Kripto para ekonomisi hızla büyüyor ve dünyadaki herkesin dikkatini çekmeye devam ediyor. İnternet bağlantısı olan herkesin kullanması, kripto paraların ne kadar basit bir sistematiğe ve kullanım imkanına sahip olduklarının kanıtı. Fakat birbirinden farklı, yüzlerce hatta binler kripto paranın olması, bazen kafa karışıklığına neden olabiliyor.

Kazandırabilecek Coinler (Altcoinler) Kripto Paralar

Bu yazıda geleceğe damga vuracak kripto para ve altcoinlerden bahsettik. İşte gelecekte herkese kazandırma ihtimali yüksek olan 10 kripto para ve altcoin:

kazandırabilecek coinler

Ethereum (ETH)

Listemize ilk olarak akıllı sözleşmeler için küresel ve dApps adı verilen merkezi olmayan uygulama Ethereum (ETH) ile başlayalım. Bu uygulamalar, kesinti, dolandırıcılık veya üçüncü tarafların baskısı olmadan merkeziyetsiz bir şekilde çalıştırılabilir. Ethereum'un hedefleri arasında herkes için bankacılık, eşler arası ağ oluşturma, sansüre direnç, ticaret garantisi ve internet gizliliği vardır.

Ethereum Coin Alınır Mı? Analistlerin ETH Coin Yorum ve Tahminlerini Oku

2021'de Ethereum, algoritmasında değişiklik yaparak işlem hızını artırmayı ve enerji maliyetlerini azaltmayı planlıyor. Dolayısıyla kripto para uzmanları ETH fiyatının önümüzdeki günlerde fırlayacağını tahmin ediyor. Uzmanlara göre ETH fiyatını 2021'in sonunda 4000 doların üzerinde görebiliriz.

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC), kötü şöhrete sahip olsa da gelecek potansiyelini korumaya devam ediyor. Kripto para deyince akla halen ilk Bitcoin gelmesi, Bitcoin'in neden gelecekte daha da önemli olacağının göstergelerinden biri. Diğer yandan piyasa tahminlerine bakarsak heyecanlanmamak elde değil. Çünkü BTC'nin yakınca 300,000 dolara fırlayacağına dair görüşler var.

Kabul etmek gerekir ki Bitcoin, 2021'de satın alınabilecek en iyi kripto para birimi olmak için bariz bir seçim gibi görünebilir. Bunun yakın zamanda değişmesi pek olası değil ve 2021'e doğru ilerlerken Bitcoin'in neredeyse evrensel olarak önemli ölçüde büyümesi bekleniyor.

Cordano (ADA)

Altcoinler hakkında herhangi bir araştırma yaptıysanız, muhtemelen Cardano'yu duymuşsunuzdur. Cardano, akıllı kontratlar ve dApp'ler için halka açık bir blok zinciri platformu sunar. Bu yanıyla Ethereum altyapsına benzer. Cordano (ADA), Ethereum'un yaratıcılarından Charles Hoskinson tarafından geliştirildi ve temel iddiası Ethereum'un yaptıklarından daha iyisini yapmak.

Cardano, ağın adem-i merkeziyetçiliğini sağlayan ve güvenlikten ödün vermeden global ihtiyaçlara sürdürülebilir bir şekilde ölçeklenmesini sağlayan Ouroboros protokolünü uygulayan ilk blok zinciridir. Cordano'nun önümüzdeki günlerde daha da popüler olmasını sağlayan etkenlerden biri de Cardano Goguen Mainnet'in piyasaya sürülmesidir. Bu özellik Cordano'da akıllı sözleşme uygulamaları ve tokenlar oluşturmayı mümkün kılacaktır. Dolayısıyla merkezi olmayan finans protokolleri ve takas edilemeyen tokenler (NFT), Cardano blok zincirini kullanabilecek. Bu nedenle Cordano'nun geleceği parlak gibi gözüküyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve yenilik için en sağlam platformu sunmayı vaat ediyor. Polkadot'u benzersiz kılan şey, diğer blockchain'ler arasında birlikte çalışabilirliğe izin verme amacıdır. Bu, yalnızca tokenların değil, her tür verinin veya varlığın blok zincirler arası aktarımını sağlayacaktır.

Polkadot Coin Alınır Mı? Analistlerin DOT Coin Yorum ve Tahminlerini Oku

Ethereum ve Cardano'nun aksine, geliştiriciler Polkadot'ta dApp'ler oluşturamayacaklar. Bunun yerine, Polkadot zincirinin sağladığı güvenliği kullanırken kendi blok zincirlerini oluşturabilecekler. Polkadot, token sahiplerinin protokolde kusursuz bir denetime sahip olmasını amaçlıyor. Sadece stake etmeye izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda tokenleri bağlayarak yeni parachainlerin eklenmesine de izin veriyor.

Chainlink (LINK)

Chainlink, gerçek verilere, ödemelere, etkinliklere ve daha fazlasına erişim sağlayarak akıllı kontratların kapasitesini büyük ölçüde genişleten bir oracle ağıdır. Chainlink, herkesin açık kaynak kodunu, bireysel düğüm operatörlerinin kalitesini ve oracle ağlarının performansını izlemesine ve doğrulamasına izin vererek şeffaflık sağlar. Chainlink'in en önemli özelliklerinden biri kullanım durumunun hiç bitmemesidir. Örneğin, PingNET (IoT cihazları için merkezi olmayan bir iletim ağı), paydaşlar arasında otomatik ödemeleri etkinleştirmek için Chainlink'i kullanır. Ayrıca Blocksolid, İnternet Servis Sağlayıcılarını gelişmekte olan bölgelerdeki hatalı internet servislerinden sorumlu tutmak için Chainlink'i kullanmaktadır.

Cosmos (ATOM)

Cosmos, bağlantılı blok zincirlerinin en güçlü ekosistemi olduğunu iddia ediyor. ATOM, diğer birçok blok zincirinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorununa odaklanır. Bitcoin gibi birçok kripto para, her işlemde yeni veriler ekleyen bir halka açık defter tutar. Doğruluğu korumak için zincirin eski verileri asla silinemez, bu da zinciri daha da büyütür ancak işlemlerin yavaşlamasına neden olur.

Ancak birden fazla blok zinciri bağlayarak bu sorunu gideren Cosmos sistemindeki projeler, ne kadar veri eklenirse eklensin daha hızlı ve daha kolay ölçeklenebilir. Dolayısıyla blok zincirleri interneti yaratmayı hedefleyen Cosmos, gelecek vaat eden altcoin birimleri arasındaki yerini korumaktadır.

Litecoin (LTC)

Litecoin'in temel özellikleri, Bitcoin'den çok daha hızlı blok oluşturma oranı ve daha düşük işlem ücretleri ile iyileştirilmiş işlem süreleridir. Ayrıca madencilik yapmak için BTC'den çok daha az bilgi işlem gücü gerektirir. Teknik avantajları ve gerçek bir günlük ödeme sistemi olarak uygulanabilirliği, Litecoin'i yatırımcılar için avantajlı kılar. 2021'de kripto satın almak istiyorsanız, LTC'nin ilk on kripto para birimi için token başına maliyeti oldukça düşüktür. Bu, piyasaya yeni giren yatırımcıların minimum harcama ile makul miktarda birim satın alabilecekleri anlamına gelir.

Litecoin Alınır Mı? Uzmanların LTC Yorumları ve Fiyat Tahminleri

Litecoin, 2021'de satın alınabilecek en iyi kripto para birimi olduğunu kanıtlayabilir, çünkü fiyatının 2022'ye kadar düşük kalacağı tahmin ediliyor. Ancak 2022'den sonra LTC'nin Aralık 2022'ye kadar %100'e kadar artacağı düşünülmektedir.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, orijinal blok boyutunu 1MB'den 8MB'ye genişleterek, daha hızlı ve daha sık işlemlere izin vererek bu sorunu azaltmak için etkili bir şekilde oluşturuldu. Değer açısından selefi Bitcoin'e eşit olmayı başaramasa da, Bitcoin Cash'in düşük fiyatı, ölçeklenebilirliği ile birleştiğinde, ciddi bir büyüme potansiyeli olduğu anlamına geliyor. Bitcoin Cash, Kasım ayındaki kendi hard fork'unu takiben 2020'ye etkileyici bir son verdi. BCH'nin önümüzdeki yıl en iyi kripto yatırımları arasında olup olmaması, büyük ölçüde endüstrinin bu gelişmeye tepkisine bağlı olacak.

Tanınmış kripto para analistleri günlük ödeme sistemi olarak kullanılabilirliği sayesinde BCH'nin şimdi olduğundan 10 veya 20 kat daha değerli olabileceğini tahmin ediyorlar. Bazı kripto para uzmanları da Bitcoin Cash'e olan inancını ortaya koyarak BCH'nin 3.000 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyorlar.

Binance (BNB) Coin

BNB, her saniye 1,4 milyondan fazla işlem gerçekleştiren dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından piyasaya sürülmüştür. Doğal olarak, BNB'nin ana ekosisteminde alım satım ve listeleme ücret ödemenin yanı sıra Binance ağındaki diğer kripto para birimlerinin takası dahil farklı alanlarda kullanılmaktadır. Binance borsası, kaçınılmaz olarak Binance (BNB) Coin'e belirli bir derecede istikrar sağlıyor. Ancak BNB'nin gelecekte en iyi kripto para birimleri arasında olması muhtemel mi?

Bazı teknik analizler, BNB'nin yükseliş yaşayabileceğini ve 1 yıl içinde 900 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Benzer şekilde BNB'nin 2021 sonlarında %270,31'lik bir büyüme yaşayabileceğine düşünen analistler de var.

Tron (TRX) Coin

Tron'u biraz daha alışılmışın dışında bir yatırım fırsatı olarak düşünebiliriz. Tron, içerik üreticilerini tüketicilerle birleştirmeyi teklif ederek, blok zincirin avantajlarını eğlence dünyasına getirmeyi amaçlayan bir platformdur.

Tron Coin Alınır Mı? Analistlerin TRX Coin Yorum ve Tahminlerini Oku

Kullanıcılar, platformda içerik oluşturarak Tron para birimi Tronix (TRX) Coin kazanabilirler. Buradaki fikir, Apple TV ve Netflix gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan daha doğrudan, yaratıcıdan tüketiciye ödeme sistemi sunan içerik paylaşımı için bir ekosistem oluşturmaktır.

Tron uygulaması bir süre önce Samsung, Baidu ve Global Social Chain dahil olmak üzere bazı büyük markalarla işbirliği gitti. Dolayısıyla sistem işlemeye başladı ancak hedeflerini ne kadar gerçekleştireceği göreceğiz. Ayrıca, gelecekte TRX için büyüme öngören uzmanlara kulak vermekte fayda var. TRX'in büyüme tahminleri %100 ile %150 arasında ve bu oranlar dikkate değer.

Özet Olarak: Bu Altcoiner İlerleyen Dönemlerde Uçabilir!

Önümüzdeki yıl kripto para birimi için heyecan verici bir zaman dilimi olacak gibi görünüyor. Kurumsal yatırımcılar ve PayPal gibi ödeme platformları tarafından benimsenmesinin ardından muhafazakar endüstri yorumcuları bile kripto paralarda yükseliş eğilimi öngörüyor.

Özet olarak gelecekte hangi kripto para birimlerinin kazandıracağını kesin olarak bilmek mümkün değildir, ancak önümüzdeki günlerde kripto satın almayı planlıyorsanız, yukarıda listelediğimiz 10 Coini dikkate alabilirsiniz. Bu yazıyı uzman analist görüşleri ve piyasa incelemelerinden hareketle oluşturduk. Yazımızdaki kripto paraların geleceklerine dair ifadeler, yalnızca tahminlerden oluşmaktadır. Dolayısıyla yazımızda yer verdiğimiz tahminler, yatırım tavsiyesi içermez. Yatırım tavsiyesi için yatırım ve finans danışmanlarına başvurmanızı öneririz.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

Uzmanlara göre uzun vadede kazandırabilecek coinler, proje sağlamlığı ve istikrarı ile nam salmış coinlerdir:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple(XRP)
 • Stellar (XLM)
 • Litecoin (LTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Cardano (ADA)
 • Dogecoin (DOGE.
 • Dolkadot (DOT)
 • Neo (NEO)

2021 yılının en iyi altcoini olarak uzmanlar şu listeyi paylaşmışlardır;

 • Ethereum
 • Solana
 • Polkadot
 • CAKE
 • Algorand ALGO
 • Elrond (EGLD)
 • Celcius (CEL)

Uzman analistler; proje altyapısı sağlam, geleceği olan coinler, kısa ve uzun vadede kazanç sağlatabilecek altcoinleri şu şekilde sıralıyor:

 • Algorand ALGO
 • Elrond (EGLD)
 • Celcius (CEL)
 • Litecoin (LTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Stellar (XLM)
 • Chainlink (LINK)
 • Binance Coin (BNB)
 • PancakeSwap (CAKE)
 • Polygon (MATIC)
 • Cardano (ADA)
 • Solana (SOL)
 • Polkadot (DOT)

Eğer sürpriz projeler çıkmazsa, geleceği olan coinler 2022 yılında da aynı benzer liste olacak gibi gözüküyor.

 • Stellar (XLM)
 • Chainlink (LINK)
 • Binance Coin (BNB)
 • PancakeSwap (CAKE)
 • Polygon (MATIC)
 • Cardano (ADA)
 • Algorand ALGO
 • Elrond (EGLD)
 • Celcius (CEL)
 • Litecoin (LTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)

BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA