DUSK Coin kurumsal yatırımcılara ve işletmelere sunduğu avantajlar ile Dusk Network’un yerel Token’ı olarak bu yazımızın merkezini oluşturmaktadır. DUSK Coin nedir? DUSK Coin geleceğinde neler bekleniyor? Uzmanların Dusk Network fiyat tahminleri neler? İçeriğimiz üzerinden merek ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dusk Network (DUSK) Token Nedir?

Dusk Network, menkul kıymetler için geliştirilmiş bir teknolojidir. İşletmelerin finansal araçları Token’laştırmak ve maliyetli süreçleri otomatikleştirmek için kullandığı açık kaynaklı ve güvenilir bir blok zinciri (DLT) altyapısıdır.

dusk coin nedir geleceği ne olur

DUSK Token ise bu platformun yerel kripto para birimidir ve finansal araçları Token’ize etmek için kullanılır. İşletmeler maliyet süreçlerini otomatik hale getirmek, DLT alt yapısı içerisinde hızlı Token’ize işlemleri yapmak için tercih edebilir.

DUSK Token, kripto para yatırımları alanında bilgi sunan aylık bültenlere abone olmak, bahis oyunlarına katılmak için kullanılabilir.

DUSK Coin Hangi ülkenin, Kurucuları Kim?

Dusk Network 2018'de kurulmuştur ve merkezi Hollanda'nın Amsterdam kentinde bulunmaktadır. Emanuele Francioni Dusk Network blok zincirinin mucididir.

Dusk Network (DUSK) Whitepaper

Dusk Network, Finansal Uygulamalar için Gizlilik Blok Zinciridir. Uyumluluk, kontrol ve iş birliği için yeni bir standart sunmaktadır. Misyonu; her büyüklükteki işletmenin ölçekte iş birliği yapmasını, uyumluluk gereksinimlerini karşılamasını ve kişisel ve işlem verilerinin gizli kalmasını sağlamaktır. Şirketler, akıllı sözleşmeler aracılığıyla Token vermek, ticaret yapmak ve iş birliği yapmak için Dusk Network blok zincirini kullanabilir.

Dusk Network hakkında daha kapsamlı bilgilere ve Whitepaper’a ulaşmak için https://dusk.network/ bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

DUSK Network (DUSK) Coin Fiyatı

Aşağıdaki tabloda 1 DUSK Token fiyatının kaç Dolar olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

DUSK Coin Yorum

Dusk Network, finansal piyasaların gereksinimlerine ve ihtiyaçlarına tatmin edici cevaplar sunmayı hedeflemektedir. Tasarımın merkezinde ölçeklenebilir bir kamu altyapısı, işlemlerin doğrudan sonuçlandırılması ve katı veri gizliliği bulunmaktadır.

DUSK Token için uzman analistler, genel itibari ile kurumsal şirketler ve kurumsal yatırımcılar tarafından talep edildiğini yorumlarında belirtmektedir. DLT gücüne dikkat çeken analistler bu güç sayesinde akıllı sözleşmeler üzerindeki veri mevzuatlarının en üst seviyede muhafaza edildiklerini, işlemlerin 15 saniye sonunda gerçekleştiğini paylaşmışlardır.

DUSK Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

 • Doğrudan yerleşim kesinliği: On Dusk Network işlemleri hızlıdır, tamamlanması birkaç saniye sürmektedir ve direkt olarak zincir üzerinde kesinliğe ulaşır.
 • Mahremiyet: Dusk Network, tam kullanıcı gizliliği sunar ve merkezi olmayan uygulamaların ve üçüncü tarafların, veri gizliliği sunarken katı uyumluluk gereksinimlerine uymasını sağlar. Bu sayede, zincir üzerinde iş süreçlerini gerçekleştirme yeteneğini artırarak önemli maliyet düşüşü sağlar.
 • Halk: Kullanıcıların Dusk Network blok zincirini kullanmak için güvenilir bir yetkilinin onayına gereksinimi yoktur. DUSK belirtecine sahip olan tüm kullanıcılar fikir birliğine katılabilir.

DUSK Coin Geleceği Ne Olur?

DUSK Coin, Blokchain’de yaşanan birçok probleme çözüm sunmak adına tasarlanmış ve geliştirilmiş bir yerel kripto para birimi olarak gayrimenkul alım ve satımı ve finans endüstrisine odaklanmış bir projedir. Uzmanlar DUSK Coin’in başarıya ulaşmak için tüm fırsatlara sahip olduğunu ve yüksek olasılığın fiyatlara yansıyacağını ifade etmektedir. Uzmanlara göre DUSK Coin için gelecek 5 yıl içerisinde ciddi artışlar beklenmektedir

Analistlerin DUSK Coin Fiyat Tahminleri

Analistlerin DUSK Coin fiyat tahminlerine göz attığımızda;

 • Coin Arbitrage Analistleri DUSK Coin Fiyat Tahmini: 2022 senesi için $0,60666 tahmininde bulunan analistler, 2023 yılı söz konusu olduğunda $1,27605 değerinde bir fiyat verirlerken, 2024 senesi için $2,06465 bir öngörüde bulunuyorlar. Uzun vadede ise 2025 yılında fiyat tahminleri $3,34060 değerinde.
 • Price Prediction DUSK Token Fiyat Tahmini: 2022 senesi için $1,26 değerinde analizde bulunan analistler, 2023 senesi söz konusu olduğunda $1,78 değerinde bir fiyat tahmininde bulunmaktalar ve 2025 yılı fiyat tahminlerinde $3,72 değerinde bir tahmin sunmaktalar. Uzman analistlerin uzun vadede 2030 yılında fiyat tahminleri ise $25,94 değerinde.
 • Digital Coin Dusk Network Coin Fiyat Tahmini: 2022 senesi için $1,39 değerinde tahminde bulunan Digital Coin analistleri 2023 senesi için tahminlerinde $1,61 tahmininde bulunuyorlar. 2025 senesi için fiyat tahminleri incelendiğinde $1,64 değerinde bir fiyat karşımıza çıkarken daha uzun vadede fiyat tahminleri ise 2028 yılında $3,64 yönünde
 • Walletinvestor Dusk Network Token Fiyat Tahmini: DUSK Coin için karlı bir yatırım değil değerlendirmesinde bulunan analistlerin 2022 fiyat tahminleri $0,940 yönündeyken, daha uzun vadede 2026’da ise fiyat tahminleri $1.573 yönünde.
 • Gov Capital DUSK Token Tahmini: 2022 senesi için maksimum $1.25235 değerinde tahminde bulunan uzman analistler, 2023 yılı söz konusu olduğunda fiyat tahminlerinde maksimum $1.6905 değerinde bir tahminde bulunurken, 2024 senesi için ortalama $2.29655 değerinde ve daha uzun vadede 2026 yılı için ise maksimum $4.41255 değerinde bir tahminde bulunuyorlar.

Uzmanlara Göre DUSK Token Alınır Mı?

Uzman analistler DUSK Token’ın mevcut durumunda Altcoin’in güç toplama aşamasına geçtiğini ifade etmektedir ve bu süreçte fiyatlarda geri çekilme olasılığının yaşanabileceğini belirtmektedir. Yeni pozisyon alımları için düzeltmenin beklenmesini öneren uzmanlar DUSK Token için teknik analiz verilerini takip ederek uygun alım noktalarının belirlenmesini tavsiye etmektedir.

RNDR Coin Alınır Mı? Render Token Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Dusk Network (DUSK) Haberleri ve Anlaşmaları

Dusk Network (DUSK) haberleri;

 • “Dusk Network'ten Bir Mesaj: Mels Dees Tarafından Arkadan Görünümde 2021” başlığı ile Dusk Network 2021’de geçtikleri süreçlerden, gelişmelerden bahsetti.
 • Dusk Network, Mels Dees tarafından Sıfır-Bilgi araştırması için Hibe programını kullanacak.
 • Dusk Network 2 Aralık 2021 tarihinde ekibini genişlettiğinden söz etti.

Dusk Network (DUSK) anlaşmaları;

 • 2021 Nisan 2021 tarihinde “Bir CB Insights şirketi olan Blockdata, Dusk Network'ün benimsenmesini hızlandıracak” başlığı web sitelerinde paylaşıldı.
 • 22 Nisan 2021 tarihinde Borsa NPEX & Dusk Network ortaklığı duyuruldu.
 • 26 Nisan 2021 tarihinde Dusk Network, Chainlink ile entegre olacağını duyurdu.

DUSK Coin Avantaj ve Dezavantajları

DUSK Coin avantajları;

 • Tokenize Etme: DUSK Token sahibi yatırımcılar Dusk Network’te menkul kıymet değerlerini Token’ize etme fırsatına sahiptir.
 • Hız: DUSK Token sahipleri takas, akıllı sözleşme ile işlem, kripto para yatırımı, cüzdanlar arası transfer gibi işlemlerde 15 saniye içinde onay alır.
 • Akıllı Sözleşmeler: DUSK Token sahipleri akıllı sözleşmeler ile işlem yapabilir.

DUSK Coin dezavantajları;

 • Kuruluşlara Özel İmkanlar: DUSK Token projesine bakıldığında akıllı sözleşme gizliliği, anlaşmalar üzerinden mevzuatları DLT ile güvence altına alma gibi avantajlar sadece kuruluşlara özel sunulmuştur.
 • Saldırı Riski: DUSK Token, kripto para borsalarına bağlı çevrimiçi cüzdanda saklandığında, borsada saldırı gerçekleşmesi halinde, risk altındadır.

DUSK Token Nasıl ve Nereden Alınır?

 1. DUSK Token satın almak için, Binance, Gate.io, Bittrex, Bitfinex gibi kripto para borsalarının birinde hesap açılır.
 2. Borsa web sitesi üzerinden kişisel bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve akabinde KYC bilgileri doğrulanır.
 3. Oluşturulan hesaba bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 4. Son olarak borsanın kripto para satın al menüsünden DUSK Token satın alınır.
 5. Cüzdana gelen DUSK Token’lar borsada veyahut soğuk cüzdanda muhafaza edilebilir.

Özetleyecek Olursak

DUSK Token özellikle kurumsal yatırımcılara ve işletmelere avantajlar sunan bir kripto birimidir. Gelecek için potansiyel sahibi olan Token için genel itibari ile olumlu değerlendirmeler sunulsa da negatif değerlendirmelere göz ardı etmemek gerekir.

Binance hesabınız yoksa, tıklayarak %5 Komisyon indirimli kayıt yaptırabilirsiniz


Sıkça Sorulan Sorular

Tüm zamanların en yüksek değeri $0.9498 olarak kayıtlara geçmiştir.

Uzmanlara göre DUSK Coin fiyatı bir yılda $0.871’dan $0.864'a düşebilir.

Dusk Network (DUSK) Coin, Binance, Gate.io, Bittrex, Bitfinex, PancakeSwap, Uniswap, Tokorcrypto gibi uluslararası borsalarda listelenmektedir.

Analistlere göre DUSK Coin gelecekte değerlenecek bir kripto para birimidir. DUSK Coin 5 yıl içerisinde $3.33’a yükselebilir.

Emanuele Francioni, Dusk Network blok zincirinin yazarı olarak belirtilmiştir.

Uzmanlara göre Dusk Network (DUSK) Token 2030 yılına kadar $25,94'lık en yüksek fiyatı görebilir.

Usta analist görüşlerine bakılırsa, DUSK Coin fiyatının 2022 sonunda maksimum 1,77$ seviyesine ulaşması beklenmektedir.

Dusk Network (DUSK) toplam arzı 500.000.000adet ile sınırlandırılmıştır.