Metaverse geleceğin interneti, hatta dünyası olarak tanımlanırken, Gündemde yer edinen çarpıcı haberler ile Metaverse Coin’leri dikkat çekici talep ve yükselişler yaşıyor. Özellikle Facebook’un isim değişikliği Metaverse kavramının ciddiyetini kanıtlıyor.

Son zamanlarda yaptığı çıkışlarla kripto para gündeminin göz bebeği olan Metaverse projeleri ve Metaverse Coin’leri hangileri, gelin hep birlikte göz atalım.

Metaverse Nedir?

Metaverse; sanal bir evren içerisinde kişilere yaşama, çalışma, eğlenme gibi birebir somut dünyada gerçekleştirilebilen faaliyetlerin, bu sanal evrende gerçekleşmesini sağlayan/sağlayacak bir kavramdır.

metaverse coinler

Metaverse Coin Nedir?

Metaverse Coin’ler; bu evrene kripto paraları dahil ederek, sanal evrende gerçek kripto para kazanmak başta olmak üzere çeşitli olanaklar sunan projenin bir nevi yerel Token’larıdır.

Kazandıracak Metaverse Coinler Hangileri?

Metaverse Coinler, rekor fiyatlara imza atarken, özellikle başarıları ile dikkat çeken Metaverse Coin’ler kripto para yatırımcılarının, oyun severlerin ve uzmanların merceğine giriyor. Uzmanların bakış açısıyla ilgi uyandıran Metaver Coin'leri sizler için listeledik.

İşte 2022 Yılına Damga Vurabilecek Metaverse Coinler

AXS Infinity (AXS), kripto para ekosistemi ve aynı zamanda pokemon benzeri bir oyun ağıdır. Oyun verilerinden kripto para üretmeye imkân sunan ve talep gören bir projedir. Uzmanlar platformun yerel Token’ı AXS Coin için mevcut potansiyele dikkat çekerek, yükseliş odaklı fikirlerini paylaşmaktadırlar. Gelecek yıl için fiyatların katlanarak artmaya devam edeceğinin altı çizen analistler 2022 yılı fiyat tahminlerinde $300 seviyelerinin görüleceğini düşünmektedirler.

Decertraland (MANA); Ethereum blok zincirine dayalı Metaverse teknolojisine sahip, sanal gerçeklik platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılarının, içerik ve uygulamalar oluşturmasına, bu içerik ve uygulamaları deneyimlemesine ayrıca bunlardan para kazanmasına olanak sağlayan platformun yerel Token’ı MANA Coin geleceği, büyük bir potansiyele sahiptir. Uzmanların beklentilerini aşan MANA Coin için 2022 yılının ilk yarısında fiyatının 15 dolar olabileceği yönünde beklentiler mevcuttur.

Enjin Coin temel olarak NFT varlıklarını desteklemek amacı ile 2017’de duyurulan ve 2018’in haziran ayında piyasaya sunulan bir kripto para birimi olarak değerlendirilmektedir. Enjin Network katılımcıları web siteleri, klanlar tasarlayabilir, sohbet edebilir aynı zamanda sanal eşya mağazaları kurabilirler. ENJ 2021 boğa koşusunda etkileyici bir performans sergileyerek 30 kattan fazla değerlenmiştir. Enjin Coin için gelecekte benzer performanslar beklenmektedir. 2022 başlangıcı için fiyat tahminleri söz konusu olduğunda 2,8 dolar olarak değer kazanımı yönünde fikirler belirtilmiştir.

2011 yılından bu yana varlığını sürdüren The Sandbox, oyun dünyasına blokchain teknolojisini getirerek piyasada devrim yaratmayı hedeflemektedir. 15 Temmuz’da %61,63 oranında değer kazanımı yaparak yatırımcıların dikkatini üzerine çeken SAND Coin 2022 yılının ikinci yarısında 2,55 dolar olabilir.

Illuvium (ILV), Ethereum blok zinciri üzerine tasarlanmış bir açık dünya fantezi savaş oyunu olarak tasarlanmıştır. Çoğu zaman Ethereum'daki ilk AAA oyunu olarak lanse edilen projenin yerel kripto para birimi ise ILV Coin’dir. ILV Coin fiyatının gelecekte yükseliş yakalaması ve değer kazanması öngörülmektedir. 2021 sene sonunda Illuvium fiyatının 522.911 USD olabileceğini düşünülmektedir.

Radio Caca özellikle Elon Musk’ın annesi Maye Musk’ın desteği ile dikkatleri üzerine çekmiş ve kısa sürede popülaritesini arttırmıştır. RACA Coin piyasa içerisinde ünlü aktörlerden biri olmayı başaracak bir izlenim sergilemektedir. 2022 yılında RACA Coin fiyatının 0,010 dolar ile 0,013 dolar arasında fiyatlanacağını tahmin etmektedir.

UFO Gaming (UFO) Coin, merkezi bulunmayan, galaksiler arası temasıyla özellikle uzay meraklılarını içine çeken sosyal bir oyuna ait yerel kripto para birimi olarak ortaya çıktığı 1 Temmuz 2021 tarihinde 12 saatlik bir periyotta 18 milyon dolar hacmine ulaşmayı başararak potansiyelini göstermiştir. 2022 yılı içerisinde en az 0,00043 dolar seviyelerinde bir hareketlenme söz konusu olacağını tahmin edilmektedir.

Yield Guild Games porejesi; sanal dünya NFT’sine ve blok zincir tabanlı oyunlarda kullanılan NFT’lere yatırım yapan özerk bir organizasyon olarak tasarlanmıştır. Platformun yerel kripto para birimi YGG Coin; verim çiftçiliği, özel içerik için stake etme, ağ hizmetleri ve ödeme için kullanılabilir olan platformun hizmet simgesidir. Uzman analistler YGG Coin fiyatı için gelecekte yeni zirveler beklediğini ifade ederken 2022 yılına kadar ise $10.6944096 değerinde bir öngörüde bulunmuşlardır.

StarLink platformunun yerel para birimi STARL Coin, LEASH dağıtımcısı tarafından yanlışlıkla başlatılmış ve bu süreç dahilinde topluluğa ait bir projeye dönüştürülmüştür. STARL Token’i Sanal bir uzay istasyonu olarak tasarlanmış Starl Metaverse’den sanal arazi satın almak için yatırım aracı olarak değerlendirilebilmektedir. STARL Coin tüm uzmanlar tarafından olumlu değerlendirilmeyi ve ilgi görmeyi başarmıştır. Fiyatının 2021 Aralık Ay sonu için tahmini değeri $0,000943 değerinde görülmektedir.

11 Mayıs 2021 tarihinde Polkastarter borsasında IDO’su yapılan WILD, diğer birçok kripto para birimine nazaran fiat para ile direkt satın alınamayan bir token olarak geliştirilmiştir. Birçok analist, 2021 sene sonuna kadar projenin değer kazanacağını ve yol kat ederek yükseliş sağlayacağını düşünmektedir. 2022 senesi için fiyat tahminlerinde ise $5.82 USD olarak bir tahmin yürütülmektedir.

Vulcan Forged, küçük çaplı bir dijital sanat NFT platformu ve oyun stüdyosundan çoklu DApp platformuna ve ilk beş hacimli NFT pazarına dönüşmeyi başarmıştır ve platformunda sağlanan bu popülerliğin PYR Coin fiyatına olumlu olarak yansımasını beklenmektedir. 2022 senesi için ortalama $28,719 değerinde bir fiyat uzmanlar tarafından ifade edilmiştir.

Unreal Engine 5 tabanına inşa edilen strateji video oyunu Star Atlas sinematografisi ile dikkat çekmektedir. Çevrimiçi ve çok oyunculu bir Metaverse platformu olarak tanınan Star Atlas Token’ı NFT desteği ile kazançlı, umut vaat eden bir yatırım aracı olabileceği yönünde değerlendirilmektedir. 2022 yılı ocak ayında ATLAS Coin fiyatı $0,2252 değerinde beklenmektedir.

Metaverse Coinler Nasıl Alınır?

Metaverse dünyasına ait Coinleri satın alabilmek için farklı borsalarda hesabınızın olması gerekiyor. Zira bazı Token’ları Binance listelerken bazılarını ise Coinbase, Gate.io, MEXC gibi farklı kripto para borsaları listeleyebiliyor.

Kripto para borsalarında doğru seçimler yapabilmeniz için En Popüler kripto para borsalarını anlattığımız yazımıza göz atmanızı öneririz.

Özet: Metaverse Kripto Paralar Uzun Vadede Kazançlı Gözüküyor

Yazımızda, uzmanlara göre son zamanların en popüler ve kazandıracak Metaverse kripto paralara değindik. Metaverse ile yeni bir internet dünyası oluşuyor. Fırsatları kaçırmamak adına haber ve analizleri yakından takip etmenizi öneririz!

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

Metaverse projesi, sanılanın aksine Facebook şirketine ait değildir. Metaverse dünyası merkeziyetsizdir. Tıpkı İnternetin herhangi bir şirket veya kişiye bağlı olmadığı gibi.

Metaverse Tokenlar, tıpkı diğer Bitcoin, ETH vb. diğer kripto para birimleri gibi, farklı borsalarda listelenirler. İlgili borsalardan satın alma işlemi yapılabilir.

Metaverse coinler tek bir borsada listelenmiyor. Bu nedenle farklı borsalarda hesap açmanız son derece yararınıza olacaktır. Hesap açarken borsa hacimleri ve kalitesini gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.

Kullanıcılar tarafından gelen taleplere bakıldığında yazımızda söz ettiğimiz Coinler trend Metaverse kripto paralar arasında yer alıyor.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA