanlarda büyük talep ve ilgi görmektedir.
 • Esnek, gizli ve güvenli akıllı sözleşmeler uygulamasında ve veri kiralama hizmetinin sunulmasında kullanılır.

Madalyonun diğer yüzünde ise ARPA Coin;

 • Arpa Chain’in madenciliğinin yapılması imkansızdır.
 • Yüksek volatilite sebebiyle ARPA Coin yatırımı yüksek risk barındıran bir yatırımdır.

ARPA Coin Hangi Borsalarda Var?

ARPA Coin, oldukça popüler kripto para birimleri arasındadır ve Global ve büyük çaplı kripto para borsalarında listelenmektedir. ARPA Coin’in listelendiği borsalar şunlardır: Binance, Coinbase, HitBTC, Tokocrypto, PancakeSwap (V2), Mandala Exchange, BitMart, CoinEx, DigiFinex, Gate.io, Uniswap, ProBit Global, STEX, CoinEx, Hotbit, Bitget, LBank, BKEX

ARPA Coin Piyasa Bilgileri

ARPA Coin Toplam Arz 1,500,000,000 adettir. ARPA Coin 03 Kasım 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 0,2752 ABD doları bandına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 13 Mart 2020 tarihinde 0,003487 ABD doları olarak görmüştür.

ARPA Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. ARPA Coin satın almak için listeleme yapılan Binance, Huobi Global, HitBTC, Bitcoin.com Exchange gibi borsalardan birinin web sitesine girilir.
 2. Hesap kayıt formuna KYC bilgileri girilerek borsada ücretsiz hesap oluşturulur.
 3. Hesap aktif edildikten sonra para transferi yaparak bakiye oluşturulur.
 4. Borsanın kripto al menüsünden ARPA Coin'i seçerek alım emri girilir.
 5. Satın alınan ARPA Coin'ler borsada veya soğuk cüzdanlarda depolanabilir.

Özetleyecek Olursak

ARPA Coin geleceği umut vaat eden, ışık saçan bir yatırım mı yoksa yatırım illüzyonu mu? Bunu gelecek gösterecektir. ARPA Coin geleceği ile ilgili şu ana kadar yapılan analizler ve yorumlar olumlu bir yöndedir. Kripto para dünyası cesaret gerektiren riskli bir dünyadır.

ARPA Coin yatırımı ilginizi çekiyorsa eğer madalyonun diğer tarafını görerek hareket etmeniz doğru bir yaklaşım olabilir.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, entegrasyonu tamamlanan ARPA Coin, bu adımı ile daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşabilecektir. Uzmanların fikrine göre bu adım ARPA Coin fiyatında yükseliş işaretidir.

Binance, Huobi Global, HitBTC, Bitcoin.com Exchange gibi borsalar ARPA Coin’e ulaşabileceğiniz borsalardır.

Fintech, sigorta hizmetleri, dijital pazarlama sektörü, kişisel veri cüzdanı, yapay zekalar, sağlık alanları gibi alanlarda ARPA Chain’in hizmetleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sebebe dayalı olarak projenin kullanım alanı genişledikçe ARPA Token kullanımı ve fiyatı artış gösterecektir.

2018 yılında temelleri atılan geldiğimiz süreçte dünya çapında ve Binance borsasında listelenmeyi başarmış olan, köklü bir geçmişi olan ARPA Coin kurucu CEO’su: Yemu Xu olarak bilinmektedir.

Uzmanlara göre ARPA Coin fiyatı, 2022 boyunca maksimum 0,12 dolara kadar çıkabilir. Analistler bu tahminlerde kripto para piyasasını köklü bir şekilde etkileyen haberlerin farklı sonuçlar doğurabileceğin altını çizmektedir.

Arpa Coin’in toplam arzı 1,500,000,000 adettir.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA