Contact us to AD (300x250)

Banka Transferi Ile Kripto Para Satın AlBu bağlamda, sıralayacağımız platformlardan size en uygun olanını seçerek üye olmalısınız. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra platforma bağlı olarak istediğiniz kripto paraları hemen satın almanız mümkün. Fakat bazı platformlar size hizmet vermeden önce e-posta, telefon ve kimlik doğrulaması yapmanızı isteyebilir. Çünkü çoğu kripto hizmeti veren platform müşterilerinin robotlardan ziyade gerçek kişilerden oluştuğundan emin olmak istiyor.

İlerleyen başlıklarda kripto hizmetleri veren çeşitli web sitelerine değinip hangilerinin size en uygun olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Banka Hesabı ile Kripto Satın Al

Kripto para satın almak tıpkı çevrimiçi alışveriş yapmaya benzer. Bunun için yalnızca bir banka hesabına, kredi kartına veya banka kartına ihtiyacınız var. Bu başlık altında banka hesabı ile nasıl kripto para satın alabileceğinizin en temel adımlarını sıralayacağız:

 1. Banka hesabı ile kripto satın almak için öncelikle hesabınızda yeterli miktarda bakiye olduğundan emin olun.
 2. Sahip olmak istediğiniz kripto paraları satın almadan önce piyasaya göz atın.
 3. Satın almaktan emin olduğunuz kripto parayı satma işleminde bulunan platforma üye olup satın alın.
 4. Aynı platformdan, mevcut ise, kripto cüzdanı açarak satın aldığınız kriptoyu cüzdana aktarın.

Bu adımlar genel olarak seçeceğiniz tüm platformlarda uygulanabilir. Bir sonraki başlıkta ise kripto para satın alabileceğiniz en güvenilir platformları detaylı bir şekilde listeleyeceğiz. Ayrıca, listede bulunan her bir platformdan nasıl kripto para alacağınızı ekran görüntüleri ile adım adım anlatacağız.

Banka Transferi ile Kripto Para Satın Al

Banka Transferi ile Kripto Para Satın Al

Seçtiğiniz Platformun Hizmetlerini Kullanarak Kripto Para Nasıl Satın Alınır?

Banka transferi ile kripto para satın almanız için en temel adımları sıralamıştık. Şimdi ise kripto para satın almanıza olanak tanıyan en güvenilir platformlara değineceğiz. Üstelik, bahsi geçen her platforma nasıl üye olacağınızı, hesabınızı onaylayacağınızı ve nihayetinde banka transferi ile kripto para satın alınacağını detaylı bir şekilde açıklayacağız.

PlasBit

Son yıllarda popülerliği artan PlasBit gün geçtikçe daha çok kullanıcıya üyelik veriyor. 80’den fazla çalışanıyla 7/24 saat canlı destek sağlayabiliyor. Birden fazla kripto hizmetiyle PlasBit oldukça nitelikli bir platform:

 1. Plastik, Metal veya Sanal Kart: Visa veya Mastercard seçenekleri ile farklı amaçlara sahip kartları sipariş edebilirsiniz.
 2. Transfer Hizmeti: Bedava bir hesap açarak 130’dan fazla ülkeye para gönderebilirsiniz.
 3. Kripto Cüzdan Hesabı: Yüksek korumalı cüzdanınıza yedi farklı para birimi yükleyebilirsiniz. Biyometrik kimlik doğrulama ve iki adımlı doğrulama ile cüzdanınız güvende tutulur.
 4. Döviz İşlemleri: PlasBit yalnızca kripto para birimleri ile değil ayrıca itibari para ile döviz işlemi yapmanızı sağlar.
 5. Müşteri Hizmetleri: Canlı sohbet, telegram veya e-posta aracılığı ile PlasBit’ten 7/24 destek alabilirsiniz.
 6. Bilgiyle Dolu Blog Yazıları: Acemi, orta düzeyde veya uzman bir kripto yatırımcısı olabilirsiniz. PlasBit her seviyeden kripto hakkında yüzlerce blog yazıları ile dolu. Seviyenize uygun blog yazılarını okuyarak kripto hakkında öğrenebileceğiniz çok şey var!

PlasBit her ne kadar güzel hizmetler verse de en çok talep edilen bazı özelliklere sahip değil. Örneğin, Türkçe arayüzü veya yerelleştirilmiş bir web sitesi bulunmuyor.

Ayrıca, PlasBit’in mobil uygulaması bulunmuyor. Fakat telefonunuzun internet tarayıcısını kullanarak PlasBit’e istediğiniz yerden giriş yapabilirsiniz.

PlasBit Hizmetlerini Kullanarak Kripto Para Nasıl Alınır?

1. PlasBit Web Sitesinde Üyeliğinizi Oluşturun

PlasBit web sitesinden herhangi bir işlem yapabilmek için öncelikle bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Bunun için:

 1. PlasBit’e kaydolma sayfasına gidin.

Banka Transferi ile Kripto Para Satın Al

Banka Transferi ile Kripto Para Satın Al

 1. Boş alana, sürekli kullandığınız ve daha sonra erişebileceğiniz bir e-posta adresi girin. (Sahte bir e-posta kullanırsanız hesabınızı daha sonra onaylayamazsınız ve PlasBit’ten gelen önemli e-postaları göremezsiniz.)
 2. Büyük harf, küçük harf, rakam ve sembollerden oluşan güçlü bir şifre belirleyin. Ayrıca, sizin için güçlü bir şifre belirlemesi için üçüncü parti aletlerden yararlanabilirsiniz. (Örn.: Google şifre öneri aracı, Firefox şifre öneri aracı gibi)

Banka Transferi ile Kripto Para Satın Al

Banka Transferi ile Kripto Para Satın Al

 1. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Poliçesini okuyup anladım kutucuğunu işaretleyin.
 2. reCAPTCHA kutucuğunu işaretleyin.
 3. Kayıt olma başvurunuzu “Submit” yazan butona tıklayarak gönderin.
 4. E-posta adresinize gelen bağlantıya veya butona tıklayarak hesabınızı kullanıma açın.

Banka Transferi ile Kripto Para Satın Al

Banka Transferi ile Kripto Para Satın Al

2. PlasBit Hesabınızı Onaylayın

PlasBit’e üye olduktan sonra TRY ile kripto satın alabilmek için gerekli son adımlar şunlardır:

 1. Hesabınızın arayüzüne baktığınızda sol alt tarafta bulunan “Verification” (Onaylama) butonuna basın.