Contact us to AD (300x250)

AC Milan Fan Token (ACM) Nedir? Milan Coin Geleceği, Yorum2021 yılının ilk aylarında fırtına gibi esen ve devamında yaşanan geri çekilme ile fiyatı dibe vuran ACM Coin, uzmanların gündeminde yer aldı. Projeye ilgi duyan okurlarımız için derlenen uzman AC Milan Fan Token geleceği ve yorumlarının yer aldığı rehber yazımızda, ACM Coin teknik detayları ve analistlerin fiyat tahminleri paylaşılmaktadır.

milan coin geleceği

AC Milan Fan Token (ACM) Coin Nedir?

AC Milan Fan Token, Socios.com ve AC Milan Futbol Kulübü işbirliği ile geliştirilen en popüler taraftar token projesinden birisidir. Ethereum ağının yan zinciri olan Chiliz üzerine inşa edilen AC Milan Fan Token, Serie A’nın popüler takımı AC Milan ile taraftarları arasındaki etkileşimi artırmak ve taraftarların karar verme süreçlerinde rol almasını sağlamak için geliştirilmiş bir ERC-20 belirtecidir. ACM Coin, tek resmi Milan taraftar token’idir.

ACM Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

ACM Coin, AC Milan ile Socios.com işbirliği ile 2021 yılının hemen başında hayata geçirildi. AC Milan Futbol Kulübünün tek resmi taraftar token’i olan ACM Coin, İtalya Serie A’da önemli başarılara imza atan başkent ekibini temsil etmektedir.

AC Milan Fan Token Projesi ve Whitepaper

AC Milan Fan Token projesi, kulüp ile taraftarlar arasındaki bağı güçlendirerek etkileşimi artırmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda geliştirilen ACM Coin, Utility (fayda) token’i olarak geliştirildi. Kullanıcılarına ürün ya da hizmete özel erişim sağlayan ACM Coin, kulüp kararlarına etki etmek için açılan Socios anketlerine katılım hakkı kazanılması gibi bir dizi ayrıcalıkla desteklendi. Yarışma ve oyun ödülleri ile sahipliğinin teşvik edildiği AC Milan Fan Token projesine ilişkin merak ettiğiniz teknik detaylar için yazımızı okumanız ardından https://fantoken.com/acm/ adresi üzerinden ulaşılabilen ACM Coin whitepaper’ına başvurabilirsiniz.

AC MILAN Fan Token Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 AC MILAN Fan Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

Milan Coin Yorum

Uzmanlar Milan Coin yorumlarında proje detaylarına etraflıca değindiler. Taraftar token projeleri, takım hayranlarına sundukları ayrıcalıklar ile büyük heyecan yaratmaktadırlar. Öyle ki bu heyecana kripto para yatırımcıları da ortak olmak istemiş ve ACM Coin gibi önemli taraftar token’leri tüm dünyadan yatırımcı kitlesi tarafından kabul görmüştür.

ACM Coin, bu yönüyle dikkat çeken bir projedir. AC Milan İtalya’nın en güçlü ekiplerinden birisi olmakla birlikte her yıl Şampiyonlar Ligi gibi önemli turnuvalarda boy gösterir. Dünyanın farklı noktalarında ve İtalyan olmayan taraftar kitlesine de sahip olan AC Milan, ACM Coin’in ardındaki en büyük güçtür.

Öte yandan İtalya Ligi içerisinde ve uluslararası arenada AC Milan’ın güçlü rakipleri bulunur. Bu nedenle ACM Coin'i yorumlarken ve fiyatını analiz ederken iyi bir spor takipçisi olmak gerekebilir. Yatırımcılar, analizle birlikte haber akışına bağımlı kalacakları bu yatırım için titiz davranmalı ve tüyolar yerine token performansına etki edebilecek gelişmeleri yakından takip etmelidirler.

Milan (ACM) Coin Geleceği

AC Milan Fan Token, temsil ettiği ekibin gücü doğrultusunda nispeten pek çok taraftar token projesinden güçlü kabul edilebilir. 1899 yılında kurulan AC Milan, köklü bir kulüptür ve müzesine önemli kupalar kazandırmıştır. Bu nedenle sektöre katıldığı ilk günden bugüne uzmanların beğendiği projeler arasında yer alan ACM Coin geleceğinin neden olumlu değerlendirildiği sorusunun yanıtı için aşağıda sıralanan detaylara göz atabilirsiniz:

 • ACM Coin özellikle Binance listelenmesi ile daha fazla borsada yer alma potansiyeli kazandı ve her yeni borsa listelenmesi, likiditeyi artırmanın yanında fiyatları yukarı çekme potansiyeli taşımaktadır.
 • AC Milan, İtalya’da hatırı sayılır bir taraftar sayısına sahiptir ve taraftarlara özel sunulan ayrıcalıklar nedeniyle ACM Coin daha fazla taraftarın cüzdanında yer alabilir.
 • Özellikle transferler ve uluslararası arenada elde edilen başarılar, ACM Coin fiyatını yükseltme kabiliyetine sahiptir ve AC Milan’ın bu beklentilere karşılık verebilme potansiyeli bulunmaktadır.

AC Milan Fan Token Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

ACM Coin’in benzersiz yanı, AC Milan Futbol Kulübünü temsil eden tek taraftar token olmasıdır. İtalyan kupaları ile birlikte uluslararası turnuvalarda önemli başarılara imza atan AC Milan’ın karnesinde aşağıdaki başarılar yer almaktadır:

 • Şampiyonlar Ligi Kupası: 3 kez kazandı.
 • Avrupa Şampiyon Kulüp Kupası: 4 kez müzesine götürdü.
 • Fifa Club World Kupası: 1 kez kazandı.
 • İtalya Serie A: 18 şampiyonluğu bulunmaktadır.
 • UEFA Süper Kupa: 5 kez kazandı.
 • İtalyan Süper Kupa: 7 kez kazandı.
 • Kupa Galipleri Kupası: 2 kez şampiyon oldu.

ACM Coin Fiyat Tahminleri

ACM Coin’in geleceğine analistler inanmakta ve iyimser fiyat tahminleri ile beklentilerini desteklemektedirler. Analistlerin AC Milan Fan Token fiyat tahminleri şu şekilde yayımlanmıştır:

 • Tech News Leader, ACM Coin’in 1 yıl içinde 10 dolara 5 yıl içinde ise 30,66 dolara çıkabileceğini düşünmektedir.
 • Price Prediction 2022 yıl sonu ACM Coin fiyat tahminini 3,91 dolar, 5 yıl sonrası içinse 27,16 dolar olarak paylaşmaktadır.
 • Coin Codex veriye dayalı tahmin sistemine göre 1 yıl içinde 3,68 – 6,38 dolar arasında fiyat hedefi belirlediği ACM Coin’de uzun vadede 31,41 dolara işaret etmektedir.
 • DigitalCoin yılsonu ACM Coin fiyat hedefini 3,97 dolar olarak paylaşırken, uzun vadede 7,07 dolar fiyat tahmini yayımlamaktadır.

AC Milan Fan Token Alınır mı, Güvenilir mi?

AC Milan Fan Token, Ethereum ağı tarafından güvence altına alınmaktadır. Her oylamanın bütünlüğü ve güvenliği, doğrulanmış ödeme sağlayıcılarının görev alanında bulunmaktadır.

Güvenlik noktasında olumsuz bir sicile sahip olmayan ACM Coin, makro ekonomik koşullarla birlikte AC Milan Futbol Kulübünün sportif başarılarından doğrudan etkilenir. Bu hali nedeniyle taraftar token’lerin tamamı eleştiri almaktadır. Yatırımcılar bu nedenle ACM Coin yatırımında teknik analize ek olarak AC Milan ile ilgili haber akışını yakından takip etmelidirler.

JUVENTUS Fan Token Nedir? JUV Coin Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

ACM Coin Avantaj ve Dezavantajları

AC Milan Fan Token avantajları ve dezavantajları aşağıda sıralanmaktadır:

Avantajları:

 • AC Milan ürünlerine yönelik özel indirimlerden yararlanılabilir.
 • Takım oyuncuları tarafından imzalanmış forma, vb. taraftar ürünlerine erişilebilir.
 • San Siro’da oynanan Serie A ve Şampiyonlar Ligi maçları için bedava bilet kazanılabilir.
 • Socios.com üzerinden paylaşılan anketlere katılarak kulüp kararlarına etki edilebilir.
 • Taraftarlara özel tanımlanan VIP deneyimlerden faydalanılabilir.
 • Anket veya oyun aracılığı ile ödül kazanılabilir.

Dezavantajları:

 • Binance ve Pionex gibi büyük kripto borsalarında yer alsa da halen sınırlı sayıda borsada listelenir.
 • Fiyatlardaki aşırı oynaklık, yatırımcılar için ACM Coin’i riskli varlık kategorisine iter.
 • AC Milan’ı temsil etmesi nedeniyle olası sportif başarısızlıklar olumsuz fiyatlanır.
 • Dolaşımdaki arz, maksimum arz sayısına ulaşılana kadar her yıl 3,2 milyon adet artmaktadır.

ACM Coin Hangi Borsalarda Var?

ACM Coin listelenen kripto para borsaları şunlardır:

 • Chiliz
 • Binance
 • BKEX
 • Paribu
 • Pionex
 • Tokorypto
 • ZT

AC Milan Fan Token (ACM) Piyasa Bilgileri

ACM Coin toplam arzı 20.000.000 adettir. Maks arzı ise bilinmemektedir. ACM Coin, 24 Şubat 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $24,81 fiyatına ulaşmıştır. ACM Coin’de tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 12 Mayıs 2022 tarihinde $2,13 olarak görülmüştür.

ACM Coin Nasıl Satın Alınır?

 1. AC Milan Coin satın almak için; Binance, Paribu, Pionex, vb. AC Milan Fan Token listelenen kripto borsalarında ücretsiz hesap oluşturun.
 2. Hesabınızı güvenlik sekmesi altında yer alan doğrulamalar yardımı ile aktifleştirin.
 3. Borsa hesabınıza para gönderin.
 4. Bakiyeniz tutarınca ACM Coin alış emri verin.
 5. Gerçekleşen emirle birlikte sahibi olduğunuz ACM Coin’i borsada tutabilir ya da Ethereum destekli herhangi bir cüzdan alternatifine aktarabilirsiniz.

Son Sözler

Yazımızda, AC Milan Fan Token (ACM) Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına, fiyat tahminlerine ve proje detaylarına değindik. Milan Token, İtalya Serie A’nın en köklü futbol kulübünü temsil eden taraftar token’idir.

ERC-20 standartlarında geliştirilen ACM Coin, kullanıcısına takımla daha fazla etkileşime geçme ve taraftar ayrıcalıklarından yararlanma hakkı tanır. Genel hatları ile ACM Coin’e yönelik sektör beklentisi olumludur ve analistler, AC Milan Fan Token fiyatının ilerleyen günlerde artabileceğini düşünmektedirler.
Sıkça Sorulan Sorular

ACM Coin toplam arzı 20 milyon adettir. Maks arzı ise bilinmemektedir.

ACM Coin, analistlerce iyi bir yatırım aracı olarak görülür. Kısa vadede 3 doları aşması beklenen token’de uzun vadede hedefler 30 dolar üzerine işaret etmektedir.

ACM Coin’de analistlerin yıl sonu beklentileri 3,68 dolar ile 10 dolar arasında değişmektedir.

ACM Coin’de kısa vade için 3,68 dolar düzeylerinde tahminler paylaşılırken, uzun vadede fiyat hedefleri 31,41 dolar düzeylerinde paylaşılmaktadır.

ACM Coin, AC Milan Futbol Kulübünün tek resmi taraftar token’idir. AC Milan Fan Token, kulüp ile Socios.com işbirliği ile geliştirildi.

ACM Coin bugüne kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 24,81 dolara 24 Şubat 2021 tarihinde ulaştı.

ACM Coin yükselişi makroekonomik koşullarla birlikte AC Milan’ın başarıları ile ilişkilidir. Bu detaylar dışında daha fazla borsa listelenmesi ile ACM Coin dönemsel yükselişler yaşayabilir.

ACM Coin’in geleceğine yönelik beklentiler olumlu yöndedir. AC Milan Fan Token fiyatının ilerleyen günlerde artması beklenmektedir.

ACM Coin Binance, Paribu, ZT, Chiliz, vb. kripto para borsalarında listelenmektedir.