Kripto endüstrisi zor günler geçiriyor ve yatırımcılar, yaşadıkları kayıpları telafi edebilecek altcoin projelerine yönelik araştırmalarını sürdürüyor. Tutarlı fiyat hedefleri ve blue chip altcoin bulma konusunda uzman iki analist ise toplamda 11 altcoin’den oluşan listelerinin 2022 ve 2023 yıllarında büyük kazançlar elde edebileceklerini savunuyor.

Gelin, hep birlikte Cheeky Crypto ve Ben Armstrong altcoin yatırım tavsiyesi listelerine göz atalım. Geleceği olan Coin’leri yakından tanıyalım.

altcoin yatırım tavsiyeleri

Cheeky Crypto Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Zor geçen kripto kışına karşın rağmen analist Cheeky Crypto, 6 DEX projesinin önümüzdeki günlerde büyük kazançlar getireceğine inanıyor. Platform içi gelişmeleri ve 2021 yılı performanslarını dikkatli bir şekilde mercek altına alan Cheeky Crypto, özellikle Cardano’nun merkeziyetsiz finans (DeFi) içerisindeki tırmanışına dikkat çekerek 3 altcoin’ini Cardano üzerine inşa edilmiş DEX projelerinden seçti. Usta analistin 2022 ve 2023 yılları içerisinde izleme listesine aldığı ve üçünü sürpriz olarak paylaştığı token’ler ise UNI, CAKE, MIN, SUNDAE ve FLY Coin oldu.

Uniswap (UNI) Coin

Uniswap Labs tarafından geliştirilen Uniswap (UNI) Coin, Web3 projelerine yatırım yapma misyonu doğrultusunda geliştirildi. Analist ise MakerDAO, Aave ve Compound gibi pek çok merkeziyetsiz finans (DeFi) projesine yatırım yapan Uniswap Labs tarafından başlatılmış Uniswap Labs Ventures’i heyecanla karşıladı. Web2 projelerine yapılacak yatırımları açıklaması ile birlikte Uniswap’ı izleme listesine kaydeden analist, altcoin’de uzun vadede iyi bir yükseliş ivmesi yakalanmasını bekliyor.

PancakeSwap (CAKE) Coin

Analistin listesinde yer verdiği ikinci DEX token’i ise CAKE Coin geleceği oldu. PancakeSwap’ın yönetişim ve hizmet token’i olarak geliştirilen CAKE Coin, Binance’tan stratejik bir yatırım almış ve bu yatırım ile popülaritesini artırmıştı. Analist, küresel çapta blockchain benimsenmesini hedefleyen bu projenin sağladığı Web3 çözümlerine de atıfta bulunarak iyi bir kazanç potansiyeli içerdiğinin altını çizdi.

SushiSwap (SUSHI) Coin

İyi bir 2021 yılı performansı göstermesine karşın sert ayı piyasasından etkilenen SushiSwap (SUSHI) Coin, DeFi alanındaki popülaritesi ile dikkat çekmeye devam ediyor. Likidite sağlayıcılara ödül sunmak adına SushiSwap tarafından geliştirilen DeFi likidite havuz platformu, projenin en güçlü özellikleri arasında öne çıkıyor. Analist listesine aldığı SUSHI Coin’in gelebilecek güncellemeler ile DEX’lerin uzun vadedeki işlevselliğini fiyat ile yansıtacağını düşünüyor.

MinSwap (MIN) Coin

Analistin sürpriz altcoin listesinde yer alan ilk DEX projesi ise MinSwap oldu. Cardano üzerine inşa edilen MinSwap, Cardano’ya merkezi olmayan ve konsantre likiditenin birleşimini sunan likidite havuzu sunmayı hedefliyor. Spekülatörlerin ve içerdekilerin yerine topluluğun maksimum düzeyde ödüllendirilmesini sağlayan projenin yerel token’i MIN Coin, daha adil bir gelir dağılımı vaat ediyor. Analiste ise DeFi’nin gerçek misyonunu MinSwap geliştiricilerinin anladığını düşünüyor ve Cardano popülerliği ile birlikte MIN Coin’in gelecek yıllara damga vurabileceğini düşünüyor.

SundaeSwap (SUNDAE) Coin

Cardano blok zincirinde merkeziyetsiz bir kripto para borsası olarak geliştirilen SundaeSwap, Cheeky Crypto’nun listesinde ikinci sürpriz DEX projesi olarak yerini alan beşinci altcoin oldu. Projenin yerel belirteci SUNDAE Coin ile birlikte ekosistem, ADA kullanılarak değişimleri mümkün kılmaktadır. Merkezi olmayan takas, ödünç ve bahis gibi pek çok işleve izin veren SundaeSwap, Cardano ekosistemindeki gelişmeler doğrultusunda analiste göre uzun vadeli bir ivmelenme kazanabilir.

Yükselmesi Beklenen Taraftar (Fan) Tokenlar Hangileri Hemen Öğren!

Wingriders (FLY) Coin

Analistin listesinin son yıldızı ise yine Cardano blok zinciri üzerine inşa edilen Wingriders (FLY) Coin oldu. Otomatik piyasa yapıcı (AMM) tabanlı merkezi olmayan bir değişim ekosistemi olarak geliştirilen Wingriders, Cardano yerlilerinin token takas etmelerine olanak tanıyor. VacuumLabs tarafından desteklenen Wingriders, herhangi bir cüzdan ya da DAPP ile basit bir entegrasyon sağlayarak Cardano ekosistemi için altyapı unsuru olmayı hedefliyor. Analist, ADA yükseliş ile projenin yerel token’i FLY Coin’in iyi bir yükseliş koşusuna çıkabileceğini düşünüyor.

Ben Armstrong Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Ünlü yatırımcı Ben Armstrong, Twitter takipçileri ile paylaştığı 5 altcoin içeren liste ile gelecek yıllara ilişkin öne çıkacağını düşündüğü projeleri açıkladı. 10X ve 20X gibi muazzam işler çıkartabileceğini düşündüğü listesinde usta analist; HOT, BTT, VET, ONE ve NPXS Coin’e yer verdi.

Holochain (HOT) Coin

ERC-20 tabanlı olarak üretilen HOT Coin, blockchain teknolojisi gerektirmeyen bir altyapı olarak geliştirilen Holochain ekosisteminin yerel belirtecidir. Merkezi olmayan uygulamaları (DAPP’leri) barındırmak için eşler arası dağıtılmış bir platform olarak öne çıkan Holochain, usta analistin gelecekte iyi işler beklediği ilk proje oldu. Holochain’in blokchain teknolojisi üzerine çıkabileceğini düşünen Ben Armstrong, bu avantajın ilerleyen süreçte HOT Coin geleceğine ve fiyatına yansıyacağını düşünüyor.

BitTorrent (BTT) Coin

Dünyanın en büyük merkeziyetsiz P2P iletişim protokolü olmayı başaran BitTorrent, küresel çapta veri paylaşımına yönelik sunduğu çözüm ile dikkat çekiyor. Veriye erişimin gelecek dünyasının en önemli meselesi olacağını düşünen Armstrong, bu detay doğrultusunda listesinde büyük potansiyel gördüğü BTT Coin’e yer verdi. Analist, BTT Coin fiyatının gelecekte birkaç kez katlama potansiyeli bulunduğunu ifade etmeyi ihmal etmedi!

VeChain (VET) Coin

Blockchain tabanlı bir tedarik zinciri platformu olarak geliştirilen VeChain, dağıtık yönetişim ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi popüler teknolojilerden yararlanıyor. Tedarik zinciri yönetimindeki bazı önemli sorunları çözmeyi bu iki teknoloji ile başaran VeChain, ekosisteminde yerel belirteç olarak VET Coin’i kullanıyor. Pandemi ile başlayan ve halen dünyanın en önemli çözüme kavuşması gereken meselelerinden görülen tedarik zinciri sorunlarını çözmeye odaklanan VeChain, analistin listesine üçüncü sıradan giriş yapıyor. Armstrong VET Coin ile yine gelecekte önemli bir kullanım alanı bulmayı planladığı bir projeyi listeye alarak, bu detayın VET Coin’e iyi bir fiyat istikrarı kazandıracağını düşünüyor.

Harmony (ONE) Coin

Armstrong’un yıldız adayı altcoin’ler listesinin dördüncü ismi Harmony (ONE) Coin oldu. Merkezi olmayan pazarlar, tedarik zinciri izleme, reklam alışverişi ve kredi derecelendirme sistemi gibi çok yönlü DAPP’ler için açık ve hızlı bir blok zinciri sunmayı hedefleyen Harmony; desteklediği farklı misyonlar ile Ben Armstrong’un “gelecek” vizyonu ile tam uyum sağlıyor. Analist projenin geleceğin dünyasının tam merkezinde yer alacağına inanıyor ve ONE Coin’in ilerleyen süreçte iyi bir yükseliş ivmesi kazanmasını bekliyor.

Pundi X (NPXS) Coin

Kripto para birimlerinin mağazalarda ödeme aracı olarak kullanımını yaygınlaştırmayı hedefleyen Pundi X, ünlü analistin listesindeki son isim oldu. Geleceği dünyasında kripto paraların daha fazla benimseneceğine inanan Armstrong, listesinin son ismi olarak Pundi X ekosisteminin yerel belirteci NPXS Coin’i seçti. Analiste göre proje hedeflediği misyonla başta kripto para yatırımcıları olmak üzere pek çok markanın dikkatini çekecek ve artan kullanımı ile iyi bir fiyat grafiği yakalayabilecek.

Özet Olarak

Kripto para piyasaları ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımları nedeniyle çalkalanıyor. Sektörde kayıplar birkaç trilyon doları bulurken iki usta analist, takipçileri ile 11 altcoin’den oluşan iki ayrı liste paylaştılar!

Yazımızda iki uzman analistin, altcoin yatırım tavsiyelerine yer verdik. 2022 ve 2023 yıllarında DEX merkezli projelerin öne çıkacağını düşünen Cheeky Crypto; Uniswap, PancakeSwap, SushiSwap, MinSwap, SundaeSwap ve WingRiders projelerini seçti. Ben Armstrong ise altcoin tahminlerinde geleceğin dünyasını hayal ederek Holochain, BitTorrent, VeChain, Harmony ve Pundi X projelerine övgüler düzdü. Bu tavsiyeler uzmanların kendi görüşleri olup, sayfamızla herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Yatırım yapmadan önce temkinli olun ve kendi kararınız verin.

Binance %10 Komisyon indirimi ile kayıt ol


Sıkça Sorulan Sorular

Uzmanlara göre 2023'te alınabilecek coinler şunlar:

 • Uniswap (UNI) Coin
 • PancakeSwap (CAKE) Coin
 • SushiSwap (SUSHI) Coin
 • MinSwap (MIN) Coin
 • SundaeSwap (SUNDAE) Coin
 • Wingriders (FLY) Coin
 • Holochain (HOT) Coin
 • BitTorrent (BTT) Coin
 • VeChain (VET) Coin
 • Harmony (ONE) Coin
 • Pundi X (NPXS) Coin

Kendini ispatlamış 2 uzman analist olan Cheeky Crypto ve Ben Armstrong görüşlerine göre altcoin yatırım tavsiyeleri şunlardır:

 1. PancakeSwap (CAKE) Coin
 2. BitTorrent (BTT) Coin
 3. VeChain (VET) Coin
 4. Harmony (ONE) Coin
 5. Pundi X (NPXS) Coin
 6. SushiSwap (SUSHI) Coin
 7. MinSwap (MIN) Coin
 8. SundaeSwap (SUNDAE) Coin
 9. Wingriders (FLY) Coin
 10. Uniswap (UNI) Coin
 11. Holochai

Cheeky Crypto ve Ben Armstrong'e göre şu altcoinler sağlam olarak görülmektedir: Uniswap (UNI) Coin, PancakeSwap (CAKE) Coin, SushiSwap (SUSHI) Coin, MinSwap (MIN) Coin, SundaeSwap (SUNDAE) Coin, Wingriders (FLY) Coin, Holochain (HOT) Coin, BitTorrent (BTT) Coin, VeChain (VET) Coin, Harmony (ONE) Coin, Pundi X (NPXS) Coin

Piyasaya yeni çıkan altcoinler genellikle MEXC, PancakeSwap, UniSwap gibi borsalardan satın alınmaktadır.


BTC Bağışı Yap


1MdFDcZ8RjkxVagnczP5tje2yUqTBwxoZA