Henüz 2021 yılında Socios.com kurucusu Alex Dreyfus, “Gelecek yıllar fan token’lerin yılı olacak” demiş ve gözler birbiri ardına sıralanan projelere çevrilmişti. Büyük bir umutla piyasaya sürülen ve sonrasında görülen kötü performansları nedeniyle eleştirilen taraftar token’ler, dengelenen kripto piyasası sonrası yeniden yatırımcıların gündeminde. Uzmanlar ise bazı fan token projelerinin gelecek yıllarda öne çıkacağını düşünüyorlar.

taraftar tokenlar

Yükselme Potansiyeli Olan En Büyük Fan Token'lar

İşte uzman analistlerin kaleminden 2023 yılında büyük yükseliş potansiyeli görülen 15 taraftar token projesi!

Alpine F1 Team Fan Token

Binance’ın ilk Formula 1 (F1) temalı taraftar token’i Alpine Coin, 21 Şubat 2022’de Binance Launchpad aracılığı ile piyasaya katıldı ve 12 Mart 2022’de 1,26 dolar fiyatla tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı. Güçlü bir F1 takımını temsil etmenin yanında kullanıcılarına sunduğu takım oylama anketlerine katılım hakkı, takımın sınırlı sayıdaki NFT’lerine erişim ve özel hayran ödüllerinden yararlanma şansı gibi ayrıcalıklar Alpine F1 Team Fan Token’i öne çıkarmaktadır. Tech News Leader ALPINE Coin’in 1 yıl içinde 6,87 dolara ulaşacağın öngörerek yükseliş potansiyelini ortaya koymaktadır.

Paris Saint-Germain Fan Token

Socios ile Fransız Paris Saint-Germain Futbol Kulübü anlaşması doğrultusunda 28 Ocak 2020’de hayata geçen Paris Saint-Germain Fan Token, Ethereum blok zincirinde bir side chain üzerinde çalışır. 21 Aralık 2020 tarihinde 42,99 dolarla zirvenin görüldüğü Paris Saint-Germain Fan Token, büyük borsalarda listelenme başarısı göstermiştir. Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden birisi tarafından desteklenen ve kulüp ile taraftarlar arasındaki entegrasyonu artırmayı hedefleyen Paris Saint-Germain için Price Prediction, 2023 yılı için 9,34 dolar fiyat hedefi öngörmektedir.

S.S. Lazio Fan Token

Lazio Fan Token, yine Binance tarafından piyasaya sürülen ve İtalya’nın en prestijli takımları arasında gösterilen S.S. Lazio’yu temsil eden bir BEP-20 belirtecidir. Özel promosyon ve VIP ödüllere erişme fırsatı yanında Binance farkı ile kullanıcılarına kulüp yönetişiminde söz hakkın tanıyan LAZIO Coin, 21 Ekim 2021 tarihinde 35,76 dolar fiyatla zirve yaptı. Kullanıcılarına kaptan pazubandında yazacak mesajı belirleme, kulüp kararlarına katılma, çeşitli kulüp etkinliklerinde yer alma ve VIP ödüllerinden yararlanma gibi ayrıcalıklar tanıyan LAZIO Coin için Trading Beast analistleri, 2023 yılı için 5,41 dolar fiyat öngörüsü paylaşmaktadır.

Santos FC Fan Token

Santos FC taraftarları için ayrıcalıklı deneyimler oluşturmak adına Binance işbirliği ile hayata geçirilen Santos FC Fan Token, Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerine inşa edilmiş bir BEP-20 yardımcı program belirtecidir. 27 Kasım – 28 Aralık 2021 tarihleri arasında Binance Launchpad aracılığı ile sektöre kazandırılan SANTOS Coin, 1 Aralık 2021 tarihinde 28,60 dolar fiyatla zirveye ulaştı. Binance dışında pek çok kripto para borsasında listelenmeyi başaran SANTOS Coin için Swap Space analistleri, 2023 yılında token fiyatını 12,01 dolara yükseltecek bir ivme kazanılabileceğini öngörmektedirler.

Manchester City Fan Token

Chiliz altyapısı üzerine inşa edilen CITY Coin, İngiliz Futbol Kulübü Manchester City’nin Ethereum tabanlı taraftar token’idir. İlk kez 25 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürülen Manchester City Fan Token, 27 Ağustos 2021 tarihinde 36,90 dolarlık fiyatla ATH’a ulaştı. Sosyal konular ağırlıklı olmak üzere kullanıcılarına önemli kararlarda oy hakkı tanıyan ve stadyum turları, VIP ayrıcalıklar ve oyuncularla tanışma fırsatı gibi önemli artılara sahip olan CITY Coin için DigitalCoin analistleri, 2023 yılı fiyat hedeflerini 7,58 dolar olarak paylaşmaktadırlar.

FC Barcelona Fan Token

Socios.com ile FC Barcelona işbirliği ile Haziran 2020’de piyasaya sürülen FC Barcelona Fan Token, 21 Nisan 2021 tarihinde 79,26 dolar fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Socios.com üzerindeki çeşitli yarışma ve oyunlara katılma, kulüp kararlarında belirleyici rol üstlenme ve çeşitli mağazalar üzerinden taraftar özel ürünlere erişim şansı kazanma gibi önemli artılarla öne çıkan BAR Coin’de Coin Codex’in 2023 yılı fiyat hedefi 8,92 dolara karşılık gelmektedir.

FC Porto Fan Token

FC Porto ile Binance işbirliğinde geliştirilen PORTO Coin, BEP-20 tabanlı bir taraftar token’idir. Kasım 2021’de Binance Launchpad aracılığı ile piyasaya sürülen PORTO Coin, Portekiz liginin başarılı futbol kulübü FC Porto ile taraftarları arasında köprü kurmayı hedeflemektedir. Hedeflediği köprüyü oluştururken kulüp oyuncuları ile etkileşim kurma, imzalı ürünlere erişme ve futbolcular ile tanışma gibi benzersiz özellikleri hayranlarına sunan ve 16 Kasım 2021 tarihinde 14,65 dolar fiyatla zirvenin görüldüğü FC Porto Fan Token’de DigitalCoin, 2023 yılında 3,04 fiyat hedefi belirlemiştir.

AC Milan Fan Token

AC Milan ve Socios.com işbirliği ile Ocak 2021’de hayata geçirilen AC Milan Fan Token projesi, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir. Chiliz altyapısı kullanan ve ACM ile taraftarları arasında farklı bir iletişim ağı kurmayı hedefleyen ACM Coin, 24 Şubat 2021 tarihinde 24,81 dolar fiyatla zirve yaptı. Son dönemde zirveden uzak seyretse de uzmanlar AC Milan Fan Token’de yükseliş öngörürken, 2023 yılı için 6,07 dolar fiyat hedefi paylaşmaktadırlar.

Galatasaray Fan Token

GAL Coin, Türkiye Ligi’nin en çok şampiyonluk yaşayan futbol kulübü Galatasaray ile Socios.com işbirliğinde geliştirilmiş, ERC-20 tabanlı bir taraftar token’idir. Galatasaray Fan Token 4 Şubat 2020’de piyasaya merhaba derken 15 Mayıs 2021 tarihinde 35,35 dolar fiyatla zirveye ulaştı. Kulüp kararlarında söz hakkı elde etme, VIP bilet erişimi, Türk Telekom Arena turu ve imzalı forma gibi kullanıcılarına pek çok ayrıcalık tanıyan Galatasaray Fan Token’de Tech News Leader analistleri, 2023 yılı yükseliş hedeflerini 3,95 dolar olarak paylaşmaktadırlar.

Analistlerin, Altcoin Yatırım Tavsiyelerini Oku!

Inter Milan Fan Token

İtalya Seria’nın dünyaca ünlü ismi Inter Milan Futbol Kulübünün resmi taraftar token’i olarak geliştirilen INTER Coin, 10 Eylül 2021 tarihinde ön satış yolu ile piyasaya katıldı. ERC-20 standartlarında geliştirilen Inter Milan Fan Token tarih 22 Ekim 2021’i gösterdiğinde ise 14,09 dolar fiyatla ATH’a ulaştı. Taraftarlarına kulübün ayrıcalıklarından yararlanmayı vaat eden ve kulüp sloganlarını belirlemede oy hakkı tanıyan INTER Coin için Swap Space analistlerinin 2023 yılı hedefi 7,61 dolardır.

AS Roma Fan Token

İtalya’nın en köklü futbol kulüpleri arasında yer alan AS Roma ile Socios.com işbirliği ile geliştirilen ASR Coin, 22 Ocak 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. İmzalı forma, şapka ve diğer taraftar ürünü erişimi, çevrimiçi mağazadan alışveriş fırsatı ve Stadio Olimpico’da rehber turu atma şansı kullanıcılarına özel ayrıcalıklar tanıyan AS Roma Fan Token, 29 Aralık 2020’de 26,69 dolar fiyatla zirve yaptı. Son dönemde tüm kripto para piyasası gibi kötü performans gösteren AS Roma Fan Token için Gov Capital, 2023 yılı fiyat hedefini 7,84 dolar olarak paylaşmaktadır.

Altetico De Madrid Fan Token

İspanya’nın başkent ekibi Atletico De Madrid resmi fan token’i olarak Socios.com işbirliği ile geliştirilen ATM Coin, Ocak 2020’de piyasaya sürüldü ve 16 Mayıs 2021’de 61,12 dolar fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Özel taraftar etkinliklerine katılma, Socios anketlerinde oy verme ve Wanda Metropolitano’da oynanacak maçlara ücretsiz bilet kazanma gibi ayrıcalıklar sunan Atletico De Madrid Fan Token, kullanıcılarına ek olarak CHZ ve ATM kazanma şansı da sunmaktadır. Kulüp taraftarlarını cezbeden pek çok artı yönüne dikkat çekilen ATM Coin için 2023 yılı fiyat hedefleri 4,71 dolarlık fiyat hedefi öngörülmektedir.

Juventus Fan Token

Juventus futbol kulübünün taraftarları için Socios.com ile işbirliğine giderek sektöre kazandırdığı JUVE Coin, ERC-20 standartlarında geliştirilmiş bir taraftar token’idir. Sezon süresince kullanıcılarının Socios uygulaması üzerinden takımları ile ilgili anketlere katılım sağlayabildikleri Juventus Fan Token projesi, resmi takım ürünlerine indirim kazanma şansı ile birlikte iç saha maçlarına ücretsiz bilet kazanma şansı ve takıma özel etkinliklerde yer alma fırsatını kullanıcılarına sunar. 21 Aralık 2020 tarihinde 38,11 dolar fiyatla zirve fiyatın görüldüğü Juventus Fan Token’de Swap Space analistleri, 2023 yılı fiyat hedefini 6,14 dolar olarak belirlemektedirler.

OG Fan Token

Socios.com ile Dota 2 ve CSGO gibi oyunların en başarılı takımı OG arasında imzalanan iş ortaklığı ile piyasaya sürülen OG Fan Token, Chiliz ağı üzerine inşa edilmiş bir taraftar token projesidir. Üst üste iki kez Dota 2 turnuvası kazanarak adından söz ettiren ve yeni oyunlar için varlığını artırmayı hedefleyen e-spor takımı OG, token’in ardındaki en büyük itici güçtür. Özel anketlere katılım hakkı, resmi OG ürünlerinde indirim kazanma şansı ve pek çok hayran ayrıcalıklarından yararlanılmasını sağlayan OG Fan Token, 30 Aralık 2020’de 23,10 dolar fiyatla zirve yaptı. Son dönemde kötü performans gösteren proje için DigitalCoin, 2023 yılında 4,58 dolarlık fiyat hedefi öngörmektedir.

Arsenal Fan Token

2021 yılının yaz aylarında Chiliz ağı üzerine inşa edilen AFC Coin, İngiltere Premier Lig’inin en tanınmış kulüplerinden Arsenal’in resmi taraftar token’idir. Hayranlara özel içeriklere, ödüllendirici sınavlara ve VIP etkinliklere ulaşma şansını kullanıcılarına sunan Arsenal Fan Token, 27 Ekim 2021 tarihinde 6,55 dolarla zirve yaptı. Price Prediction gelecek vaat ettiğini düşündüğü Arsenal Fan Token için 2023 yılı fiyat hedefini 2,82 dolar olarak paylaştı.

Sonuç

2020 ve 2021 yıllarının en çok konuşulan projeleri arasında yer alan taraftar token’leri, Socios.com ve Binance işbirliği ile büyük bir ekosistem oluşturdu. Dengelenme çabalarını sürdüren kripto para piyasalarında dikkatler yeniden bu projelere çevrilirken uzmanlar, 15 taraftar token projesinde önemli yükselişler beklediklerini açıkladılar.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA